PDA

Zobacz pełną wersję : Czy Ktoś budował DOM LMP90 z pracowni Lipińscy ?



pado
23-09-2007, 13:08
Witam ,
Zastanawiam się nad wyborem tego projektu. Wraz z żoną uważamy ,że jest ładny i funkcjonalny. Konstrukcja jest prosta bez zbędnych udziwnień i myślimy ,że koszt budowy będzie do udźwignięcia. Mamy działkę w wym. 49,5 m ( szerokość frontu działki) na 22,05 m. Ograniczeniem jest nieprzekraczalna linia zabudowy 6 m od drogi co daje max głębokość domu +/- 12 m . Gość z pracowni architektonicznej uwża ,że to LMP 90 dobry projekt , choć poleca projekty z pracowni Archeton.Nam zależy aby na parterze oprócz salony był jeszcze jeden pokój bo finanse są takie jakie są , a z urządzaniem góry można będzie trochę poczekać . Na początku będzie można zamieszkać tylko na parterze. Mówi ,że są lepiej opracowane rysunki techniczne większa skala - łatwiejsze do odczytania . Ja ze swojej strony nastawiam się na duży wkład własnej pracy bo ceny fachowców są powalające, choć o budowaniu nie mam jak na razie wielkiego pojęcia. Mam kolegów , którzy byli na takim samym etapie i dom wybudowali wkładem własnym , rodziny i murarza.
Co sądzicie o tym projekcie - naszym zdaniem wystarczy nam wielkośc domu do ok.100 m ,ponieważ lepiej jest mieć coś mniejszego niż duży z wielką pętla kredytu na szyi.Jakie są wasze przemyślenia .
Czy ktoś z was buduje taki dom?
Czy możecie coś polecić o podobnej wielkości do ok 100 m co jest ładne proste z rozsądnymi kosztami budowy ( na parterze oprócz salonu jeszcze 1 pokój)?W domku nie chcemy mieć żadnych wykuszy po podwyższa to koszt budowy - balkonik owszem może być. Projekt LMP 90 balkoniku nie ma .
Z jakiego materiału budować : Phoroterm, Siporex ,Silka czy coś innego.
Łączenie na zaprawę czy na klej ( mój kolega sam buduje z Siporexu na klej)
Czy ktoś z Was wybudował LMP 90 i jakie są koszty budowy , stopień trudności i jak sie w nim mieszka ?
Proszę o pomoc bo wybór domu to cięzka praca - nawet z żona nie sądziliśmy , ze można mysleć , mysleć , ...., a zanim podejmie sie decyzję będzie tyle dylematów !
:D :lol: :P