PDA

Zobacz pełną wersję : projekt D86 MIGDAŁOWY



AxLe
31-08-2005, 16:48
D86 Migdałowy co o nim myślicie http://www.projekty.murator.pl/projekt.htm?IdProjektuD=286&IdKolekcji=20&action=showProject

Xena z Xsary
31-08-2005, 17:02
mnie się projekt podoba.
z tej rodziny domków to nawet podoba mi się prawie najbardziej, ale bez garażu.
Wszystkie pokoje są wielkościowo akurat, mały zadaszony tarasik.
Tylko tak - co z górą? Jest do adaptacji?
Dach typowy dla takich domków, bez lukarn, jedyna trudność to ten flores z przodu, który akurat fajnie wygląda.
Ogólnie jako laik moge wypowiadac się tylko za siebie i podsumowując: fajny, ale fajny bez garażu i odpowiedz sobie co z górą .

AxLe
31-08-2005, 18:39
Ponieważ domek ma być dla dwojga nie myślę o dodatkowych pomieszczeniach na poddaszu. Jedynie co zmieniam to szerszy garaż i pom. za nim które zamieniam na kotłownię (troszkę przesunę komin),likwiduję jedną szafę wnękową po to aby łazienka miała regularne kształty. Zastanawiamy się jeszcze nad pomieszczeniem gosp. przy wejściu czy zrobić tam garderobę, czy zrobić jeden duży przedpokój.Pokój dzienny i kuchnię nie chcemy rozdzielać żadną ścianą.

ciku
31-08-2005, 20:28
Domek ladny z zewnatrz. Widze dwa minusy ( przynajmniej wg moich potrzeb): lazienki bez okna i brak polaczenia garazuz domem....no, choc dla niektorych to jest zaleta . Reszta w porzadku, duza kuchnia, fajnie.

Xena z Xsary
31-08-2005, 22:14
hmm garderobe bym próbowała wyczarować jak najbliżej sypialni bądź pralniosuszarnioprasowalni ;)

stastny
01-09-2005, 07:05
Witam

Domek prosty jak przysłowiowa budowa cepa.... i ta prostota jest jego niewątpliwą zaletą.
Powodzenia w realizacji

rafibor
28-10-2005, 07:36
Hej,

mnie sie podoba jest jednym z kilku projektów, chociaż wołabym z podwójnym garazem ale do dyskusji na temat projeku jeszcze daleka droga na razie kończę formalnosci zwiazane z dzialką


znasz moze ilosci materiałow potrzebnych do budowy??? chętnie bym pozna

pozdrawiam
rafibor

rafibor
28-10-2005, 07:39
Hej,

mnie sie podoba jest jednym z kilku projektów, chociaż wołabym z podwójnym garazem ale do dyskusji na temat projeku jeszcze daleka droga na razie kończę formalnosci zwiazane z dzialką


znasz moze ilosci materiałow potrzebnych do budowy??? chętnie bym pozna

pozdrawiam
rafibor

AxLe
28-10-2005, 18:29
Nie ma problemu z powiększeniem garażu, sam to zresztą robię. Ilości potrzebnych materiałów narazie Ci nie napiszę bo choć mam 4 egz. projektu to wszystkie są w tej chwili u architekta na adaptacji.

rafibor
28-10-2005, 19:59
ok dzieki za info

będę wdzięczny za info o przybliżonej ilości materiałów - oczywiście jak tylko bedziesz miał możliwość

ja planuję rozpocząc budowę wiosną - przynajmniej mam taka nadzieję

Monik_a
18-11-2005, 16:33
Witam łodzianina :)

Chyba w łodfzi będą dwa "Migdałowe" - bo ja tez własnie do tego ropjektu sie przymierzam :)

Co do zmian - to ostatecznie dokonałeś wszystkich tych, o których wspominałeś?

Ja ze swojej strony rozmyślam nad mozliwością (a raczej brakiem możliwości) umieszczenia gdzieś przy kuchni spiżarni.
Planuję również zlikwidowanie ściany między kuchnią a salonem i delikatną zmianę okien w salonie - marzy mi się znacznie większe przeszklenie -prawie na całą ścianę.

Łazienek i szaf chyba ruszać nie będę - ale tylko dlatego, że u nas dom ma być "rozwojowy" -
tj. na razie jest nas dwoje - ale docelowy plan to 2 + 2, więc gdzieś trzeba pochować wszystkie szpargały :)

Aha - i zamiast okien w garazu i pom. gospodarczym za nim połozonym - bedą pustaki szklane,
ale to wyłącznie ze względu na ograniczenia związane z szerokością działki i odległością od granic.

Zastanawiam się, czy ostatecznie zmieniłeś strop - na ten mniej kosztochłonny?

AxLe
19-11-2005, 19:21
Wszystkich zmian dokonałem (nie były przecież duże) Ze stropem to namawiał mnie sam architekt. ale póżniej odkręcił cała sprawę tłumacząc to zbyt długimi krokwiami do zastosowania. Ja zaczynam na wiosnę ale uciekając z miasta budować będę w Tuszyn Lesie, a Ty gdzie i kiedy?

Monik_a
22-11-2005, 15:04
A ja juz wiem, że z Migdałowego nici :(
Za wąską mam działkę :(

A szkoda - bo IMHO to najładniejsza parterówka, jaka wyszparałam w ciągu tych kilku miesięcy :)

AxLe
22-11-2005, 16:37
A ja juz wiem, że z Migdałowego nici :(
Za wąską mam działkę :(

A szkoda - bo IMHO to najładniejsza parterówka, jaka wyszparałam w ciągu tych kilku miesięcy :)
W takim razie owocnego szukania ( ja na swój decydowałem się ponad rok)

rafibor
29-11-2005, 09:50
Nie ma problemu z powiększeniem garażu, sam to zresztą robię. Ilości potrzebnych materiałów narazie Ci nie napiszę bo choć mam 4 egz. projektu to wszystkie są w tej chwili u architekta na adaptacji.


znasz już moze ilosci materiałów :)

pozdr
rafibor

AgataO
01-12-2005, 20:08
Czy jest tu ktoś, kto wybrał ten projekt i zaczął już budowę? Proszę o jakieś informacje :) [/list]

Alis31
02-12-2005, 08:21
A link do projektu można>?

AgataO
02-12-2005, 09:00
oczywiście :) za chwilkę postaram się dołączyć ten projekt

AgataO
02-12-2005, 09:04
http://www.projekty.murator.pl/projekt.htm?IdProjektuD=286&IdKolekcji=20&action=showProject

kroyena
02-12-2005, 13:59
http://www.projekty.murator.pl/pliki/dom_286_3.jpeg

kroyena
02-12-2005, 14:01
Nie jest żle, ale zastanowiłbym sięczy chcę mieć zadaszony tarasik, czy powiększony saloon.

A i te podówjne drzwi do salonu, wcale nie zapraszają gości do środka.

03-12-2005, 13:23
I te drzwi ,,zachodzące na siebie" w korytarzu między łazienką a pom. gospodarczym.

AxLe
03-12-2005, 18:50
Ja wybrałem ten projekt i zaczynam na wiosnę. Zrezygnowałem ze ścianki między kuchnią i salonem. Poszeżyłem garaż o 1.5m po to aby za nim zmieściła się kotłownia ( przesunąłem trochę komin). Jedna sypialnia będzie bez szafy gdyż chcemy mieć większą łazienkę. W pomieszczeniu techn. przy wejściu będzie garderoba lub spiżarnia więc z komina zrezygnowaliśmy.

AxLe
03-12-2005, 18:54
Jeszcze nie ,,papiery,, będę miał za jakieś 2 tygodnie.

Senda74
14-05-2007, 17:52
D86 Migdałowy co o nim myślicie http://www.projekty.murator.pl/projekt.htm?IdProjektuD=286&IdKolekcji=20&action=showProject
Bardzo podoba mi się ten projekt. Chcę taki sam wybudować w Koszalinie.Czy możesz przesłać mi więcej zdjęć na mail [email protected]. Proszę również o kilka słów na temat kosztów budowy.

Tom.Pakość
16-09-2007, 12:29
Witam!!! Senda74 proszę o poradę!!!!
Zamierzam zakupić ten projekt, w zasadzie to właśnie go zamawiam. Czy realizujesz już inwestycję? Na jakim jesteś etapie? Nam, tzn. żonie i mnie, Migdałowy podoba się bardzo! Przejrzeliśmy sporo projektów domów parterowych i ten wydaje się nam najodpowiedniejszy. Proszę więc o info, będę bardzo wdzięczny. Chodzi mi konkretnie o pierwsze wrażenia, uwagi, Twoje przemyślenia dotyczące ewentualnych zmian z projekcie, etc.

Pozdrawiam i z góry dziękuję

Tom.Pakość
19-09-2007, 00:00
Witam Forumowiczów.
Zakupiliśmy z żoną projekt domu Migdałowy D86 z Muratora. Czy któraś z osób z Forum buduje bądź zbudowała taki dom. Będę wdzięczny za info i wszelkie porady. Dziękuję i pozdrawiam.

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=286&IdKolekcji=

Tom.Pakość
20-09-2007, 20:34
Ponawiam prośbę!!!
Proszę o info od osób które budują lub już budowały ten dom. Proszę też o Wasze cenne uwagi dotyczące tego projektu.

Pozdrawiam i dziękuję

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=286&IdKolekcji=

Tom.Pakość
23-09-2007, 13:20
Witam!!!
Ponawiam prośbę. Czy ktoś buduje lub zbudował ten dom? Będę wdzięczny za wszelkie porady, uwagi dotyczące tego projektu. Forumowicze oceńcie, co sądzicie o tym projekcie.

Pozdrawiam

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=286&IdKolekcji=

szusty66
22-11-2009, 22:08
Witam,
widzę po datach iz kilka domów Migdałowy już stoi.
Ja aktualnie zakupiłem projekt i prosiłbym o kilka rad o ewentualne zmiany w projekcie oraz wszystkie inne np. dotyczące materiałów budowlanych.
Dzięki z góry.
Pozdrawiam
Adam

imaria
10-06-2010, 17:44
czy ktoś buduje ten dom projekt jest stary ,ale ciekawy

iwona toruń
10-02-2011, 13:27
Witam wszystkich którzy budują ten domek.
, ja również zaczynam

LeszekZG
24-07-2011, 23:04
Witam budujących Migdałowego. Ja rozpocząłem budowę 01.06.2011. Mam już sciany prawie gotowe.