PDA

Zobacz pełną wersję : dobudowa balkonu



ewa1201
27-07-2003, 18:10
mam mieszkanie na piętrze budynku poniemieckiego (adaptacja poddasza).Wymyśliłam sobie, żeby dobudować balkon wychodzący z saloniku. :D . Ale jak to zrobić, :o , czy ktoś ma doświadczenie w tym zakresie, od czego zacząć i czy w ogóle jest to wykonalne?

Jarecky
27-07-2003, 19:51
Hey :)
Oczywiście, że wykonalne. To tylko kwestia nakładów finansowych. Mam na myśli to, jak daleko jesteś w stanie ingerować w stan istniejący budynku, aby mieć upragniony balkonik ;). Rozwiązanie konstrukcyjne zależy miedzy innymi od typu stropu w budynku (prawdopodobnie Kleina) jak i wielkości balkonu. Wizyta konstruktora w Twoim przypadku jest niezbędna :). Konstruktor po rozpoznaniu konstrukcji zaproponuje Ci rozwiązanie i określi zakres niezbędnych w tym przypadku prac budowlanych. Stanowczo odradzam "kombinowanie" na własną ręke.
Pozdrawiam.

ewa1201
27-07-2003, 22:59
dzięki za rady. Ponieważ przebudowę (adaptację) poddasza robiliśmy wg projektu (cholernie drogiego zresztą :evil: ) to liczę się z tym, że będę musiała zrobić aneks do niego. Z tym, że nie wiem czy #gra warta jest świeczki", oczywiście chodzi mi o koszty. Stropy w domu są drewniane, dom z cegły, duży, ok.250m2(licząc parter i piętro)- wiem, że te dane są niewystarczające ale jako laik nawet nie wiem jakie dane będą brane pod uwagę :oops: --- Mi bardziej chodzi o absolutnie ogólny określenie stopnia trudności realizacji takiego pomysłu i jego kosztów (czy to jest ok.2.000zł czy też 20.000zł). A balkon miałby mieć 7m długości (tj ok.3/4 całej szerokości budynku) a co do szerokości balkonu- to uzależniam od możliwości (konstrukcyjnych)