PDA

Zobacz pełną wersję : koszty budowy



maison
24-09-2007, 13:24
Witajcie !!!

jestem nowy na forum i proszę was o opinię na temat tego projektu.

http://old.archipelag.pl/domek-opis.php?KadID=3090800&ProjID=103


dodam że buduję pod Lublinem. Proszę o opinię na temat kosztów budowy domu do stanów surowego zamkniętego, developerskiego i pod klucz

Prioszę o wasze oceny[/url]

kamionkal
24-09-2007, 16:05
Szczerze mówiąc - dom nie bardzo mi się podoba, ale kwestia estetyki jest indywidualna.

W sumie koncepcja ciekawa, rzadko spotyka się w niewielkich domach ogrody zimowe (nie lepiej byłoby mieć trochę większą kuchnię i salon?). Rozłożył mnie też punkt pt. śluza :) choć akurat fakt, że garaż jest połączony z domem uważam za atut.

Niespecjalnie podoba mi się wąski korytarzyk prowadzący do sypialni.

Rozmiar kotłowni wskazuje, że masz dostęp do ogrzewania gazowego?

Co do kosztów to chyba nie będzie to dom burżujski :) nie ma wykuszy lukarn etc, trochę kosztować będzie dach, ale bez przesady.

maison
24-09-2007, 22:31
Dziękuję za opinię,

ale nie dostałem odpowiedzi dotyczącej kosztów budowy (przynajmniej mocno szacunkowych)
Co do ogrodu zimowego to zamierzam go zlikwidować poprzez likwidację drzwi przesuwnych.
W gararzu planuję kotłownię z piecem na ekogroszek i pomieszczenie gospodarcze i z tego punktu widzenia uważam że śluza jest ok. Co do reszty pomieszczeń to planuję powiększeni łazienki kosztem pokoju w którym planuję zorganizowanie garderoby. Jestem zwolennikiem stylu nowoczesnego czyli metal + szkło. pomieszczenie gospodarcze zamierzam połączyć z wiatrołapem a w miejscu Małego wc chcę małą saunę.

Proszę o wiecej opinii.

sailor_ro
25-09-2007, 06:52
hey
Podobny dom buduje koleżanka.Aktualnie ma już wstawione okna i jedzie z instalacjami.Z tego co mówiła to 250 000 zł starczy żeby sie wprowadzić,z tym że pustaki keramzytowe kupowali w marcu po 5.50,sporo robót zrobionych po znajomości itd.
Inna sprawa,rozumiem że jesli zrobisz kotłownie w garażu,to re\zygnujesz zniego jako pomieszczenia dla samochodu,bo chyba przepisy ni ebardzo dopuszczaja lokowanie pieca na paliwo stałe w garażu.

areq
25-09-2007, 11:15
240-260tys jak jesteś takim zwolennikiem metalu i szkła oraz sauny to dodaj jeszcze z 20tys
A mnie się projekt podoba..to niewielki domek,więc nie ma mowy o przestrzeni wewnątrz,co zrozumiałe komunikacja też nie jest zbyt przestronna..a może tak spróbować na bazie tego projektu,wykonać indywidualną adaptację i powiększyć go np po 1m w każdą stronę? koszt nie będzie zwiększony o więcej niż 30tys /które z powodzeniem możesz zaoszczędzić na etapie wykończeniówki/ a miejsca duuużo więcej,zwłaszcza zostawiając wielkość pomieszczeń z lewej strony kosztem zwiększenia częsci dziennej.Zrezygnowałbym z korytarzyka (nr 11) zwiększając sypialnię,oraz zlikwidował ogród zimowy...co to za ogród zimowy w obrysie ścian zewnętrznych???...cały urok jest wtedy gdy nad głową widać gwiazdy:):) lepiej pomyśleć o takowym,budując go na tarasie w późniejszym etapie

efilo
25-09-2007, 11:50
Dom w moim stylu więc od razu przypadł mi do gustu. Niestety jego wielkość jest przerażająca. Wydać tyle kasy, nie spać tyle nocy, stargać sobie nerwy na tak malutki metraż? Jestem kolejnym gosem za powiększeniem!

A co do wyceny domku. Poproś wykonawcę o kosztorys - będziesz miał wszystko na talerzu :) (A i tak jak przyjdzie do budowy to wszystko będzie kosztowało inaczej - załóż zapas)

Agdula
25-09-2007, 21:38
Domek jest bardzo ładny, wyrażnie oddzielona część sypialniana od gościnnej, ale faktycznie ...można by mu dodać trochę metrów. :)

montana1
25-09-2007, 22:59
Domek jest bardzo ładny, wyrażnie oddzielona część sypialniana od gościnnej, ale faktycznie ...można by mu dodać trochę metrów. :)


Mały to pojęcie względne, ile osób tam ma mieszkać? w jakim wieku?

maison
25-09-2007, 23:31
Domek jest bardzo ładny, wyrażnie oddzielona część sypialniana od gościnnej, ale faktycznie ...można by mu dodać trochę metrów. :)


Mały to pojęcie względne, ile osób tam ma mieszkać? w jakim wieku?

mieszkać tam będę tylko ja z żoną, wiek ok 30 lat

montana1
25-09-2007, 23:55
Domek jest bardzo ładny, wyrażnie oddzielona część sypialniana od gościnnej, ale faktycznie ...można by mu dodać trochę metrów. :)


Mały to pojęcie względne, ile osób tam ma mieszkać? w jakim wieku?

mieszkać tam będę tylko ja z żoną, wiek ok 30 lat


Domek moim zdaniem dla 2 osób w sam raz, zwłaszcza, że jest "rozwojowy" Gratuluję wyboru.
Powodzenia

pierwek
26-09-2007, 06:35
mieszkać tam będę tylko ja z żoną, wiek ok 30 lat

podoba mi się ta koncepcja... budowania kolejnych domów wraz z powiększaniem się rodziny :wink: Ma się zawsze "dom skrojony na miarę"...

jo na
26-09-2007, 08:10
Zdecydowanie za mały
Nie można metrażu domu porównywać z metrażem mieszkania i myśleć w sposób "skoro mieszkznie ma 40 to 80 w domu to dwa razy więcej"
Według mnie 120 metrów dla domu to minimum, naprawdę szczerze radzę znaleźć w budowie taki malutki i wejść do niego. I wtedy podjąć świadomą decyzję.

efilo
26-09-2007, 09:46
Zgadzam sie z jo na.

Czy ktoś w mieszkaniu ma kotłownie albo kosiarke? Przecież te wszystkie dodatkowe rzeczy muszą znaleźć swoje miejsce.

efilo
26-09-2007, 09:47
P.S. Z góry wiadomo że w garażu nigdy nie stanie auto!
Szkoda kasy na bramę garażową.

pierwek
26-09-2007, 09:56
Zdecydowanie za mały
Nie można metrażu domu porównywać z metrażem mieszkania i myśleć w sposób "skoro mieszkznie ma 40 to 80 w domu to dwa razy więcej"
Według mnie 120 metrów dla domu to minimum, naprawdę szczerze radzę znaleźć w budowie taki malutki i wejść do niego. I wtedy podjąć świadomą decyzję.

Zgadzam się...
U mnie wyszło że (przy dwójce dzieci ) absolutne minimum to 150m2 domu, kotłowania 10m2 i garaż 50m2 (2 małe auta)
wybraliśmy projekt 180+10+50 i w stanie surowym, na razie, wygląda, że miejsca będzie dosyć... :)

mario1976
26-09-2007, 10:07
Zdecydowanie za mały
Nie można metrażu domu porównywać z metrażem mieszkania i myśleć w sposób "skoro mieszkznie ma 40 to 80 w domu to dwa razy więcej"
Według mnie 120 metrów dla domu to minimum, naprawdę szczerze radzę znaleźć w budowie taki malutki i wejść do niego. I wtedy podjąć świadomą decyzję.

Zgadzam się...
U mnie wyszło że (przy dwójce dzieci ) absolutne minimum to 150m2 domu, kotłowania 10m2 i garaż 50m2 (2 małe auta)
wybraliśmy projekt 180+10+50 i w stanie surowym, na razie, wygląda, że miejsca będzie dosyć... :)

Punkt widzenia zalezy od zasobności portfela :wink: Mi wyszło, że przy dwójce dzieci absolutne minimum to 120m2. Mam stan surowy (125+25) prawie zamkniety :wink: i uważam także, że miejsca jest dosyć. Baaaa powiem nawet, że kilku znajomych zauważyło nadmiar miejsca. Jak patrze na drenaż portfela to Bogu dziękuje, że nie wpadłem na pomysł budowy 140-150. Dodatkowe 30 000 wykończyłoby mnie finansowo. Większy kredyt, albo rezygnacja z marzeń, następne dwa lata spędzone w deszczu na Mazurach :wink: etc etc.

Uważam, że jak ktoś liczy się z każdym groszem (a jak pyta o dom 70m2 to jestem pewien, że liczy) to jakoś da radę mieszkac w domu 70m2 nawet z dwójką dzieci. Ja dzieciństwo spędziałem w 42m2 z bratem, rodzicami i babcią :wink: .

No i przypominam, że tematem pytania/postu jest cena budowy takiego domu, a nie pytanie czy "zmieścimy się w nim razem z żoną".

maison
26-09-2007, 13:03
Dziękuję Wam za opinie i proszę o więcej. Poniżej odniosę się do paqru uwag;

http://old.archipelag.pl/domek-rzuty.php?KatID=3090800&ProjID=103

jesli spojżycie na rzut to stwierdzicie że w drugim etapie a taki zamierzam budować dom ma powierzchnię użytkową ok 90m + 18 garaż, a nie 70m.
W przyszłości nie wykluczam rozbudowy domu do 3 etapu i wtedy było by to ok 110m, ale z rozbudową się wstrzymzm ponieważ nie planuję mieć dzieci.
Co do zmian w środku to planuję likwidację ogrodu zimowego w celu powiększenie salonu który będzie jednocześnie jadalnią. tym zabiegiem część dzienna to 43m. W miejscu małego wc chcę mieć małą saunę, chcę powiększyć łazienkę dwukrotnię kosztem pokoju nr 12, który po zmniejszeniu do ok. 8m będzie pełnił funkcję garderoby (zabudowa komandora). Poprzez ten zabieg chcę uniknąć zagracania domu szafami i chcę mieć wszystko w jednym miejscu. Pomieszczenie techniczen chcę połączyć z wiatrołapem a wyjście do salonu bedzie prowadzić poprzez szklane przesuwne drzwi. Pozatym wydaję mi się, że dom jest mocno przeszklony co czyni go przestronnniejszym. Dodatkowo w salonie na scianie gdzie jest komplet wypoczynkowy planuję wstawienie okna podłużnego takiego jak od frontu. W korytarzu przylegającym do sypialni (pokój nr 12) zamiast okna chcę drzwi przesuwne takie jak w salononie aby mieć wyjście na taras. Jetsem zwolennikiem stylu mowoczesnego i nie zamierzam zagracać domu zbędnymi meblami. Co do pomieszczenia na narzędzia itd. to zamierzm kupić domek, altankę i postawić ją na końcu ogrodu aby nie taskać do domu brudnych narzędzi, ziemi do kwiatów itd. Kotłownia mi niepotrzebna gdyż mam podprowadzony gaz.

to tyle co przychodzi mi do głowy. Proszę o dalsze komentarze i informacje na temat kosztów budowy. A ha jeszcze jedno zamierzać zrezygnować ze stropu na rzecz lekkiej konstrukcji + płyty gk

maison
26-09-2007, 23:16
Proszę o dalsze komentarze i opinie

areq
27-09-2007, 08:22
A ha jeszcze jedno zamierzać zrezygnować ze stropu na rzecz lekkiej konstrukcji + płyty gk

I to jest bardzo słuszna koncepcja i spore oszczędności.Byleby zostawić sobie wejście na strych i zastosować taką konstrukcję by utrzymała drewniany strop

Co do rozbudowy w etapie II i III....wierz mi,nie będzie Wam się chciało....Dlatego sugerowałem powiększenie domku od razu o te powiedzmy 30m2.Powiększając od razu nie narazicie się na takie koszty jak przy inwestycji dodatkowych w etapach II i III.
Dla dwóch osób dom jest powiedzmy w etapie koncepcji "w sam raz".....niech no tylko wpadną goście na weekend ..... te materace na podłodze w salonie.
Moim zdaniem minimalna powierzchnia UŻYTKOWA DOMU /podkreślam DOMU/ nawet dla dwóch osób to około 100m2.

maison
27-09-2007, 09:48
I to jest bardzo słuszna koncepcja i spore oszczędności.Byleby zostawić sobie wejście na strych i zastosować taką konstrukcję by utrzymała drewniany strop

Co do rozbudowy w etapie II i III....wierz mi,nie będzie Wam się chciało....Dlatego sugerowałem powiększenie domku od razu o te powiedzmy 30m2.Powiększając od razu nie narazicie się na takie koszty jak przy inwestycji dodatkowych w etapach II i III.
Dla dwóch osób dom jest powiedzmy w etapie koncepcji "w sam raz".....niech no tylko wpadną goście na weekend ..... te materace na podłodze w salonie.
Moim zdaniem minimalna powierzchnia UŻYTKOWA DOMU /podkreślam DOMU/ nawet dla dwóch osób to około 100m2.
_________________
Nasz domek zdjęcia


dzięki za opinię, ale zamierzam budować dom od poczatku wraz z etapem II a później ewentualnie rozbudować o etep III. Co do powiększania rodziny to nie wchodzi to w grę a gości to w domu nie toleruję i nie planuję zlotów rodzinnych także uważam, że 90m to powinno na 2 osoby wystarczyć.

proszę o więcej......

mario1976
27-09-2007, 09:58
gości to w domu nie toleruję....

:D :D :D sory za off topic ale rozbawiłem się :wink:

KiZ
27-09-2007, 11:33
Ja przed budową zakładałem, że dom będzie miał max 140-150m2. Kiedy jednak podszedłem do tematu z drugiej strony, określając wpierw potrzeby, to wyszło mi ponad 200m2 :o Ostatecznie stanęło na 209m2.
Niestety, kosztorysu niedoszacowałem o jakieś... 30% :evil: :o :wink: