PDA

Zobacz pełną wersję : ZABLOKOWANI UZYTKOWNICY - zostałeś zablokowany - wejdź tutaj



Moder_tech
24-09-2007, 16:05
Okresowo blokujemy tych użytkowników, którzy mają nieporawny adres email. Z tego powodu dochodzą do nas maile od serwera pocztowego, ze wiadomość nie została doręczona.

Przyczyn odrzucenia wiadomości przez serwer jest wiele:

- nieistniejące konto
- niepoprawna domena (np. pocta.fm)
- przekroczona quota
- niektóre serwery takie jak magma-net.pl uważają, że rozsyłamy spam
- problemy z serwerami pocztowymi (w swojej praktyce zauważyłem, że najczęściej dotyczy to serwera na gazeta.pl) - ostatnio zwracał błąd: "Site gazeta.pl (xmail4) said data: 554 Failure No space left on device"

Prosimy również o nieużywanie na naszym forum skrzynek pocztowych w domenie neostrada.com.pl - za dużo z tym problemów. Bez przerwy dostajemy stertę zwrotów "connect to neostrada.com.pl[193.110.120.26]: Connection timed out".


itp.


Oprócz tego pozwoliłem sobie na zmianę statusu "powiadamiaj o odpowiedziach" u tych użytkowników. Jeśli zauważyłeś, że zostałeś zablokowany, to prosimy o wejście na formularz:

http://forum.muratordom.pl/odblokowanie_konta.php


i wpisanie swoich danych i adresu email, na który ma być wysłany link aktywacyjny. Jeśli nie zostałeś zablokowany z powodu niepoprawenego emaila, to zobaczysz komunikat:

Nie odnaleziono takiego użytkownika. Być może wpisałeś niepoprawny nick, lub Twoje konto nie zostało zablokowane z powodu niepoprawnego adresu email


Jesli natomiast zostałeś zablokowany z powodu probelmów emailowych, to po poprawnym wypełnieniu formularza otrzymasz komunikat, że na podany email została wysłana wiadomość z linkiem aktywacyjnym. Wystarczy tylko wtedy odebrać pocztę, kliknąć na ten link w tym emailu i wtedy można dalej używać swojego konta na tym forum. Jeśli nie możesz się doczekać maila, to wypełnij ten formularz jeszcze raz, tylko że z jakimś innym swoim adresem emailowym. Oczywiście mechanizm ten ustawi automatycznie wasz adres email w waszym profilu, więc nie ma potrzeby jego zmiany po odblokowaniu konta.

UWAGA!!! Ten mechanizm zadziała tylko tym, którzy mają zablokowane konto ze względu na niepoprawny email.


Oczywiście blokowanie przez nas użytkowników proszę nie traktować jako kary. Ma to służyć tylko temu, aby użytkownik, któremu zależy na swoim koncie, skonfigurował poprawnie swój email.

w razie problemów prosimy o kontakt:

[email protected]

Pozdrawiam

Grzegorz Żebrowski
Dział Informatyki Wydawnictwa Murator

niktspecjalny
27-09-2007, 10:16
Bardzo dziękuje P.Grzegorzowi.Wszystko jest ok i wróciło do normy.

z poważaniem niktspecjalny

beataj
11-12-2008, 13:39
Witam,
Piszę z konta koleżanki bo coś zablokowało moje konto.
Podczas zmiany maila w profilu dostałem zwyczajową informację, że mam reaktywować konto z pomocą Waszego maila. Robiłem to wielokrotnie i nie było problemu. Do dzisiaj. Maila do tej pory nie otrzymałem (już tak z 5 godzin), całą opisaną procedurę opisaną w pierwszym poście zrobiłem i nic.
Czyżbym został "wydalony" ???
Nick wpisuję dobrze, hasło też, sprawdzałem na kilku mailach i nic.
Proszę o interwencję.
Gwoździk

ponury63
11-12-2008, 14:50
Podczas zmiany maila w profilu dostałem zwyczajową informację, że mam reaktywować konto z pomocą Waszego maila. Robiłem to wielokrotnie i nie było problemu. Do dzisiaj. Maila do tej pory nie otrzymałem (już tak z 5 godzin), całą opisaną procedurę opisaną w pierwszym poście zrobiłem i nic.
Jeśli nie zmieniałeś jednocześnie hasła dostępu do Forum, adres mailowy był dobrze wpisany, a z pocztą nie ma problemów [dziś okolo poludnia były przez kilkadziesiąt minut problemy z dostępem do części portali, m.in. Murator, gazeta.pl wraz z serwisami, interia] i nic to nie dało, pozostaje interweniować na maila podanego w pierwszym poście

więcej tutaj >>> http://forum.muratordom.pl/zmienilem-adres-email,t129257.htm