PDA

Zobacz pełną wersję : Hmmm... Dużo, mało...



Nehemiah
25-09-2007, 23:02
Witajcie!
Mam prośbę o ocenę czy cena jaką wstępnie usłyszałem za budowę domu jest według Was ceną za którą warto się pchać w budowę. Otóż ma to być dom parterowy wpisany praktycznie w idealny kwadrat (11,6m/11,6m) z dachem 4 spadowym wykonanym na więźbie i przykrytym dachówką cementową Brass'a ( nachylenie połaci dachu 35 stopni),oczywiście pod dachówką deskowanie, folia i izolacja z waty mineralnej, ściany - porotherm 25 izolowany na zewnątrz styropianem 10 cm w + tynk akrylowy (kolor do wyboru w palecie standard, za inne dopłata wg cennika firmy KABE) , tynki wewnętrzne maszynowe, ułożona instalacja elektryczna, TV, gazowa i sanitarna, CO miedziana, posadzka przygotowana pod układanie parkietu, wyprowadzenia instalacji na poddasze (jak narazie nie bedzie zagospodarowane), strop - konstrukcja drewniana, izolowana od góry watą mineralną i wykończenie sufitu płytą GK, zamontowane 7 okien plastykowych Aluplast (srednio 140x140) 1 duże drzwi balkonowe 240x220 wszystkie okna żaluzje zewnętrzne manualne (balkonowe silnik) parapety zewnętrzne aluminiowe, wewnętrzne konglomerat, 11 grzejników (według bilansu cieplnego), piec 2 funkcyjny Viessmann, system alarmowy Satel ( centralka diodowa ,12 czujek podczerwieni) 2 kominy, drzwi zewnętrzne stalowe, scianki działowe porotherm 12 i 8, podbitka drewniana, rynny plastykowe. Oczywiście w cene wliczone są wszelkie roboty ziemne, izolacje, podkłady, fundamenty, cały materiał, własciwie mnie nie interesuje nic poza nadzorem budowy i odebraniem po zakończeniu robót kluczy od domu. Cena orientacyjna za ten domek ma wynosić około 265 000 zł brutto. Do tego dojdą mi wszelakie przyłącza, na szczęście wszystkie media są w ulicy i ne powinno to wynieść na gotowo więcej jak 12 000zł, no i jeszcze oczywiście projekt, geodezja, pozwolenia , czyli generalnie cała biurokracja więc liczę na to około 4-5 tysięcy. Budowa ma mieć miejsce pod poznaniem, 10 km od ścisłego centrum miasta. Troszkę to chaotycznie napisałem, ale mam nadzieję ze w miarę dokładnie opisałem jak ma to wyglądać, i przede wszystkim chodzi mi tylko o to czy te 260 000 w stanie jaki opisałem to realna cena za taki budynek. Z góry dziękuję za zainteresowanie tematem i za eszystkie odpowiedzi! Pozdrawiam!

Grzegorz Saczek
26-09-2007, 05:55
mało

MAREK&KASIA
27-09-2007, 13:30
jak na kompleksowe wykonawstwo to jest ok.
Pozdr
M

Grzegorz Saczek
28-09-2007, 06:46
własciwie mnie nie interesuje nic poza nadzorem budowy
To faktycznie nic ;-)
Na mój gust to b.mało ma wyjść ale chyba kluczowym elementem jest "Cena orientacyjna za ten..." z naciskiem na orientacyjna.

celebre24
29-09-2007, 15:52
własciwie mnie nie interesuje nic poza nadzorem budowy
To faktycznie nic ;-)
Na mój gust to b.mało ma wyjść ale chyba kluczowym elementem jest "Cena orientacyjna za ten..." z naciskiem na orientacyjna.



popieram w 100%...przy obecnych cenach wg mnie jest to niewykonalne...niestety :(
wiem bo jestem w trakcie budowy parterowego domu 140m2 użytkowa + garaż 30m2. Właśnie zalaliśmy strop...po więźbie i ułożeniu dachówki co nastąpi już wkrótce...czyli po zamknięciu stanu surowego otwartego będzie jakieś 190-200tyś.

Nehemiah
01-10-2007, 13:38
Dziękuje za wszystkie odpowiedzi, będe informował na bieżąco o postępach negocjacji :wink:

celebre24
01-10-2007, 19:16
powodzenia i duuuuuuuuużo cierpliwości :D :D :D :wink: