PDA

Zobacz pełną wersję : "JUNKERSY" W BLOKACH



ewafra
26-09-2007, 08:27
Mam problem z junkersem a także z rurami doprowadzającymi wodę w starym bloku w mieszkaniu własnościowym. Nie wiem co robić. Czy może ktoś z forumowiczów słyszał o tym, że przepisy unijne zobowiązują do likwidacji piecykow gazowych w budynkach wielomieszkaniowych i doprowadzenia ciepłej wody z elektrociepłowni? Jeśli tak to w jakim terminie i gdzie to mozna poczytać?

crazycocos
04-10-2007, 14:46
A gdzie tak słyszałaś?? My właśnie wymieniliśmy stary junkers na nowy. Przecież doprowadzenie wody z elektrociepłowni to są niesamowite koszty, tego się nie da zrobić ot tak, do jednego mieszkania. Trzeba by doprowadzać rury do budynku czasem przez pół miasta...

ewafra
07-10-2007, 14:28
Właśnie nie pamiętam, gdzie to słyszałam i dlatego pytam. Chodzi o doprowadzenie ciepłej wody do całego budynku wielomieszkaniowego (bloku) a nie do jednego mieszkania. Pozdrawiam

crazycocos
08-10-2007, 08:35
Wydaje mi się że to są tak ogromne koszty że nikt się za to nie weźmie...

ewafra
08-10-2007, 15:19
Biorą się, biorą. Sąsiednie stare bloki nie mają już junkersów. W moim blokowym dawnym mieszkaniu 32 lata temu była woda z elektrociepłowni. Pozdrawiam.

beton44
15-10-2007, 12:50
no i jeszcze jedna drobnostka

musi być ta ciepłownia :o


nie wszyscy mieszkają w Warszawie :lol:

ouzo
15-10-2007, 17:39
nie wszyscy mieszkają w Warszawie :lol:

W Warszawie SPEC dzięki dofinansowaniu z UE oferuje bardzo korzystne przejście z junkersów na wodę ogrzewaną z sieci cieplnej - tam gdzie jest centralne ogrzewanie z sieci, a woda z junkersów :)

OK
16-10-2007, 01:03
no i jeszcze jedna drobnostka

musi być ta ciepłownia :o


nie wszyscy mieszkają w Warszawie :lol:

Nawet w Warszawie nie wszędzie jest SPEC :o
Można zlikwidować instalacje gazowe i zrobić jedną kotłownię na cały budynek (oczywiście o ile nie jest zbyt duży - ale problem zazwyczaj nie dotyczy wielkiej płyty) :o :wink:
Do tego nie trzeba ciągnąć instalacji zewnętrznych z ciepłowni...
I też coś słyszałam, że jest jakaś dyrektywa z UE - w jej ramach zdaje się można dostać dofinansowanie na taką operację.
Natomiast nie jest chyba obowiązkowa jeszcze taka wymiana...