PDA

Zobacz pełną wersję : kominki? problem z wyborem



laikx
28-07-2003, 13:57
na rynku można spotkać kominki o budowie jednoczęściowej( monolity) jak i skręcane. Nie wiem , które są lepsze. te skręcane niby mogą się roszczelnić i stracić swoją sprawność grzewcza. (niektóre jotule, francuzy). Z kolei o budowie z jednego kawałka (Tarnawa) długo się nagrzewają (grubsze żeliwo) Które są lepsze. Tarnawa daje 10 lat gwaracji, gdy pozostałe firmy mają 5 lat. Niby lepiej wziąc Tarnawe, gdyż cena podobna, ale jak wyglada z rozpalaniem, czy trwa ono dłużej, własnieze wzglądu na grubość żeliwa??

Kubus1
29-07-2003, 20:37
Tarnawa jest bardzo szybko ciepła jej zaletą są rozbudowane powierzchnie wymiany ciepła w srodku i sposób dopalania gazów wtórna komora spalania. po rozpaleniu po daje dużo ciepła a to że jest solidnie wykonana to fakt podobno odlewają w najlepszej polskiej odlewni w Tarnowie tam gdzie obrabiarki i produkcje specjalną. Tarnawa jest podobna to Szwedzkich wkładów Keedy. Tam monoodlewy niepękają to i nasze napewno nie są gorsze. Zeliwo jest odpręrzane . Ja wybrałem właśnie tarnawe po obejżeniu wielu innych francuzów i szwedów.

Włodek W.
15-08-2019, 19:12
<Wybierac trzeba taki kominek aby tobie sie podobal i domownikom(najlepiej duzy )jest na co popatrzec
Najlepszy jest Polski jest w czym wybierac, no i popierasz Polska firme kasa zostaje w naszym kraju!!
Kupujesz raz ina lata !!

swierol
15-08-2019, 20:43
A czy mogę się podpiąć? Czy są jakieś specjalne, rekomendowane wkłady kominkowe, które moglibyśmy obudować kaflami piecowymi?

endrju6
15-08-2019, 22:25
Kaflami, które z natury do tanich nie należą, nie obudowuje się byle czego.
Ażeby w razie awarii kominka nie pozostać z ręką w nocniku, odradzam żeliwo
i tanie kominki stalowe.

Unico, Arysto, Spartherm, Romotop. Inni dodadzą jeszcze kilka innych
alternatyw.

swierol
16-08-2019, 12:47
Kaflami, które z natury do tanich nie należą, nie obudowuje się byle czego.
Ażeby w razie awarii kominka nie pozostać z ręką w nocniku, odradzam żeliwo
i tanie kominki stalowe.

Unico, Arysto, Spartherm, Romotop. Inni dodadzą jeszcze kilka innych
alternatyw.

Dziękuje. Ja byle czego z reguły nie lubię. Bardziej mi chodziło czy są jakieś specjalne wkłady do tego typu konstrukcji.

d7d
16-08-2019, 14:08
<Wybierac trzeba taki kominek aby tobie sie podobal i domownikom(najlepiej duzy )jest na co popatrzec
Najlepszy jest Polski jest w czym wybierac, no i popierasz Polska firme kasa zostaje w naszym kraju!!
Kupujesz raz ina lata !!
Masz rację, że musi się podobać ale pozostałe tezy są wątpliwe:
- "najlepiej duży" ??
- najlepszy nie musi być polski ale polskie kominki są bardzo dobre
- kupując polskie produkt nie znaczy jednocześnie że kasa zostaje w Polsce.
Właściciel i pracownicy wydają te zarobione pieniądze także na zagraniczne produkty i usługi.

To jest jakaś nowa maniera? pisanie duża literą "Polski kominek" lub "Polska firma" ?
Taka Patriotyczna maniera czy raczej braki wykształcenia w zakresie języka polskiego?