PDA

Zobacz pełną wersję : okna pcv Awangarda????



tomek123
26-09-2007, 20:03
Pomimo 4 letniego doświadczenia w budowaniu własnego domu, spotkała mnie ostatnio zagadka pod nazwą Awangarda.
Moja Mama zamierza w swoim mieszkaniu w bloku wymienić okna na nowe z pcv i trafiła na dobrą cenowo ofertę w systemie Awangarda.
I co ja mam biedny człowiek jej poradzić? Czy ktoś zna ten wynalazek w przypadku znanych profili to mogę coś poradzić, a tu zero wiadomości. Różnica w cenie jest spora pomiędzy znanymi profilami ale głupio by umoczyć z jakimś dziadostwem. Liczę na pomoc.
Pozdrawiam
Tomek123

tomek123
26-09-2007, 21:03
To chyba jakiś wynalazek skoro nikt nic niewie???? :roll: :roll: :roll:

jareko
26-09-2007, 21:51
w blokach rzadko spotyka sie okna o dużych gabarytach tak wiec nawet Panorama sie sprawdzała :lol: wiec nie martwiłbym sie za bardzo - no chyba ze to końcowy Gierek - wtedy zaczęli wymyślać balkony do samego sufitu (tak 2470-2500 wysokości) i tu już większość profili odpada w tym wspomniany przez Ciebie

bwojtek
27-09-2007, 07:18
To chyba jakiś wynalazek skoro nikt nic niewie???? :roll: :roll: :roll:
Temat już był kilka razy...
http://www.google.pl/search?hl=pl&q=dobroplast+opinie

kamionkal
27-09-2007, 09:25
Opinie są mieszane.

Prawda jest taka, że oprócz samego produktu równie ważny jest montaż i trzeba wziąć sprawdzoną ekipę, ale to pewnie wiesz...

Moi rodzice od 2 lat są użytkownikami Avantgarde i nie narzekają, wszystko jest ok.

Natomiast opinie o samym produkcie są mieszane, sam się zastanawiam co wybrać, dostałem wycenę okien do swojego domu - 7500 Avantgarde, 10500 Aluplast i sam jestem w kropce.

Coobah
11-10-2007, 04:43
Opinie są mieszane.

Prawda jest taka, że oprócz samego produktu równie ważny jest montaż i trzeba wziąć sprawdzoną ekipę, ale to pewnie wiesz...

Moi rodzice od 2 lat są użytkownikami Avantgarde i nie narzekają, wszystko jest ok.

Natomiast opinie o samym produkcie są mieszane, sam się zastanawiam co wybrać, dostałem wycenę okien do swojego domu - 7500 Avantgarde, 10500 Aluplast i sam jestem w kropce.

witam krajana z tej samej wsi :)
Mi także wyceniano okna z Avantgarde'a... Wyszło 7000 z kolorem z zewnątrz, z montażem.. Miałem także wycenę z profilem Ideal 4000 także kolor z zewnątrz i montaż... A wybrałem ofertę kolegi forumowego jareko i juz nie mogę się doczekać okien :)

pozdr.

Damian2_1_
16-07-2009, 16:08
Awangardy nie są najgorszymi oknami myślę , że warto je kupić ponieważ nie są za drogie a długo wytrzymują bez regulacji !! ja mam w domu te okna i są już 4 lata i nic sie nie dzieje Ale mam też okna z veki to są okna klasy A !
ale mysle ze nie trzeba wydawac dużo kasy na takie okna tylko lepiej mniej zapłacic :D

finlandia
29-07-2009, 10:14
Damian, Ty jestes z tych jednopostowców zainspirowanych dobroplastem?
Szkoda na was słow, zaśmiecacie wszystkie fora a wg mnie uzyskujecie efekt odwrotny do zamierzonego - czyli jeszcze bardziej zniechęcacie do produktów tej firmy.

arturrex
29-07-2009, 12:37
hmmm
jeśli ktoś kupuje cene to.....nikt go do innych okien nie przekona
Ja sprzedaję okna i tego produktu u mnie nie znajdziesz, jestem uczciwym człowiekiem, chce spac spokojnie - sprzedaje trochę droższe okna i nie mam problemu z reklamacjami, regulacjami, sądami itp
W branży okniarskiej jestem już troche i wiem co jest be!

jareko
29-07-2009, 12:57
hmmm
jeśli ktoś kupuje cene to.....nikt go do innych okien nie przekona
Ja sprzedaję okna i tego produktu u mnie nie znajdziesz, jestem uczciwym człowiekiem, chce spac spokojnie - sprzedaje trochę droższe okna i nie mam problemu z reklamacjami, regulacjami, sądami itp
W branży okniarskiej jestem już trochę i wiem co jest be!
Arturo - daj spokój. Zwracają sie do mnie ludzie którzy kupili okna rok, dwa, piec lat temu. Fabryki umywają ręce gdyż nie są strona w sporze. "dealerzy" koszący cena wcześniej czy później wykładają się gdyż nie ma co ukrywać - by działać długofalowo trzeba na tej działalności zarabiać.
Ostatni kwiatek, jeden z moich klientów zamówił okna, wpłacił wysoka zaliczkę, a człowiek z którym podpisał umowę działał z pełną premedytacja, zebrał kilku klientów i zniknął - ot tak po prostu - nie ma go
Inny przykład. Przedstawiłem ofertę klientowi na jego okna, z dużym upustem gdyż duże zamówienie na ponad 80 tys, co usłyszałem w odpowiedzi? Jest Pan za drogi, mam ofertę za 30 tys i na nią się decyduje. Trzeba nie mieć oleju w głowie by choć nie zastanowić sie nad tym - jak możliwa jest tak niska cena. Zwłaszcza teraz trzeba uważać gdyz ćwierkają wróble na dachu ze w tym roku będzie kilka spektakularnych plajt w branży i nie mowie tu o garazowcach, oni są marginesem rynku, tylko o dwu znaczących producentach
Kolejny przykład - dzwoni do mnie klient któremu w zeszłym roku przedstawiałem oferte. Skorzystał z uslug innego - jego prawo i nie o to chodzi. Mial duże witryny, 4-5 mkw, u mnie w ofercie pojawiała sie szyba 6mm i 8mm by z takim oknem nie było kłopotu, szyby mu popękały przy ostatnich wiatrach, firmy nie ma, zwinęła sie, a on ma teraz kłopot. Realnie różnica w ofercie była w tych szybach - powiedziałem wręcz, ze inaczej nie przyjmę zamówienia - maja byc 4 i 5 i koniec. Teraz koszty wymiany szyb wielokrotnie przekroczą to co "zaoszczędził"
Widzisz Artuto - uczciwych dealerów niestety nie jest zbyt wielu

arturrex
30-07-2009, 14:31
przypadek z ostatnich tygodni
wpada znajomy - cały domek do roboty, wyceniłem prawie po kosztach 9.100
pojechałem zmierzyłem wszystko ok
za kilka dni wpada ktoś mu wycenił na 7.500
niemiecki profil aura, okucia tez niemieckie karo
do licha co to za firma?
no i podzwoniłem po kolegach z branży
okazało sie ze jedna z firm kupiła za grosze pokażne ilosci nietłoczonej juz aury od duzego producenta który wycofał ten profil z produkcji
kupili złom pcv i teraz z tego robią "okna"

póżniej wpadł znajomy z wycena drzwi dostał cene z cennika, a kupił gdzieś niemieckie drzwi za 480 zł z dzwonkiem w skrzydle
:lol:
idiotus giganteus

bermud
18-08-2009, 21:01
witam ja też mam problem stoję przed wyborem okien,potrzebuję je na "już". W okolicy w dobrych terminach i cenach oferują mi okna Avantgarde i Brugmann. Nigdy nie widziałem ani jednych ani drugich. Czy ktoś mógłby pomóc mi w wyborze? Będę bardzo wdzięczny...

IVO333
23-08-2009, 14:52
przypadek z ostatnich tygodni
wpada znajomy - cały domek do roboty, wyceniłem prawie po kosztach 9.100
pojechałem zmierzyłem wszystko ok
za kilka dni wpada ktoś mu wycenił na 7.500
niemiecki profil aura, okucia tez niemieckie karo
do licha co to za firma?
no i podzwoniłem po kolegach z branży
okazało sie ze jedna z firm kupiła za grosze pokażne ilosci nietłoczonej juz aury od duzego producenta który wycofał ten profil z produkcji
kupili złom pcv i teraz z tego robią "okna"

póżniej wpadł znajomy z wycena drzwi dostał cene z cennika, a kupił gdzieś niemieckie drzwi za 480 zł z dzwonkiem w skrzydle
:lol:
idiotus giganteus

Mam nadzieję że nie było twoim zamiarem opluwanie Aury, swego czasu(7-8 lat temu) była na tle konkurencji bardzo przyzwoitym profilem, zwłaszcza w wersji z 3-ma uszczelkami. A jej producent był jednocześnie bardzo przyzwoitym producentem okien z niej. Finlandia myślę że zgodziłby się ze mną ;-)

Pozdrawiam

finlandia
24-08-2009, 13:33
Oj zgodziłby sie..
ale Aura jako Aura to już Historia a z pozostałosci po niej robi się różne dziwne rzeczy :(
Na dzis okien z niej produkowanych nie poleciłbym, bo w razie awarii skąd dobrać profile? Takie działanie jak produkcja z odpadów cechuje wariatów rynkowych.

arturrex
24-08-2009, 14:35
Oj zgodziłby sie..
ale Aura jako Aura to już Historia a z pozostałosci po niej robi się różne dziwne rzeczy :(
Na dzis okien z niej produkowanych nie poleciłbym, bo w razie awarii skąd dobrać profile? Takie działanie jak produkcja z odpadów cechuje wariatów rynkowych.
Zgadzam sie z tym
i nie opluwam Aury
Aura to było i mineło