PDA

Zobacz pełną wersję : W której łazience wanna, a w której prysznic



fiacior
28-09-2007, 09:56
Witam.
Mam w projekcie dwie łazienki tej samej wielkości, jedna na górze i jedna na dole. I mam pytanie: w której łazience dalibyście wannę,a w której prysznic?
Ja mam dylemat, choć wolałbym chyba jednak wannę na górze. Jakie jest wasze zdanie?

LubMar
28-09-2007, 10:30
ja mam podobnie
na górze wylądowałą wanna a na dole prysznic (szybki prysznic po pracach na podwórku:) bez potrzeby chodzenia po całym domu)

MiA & Wojtek
28-09-2007, 11:01
u nas prysznic na dole,wanna na pieterku ;)
wprawdzie z koniecznosci - dolna lazienka jest dosyc mala,ale gdyby nawet bylo inaczej tez zdecydowalibysmy sia na taki sam uklad..

Monka81
28-09-2007, 11:35
Chociaż mój dom jest w fazie projektu, to też mam w planie zrobić prysznic na dole, a dużą wannę na górze (większa łazienka i więcej spokoju potrzebnego do relaxu :lol: )

kachna28
28-09-2007, 12:24
U mnie na dole jest tylko kibelek, za to na gorze mam sporą łazienkę (14,5m) i tam będzie wanna i kabina. na początku trochę żal mi było braku prysznica na dole (jest za małe pomieszczenie), ale teraz myślę, że w takim"gościnnym" wc wystarczy kibelek i umywalka -zawsze łatwiej zachować porządek -jak jest wanna czy kabina to zawsze są też jakieś inne rzeczy -szampony, kosmetyki, ręczniki, suszarki, golarki itd -a tego goście nie muszą oglądać :)

Grzegorz Saczek
28-09-2007, 12:25
dół prysznic
góra wanna + prysznic

remle
28-09-2007, 13:46
My podobnie: wanna na górze (lubię się wylegiwać przed snem :wink: ) a prysznic na dole (szybki po pracy lub pracach na zewnątrz)

Aniss
28-09-2007, 18:10
U mnie będzie wanna i prysznic na górze oraz na dole prysznic obowiązkowo, gdyż wolałabym, aby goście nie musieli korzystać z górnej łazienki, by wziąć kąpiel.

danap
28-09-2007, 19:49
dół prysznic
góra wanna + prysznic

dokładnie tak samo

Sonika
28-09-2007, 20:47
dół prysznic
góra wanna + prysznic

dokładnie tak samo

Ja też tak mam :D .

Ola i Krzysiek
29-09-2007, 09:05
dół prysznic
góra wanna + prysznic

u nas będzie tak samo :)

Mohag
29-09-2007, 10:32
dół prysznic
góra wanna + prysznic

u nas będzie tak samo :)

jezeli mozna sobie na to pozwolic tz wymiary lazienek na to pozwalaja, to uwazam to za najlepsze rozwiazanie 8) U mnie nie dalo sie wpakowac kabiny w gornej lazience :roll:

romek163
29-09-2007, 11:16
u mnie dół wanna plus kabina, góra tak samo. 2 łazienki po 13 m2

efilo
29-09-2007, 17:30
A ja sobie nie wyobrażam sensu wanny na dole. No chyba że ktoś tam będzie mieszkał.

Romku
jak to jest u Ciebie?

P.S. U mnie standard - prysznic na dole wanna plus prysznic na górze

romek163
29-09-2007, 17:34
to dom dwupokoleniowy, wiec dwie duze lazienki sa wygodniejsze;]

efilo
29-09-2007, 17:53
Teraz rozumiem 8)

jacekp71
29-09-2007, 22:15
u nas klasyczny uklad (kurcze, znowu to slowo :D ), tj. na dole prysznic na gorze wanna.
co prawda na gorze jest miejsce rowniez i na prysznic, ale jakos nie widzielismy sensu go dublowac.

Tedii
29-09-2007, 23:09
Dół i góra prysznic.
Wanna na górze ale wątpię żeby była używana.
Za mało czasu,za dużo wody.

kamyk1
30-09-2007, 16:24
U nas w łazienkach jeszcze nic nie ma.Ale zdecydowaliśmy ,że na dole prysznic,a na górze wanna. :)

efilo
01-10-2007, 07:38
u nas klasyczny uklad (kurcze, znowu to slowo :D ), tj. na dole prysznic na gorze wanna.
co prawda na gorze jest miejsce rowniez i na prysznic, ale jakos nie widzielismy sensu go dublowac.

Gdyby u nas był taki układ to skończyłoby się na tym że bralibyśmy prysznic w wannie (co jak wiadomo do wygodnych nie należy). Wątpię żeby komuś się chciało biegać na dół.

Paulina&Pawe?
01-10-2007, 13:24
na gorze będzie wanna, na dole prysznic :D

daggulka
05-10-2007, 12:50
u nas na dole prysznic, na górze wanna

pozdrawiam, smoczyca

Lili Lili
05-10-2007, 13:00
myślę, że w takim"gościnnym" wc wystarczy kibelek i umywalka -zawsze łatwiej zachować porządek -jak jest wanna czy kabina to zawsze są też jakieś inne rzeczy -szampony, kosmetyki, ręczniki, suszarki, golarki itd -a tego goście nie muszą oglądać :)
Możesz mieć problem z kąpielą podczas jakiejś awarii i obniżonego ciśnienia wody, na pięterko nie pociągnie :( Jeśli to będzie sytuacja awaryjna to pół biedy. Ale może się zdażyć taka sytuacja permanentna: wybuduje ci się sporo sąsiadów, podłączy się wielu odbiorców wody, zbyt małe przekroje rur i stały problem z ciśnieniem. Zanim się dostawca wody zbierze z inwestycją, kilka sezonów szczególnie w lecie masz z głowy.

kachna28
05-10-2007, 13:23
myślę, że w takim"gościnnym" wc wystarczy kibelek i umywalka -zawsze łatwiej zachować porządek -jak jest wanna czy kabina to zawsze są też jakieś inne rzeczy -szampony, kosmetyki, ręczniki, suszarki, golarki itd -a tego goście nie muszą oglądać :)
Możesz mieć problem z kąpielą podczas jakiejś awarii i obniżonego ciśnienia wody, na pięterko nie pociągnie :( Jeśli to będzie sytuacja awaryjna to pół biedy. Ale może się zdażyć taka sytuacja permanentna: wybuduje ci się sporo sąsiadów, podłączy się wielu odbiorców wody, zbyt małe przekroje rur i stały problem z ciśnieniem. Zanim się dostawca wody zbierze z inwestycją, kilka sezonów szczególnie w lecie masz z głowy.
Lili -nie wybudują się -bo już są z wszystkich stron :) . A miejsca po prostu nie mam -kibelek na parterze ma 1m szerokości i 2,20m długości i są w nim jeszcze drzwi do kotłowni-nawet minikabinka nie wejdzie. A prysznic w kotłowni odpada- będzie tam zasobnik na 300l (pod solary, kocioł i kominek wodny)-z tego względu wody do kąpieli nigdy nie zabraknie :wink: , kocioł gazowy, pompy i naczynia wzbiorcze do kominka wodnego, pralka i odkurzacz centralny :)
http://www.projekty.z500.pl/projekty/45/rzuty/z45_rzut1_0.jpg

Lili Lili
05-10-2007, 14:04
kachna18 trzymam kciuki :D Miałam na myśli nie najbliższych sąsiadów, tylko wszystkich, którzy mogą się kiedyś wybudować w bliższej i dalszej okolicykolicy, po drodze "rury" czy też przynależąc pod to same ujęcie wody (to czasem jest kilka wsi). Wiem, bo to przeżyłam osobiście. Jak nie masz miejsca to cudu nie wymyślisz i trudno. Ale zasobnik 300l nie zabezpiecza ci dostawy wody, gdy jest awaria. Podciśnienie w zbiorniku działa tak, że aby ze zbiornika coś wyleciało, to równocześnie musi wlatywać. Jak masz odcięty dopływ wody to z zasobnika nic nie wylejesz, chyba że awaryjnie przez zawór bezpieczeństwa, ale raczej się w tym nie wykąpiesz. Spróbuj zakręcić zawór główny i nalać sobie wody z zasobnika.

Słuchaj, a tę powierzchnię pod schodami to masz tak jak w projekcie? zamurowaną i niewykorzystaną?

kachna28
05-10-2007, 14:42
Nie :) Wybiliśmy tą ściankę i pod schodami powstał mały schowek, ale tam jest niziutko -ok 120cm. Ale zawsze się przyda dodatkowy kącik- a w salonie to tylko kurz by się tam zbierał. Z salonu jest widoczna "dziura" pod tym biegiem bliżej okna (nie mamy tej ściany działowej między schodami a salonem).

Lili Lili
05-10-2007, 15:33
nono, też mam schoweczek, świetny na mopa, dlatego się dopytywałam

turcin
05-10-2007, 17:34
Ja będę miał w łazience gościnnej kabinę a w prywatnej kabinę i wannę. Obie na parterze zero schodów :D

mokka
05-10-2007, 18:33
W dolnej prysznic, w górnej prysznic + wanna.

Yatza
08-10-2007, 15:26
Witam.
Mam w projekcie dwie łazienki tej samej wielkości, jedna na górze i jedna na dole. I mam pytanie: w której łazience dalibyście wannę,a w której prysznic?
Ja mam dylemat, choć wolałbym chyba jednak wannę na górze. Jakie jest wasze zdanie?

Plan jest taki:
- parter: prysznic
- piętro: prysznic+wanna, chyba że będzie krucho z kasą, to tylko wanna

Leszko
09-10-2007, 20:24
dół prysznic
góra wanna + prysznic

dokładnie tak samo

Ja też tak mam :D .

tak samo

Maja W.
11-10-2007, 13:40
Idealne rozwiązanie to:
góra - wanna + prysznic
dół - prysznic (w sumie dla gości)
I tak się postaram zrobić u siebie :)

villemo1656
15-11-2007, 09:31
dół- prysznic
góra- wanna :)

widze ze standardowo :)

Badija
15-11-2007, 09:57
W poprzednim domu:
dół - prysznic
góra - wanna

Dyskusja nad wanną/prysznicem w projektowanym domu:


Mąż, argument prierwszy: w wannie można od czasu do czasu powylegiwać się
Ja: przecież nie ma często nawet czasu na prysznic
Mąż: ale kiedyś będzie więcej czasu
Ja: do wanny niewygodnie się włazi i wyłazi, nam nie potrzebna, a dzieciaki jak sie zaczną chlapać w wannie, to będę tylko miała więcej roboty ze sprzątaniem
Mąż: to trzeba wannę i prysznic, wanny można na początku nie wstawiać
Ja: skoro można nie wstawiać, to jest nie potrzebna
Mąż: w wannie można pranie namoczyć
Ja: mozna je namoczyć także w brodziku
Mąż: ale ja chcę mieć wannę.
Chyba ostatni argument przesądzi sprawę.

hala_k
15-11-2007, 18:57
Na dole wanna i prysznic w łazience obok sypialni rodziców. Na górze dla dziecui tylko wanna i parawan.

inwestor
17-11-2007, 21:21
Z praktyki mojej wynika tak. Z prysznica korzysta się zdecydowanie częściej czyli najlepiej jak będa 2 kabiny. Natomiast z wanny od czsu do casu i po to aby sie zrelaksować - czyli tam gdzie jest spokojniej i nikt gitary nie będzie zawracał. Jeśli wanna kiedyś tam lub od razu ma mieć hydromasaż to obok musi być kabina prysznicowa. Do wanny z hydro. nie wchodzi sie brudny. Najpierw prysznic a potem na bąbelki i hydromasaż.
Pozdrawiam

Wowka
18-11-2007, 09:00
U mnie będzie wanna i prysznic na górze oraz na dole prysznic obowiązkowo, gdyż wolałabym, aby goście nie musieli korzystać z górnej łazienki, by wziąć kąpiel.

I o to chodzi.

Pozdrawiam

mirkan
18-11-2007, 10:45
W moim domu są dwie łazienki i jedno WC. W łazience na górze będzie i wanna i prysznic, a w łazience na dole tylko prysznic. Dodam, że do łazienki na parterze wchodzi się z sypialni, tak więc będzie używana praktycznie tylko przez mnie i męża.

Mymyk_KSK
22-11-2007, 17:35
w łązience na dole prysznic, w łazience na górze - wanna. W projekcie mieliśmy w łazience na górze wannę i prysznic, ale zrezygnowaliśmy z kabiny - łazienka zrobiłaby się z nią nieco przyciasna...

..::M:D::..
01-12-2007, 23:18
tak samo na dole prysznic, na górze wanna

Ola i Krzysiek
03-12-2007, 12:12
Na dole miała być kabina prysznicowa i będzie. Na górze miała być kabina i wanna no i... nie będzie kabiny, bo byłoby ciasnawo. A ja już mam dosyć ciasnej łazienki, wystarczająco długo się męczę w obecnej baaardzo ciasnej blokowej :-? W nowej ma być przestronnie 8)

Mikul
03-12-2007, 12:21
u mnie na górze i na dole prysznic z wanną i jest to według mnie naprawdę dobre rozwiązanie jeżeli ktoś ma na to miejsce nie muszę przynajmniej chodzić na gore jak jestem zmęczony po pracy i chce sobie wziąć długą kąpiel

beba
03-12-2007, 14:05
Na poddaszu prysznic (dla dzieci).
Na dole wanna (dla nas).

aga&piotr
03-12-2007, 14:57
na dole prysznic, na górze wanna :D

anetka9469
04-12-2007, 01:19
My planujemy w dolnej lazience prysznic, w górnej prysznic i wanna.

Lidka i Janusz
04-12-2007, 16:39
Chyba się wyłąmię. Górna łazienka - prysznic. Dlaczego? Większość sypia;ni jest na poddszu. Dolna łazienka - jeszcze nie zrobiona, ale w planach wanna. Dlaczego? Mieszka z nami babcia, która będzie mogła się zrelaksować w wannie.

Phili
04-12-2007, 16:51
A u mnie na odwrót :D niż u większości...

Na dole planuję wstawić wannę, gdyż łazienka na parterze będzie u mnie pełnić również funkcję pralni i suszarni.. Nad wanną będę rozwieszać pranie. Na górze prysznic :)

Pozdrawiam

michall.m
04-12-2007, 21:03
wanna i prysznic w łazience przy sypialni (a co, szaleję :wink: :lol: ), prysznic na dole przy gościnnym...

czandra
04-12-2007, 22:25
Dół - wanna, góra - prysznic.

Mushasi
09-12-2007, 23:36
Banalne pytanie a problem spory .
Generalnie wanna tam gdzie sypialnie a te są przeważnie na górze.
To jako mieszkaniec na swoim .

Jako fachowiec coraz częściej spotykam się z z prysznicami podłogowymi a te raczej na parterze się robi , mają jedną zaletę nie zabierają miejsca w łazience szczególnie gdy jest bardzo mała wystarczy zasłonka .

kabiny mają jedną wadę , to jest ograniczoną przestrzeń.

Ostatnio robiłem gościowi prysznic w garażu ciekawy i bardzo funkcjonalny pomysł
ale tylko na lato

brzuzens
10-12-2007, 15:54
U nas na dole tylko prysznic (łazienka 4m2) a na górze komplet - wanna i prysznic. Miało na górze nie być kabiny, ale w górnej łazience będzie kiedyś sauna, a nie wyobrażam sobie biegania z sauny na poddaszu pod prysznic na parterze :lol:

pozdrawiam
Brzuzens

Rom
12-12-2007, 10:18
na dole prysznic i wanna
a na górze sam prysznic

kze
16-12-2007, 21:45
Będę miał jak pewie wszyscy:
doł - prysznic
góra - wanna i prysznic

Czemu?
Dolna łazienka mniejsza, nie zmieściłaby się wanna. A poza tym to jest raczej gościnna łazienka..
Góra - Żona chce mieć wannę. Ja wolę prysznic, ale skoro juz kupimy to pewnie raz na jakiś czas wymoczę się.. :lol: