PDA

Zobacz pełną wersję : Samodzielna budowa komina



Maciek_Pyka
28-09-2007, 21:23
Witam,

Zamierzam samodzielnie wybudować w domu komin do kominka - od wewnątrz domu, do przejścia strop, strych i dach kryty papą. Czy i jakie formalności powinienem załatwić (projekt? zezwolenie?) przed budową, czy są jakieś formalne ograniczenia co do materiałów (czy można wymurować komin z cegły, bloczków, betonu, ...?)

Pozdrawiam i dziękuję

RobertPŃ
01-10-2007, 08:30
Wydaje mi się, że pytanie powinieneś zadać w dziale "Prawo i finanse".
Podłączę się do pytania z tym, że chodzi o podłączenie kominka do już istniejącej instalacji kominowej.

marcin_u
02-10-2007, 06:56
Witam,

Zamierzam samodzielnie wybudować w domu komin do kominka - od wewnątrz domu, do przejścia strop, strych i dach kryty papą. Czy i jakie formalności powinienem załatwić (projekt? zezwolenie?) przed budową, czy są jakieś formalne ograniczenia co do materiałów (czy można wymurować komin z cegły, bloczków, betonu, ...?)

Pozdrawiam i dziękuję

komin tylko z cegły ale pozadnej lub systemowy

waldibmw
02-10-2007, 13:45
Witam,

Zamierzam samodzielnie wybudować w domu komin do kominka - od wewnątrz domu, do przejścia strop, strych i dach kryty papą. Czy i jakie formalności powinienem załatwić (projekt? zezwolenie?) przed budową, czy są jakieś formalne ograniczenia co do materiałów (czy można wymurować komin z cegły, bloczków, betonu, ...?)

Pozdrawiam i dziękuję

komin tylko z cegły ale pozadnej lub systemowywitaj jakie kable powinienem wyprowadzic w domu ktory remontuje
1otwierana brama 2 skrzydlowa
na bramie wwideodomofon
satelita
okamerowanie domu
oswietlenie drogi dojazdowej ok70 metrow
rondo przed dworkiem
oswietlenie domu
narazie tyle

maksini
24-10-2008, 15:02
witam musi sie pan dowiedziec w nadzorze budowlanym:)>ja mam pytanie tez mam kominek czy na budowe kominu na zewnatrz budynku musze miec jakies pozwolenia??<na budowe czy wspolwlascieli>bardzo prosze o szybka odp bo zasypano nam komin a mam male dziecko i nie chce by marzlo