PDA

Zobacz pełną wersję : Prośba o pomoc w ocenie ogrzewania...



kubaru
01-10-2007, 15:07
Witajcie Forumowicze!

To mój pierwszy post, więc wybaczcie mi moje niedoskonałości :D

Chciałbym Was prosić o pomoc z oceną narzuconego przez generalnego wykonawcę mojego parterowego domku jednorodzinnego zdania.

http://chata.mazury.pl/kubarudom.JPG

Otóż twierdzi on, że wystarczy ogrzewanie takie, jak na załączonym pliku - jest OK. Czerwony kolor - kaloryfery, żółty - ogrzewanie podłogowe, niebieska część - wewnętrzny korytarz bez jakiegokolwiek grzejnika ani ogrzewania podłogowego. Czy taki układ jest OK, czy będzie rodził jakieś problemy? Niepokoi mnie korytarz nie ocieplony. Jest to korytarz otwarty na salon i kuchnię, ma ok. 8 m2 powierzchni. Domek nie ma piwnicy, ocieplenie podłogi 15 cm styropianu. Ocieplenie dachu - wełna mineralna nad sufitem podwieszanym.

Jak Wy to widzicie? Bardzo proszę o poradę!

Z góry dzięki!

hydrol
01-10-2007, 18:37
z tego co napisales i pokazales na rysunku nie wynika zadne zagrozenie. Instalacje z pewnoscia ktos uprawniony projektowal, uwzglednil wiec straty korytarza w mocy pozostalych grzejnikow. Grzejnik w korytarzyku to tylko zawalidroga. Wiecej mozna powiedziec w sytuacji gdy powiesz jakie bedzie zrodlo ciepla. Kociol gazowy kondensacyjny czy pompa ciepla maja swoje specyficzne wymagania, ktorych Twoja instalacja prawdopodobnie nie spelnia.

jajmar
01-10-2007, 18:47
Cieplnie pewnie tomoże i być , ale ja mam jedną wątpilowść podlogówka w czesci korytarzy jest w czesci nie, jak bedzisz chodził po podłodze goła noga to wyczujesz róznice, chyba ze dasz tam drewno/panele.

To_masz
01-10-2007, 18:57
podłogowe w korytarz, nie będzie przeszkadzać jak grzejnik, a w nóżki cieplutko

kubaru
02-10-2007, 11:11
Dzięki!