PDA

Zobacz pełną wersję : Jak tynkować "płytę" ?



Lesio
29-07-2003, 12:38
Problem pośrednio związany jest z budową domu - dlatego też z góry przepraszam. Chodzi o remont mieszkania z tzw. płyty (stare bloki - ściany betonowe). Rozpatruje 2-3mm gipsu. Chodzi o wyrównanie porów. Następnie biala farba podkładowa i farba kolorowa. Moja prośba dotyczy produktów jakich powinienem użyć oraz ewentualnych niespodzianek jakie mogą mnie czekać. Rozpatrywałem UniGipsar Atlas. Jaką podkładówke i jaką farbe kolorową.
Co możecie poradzić na sufit który delikatnie pęka (ale jak pęka to każda grubość tynku będzie pękać) ?

Pozdrawiam

pitbull
30-07-2003, 10:40
Kazda. Mozesz sprobowac zrobic wieksza bruzde, zaszpachlowac gipsem budowalnym, zazbroic tasma i gipsarem zaszpachlowac a nastepnie przeszlifowac.

godul1
08-08-2003, 08:39
Moim zdaniem gipsar (z pewnością typu uni) nie nadaje się do zbrojenia siatką. Jest zbyt słaby i za mało elastyczny. Najlepiej nadaje się do tego cekol. Cekol ma też pewne wady-oprucz ceny:-). Dyżo trudniej się go dociera po wyschnięciu. Jeżeli po zazbrojeniu siatką nadal będzie pękać to szczeloinę wypełnia się specjalnym silikonem niestety nie pamiętam nazwy. Silikon ten różni się od innych tym, że przywiera do niego farba.

Franz
13-08-2003, 16:09
zdzieramy co sie da ...jak sie nie da to go mlotkiem
gipsujemy gipsem szpachlowym a pekniecia siatka
chyba ze sa bardzo duze lub rozlegle to kupujemy siatke do ocieplen budynkow i traktujemy ja atalsem plus na scianie potem dopiero szpachlowy nastepnie uni ..potem uni grunt i malowanie ...nastepnie zona jest zachwycona

20-10-2003, 21:48
Ten silikon to akryl budowlany. Zerknij do mojego pyt na str 1 moze troche ci to pomoze Pozdr