PDA

Zobacz pełną wersję : Bliźniaki



Gosc***
02-10-2007, 12:58
.

piwopijca
02-10-2007, 13:16
Nie musza byc takie same, ja bede budowal blizniaka niesymetrycznego
Ze wzgledow estetycznych lepiej zeby chociaz nawiazywaly stylem do siebie

Pzdr.

kamionkal
02-10-2007, 13:30
Mam pytanie odnośnie budowania Bliźniaków - czy obie połówki muszą być takie same? Z bratem chce budować razem (koszty powinny być niższe) ale brat moze miec inne oczekiwania....

Ja właśnie buduję z moim bratem bliźniaka. Połówki nie muszą być takie same, ale wiesz.. ty zrobisz brązowy dach, brat zielony i będzie to wyglądało - jak powiedział gospodarz Anioł - jak g***o w lesie :) Także my raczej z zewnątrz upodabniamy domy do siebie, nawet jeśli oznacza to niewielkie kompromisy.

Co do oszczędności... cudów nie oczekuj. Korzyści bardziej organizacyjne - tracisz mniej czasu (można wynająć jedną ekipę do obu części, możecie wymiennie zaglądać na budowę), można się potargować przy zakupie materiałów - kupujesz ich w końcu więcej, ale poza tym to niewiele. Dla mnie było ważniejsze, że oszczędzam trochę powierzchni na naszej niewielkiej działce (nie musze się budować 4m od granicy - granica przebiega na zetknięciu połówek) no i potem będę miał wypróbowanego sąsiada, który zawsze będzie doglądał chaciory kiedy np. wyjadę z rodziną na wakacje.

piwopijca
02-10-2007, 15:11
Mozesz zrobic jedno co, jedna studnie, jedno wieksze szambo tyle ze lepiej wtedy zrobic jakies liczniki - dobrze jesyt dopoki nie jest zle.

Pzdr.

tacim
02-10-2007, 19:13
w bliźniaku to wspólny można mieć tylko płot hehe. Mam pewną teorię że w rodzinie szybciej się pokłocicie niż z obcym.