PDA

Zobacz pełną wersję : zapach w łazience / mamy POŚ/ Pomocy



vanderbobo
02-10-2007, 19:18
No już mieszkamy od czerwca w naszym domku... sielanka, super ale niestety mamy problem ze smrodem w łazienkach. oto szczegóły:

- POŚ sotralenz
- 2 łazienki i kuchnia, są 3 piony odpowietrzenia kanalizy o średnicy fi110 na całej długości wyprowadzone 100cm ponad połać dachu. w odległości od kominków wentylacji.
- smród pojawia się w małej łazience po tym jak ktoś weźmie prysznic
- w dużej rano/ wcześniej nie było zapachu ale przez cały czas było otwarte okno w łazience/
- stosujemy preparaty regularnie co miesiąc


potrzebuję pomocy bo przeszukałem już całe forum i nie za bardzo mi to pomogło w likwidacji tego zapachu.

dominikams
02-10-2007, 19:56
Nie wiem, czy to coś pomoże, ale u mnie po jakimś czasie zapchał się trochę syfon (kratka) i waniało strasznie. Po wyjęciu środka syfonu (podniesienie kratki i czyszczebnie tam nic nie dawało) okazało się, że siedzi tam wielka kupa moich włosów. Nie wiem, dlaczego tak śmierdziało, bo syfon był niby cały czas zalany wodą.
Więc jeśli wcześniej nie było smrodów, to może coś się przytkało?

vanderbobo
02-10-2007, 21:25
dzięki za info, widziałem twoją odp. w innym poście, ale u nas to nie to sprawdzałem. Może ktoś ma jeszcze inne propozycje?

marmon
02-10-2007, 21:35
Może masz po prostu nieszczelny syfon lub okolice i wycieka syfek?

vanderbobo
02-10-2007, 21:52
to chyba nie to bo by śmierdziało równo cały czas a śmierdzi tylko w sytuacjach które opisałem wyżej. ale jeszcze to sprawdzę raz.

Jerry-Mc
02-10-2007, 23:33
Jak daleko masz odsuniętą kabinę prysznicową od pionu?
Jeżeli jest to długi odcinek bez zaworu napowietrzającego to spływająca woda w czasie brania prysznica zasysa wodę z syfonu. Nieprzyjemne zapachy swobodnie wydostają się przez suchy syfon.

hydrol
03-10-2007, 07:01
a ja stawiam na nieprawidłową wentylacje pionu kanalizacyjnego. Czy pion kanalizacyjny jest zakończony wywiewka wyprowadzona ponad dach? Jeśłi nie to spływająca woda zachowuje sie jak w odwróconej butelce wypychając smród z rury na zewnatrz. Podobna sytuacja będzie gdy brodzik jest w duże j odległości od pionu np 3m licząc po trasie kanalizacji.

gazio
03-10-2007, 11:49
Przychylam się do poprzednika - obstawialbym nieprawidłowo działającą wentylację pionu. Po spuszczeniu dużej ilości ścieków zasysa z syfonów, bo .... wlaśnie jest niedrożne połączenie z atmosferą za pomocą wentylacji pionu.

Wciornastek
05-03-2008, 10:26
No właśnie u mnie po prostu wysysa z syfonu w brodziku wode i z syfonu dosłownie wieje. Po przeczytaniu kilku postów na podobne tematy może ktos podpowie czy mozna zamontowac np na wejściu kanalizy do domu (mam rury na wierzchu w piwnicy) jakies dodatkowe ustrojstwo napowietrzające czy coś?

panda
05-03-2008, 13:16
..... czy mozna zamontowac np na wejściu kanalizy do domu (mam rury na wierzchu w piwnicy) jakies dodatkowe ustrojstwo napowietrzające czy coś?
Tak, poszukaj napowietrzacz kanalizacji lub zawór napowietrzający. Koszt zależnie od średnicy kilkanaście do kilkudziesięciu złotych

mynia_pynia
05-03-2008, 13:22
A czy od tego czasu wywiozłeść syfy z osadnika (szambowozem??). Czy potraktowałeś POŚ bakteriami które należy rozpuścić w wodzie i wlać raz w miesiącu do kibelka, innym razem do zlewu i tak obskoczyć wszystkie odpływy, żeby rury oczyścić co jakiś czas.
Czy czyściłeś filtr??? i tyle mam pomysłu.

Wciornastek
05-03-2008, 13:39
A czy od tego czasu wywiozłeść syfy z osadnika (szambowozem??). Czy potraktowałeś POŚ bakteriami które należy rozpuścić w wodzie i wlać raz w miesiącu do kibelka, innym razem do zlewu i tak obskoczyć wszystkie odpływy, żeby rury oczyścić co jakiś czas.
Czy czyściłeś filtr??? i tyle mam pomysłu.
Myniu u mnie zwykła kanaliza miejska. A podlaczyłam sie do tematu bo problem podobny czyli cuchnący. I do tego zjawiskio smrodku tylkio w brodziku gdzie wyraźnie zasysa wode a po przyłożeniu reki do otworu wieje

theodolit
05-03-2008, 13:58
a czy nie jest poprostu jakas mała nieszczelnosc przy brodziku - zatechla woda pod nim i jak sie bierze prysznic i troche nowej doplywa to 'porusza' zapaszek ?

Wciornastek
05-03-2008, 14:01
hmm woda, za nowa sprawa żeby była woda zatęchła.
Po zalaniu syfonu wiraźnie widać że wody w syfonie ubywa i po chwili syfon jest pusty, Po położeniu reki na syfonie czuje się powiew powietrza z syfonu.

mayland
05-03-2008, 17:02
Jak często sypiesz bakterie do oczyszczalni? Może za mało bakteri jest w zbiorniku i śmierdzi. Niektóre preparaty do poś neutralizują brzydkie zapachy. Podobnie jak te do szamb.
Odpowietrzenie kanalizacji jest ponad dachem to nie powinno byc zapaszku w domu :roll:

Bigbeat
05-03-2008, 22:59
No właśnie u mnie po prostu wysysa z syfonu w brodziku wode i z syfonu dosłownie wieje. Po przeczytaniu kilku postów na podobne tematy może ktos podpowie czy mozna zamontowac np na wejściu kanalizy do domu (mam rury na wierzchu w piwnicy) jakies dodatkowe ustrojstwo napowietrzające czy coś?
Napowietrzanie na wejściu kanalizy nic nie da - bo wysysa nie POŚ czy szambo, ale, za przeproszeniem, kupka podczas spuszczania wody w kibelku.
Musisz dać napowietrzenia na końcach pionów - a najlepiej przynajmniej na jednym wentylację (specjalny kominek na dachu - nie mylić z kominem!!!).

panda
05-03-2008, 23:34
Wciornastek, przeczytaj sobie to: http://www.instalsystem.pl/document,,id,16609.html, poszukaj podobnych artykułów, zamontuj wyżej niż najwyższy przelew w danym pionie i zrelaksuj się.
W domu gdzie obecnie mieszkamy (już 13 rok) nie ma pionów wentylacyjnych kanalizacji wyprowadzonych ponad dach lecz właśnie są napowietrzacze. Nie zadarzyło się nigdy żeby coś "pachniało inaczej".

Wciornastek
06-03-2008, 07:48
Dzięki z arady.
Jak widac wyprowadzenie pionu kanalizacyjnego nad dach wymaga jeszcze u mnie dołożenia napowietrzacza.
Zamontujemy cos takiego i mam nadzieje że jest dostepne w każdym sklepie instalacyjnym.
Pozdr.