PDA

Zobacz pełną wersję : projekt GRACJAN pracownia DOMENA PROJEKT



Strony : [1] 2

martajoanna1
20-04-2007, 20:57
Witam, czy ktoś wybrał ten projekt i buduje, lub będzie wg tego projektu budował swój dom? Bardzo mi się podoba, ale nie jestem jeszcze na 100% pewna. Proszę o wszelkie uwagi.

rojter
20-04-2007, 22:29
Witam

Ja wybrałem i kupiłem ten projekt, aktualnie jest w adaptacji pod bunkier.
Śląsk i szkody górnicze robią swoje ;( Jak dobrze pójdzie i będą materiały (cegła, stał i beton) to może rozpocznę w połowie czerwca.

pozdrawiam

ROJTER

martajoanna1
21-04-2007, 20:52
Witaj, a jakie zmiany robiłeś?

rojter
22-04-2007, 08:36
Witam

Na początku nic nie chciałem zmieniać, pomijając zmianę betonu komórkowego na ceramikę. Ale stwierdziłem, że łazienka na piętrze jest trochę mała i zmieniłem strych na łazienkę, a łazienkę na pralnię. Dwa dni temu stwierdziłem, że zmienię wykusz w łazience (org. strych) na okna połaciowe. Tylko jeszcze nie podjąłem decyzji czy 2, czy 3 i jak ustawione(w jutro wrzucę wizualizację). No i zmieniam drzwi z otwieranych na przesuwne w spiżarni .

pozdrawiam

ROJTER

Mariusz33
02-05-2007, 09:21
Witam.
Ja zaczynam budowę "Gracjana" . Mam już pozwolenie na budowę. Moje zmiany to:
1. Zmiana lukarny na okna połaciowe.
2. Wyrzucam balkon od strony ogrodu.
3. Wydłużam balkon od strony wejścia o ok.40cm. (Mam widok na Wisłę)
4. Fundament słupa pod podcieniem spinam ławą z resztą fundamentów.
5. Zmieniam konstrukcję ścian na bk24+st14.

Inne zmiany może będą w trakcie budowy

Pozdrawiam

Mariusz

ania111
09-05-2007, 13:18
Witam,

Właśnie rozpoczynam budowę Gracjana. Mam już wykopane fundamenty.
Powiększyłam garaż o drugie stanowisko i zastanawiam się czy w pomieszczeniu nad garażem, które jest teraz dość duże zrobić okna połaciowe czy lukarnę?

Pozdrawiam wszystkich budujących

Ania

rojter
11-05-2007, 14:56
Witam

Oto moje wariacie na temat okień połaciowych.

http://www.rogucki.pl/dom/polac_2_1s.jpg
http://www.rogucki.pl/dom/polac_2_2s.jpg
http://www.rogucki.pl/dom/polac_3_1s.jpg

pozdrawiam

ROJTER

ania111
12-05-2007, 17:02
Witam,

Mi osobiście najbardziej podoba się pierwszy wariant. Ja mam garaż dłuższy i chyba zrobię dach ścięty równolegle do dachu domu i dwa okna połaciowe. Wtedy część garażowa optycznie jest mniejsza.

Pozdrawiam

Ania

KBijan
12-05-2007, 19:25
a mnie bardziej drugi:)

Mariusz33
13-05-2007, 07:29
Mi podoba się bardziej wariant 1.
Jeśli wybierzecie wariant 2 lub 3, to zwróćcie uwagę na odległości między oknami. Najlepiej dobrać takie żeby nie trzeba było docinać dachówek. Widziałem docinanae dachówki i to brzydko wygląda.
Pozdrawiam.
Mariusz

tczew_brzozy
02-06-2007, 16:23
Witaj Mariusz33. :D

Jesteśmy też z Tczewa i budujemy starszego brata Gracjana - HERMESA z pracowni DOMENA.
Osobiście projekt Gracjana bardzo mi się podoba. Kiedy zdecydowaliśmy się na budowę Hermesa i zakupiliśmy już projekt, pracownia wypuściła na rynek Gracjana i przez moment żałowałam. Choć projekty są bardzo podobne i z zewnątrz i wewnątrz. Gracjan jest większy.
Jesteśmy na etapie zalania stropu. W przyszłym tygodniu ruszamy w górę.
My budujemy się na Rokitkach. Może będziemy sąsiadami.
Chętnie poznamy kogoś, kto tak blisko buduje podobny dom.
Napisz, gdzie się budujesz.
Pozdrowienia Monika i Piotr

Mariusz33
10-06-2007, 04:53
Witajcie
Mam już zalane ławy fundamentowe. Jak dotąd wszystko idzie sprawnie.
Chętnie obejrzymy Waszego Hermesa i skorzystamy z porad bardzej zaawansowanych budujących.
Pozdrawiam
Mariusz

tczew_brzozy
10-06-2007, 14:19
W Bałdowie, bywam dość często bo mam rodzinę w samej wsi. Dojeżdżając od strony Tczewa do Bałdowa, buduje się kilka domów na przeciwko SOKPOLU, ale nad Wisłą, to nie wiem gdzie? Słyszałam o powstającym osiedlu domków na Knybawie, czy to może tam? Nigdy jeszcze tam nie byłam i nie za bardzo wiem, jak dojechać. Może namówię dziś męża i wybierzemy się na wycieczkę w tamte strony. Z tego co widzę chyba mocno zajęci jesteście budową, bo rzadko bywacie na forum. My jesteśmy na budowie praktycznie cały czas. Na Rokitkach powstaje osiedle Leśna Polana i my budujemy pierwszy dom po prawej stronie.
U nas mija trzeci tydzień od zalania stropu. W tym tygodniu ekipa ma dalej ruszyć, ale kto ich tam wie. Moja ekipa budowlana na tym samym osiedlu stawia jeszcze jeden dom i wszystko zależy od tego, kiedy zaleją mojemu sąsiadowi stop, wtedy przyjdą do nas.
My praktycznie budujemy HERMESA bez zmian. Zagospodarowaliśmy pomieszczenie nad garażem na pokój, bo wg projektu to było pomieszczenie stryszek z drewnianym stropem i małym wykuszem w dachu. Zmieniliśmy na strop lany z betonyui okno frontowe. Poza tym żadnych zmian, tak jak w projekcie.
Jeśli będziemy mieli szczęście, może dziś spotkamy was na działce.
Pozdrowienia. Monika i Piotr

Mariusz33
10-06-2007, 20:53
Zapraszam do obejrzenia. U nas zaczną stawiać sciany fundamentowe.
My nie robiliśmy prawie zadnych zmian oprócz zamiany lukarny na połaciówki. Więcej szczegółów na GG 8069275.
Pozdrawiam
Mariusz

tczew_brzozy
12-06-2007, 18:06
Byliśmy w niedzielę na Knybawie. Chyba widzieliśmy fundamenty Gracjana. Fajne osiedle, o istnieniu którego nigdy wcześniej nie wiedziałam. Teraz jak już wyszliście z ziemi, to każdego dnia będzie coś widać. U nas w czwartek mają ruszyć dalej w górę, ale wszystko zależy od tego czy naszemu sąsiadowi zaleją strop, bo ta sama ekipa buduje mu dom. Potem tylko więźba i budynek zacznie przypominać HERMESA. Zapraszamy. Osiedle Leśna Polana. Wjazd jak do OKLANDU, za mechanikiem U DOMINIKA i jakieś 200 metrów w las i pierwszy dom po prawej stronie. Monika i Piotr

jasam
07-08-2007, 20:39
Witam,

Właśnie rozpoczynam budowę Gracjana. Mam już wykopane fundamenty.
Powiększyłam garaż o drugie stanowisko i zastanawiam się czy w pomieszczeniu nad garażem, które jest teraz dość duże zrobić okna połaciowe czy lukarnę?

Pozdrawiam wszystkich budujących

Ania



Aniu my też jesteśmy z Radomia. Obecnie czekamy na warunki zabudowy i przymierzamy się do projektu Gracjan. Jeśteśmy ciekawi czy ralizacja proiektu spełniła twoje oczekiwania. Cz była by możliwiśc obejrzenia Gracjana na zdjęciach lub w rzeczywistości, na czym nam bardzo zależy. Pomogłoby to nam podjąć ostateczną decyzję.
Pozdrawiamy Aneta i Marcin z Radomia

Majcher
23-08-2007, 12:23
Witam

Kupiłem właśnie projekt Gracjana 2 (dwustanowiskowy garaż). Budowę pewnie rozpocznę dopiero na wiosnę, bo teraz czekam na warunki z energetyki i zaczynam adaptację projektu. Chętnie zobaczyłbym jakieś zdjęcia z budowy. Interesują mnie koszty jakie wg trzeba będzie ponieśc, aby zamieszkać w takim domu. Rozmawiałem z kilkoma ekipami i rozbieżności są naprawdę duże. Będę wdzięczny za wszelkie informacje.

Pozdrawiam

Majcher

EwaWoj
05-09-2007, 21:21
Witam!
jestem na etapie czekania na warunki zabudowy działki i cały czas zastanawiamy się nad wyborem projektu. Na dobrą sprawę stanęło nad wyborem HERMES albo GRACJAN. Początkowo wybór padł na GRACJANA ale z podwójnym garażem dom będzie miał ponad 200 m i zastanawiam się nad kosztami- w szczególności dachu (chcieliśmy dom do 150 m), czy ktoś miał podobny problem?

Mariusz33
11-09-2007, 21:29
Witam

Kupiłem właśnie projekt Gracjana 2 (dwustanowiskowy garaż). Budowę pewnie rozpocznę dopiero na wiosnę, bo teraz czekam na warunki z energetyki i zaczynam adaptację projektu. Chętnie zobaczyłbym jakieś zdjęcia z budowy. Interesują mnie koszty jakie wg trzeba będzie ponieśc, aby zamieszkać w takim domu. Rozmawiałem z kilkoma ekipami i rozbieżności są naprawdę duże. Będę wdzięczny za wszelkie informacje.

Pozdrawiam

Majcher

Witam
Wg mnie abyś mógł zamieszkać w domu musisz się liczyć z kosztami ok 400tys. zł. To jest średnia niższa wartość. Wszystko zależy od tego jakie użyjesz materiały, te istotniejsze to: dachówki, stolarka (wszytkie drzwi i okna), sposób i system ogrzewania (i/lub rekuperacja), podłogi, i oczywiście wyposażenie.
Pozdrawiam
Mariusz

guli2004
03-10-2007, 22:00
http://www.dobry-dom.pl/projekt/82/1362/
POTRZEBUJE TROCHE INFORMACJI O PROJEKCIE
JEZELI MIALBY KTOS ZDJECIA Z WNETRZ LUB BUDOWY BYLBYM SUPER SZCZESLIWY
PROSZE NIE PISAC ZEBYM POCZYTAL FORUM BO TAM JEST NAPRAWDE O TYM PROJEKCIE MALO :D

katarzyna 123
10-10-2007, 12:36
WITAM
JESTEM TUTAJ NOIWĄ OSOBĄ I NIE ZA BARDZO WIEM JAK PORUSZAC SIĘ PO FORUM , ALE Z CZASEM BĘDZIE LEPIEJ. MAM PYTANIE CZY KTOS BUDUJE GRACJANA I, BĄDŹĆ WIDZIAŁ DOKUMENTACJE, CHODZI MI SZCZEGÓLNIE O PRZEKRÓJ . NIE MOGE SIĘ DOPPROSIC O PRZYSŁANIE Z FIRMY A JAK MAM KUPIĆ PROJEKT JAK NIE ZNAM SZCZEGÓŁÓW. POZDRWIAM

aneta i krzysiek
19-10-2007, 19:25
Jesteśmy w trakcie wyboru projektu. Podoba nam się projekt Gracjan . Poszukujemy osób które wybrały ten projekt . Czekamy na opinie lub możliwość zobaczenia zrealizowanego projektu.
http://www.extradom.pl/ext/page?projekt/projekt.xmf&z=opis&id=4312

aneta i krzysiek
21-10-2007, 21:34
Bardzo nam zależy na kontakcie z osobami które mają taki projekt! :lol: Chcemy go kupić ale nie jesteśmy przekonani na 100 %. Gracjanie odezwijcie się :D

jakubek8
22-10-2007, 17:34
Równiez jestem zainteresowana Gracjanem, ale jeszcze go nie mam. Problemem jest to, że może nam się nie zmieścić na działce. W każdym razie architekt który będzie adaptował projekt, nie ma do niego żadnych zastrzeżeń- podoba mu się zarówno bryła jak i rozkład pomieszczeń. To mnie dodatkowo motywuje do tego projektu. Pozdrawiam

aneta i krzysiek
22-10-2007, 18:47
Z tego co sie oriętuje projekt Hermes jest podobny tylko mniejszy. Proszę sprawdzić :)

jakubek8
23-10-2007, 18:33
Wiem, tylko, wg mnie, mnie jest ani ładny ani zbyt funkcjonalny. Pozdrawiam

rojter
26-10-2007, 23:54
Witam

Ja wybrałem Gracjana i stawiam go z kilkoma przeróbkami.
Jeśli macie jakieś pytania ... proszę bardzo, jestem do dyspozycji.

Pozdrawiam

ROJTER

rojter
26-10-2007, 23:56
Witam

1. Nie krzycz - wyłącz CapsLock'a
2. Tutaj masz rzuty Gracjana http://www.extradom.pl/ext/page?projekt/projekt.xmf&z=opis&id=4312
3. Jeśli chcesz przekrój boczny, to mogę wysłać na e-maiem PDF'a/

Pozdrawiam

ROJTER

rojter
26-10-2007, 23:58
Witam

A co Cię interesuje ?
Ja właśnie jestem w trakcie budowy Gracjana.

Pozdrawiam

ROJTER

aneta i krzysiek
27-10-2007, 09:56
:D Fajnie że się odezwałeś.Jak daleko zaawansowane są prace budowlane? Co myślisz na temat wielkości łazienki na poddaszu ( w projekcie pow. użytkowa 6,17 a z biura Domena podali nam 11,28) ? Jakie zmiany masz w projekcie? Czekamy na twoje uwagi. Nam podoba się wszystko w tym projekcie a długo szukaliśmy.

rojter
27-10-2007, 16:17
Witam

Prace budowalne - stoi parter i po 1 listopada będzie robiony strop.
Co do łazienki obie wartości są prawidłowe ;) Tylko jedna podaje metraż podłogi, a druga powierzchni użytkowej (skosy, a te tutaj występują zabierają trochę powierzchni użytkowej, o ile wiem nie liczy się powierzchnia poniżej 190 cm).
Co do zmian to:
1. Zmieniłem na piętrze miejscami strych(pralnie) z łazienką ;) Teraz będziemy mieli 20 m łazienkę ;)
2. Zlikwidowałem lukarnę w łazience(stary strych) i wstawiłem w to miejsce 2 okna dachowe tutaj (http://forum.muratordom.pl/gracjan-z-domeny,t99940.htm) przedstawiałem rożne wersje ustawień tych okien.
3. Przez ukształtowanie terenu musiałem zwiększyć wysokość parteru z 2,70 na 3,08m. Przez co wszystkie ona na parterze mam trochę wyższe.
4. Zwiększyłem trochę szerokość okien w garażu, kotłowni i łazience na parterze.
5. Ostatni wpadłem na pomysł, żeby trochę zmodyfikować spiżarnię na koszt dodatkowej wnęki w wiatrołapie.
6. Oczywiście zmieniłem beton komórkowy na ceramikę ;)
7. Trochę zmodyfikowałem komin.

W porównaniu do mojego znajomego, który prawie przerobił cały projekt, moje zmiany są prawie "kosmetyczne"

Pozdrawiam

ROJTER

aneta i krzysiek
27-10-2007, 17:50
Dziękujemy :lol: !
Przez długi czas nie mogliśmy nawiązać z nikim kontaktu kto ma taki projekt. To dla nas ważne bo jesteśmy nowicjuszami w budowaniu domu i każde rady są dla nas cenne. Zawsze dobrze jest się kogoś poradzić :D zwłaszcza że ten dom to nasze marzenie które podjeliśmy się zrealizować.
1.Odnośnie wymiarów łazienki to wiedzieliśmy że tak jest. Trudno ocenić nam wielkość jak się czegoś nie widzi. Czy ta łazienka rzeczywiście jest taka mała bo jeżeli chodzi o skosy to nawet jeżeli nie liczyły by się od wysokości 1,5 m to zawsze można przy skosie postawić wanne lub np.wc.
2.Opinie na temat okien dachowych są różne. Czym spowodowana była twoja zmiana?
3.Z czym była związana zmiana szerokości okien na parterze- garaż i tp. Czy ze zmianą ich wysokości?
4. Czy wiatrołap jest taki mały że nie da się w nim postawić jakiejś szafy albo czy da się wygospodarowac jakąś część z pokoiku bo spiżarnia wydaje nam sie i tak mała?
5. Czym podyktowana była zmiana betonu komórkowego na ceramikę?
Czy może masz jakiś wstępny kosztorys? Może dysponujesz zdjęciami chętnie zobaczymy :) Nasza poczta:
[email protected]

rojter
27-10-2007, 21:40
1. Jaka duża jest to jeszcze nie wiem, ponieważ na razie mam tylko parter ;)
2. Na początku była lukarna, tak jak jest w oryginale, ale po decyzji, że wanna będzie na środku łazienki zmieniliśmy lukarnę na okna dachowe.
3. Zmiana szerokości - garaż, łazienka i kotłownia to względy estetyczne - lubię dużo światła. Natomiast pozostałe okna - wysokość - zmusiło nas do tego ukształtowanie terenu. Mieliśmy do wyboru albo schody jak do pałacu (jakieś 6 stopni) albo opuszczenie podłogi na parterze o 30 cm, ponieważ moja żona zawsze chciała mieszkać w kamienicy (z wysokimi pomieszczeniami) dlatego wybraliśmy opcje obniżenia podłogi.
4. Na razie działówek nie stawiałem, ale jak widać poniżej na szeroki nie wygląda. Biorąc po uwagę, że zmniejszyłem rozmiar drzwi i na ściance pomiędzy drzwiami a oknem ma być jeszcze spiżarnia. Biorąc pod uwagę oryginalne rozmiary spiżarni 66x166, to moim zdaniem lepiej zrobić 2 wnęki 66x80, jedna na spiżarnię druga na "coś" w wiatrołapie.
http://www.rogucki.pl/dom/widok_na_wejscie.jpg
5. Dlaczego ceramika - ponieważ jest u nas bardziej popularna, bardziej nadaje się na szkody górnicze (na marginesie nasz dom będzie stał na 160 tonach żelbetonu ;) ) i kupujemy materiał na 2 domy, a kumpel buduje też z ceramiki.

Wstępny kosztorys ? Pokaże życie ;) Ceny skaczą z miesiąca na miesiąc, np pustaki kupowaliśmy prawie w szycie tzn po 10 PLN za sztukę, teraz można kupić po 7 PLN za sztukę.

Zdjęcia robie co wizytę, tylko na razie to praktycznie nic nie widać ;)

Tak wyglądała dziewicza działka
http://www.rogucki.pl/dom/tu_bedzie_stal_dom.jpg

160 ton żelbetonu
http://www.rogucki.pl/dom/plyta.jpg

Fundamenty
http://www.rogucki.pl/dom/fundamenty.jpg

Ściany parteru
http://www.rogucki.pl/dom/budowa_parter.jpg

Pozdrawiam

ROJTER

aneta i krzysiek
27-10-2007, 22:55
My chcemy nasz projekt trochę zmienić do 2 stanowiskowego garażu chcemy doprojektować jeszcze lokal użytkowy o pow. ok 30 m kw. i przykryć go dachem który przykryje też połowę garażu i będzie odbiciem dachu domu ale na wysokości dachu pokrywającego pierwszą część garażu. Może to zawiłe ale trudno jest to opisać :roll:
Myślimy tęż o tym aby jak najbardziej zmniejszyć ścianki między oknami w jadalni (chodzi o ten układ w ksztaucie litery C) i okna zrobić jak największe. :D

guli2004
29-10-2007, 20:49
Witam
Interesuje mnie wszystko
Właśnie kupiliśmy z żoną projekt i na wiosnę mamy zamiar ruszać z budową
Widzieliśmy projekt tylko na papierze, spodobał nam się bardzo ale chętnie zobaczylibyśmy jakieś zdjęcia lub wizualizację komputerowe.
Czy były jakieś ulepszenia?? zamiany pomieszczeń?? itp
Jeżeli Jesteś w trakcie budowy to chyba jeszcze pełnych kosztów nie ma?
Chcemy zrobić piwnicę pod garażem. Mamy małą działkę wiec dodatkowy budynek gospodarczy nie wchodzi w grę.
Każda porada mile widziana.

Pozdrawiam
Waldek
Guli

guli2004
29-10-2007, 21:05
Witam
Jest to też nasz wyszukany i wyśniony.
Kupiliśmy właśnie projekt i będziemy czekać na pozwolenie na budowę.
Myśleliśmy nad wydłużeniem garażu przez co powiększy nam się łazienka i pomieszczenie nad garażem. Tam chcemy zrobić łazienkę i sypialnię lub gabinet.
Fajne zdjęcia - kiedy będę mógł takie zrobić??

Pozdrawiam
Waldek

guli2004
29-10-2007, 21:08
Aha
Pod garażem będziemy mieli piwniczkę.

rojter
30-10-2007, 06:25
Witam

Ulepszenia - praktycznie żadnych, szukałem właśnie takiego projektu, w którym nie będę musiał za dużo zmieniać, choć życie pokazało inaczej.
Zmiany zamierzone:
1. Zamian miejscami łazienki, z strychem na 1 piętrze
2. Likwidacja lukarny na rzecz okien połaciowych nad garażem
3. Zmiana wysokości parteru pod kuchnią, salonem, jadalnią i pokojem - powód ukształtowanie terenu
4. Zmiana wysokości okien na parterze - powód punkt wyżej
5. Zmniejszenie rozmiaru drzwi frontowych - likwidacja przeszkleń - choć nie jestem do końca przekonany co do słuszności tej decyzji
6. Konieczność zwieszenia ilości schodów - powód - punkt 3
7. Przesunięcie otworu drzwi w łazience na 1 piętrze, przez co będę mógł wcisnąć jeden schodek więcej na półpiętrze
8. Zmiana kształtu komina

Zmiany które wystąpiły podczas budowy
1. Zmiana szerokości okien w łazience, kotłowni i garażu - górale którzy budują mi dom powiedzieli. że :te okienka cosik takie małe są" i poszerzyli mi je.
2. Zmniejszenie spiżarni na rzecz dodatkowej wnęki w wiatrołapie.

Pozdrawiam

ROJTER

mike01
11-11-2007, 15:53
Witam,

Poszukuje zdjec z realizacji domu Gracjana poniewaz jestem zainteresowana tym projektem.
Chodzi mi glownie o zdjecia wnetrz aby zobaczyc czy pomieszczenia nie sa malutkie.Oczywsice wyglad z zewnatrz tez jest istotny dlatego jesli ktos posiada takie zdjecia badzo prosilabym o umieszczenie badz przeslanie na maila([email protected])

Moze ktos jest zorientowany gdze w okolicach Wroclawia mozna zobaczyc ten dom.
Bardzo prosze o odpowiedz

monika.sz
20-11-2007, 20:40
Witam Forumowiczów, mam ogromną prośbę, czy ktoś z was buduje w Małopolsce Gracjana i mógłby pochwalić się nim? :wink:
Ostatnio oglądałam dwa domki Hermes 3. Są ładne, ale coś mnie jeszcze 'ciągnie' do Gracjana :o Przed zakupem projektu bardzo chciałabym zobaczyć go w realu. Gracjan ma kuchnię i gabinet z przodu domu i to bardzo mi się podoba. Pomóżcie bardzo proszę :lol: i pochwalcie się Gracjankami.

Pozdrawiam,
Monika

Rafałsz
16-12-2007, 23:57
Witam

Mam pytanko.
Proszę o informację czy ktoś buduje lub już wybudował domek Gracjan w okolicach Wrocławia.
Chciałbym zakupić już projekt tego domku ale nie ukrywam, że chętnie zobaczyłbym go na "żywo" jak wygląda (niestety nie mam za dużo czasu na namysły).

wiesiu.lubow
23-12-2007, 18:10
:D poszukuje opinii odnosnie budowy

jakubek8
29-12-2007, 06:59
Witam. Co prawda jeszcze nie buduję Gracjana, ale mam już projekt, który przeanalizowaliśmy z architektem adaptującym i on twierdzi że to dobry projekt(chociaż mógłby nas namawiać na zamówienie projektu u siebie): dom jest funkcjonalny, pomieszczenia są dobrze rozplanowane, odpowiedniej wielkości, schody odpowiednio szerokie i w ogóle dom jest ładny (a nie był to pierwszy projekt który oglądaliśmy). Planujemy budowe na wiosne i też w okolicach Wrocławia. W samym projekcie chcę zrobić kosmetyczne zmiany w rozkładzie pomieszczeń, a poza tym jestem pełna optymizmu. Pozdrowienia

majuta
08-01-2008, 11:07
:wink:

majuta
08-01-2008, 11:28
Witam, to ja tez poproszę o przesłanie przekroju: jaka jest wysokość ścianki kolankowej?
Marta

majuta
09-01-2008, 07:48
:wink:

p_i_o_t_r
10-01-2008, 22:15
Witam,

ja też kupiłem gracjana 2. zastanawiam sie nad zmianami jakie trzeba dokonać. na razie lista wygląda następująco:
- zamiana 2 okien w salonie na jedno szerokie
- strych przerobiony zostanie na sypialnię
- zamiana lukarn nad garażem na 3 okna połaciowe
- podniesienie ściany kolankowej
- usunięcie przejścia do garażu (to pomyśł mojej żony) ;-(
- chcę coś zrobić ze schodami, generalnie 19x26 to prawie drabina
- usunięcie drzwi w garażu (tylnych)
- usuniecie spiżarni, uzyskana przestrzeń podzielona na pół miedzy kuchnią a wiatrołapem
- zmiana komina na system kominkowy schiedla
- ściany 2W: leier 30 + wełna

zastanawiam się nad:
- poszerzeniem bramy garażowej do ~4,8 m
- zmianami w łazience aby zmieściła się kabina prysznicowa (lub wanna z zabudowaną kabiną) - strasznie mała ta łazienka i nie bardzo da się powiększyć...
- i wreszcie to co spądza mi sen z powiek: 2 schodki aby wejść do kibelka na dole - muszę to jakoś wywalić ale chyba to nie takie proste... ;-(


Gdyby jakiś Forumowicz chciał się pochwalić swoim gracjanem i pozwolił mi go obejrzeć od środka byłbym bardzo wdzięczny... (najchętniej z okolic Warszawy ew. w promieniu kilkuset kilometrów ;-)

--
piotr

orion200
13-01-2008, 06:00
Witam.Widze że temat troszke upadł-może go rozruszamy troszke ;-).Ja już zamówiłem projekcik Gracjan lustrzane odbicie z podwójnym garażem.Zamierzam wprowadzić w nim pare zmian na dole ale o tym napisze jak już będe miał w ręku Gracjanka i skonsultuje z architektem z którym jestem wstępnie umówiony pood koniec przyszłego tygodnia..Piszczie na jakich jesteście etapach,co zmienialiście w projektach,wklejajcie zdjęcia przeżywajmy razem nasze powodzenia i niepowodzenia których niech będize jak najmniej. :) Pozdrawiam.

jakubek8
13-01-2008, 06:44
Ja też czekam na adaptację i pozwolenia. Przewidywane zmiany w projekcie to:
- adaptacja strychu na pokój i dodatkowe 2 okna dachowe na ścianie przeciwległej do lukarny
- adaptacja sypialni nr 4 i garderoby na łazienkę z pralnią
- likwidacja spiżarni (i ta spiżarnia mała i kuchnia, więc woę chociaż kuchnie powiększyć)
Tak że zmiany dośc kosmetyczne, a reszta wyjdzie póżniej.

aneta i krzysiek
13-01-2008, 18:14
Witamy,
Jesteśmy też posiadaczami projektu Gracjan 2. Budowę zaczynamy na wiosnę.
Jest to nowy projekt dlatego tak mało osób jest w trakcie budowy.Nasze zmiany to :
1. Likwidacja spiżarni;
2. Likwidacja 2 okien w garażu;
3. Zmiana schodów żelbetonowych na drewniane.
Myślę że w trakcie budowy jakieś zmiany się jeszcze pojawią.

Pozdrawiamy :)

jakubek8
15-01-2008, 09:11
Mam propozycję do sympatyków Gracjana
Czy możemy sie umówić że nasze wpisy bedziemy umieszczać w jednym wątku. mam wrażenie że powstało ich już zbyt dużo na temam tego projektu i ciężko się znależć.

guniek
16-01-2008, 18:42
Witam wszystkich Gracjanów,

Posiadam wszystkie zezwolenia, na wiosnę ruszam z budową.

Moje zmiany w projekcie to :
- piwnica pod garażem (pokojem),
- w miejscu garażu powstanie pokój,pomieszczenie gospodarcze i schody do piwnicy, gdzie będzie kotłownia i spizarnia,
- powiększamy łazienkę na dole, kosztem kawałka garażu (pokoju),
- likwidacja spiżarni,

Inne zmiany wyjdą na etapie budowy,

pozdrawiam wszystkich budujących Gracjana i zachęcam do wymiany doświadczeń.

Mariusz

Rafałsz
02-02-2008, 22:46
Mam propozycję do sympatyków Gracjana
Czy możemy sie umówić że nasze wpisy bedziemy umieszczać w jednym wątku. mam wrażenie że powstało ich już zbyt dużo na temam tego projektu i ciężko się znależć.

Witam jakubek8.
Powiedz na jakim jesteście etapie z budową gracjana?
Interesuje mnie ten projekt ale nie ukrywam, że chciałbym go najpierw zobaczyć w realu.

guli2004
03-02-2008, 13:28
Co myślicie o piwnicy pod salonem i puszczeniu schodów do piwnicy pod schodami na piętro?? W gabinecie na parterze chcę zrobić sypialnię - nie uduszę się ??

Pozdrawiam

jakubek8
05-02-2008, 09:03
Wysłany: Nie, 3 Luty 2008 00:46 Temat postu: Re: Gracjan

--------------------------------------------------------------------------------




Witam jakubek8.
Powiedz na jakim jesteście etapie z budową gracjana?
Interesuje mnie ten projekt ale nie ukrywam, że chciałbym go najpierw zobaczyć w realu. Moja budowa jest w tej chwili tylko i wyłącznie na etapie paierków i nigdy w żadnym moim wpisie nie robiłam złudzen że jest inaczej. Niestety realu także u nikogo nie widziałam, jedynie wyobrażnia mówi mi, że dom będzie ładny. Widze też troche mankamenów, jak mała kuchnia, wiatrołap, zejście do łazienki na parterze po dwóch stopniach. Ale żaden projekt gotowy nie jest idealny.

guli2004
05-02-2008, 20:04
W kwietniu mamy dostać pozwolenie na budowę i ruszyć jak dopiszą wykonawcy.

majuta
06-02-2008, 06:27
:wink:

Rela
08-02-2008, 19:35
Witam

Czy ktos moze ma wstepna wycene stanu surowego zamknietego. Zamierzamy ruszyc z budowa na jesien. Projekt fajny rozwazamy jego zakup. Prosze o informacje. Z gory dziekuje.

Rafałsz
17-02-2008, 21:43
Witam. Co prawda jeszcze nie buduję Gracjana, ale mam już projekt, który przeanalizowaliśmy z architektem adaptującym i on twierdzi że to dobry projekt(chociaż mógłby nas namawiać na zamówienie projektu u siebie): dom jest funkcjonalny, pomieszczenia są dobrze rozplanowane, odpowiedniej wielkości, schody odpowiednio szerokie i w ogóle dom jest ładny (a nie był to pierwszy projekt który oglądaliśmy). Planujemy budowe na wiosne i też w okolicach Wrocławia. W samym projekcie chcę zrobić kosmetyczne zmiany w rozkładzie pomieszczeń, a poza tym jestem pełna optymizmu. Pozdrowienia

Macie może wycenę tego domu?
Ile planujecie wydać na stan surowy lub deweloperski Gracjana?

jakubek8
19-02-2008, 16:09
Wyceny nie robię, bo poszczególne etapy maja realizować inne ekipy. A jeśli chodzi o ostateczny koszt, to nawet nie umiem sobie tego wyobrazić- na razie napotykam ceny 2x wyższe niż zakładałam

Rafałsz
19-02-2008, 21:36
Wyceny nie robię, bo poszczególne etapy maja realizować inne ekipy. A jeśli chodzi o ostateczny koszt, to nawet nie umiem sobie tego wyobrazić- na razie napotykam ceny 2x wyższe niż zakładałam

Mam ten sam problem.
Wyceny mam za stan deweloperski 380-420 tyś a nawet i 560tyś natomiast za stan surowy otwarty 200 - 280 tyś.
Masakra!!!

dariusz baraniak
19-02-2008, 22:46
jestem po wybudowaniu gracjana chętnie podzielę się informacjami, udzielę info na co zwrócić uwagę, jakich zmian nie wprowadzać, a co trzeba zmienić, mogę przesłać zdjęcia w realu, także koszty poszczególnych etapów ( okolice Warszawy), budowa gracjana wcale nie jest tania, ale rozwiązania architektoniczne są spoko, projekt jest dobrze wykorzystany, brak pustych miejsc.

dariusz baraniak
20-02-2008, 22:52
budowa gracjana wcale nie jest tania, dom jest funkcjonalny. pomału kończę wnętrza. mogę wysłać zdjęcia, koszty poszczególnych materiałów i etapów, (mazowieckie - Warszawa) - pozdrawiam

dariusz baraniak
20-02-2008, 23:02
jestem po wybudowaniu gracjana z podwójnym garażem, jestem na etapie wykańczania wnętrz, chętnie wyślę zdjęcia, koszty poszczególnych etapów, powiem na co zwrócić uwagę. pozdrawiam

4don
21-02-2008, 10:37
Witam,

też mamy juz projekt Gracjan 2, z budową ruszamy w czerwcu 2008..czekamy na ekipę. Główne zmiany w projekcie:

- zamiana lukarn na połaciowe i dołożenie połaciowych od tyłu
- usuniecie 2 z 4 okien od tyłu w garażu
- podniesienie pietra o 1 pustak

jakby ktos był zainteresowany w okolicach Bydgoszczy chetnie pomogę

[email protected]

Pozdrawiam

B

Rafałsz
21-02-2008, 19:43
jestem po wybudowaniu gracjana z podwójnym garażem, jestem na etapie wykańczania wnętrz, chętnie wyślę zdjęcia, koszty poszczególnych etapów, powiem na co zwrócić uwagę. pozdrawiam

Jeśli można, to ja poproszę.
Z góry dziękuję.

anusia83
22-02-2008, 11:34
Wysłany: Nie, 3 Luty 2008 00:46 Temat postu: Re: Gracjan

--------------------------------------------------------------------------------
witam serdecznie, moja budowa Gracjana sie już zakończyła i jestem na etapie wykończenia. kuchnia może nie jest bardzo duża ale jest ustawna, ja zrezygnowałam ze spiżarni,schodki do łazienki muszą być ze względu na inny poziom garażu, w swoim domu zmieniłam również usytuowanie łazienki na piętrze i dałam ją tam gdzie jest strych i jest przepiękna ponad 20 m.a w projektowanej górnej łazience mam pralnie i miejsce do prasowania. Nie rezygnujcie z lukarny na strychu bo ona nadaje piękny wygląd a poza tym jest bardzo funkcjonalna. zrezygnowałam z tradycyjnego ogrzewania na rzecz pompy ciepła. nie mam również drzwi od tyłu garażu. powodzenia w budowie na życzenie mogę udostępnić zdjęcia domu. pozdrawiam




. Widze też troche mankamenów, jak mała kuchnia, wiatrołap, zejście do łazienki na parterze po dwóch stopniach. Ale żaden projekt gotowy nie jest idealny.

guli2004
24-02-2008, 15:52
Witam
Pod koniec kwietnia spodziewam się pozwolenia na budowę
Jeżeli można bardzo bym prosił o jakieś zdjęcia i porady.
Najbardziej interesuje mnie kuchnia ( zamierzam wstawić dodatkowe okno - będzie mi wychodziło na ogród). Wydaje mi się trochę mała. Na dole chcemy z gabinetu zrobić sypialnię. Koszty poszczególnych etapów też bardzo mnie interesują.
Pozdrawiam
Waldek

guli2004
24-02-2008, 16:17
Witam

Czy ktos moze ma wstepna wycene stanu surowego zamknietego. Zamierzamy ruszyc z budowa na jesien. Projekt fajny rozwazamy jego zakup. Prosze o informacje. Z gory dziekuje.
Spotkałem się z kilkoma ekipami. Robociznę wycenili na 25-30 tys netto - jeden dał 35 000. Ekipy z PODKARPACIA wiec inne regiony chyba muszą coś doliczyć

Emilka i Karol
25-02-2008, 11:47
cześć! jesteśmy zainteresowani budową Gracjana z domeny.
ale zastanawiamy się jak on wygląda w realu dlatego miałbym prośbę do wszystkich tych którzy już wybudowali Gracjana o udostępnienie fotek z jego budowy!
Mój e-meil [email protected]
za wszystkie udostępnione fotki z góry dziekuje

Emilka i Karol
25-02-2008, 11:52
cześć! jesteśmy zainteresowani budową Gracjana z domeny.
ale zastanawiamy się jak on wygląda w realu dlatego miałbym prośbę do wszystkich tych którzy już wybudowali Gracjana o udostępnienie fotek z jego budowy!
Mój e-meil [email protected]
za wszystkie udostępnione fotki z góry dziekuje

pawel0609
25-02-2008, 20:12
Witam.
Ja również zamierzam budować Gracjana.
Projektu jeszcze nie mam ale w 99% jestem zdecydowany wlaśnie na ten projekt.
Jeżeli ktoś dysponuje zdjęciami z budowy tego domu to był bym wdzięczny za ich udostępnienie. Mój e-mail: [email protected]
Z góry dziękuje i pozdrawiam.

pawel0609
25-02-2008, 20:20
jestem po wybudowaniu gracjana z podwójnym garażem, jestem na etapie wykańczania wnętrz, chętnie wyślę zdjęcia, koszty poszczególnych etapów, powiem na co zwrócić uwagę. pozdrawiam

Ja też był bym wdzięczny za przesłanie zdjęć, kosztów i swoich uwag.
[email protected]
Pozdrawiam.

pawel0609
25-02-2008, 20:25
Witam.
Ja również zamierzam budować Gracjana.
Projektu jeszcze nie mam ale w 99% jestem zdecydowany wlaśnie na ten projekt.
Jeżeli ktoś dysponuje zdjęciami z budowy tego domu to był bym wdzięczny za ich udostępnienie. Mój e-mail: [email protected]
Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Emilka i Karol
26-02-2008, 12:26
jesteśmy również zainteresowani budową Gracjana tak że również byli byśmy wdzięczni za fotki i wszystkie informacje!!!
A może ktoś buduje Gracjana na Śląsku???
[email protected]

rojter
26-02-2008, 23:03
Witam

Tutaj kilka fotek z historii budowy naszego Gracjana
http://www.rogucki.pl/dom/album

Pozdrawiam

ROJTER

czech
27-02-2008, 17:04
jestem po wybudowaniu gracjana z podwójnym garażem, jestem na etapie wykańczania wnętrz, chętnie wyślę zdjęcia, koszty poszczególnych etapów, powiem na co zwrócić uwagę. pozdrawiam

Witam. Ja równieź byłbym wdzięczny za przesłanie swoich uwag, zdjęć i kosztów budowy. Pozdrawiam.
[email protected]

Kasiapawl
27-02-2008, 20:43
Witam my również prosimy o maila z informacjami, zdjęciami. [email protected] Z góry dziękuję. Pozdrawiamy Gracjanowiczów. :D

Kasiapawl
27-02-2008, 21:01
Hej !
My również jesteśmy zainteresowani wszytskim inforacjami na tenat gracjan .Prosimy o kontakt na maila [email protected]. Z góry dziękuję

guli2004
27-02-2008, 21:55
Dzięki za zdjęcia, jak będzie przykryty dachem też chętnie oglądnę.

Pozdrawiam
Waldek

guli2004
27-02-2008, 22:02
Witam
Dopisuję się do listy chętnych po informację i zdjęcia od SZCZĘŚLIWEGO CO JUŻ WYBUDOWAŁ

POZDRAWIAM

majuta
28-02-2008, 07:18
:wink:

pawel0609
28-02-2008, 19:13
Witam

Tutaj kilka fotek z historii budowy naszego Gracjana
http://www.rogucki.pl/dom/album

Pozdrawiam

ROJTER

Również dzęki za zdjęcia.
Życze jak najszybszego postępu prac :wink:
Pozdrawiam.

rojter
28-02-2008, 20:19
Witam

Jeśli ktokolwiek ma jakieś pytania służę pomocą.

Pozdrawiam

ROJTER

katarzyna 123
29-02-2008, 07:36
Dzisiaj dołączyłam do sympatyków Gracjana. Wczoraj właśnie zakupiłam projekt i zastanawiam się nad zmianami. Po przemysleniach napiszę co zmienię . Ale z tego co preczytałam to mam bardzo podobne pomysły do reszty Towarzystwa. Te schodki do łazienki nie podobaja mi się i wydaje mi się że do toalety schodze do piwnicy.
To tyle na szybko
Pozdrawiam Wszystkich serdecznie .
Jeśli ktoś ma zdjęcia gracjana to proszę [email protected]

jarkus76
29-02-2008, 20:33
jestem po wybudowaniu gracjana z podwójnym garażem, jestem na etapie wykańczania wnętrz, chętnie wyślę zdjęcia, koszty poszczególnych etapów, powiem na co zwrócić uwagę. pozdrawiam



Witam
Mama zamiar zacząć budowę gracjana, byłbym wdzięczny za przeslanie fotek z budowy oraz info na temat kosztów budowy czy prowadzona byla systemem gospodarczym.

POZDRAWIAM

jarkus76
29-02-2008, 20:34
jestem po wybudowaniu gracjana z podwójnym garażem, jestem na etapie wykańczania wnętrz, chętnie wyślę zdjęcia, koszty poszczególnych etapów, powiem na co zwrócić uwagę. pozdrawiam


zapomnialem podac maila; [email protected]

Kasiapawl
01-03-2008, 19:02
Witam ponownie! Czy dostał z Was ktoś maila z fotkami, kosztorysem lub z czymkolwiek dotyczącym Gracjana. Jeśli tak to my również prosimy o przesłanie nam maila z tymi inf. Pzodrawiam i z góry dziękuję. :D

Gavlak
02-03-2008, 20:24
[color=blue]Mam nadzieję, że nie będę nudny pisząc o przesłaniu kilku fotek z budowy :D Ceny za poszczególne etapy budowy również mile widziane. Jestem z okolic Wrocławia. Planuję zakup projektu w najbliższym czasie więc proszę o kilka cennych uwag i rady. Projek super zpośród obecnych na runku. Zmiany jak już to kosmetyczne. Niewiem tylko jakie koszty :(
Z góry dziękuje i pozdrawiam.

T.

[email protected]

Rela
03-03-2008, 09:04
budowa gracjana wcale nie jest tania, dom jest funkcjonalny. pomału kończę wnętrza. mogę wysłać zdjęcia, koszty poszczególnych materiałów i etapów, (mazowieckie - Warszawa) - pozdrawiam

Witam,

My wlasnie zbieramy info na temat Gracjana, wszystkie znaki wskazuja ze to jednak ten projekt wybierzemy. brakuje nam jeszcze jednak jakis fotek w realu, bardzo prosze o przeslanie [email protected]
Dziekuje i pozdrawiam

Gavlak
03-03-2008, 21:32
Witam,
Jeśli to nie problem to prosił bym o jakieś info na temat projektu Gracjan Koszty i jakieś zdjęcia wnetrz. M2 za wiele nie mówia więc wolę zapytac kogoś kto już jest na etapie wnętrz.
Pozdrawiam.

[email protected]

mczyzewski
04-03-2008, 00:00
jestem po wybudowaniu gracjana z podwójnym garażem, jestem na etapie wykańczania wnętrz, chętnie wyślę zdjęcia, koszty poszczególnych etapów, powiem na co zwrócić uwagę. pozdrawiam

Witam!

Ja pierwszy raz na forum. Działka jest, formalności w toku, poszukujemy z żoną projektu. Planowany start wiosna 2009. Bardzo spodobało mi się, to słowo "chętnie" (odważne posunięcie biorąc pod uwagę ilość osób poszukujących informacji na temat tego projektu) więc korzystam z okazji i również proszę o pakiet "startowy". W tej chwili na polu boju pozostał Gracjan i Hektor. Decyzja pokój na parterze czy bez. Oczywiście uzależniona od kosztów. Wycena Gracjana wg. Domeny, 322 tys. netto. O ile dobrze rozumiem wycena nie zawierała instalacji. Jestem bardzo ciekaw wszelkich, zmian i uwag dot. budowy. A przede wszystkim kosztów i fotek dla żonki.

Dziękuję i pozdrawiam.

[email protected]

annZIELONA
04-03-2008, 16:04
wŁAŚNIE MAMY ZACZĄĆ BUDWE Gracjana mamy kilka dylematów chętnie skorzystam x Twoich rad proszę prześlij nam zdjecia na adres [email protected]

lu.du
07-03-2008, 09:18
Witam,
jesteśmy zainteresowni projektem Gracjan jeżeli ktoś byłby uprzejmy przesłać jakieś zdjęcia z realizacji to będziemy bardzo wdzięczni.

lu.du
07-03-2008, 09:18
Witam,
jesteśmy zainteresowni projektem Gracjan jeżeli ktoś byłby uprzejmy przesłać jakieś zdjęcia z realizacji to będziemy bardzo wdzięczni.

[email protected]

Johnyg30
08-03-2008, 20:25
Jesteśmy zdecydowani na zakup tego projektu , wniesiemy parę poprawek ale wyjdzie to w trakcie budowy na dzień dzisiejszy proszę o zdjęcia z realizacji tego projektu , może ktoś go już wybudował i zechciałby się podzielić efektem swojej pracy- będę wdzięczny
zapraszam [email protected] :D

Johnyg30
09-03-2008, 10:57
Witam. Czy byłoby możliwe otrzymanie zdjęć z realizacji oraz Twoich cennych uwag podaję email: [email protected]
Będę wdzięczny za wszelkie informację - My jesteśmy na etapie kupna projektu mam pare pomysłów co do zmian, ale nie widziałem jak wygląda on w rzeczywistości dlatego proszę o parę fotek
pozdrawiam :D

Johnyg30
09-03-2008, 11:17
jestem po wybudowaniu gracjana z podwójnym garażem, jestem na etapie wykańczania wnętrz, chętnie wyślę zdjęcia, koszty poszczególnych etapów, powiem na co zwrócić uwagę. pozdrawiam



MY JESTEŚMY ZDECYDOWANI BUDOWAĆ GRACJANA, CZY MÓGŁBYŚ PRZESŁAĆ NAM SWOJE SPOSTRZEŻENIA I ZDJĘCIA Z REALIZACJI - BĘDZIEMY BARDZO WDZIĘCZNI :wink:
[email protected]

wiki33
10-03-2008, 13:18
Witajcie!Ja również jestem zainteresowana Gracjanem,chcę budować w okol. Olsztyna,jeśli ktoś może podzielić się uwagami oraz informacją na temat kosztów ,będę wdzięczna.Zdjęcia z realizacji mile widziane. :lol:

hzgj
13-03-2008, 16:54
jestem po wybudowaniu gracjana z podwójnym garażem, jestem na etapie wykańczania wnętrz, chętnie wyślę zdjęcia, koszty poszczególnych etapów, powiem na co zwrócić uwagę. pozdrawiam

Przede wszystkim gratuluję zaawansowanego etapu budowy, choć również zazdroszczę (kiedy ja coś takiego napiszę??). Przyłączam się do sporej już grupki zafascynowanych Gracjanem i proszę o zdjęcia, koszty i jak najwięcej uwag. Z góry bardzo dziękuję. Pozdrawiam.
[email protected]

Rafałsz
16-03-2008, 13:43
Posiada ktoś wiedzę n/t kosztu materiałów na stan deweloperski oraz surowy na gracjana?
Interesuje mnie krycie dachówką ceramiczną oraz ceramika na scianach.

Mam wycenę na ten dom 420 tyś za stan deweloperski gdzie jest :
- krycie dachówką ceramiczną
- ściany z ceramiki
- pełna hydraulika z piecem na eko groszek
- tynki tradycyjne z gładziami
- ocieplenie styropianem 12cm + tynk
- podbitka
- okna z roletami
- strop lany


Niestety nie wiem, czy jest to dużo czy ok???
Nie mam pojecia ile z tego, to moze byc robocizna a ile materiały...

Proszę jeśli ktos ma taką wiedzę o pomoc...:)

wiki33
26-03-2008, 09:23
No i klamka zapadła!Gracjan zamówiony lada dzień do odbioru,teraz trzeba dużo pracy i cierpliwości ,aby cieszyć się własnymi kątami.Mam pytanko
czy ktoś z forumowiczów mógłby nam powiedzieć jaka jest procedura usunięcia słupa elektrycznego lub przesunięcia go poza granice działki?Czy walka z ZE jest rzeczywiście tak trudna w tych kwestiach jak mówią? :roll:

wiki33
02-04-2008, 11:05
Zgadzam się,wpisy na temat gracjana dobrze byłoby umieszczać w jednym wątku :lol:

wiki33
02-04-2008, 11:16
Właśnie odebraliśmy projekt,zanim ruszymy z budową minie jeszcze trochę czasu,papierologia potrwa jeszcze z pięć miesięcy :evil: ,ale jesteśmy dobrej myśli.Może ktoś posiada już zdjęcia z ralizacji i podzieli się ich widokiem z zaczynającymi budowę :wink: .powodzenia dla,już budujących :D

pitas1
02-04-2008, 12:25
Przyłączam się do proszących o zdjęcia i informacje na temat budowy Gracjana. aktualnie czekam na pozwolenie i niedługo mam nadzieję zacznę budowę.
Moje zmiany w projekcie:
- likwidacja obu balkonów (będą portfenety) nikt z moich znajomych którzy mieszkają w domach nie korzysta z balkonów gdy można wyjść do ogrodu a balkon sporo kosztuje, i w dodatku jest "super" mostem cieplnym.
- spiżarnia podzielona po połowie (na dwie wnęki) pomiędzy kuchnię a wiatrołap
-garaż poszerzony o 1 metr (nareszcie będę mógł szeroko otworzyć drzwi przy wysiadaniu i wsiadaniu a po drugiej stronie zmieści się rząd regałów na wszystko co sie "kiedyś przyda"
-cała południowa ściana (również garażowa) przesunięta o 1metr
-wyjscie na taras z jadalni a nie z pokoju (nie trzeba zostawiać wolnej przestrzeni między sofa a drzwiami balkonowymi co powiększa powierzchnię użytkową pokoju. (oczywiście przy założeniu że w tym miejscu ma stać kanapa :D ) oraz zdecydowanie łatwiej wyjść z kuchni z kawą czy jedzeniem do ogrodu gdy nie trzeba już lawirować z taca pomiędzy meblami w pokoju.
-ściana kolankowa w górę o jeden bloczek BK
-zlikwidowałem lukarnę nad garażem od północy na rzecz okien połaciowych od południa (w moim przypadku działka jest z wjazdem od północy)
-przesunąłem ścianę górnej łazienki tak, że drzwi na północny balkon-portfenet są w łazience a pokój obok łazienki zamieniam na pralnio- suszarnię z wejściem z łazienki.
Pozdrawiam wszystkich Gracjanowiczów.
mój adres: [email protected]

majuta
10-04-2008, 07:20
:wink:

p_i_o_t_r
21-04-2008, 21:05
Witam,

ja mam już strop nad swoim gracjanem (2).

Finalnie wyszły następujące zmiany:
- powiększenie okien z przodu do 150
- zmiana drzwi wejściowych na bardziej normalne (100)
- usunięcie okna pomiędzy jadalnią a tarasem
- powiększenie okien w lukarnach z 70 do 80 cm
- zamiast 2 okien w salonie jedno - 270 cm
- w łazience na górze zamiast teriva strop wylewany (i tylko 12 cm - aby łatwiej rozprowadzić rury, ogrzewanie podłogowe i takietam)
- nad łazienką na dole i kotłowną również strop wylewany (12 cm) tylko tym razem podniesiony do góry aby o 12 cm "podnieść" sufit w tych pomieszczeniach
- zmienione schody na 18x26 - i ogólnie schodzy przebudowane wg "własnego projektu" - generalnie nie ma zawijańców na schodach tylko jest 14 stopni w jednym ciągu a później 3 - w związku ze zmianą schodów zmienione są poziomy czyli nad domem będzie 5 wełny i 5 wylewki, nad garażem nie pamiętam ale jakoś 10 wełny i chyba też 5 wylewki
- strych zamieniony na pokój
- trochę przesunięty komin (system leier)
- będa poszerzone lukarny + 3 okna połaciowe na drugiej stronie dachu
- usunięte okna i drzwi z tylnej ściany garażu, 2 okna powędrowału na boczną ścianę garażu
- powiększona kotłownia o 45cm (szerokość)
- usunięty balkon z tyłu, usunięte okno w garderobie, jedno okno w pokoju zamiast drzwi balkonowych i okna -> wiem, że ta zmiana psuje dom z zewnątrz, ala ja go z tamtej strony nie będę oglądał a tak będzie mi wygodniej coś w tym pokoju ustawić, no i mniejsze koszyu (fachowcy lubią zaokrąglone balkony...wykańczać)
- do tego dojdzie powiększony taras

jakoś dużo tych zmian wyszło, właściwie zanim nie zacząłem pisac to wydawało mi się, że niewiele zmienialiśmy...

P.

jwpbanan
28-04-2008, 18:43
Witam,

....................
- nad łazienką na dole i kotłowną również strop wylewany (12 cm) tylko tym razem podniesiony do góry aby o 12 cm "podnieść" sufit w tych pomieszczeniach
- zmienione schody na 18x26 - i ogólnie schodzy przebudowane wg "własnego projektu" - generalnie nie ma zawijańców na schodach tylko jest 14 stopni w jednym ciągu a później 3 - w związku ze zmianą schodów zmienione są poziomy czyli nad domem będzie 5 wełny i 5 wylewki, nad garażem nie pamiętam ale jakoś 10 wełny i chyba też 5 wylewki
....................

P.

Witam
Ja ze swoim Gracjanem jestem na etapie fundamentow i jak do tej pory nie udalo mi sie wymyslec w jaki sposob rozwiazac tych schodow zeby byly ciut nizsze. Mozesz cos na ten temat blizej napisac?
Z tymi poziomami tez nie bardzo zrozumialem ale mniejsza z tym.
Pozdrawiam

p_i_o_t_r
28-04-2008, 23:46
pierwszy schodek wystaje poza ścianę do salonu (w projekcie wystaje 1,5 schodka)
schody mają wysokość 18cm (szerokość jak w projekcie) i jest ich 14 w jednym ciagu
na stronie http://www.budujemydom.pl/abc/337_rodzaje_schodow/ określone sa jako "Schody dwubiegowe zwykłe" czyli pierwszy ciąg schodów ma 14 stopni a drugi 3 (jak w proj)
w związku z wydłużeniem schodów przesunęła mi się klatka schodowa i będzie sie kończyć równo z kominem - czyli zmniejszyłem trochę strych (pokój)
jak mi się uda to jutro pstryknę kilka fotek to będzie mżna ocenić czy warto tak robić - mi wydaje się, że jest ok. ale to indywidualna sprawa

PS. kwestia stropów: w projkcie strop ma 24 cm i generalnie tak mam oprócz stropu nad łazienką(dolną) i kotłownią gdzie strop ma 12 cm czyli brakujące 12 cm zwiększa wysokość łazienki. strop nad pokojem (pod łazienką) równiez ma 12 cm z tym że od dołu jest równo natomiast jak sie patrzy góry to jest "zagłębienie" w stropie właśnie na te 12 cm ma to na celu możliwośc zwiększenia izolacji "akustycznej" w łazience, łatwiejsze rozprowadzenie rur, niższe zamontowaie wanny, zwiększenie grubości wylewki ze względu na podłogówkę
--
piotr

jwpbanan
29-04-2008, 11:40
Dzieki Piotr
Tez myslalem nad tym rozwiazaniem ale cos mnie blokowalo (juz nie pamietam co). Byc moze ze przejscie pod schodami, nie bedziesz czasem bil glowa albo musial sie schylac wchodzac do kotlowni i garazu pod schodami? Bylbym bardzo wdzieczny za kilka fotek.
Pozdrawiam
Banan

p_i_o_t_r
09-05-2008, 21:31
kilka fotek moich schodów:
http://images26.fotosik.pl/210/7330b18b6df50881med.jpg

http://images32.fotosik.pl/246/edc6bf46c1654c4c.jpg

http://images31.fotosik.pl/247/2997ec119c5d4cba.jpg


miejsca na głowę przy wchodzeniu do garażu jest wystarczająca ilość, generalnie pod schodami znajdują sie drzwi, nawet będa się otwierać ;-) więc jeszcze metr przed nimi będzie około 2m wysokości

--
piotr

kubayo
10-05-2008, 19:32
Witam wszystkich. Ja co prawda jeszcze nie zacząłem budowy (czekam na wszystkie pozwolenia). Co zmienię:

- podnieść o jedną cegłę na parterze
- zrobię zamkniętą kuchnię z oświetloną ladą do jadalni.
- powiększę trochę kotłownię ( nie zmieści mi się piec, centralny odkurzacz i wszystkie przyrządy od kolektorów słonecznych)
- robię również dwa filary z przodu pod balkonem :D
- zamiast lukarny na strychu będą okna dachowe
- przewiduję też likwidacje balkonu od strony ogrodowej.

To planuję a co wyjdzie to się okaże :lol:

Na 90% ruszam w sierpniu. Pozdrawiam miłośników GRACJANA.

olgierdn
11-05-2008, 12:21
Witam wszystkich
Jak to jest, tyle osób pisze że buduje Gracjana i nawet jest na etapie wykonczenia, a nikt nie umieszcza na forum zdjęć z wnętrza domu czy linku do swojego dziennika budowy- czy coś jest z tym domem "nie halo".
Pytam bo też zainteresował mnie ten projekt. Jeżeli ktoś może przesłać zdjęcia z wnętrza domu, z góry dziękuje.
Pozdrawiam
Olgierd

olgierdn
12-05-2008, 18:36
Witam wszystkich
Jak to jest, tyle osób pisze że buduje Gracjana i nawet jest na etapie wykańczania, a nikt nie umieszcza na forum zdjęć z wnętrza domu czy linku do swojego dziennika budowy- czy coś jest z tym domem "nie halo" ?
Pytam bo też zainteresował mnie ten projekt. Jeżeli ktoś może przesłać zdjęcia z wnętrza domu, z góry dziękuje.
Pozdrawiam
Olgierd

jwpbanan
12-05-2008, 19:27
Jeszcze raz dzieki Piotr
Skoro twierdzisz ze miejsca pod schodami jest w sam raz to pewnie podkradne ci pomysl i tez w ten sposob rozwiaze klatke schodowa. Dobrze jest miec kogos kto jest pare krokow do przodu z Gracjanem. Pamietam ze jak kupilismy projekt na poczatku 2007 to nic nie moglismy znalezc na necie a teraz prosze ile "Gracjanow".
No to jak mowia to "po saklanie i na rusztowanie" :wink:

rojter
13-05-2008, 22:37
Witam

Wprawdzie wnętrza nie widać ale proszę bardzo.
http://www.rogucki.pl/dom/album/

Pozdrawiam

ROJTER

olgierdn
19-05-2008, 21:41
Dzięki ROJTER za odpowiedz, ale jak możesz to wrzuć troche zdjęć ze środka (pokoje,skosy i takie tam :) ) na forum albo na mojego maila.
Ale domek masz fajny.
Przed nami dopiero początek drogi do budowy.
Pozdrawiam

rojter
21-05-2008, 14:37
Jak tylko coś się pojawią, na pewno wrzucę.

Pozdrawiam

ROJTER

krystyna Lublin
24-05-2008, 22:30
witam wszystkich

Jestesmy posiadaczami projektu Gracjan z pojedynczym garażem w lustrzanym odbici. Likwidujemy taras i powiększamy salon.Kolejna ze zmian to
wykusz w kuchni będzie pociągniety do góry w pokoju /likwidacja balkonu/.
Guniek jak postęp w pracach. Szczególnie zaciekawił nas pomysł pokoju w miejsce garaż,tez myśmy o podpiwniczeniu garazu i przeniesienia kotłowni do piwnicy.Czy może masz jakiś kosztorys? Budujesz w okolicach Siedlec. Powiedz jak epika budowlana. Ile chcą za całość. Może dysponujesz zdjęciami chętnie zobaczymy. Nasza poczta:
[email protected]
Jesteśmy z Lublina

Jeżeli dysponuje ktoś fotkami z wnętrza to bardzo proszę na maila
Pozdrawiam Wszystkich
Krystyna[/url][/list][/quote]

Aleksandra Krajewska
26-05-2008, 14:49
Witam serdecznie, planuję budowę Gracjana i chciałabym się upewnić co do wyboru projektu. Czy ktoś mógłby mi przesłać jego skan na adres [email protected]
Pozdrawiam :)

guniek
27-05-2008, 17:12
Witaj Piotr P_I_O_T_R

Chciałbym zobaczyć twój dom, jeśli to możliwe odpisz : [email protected] . Jestem na etapie budowy ścian, może jeszcze coś zmienię ?

pozdrawiam,

Mariusz

olgierdn
28-05-2008, 11:23
A widzieliście nowy projekt pracowni Domena dom CEZAR ?
Jest praktycznie taki sam w środku jak Gracjan , z tym że architekt zmienił układ dachu , powiększył dom i tym samym ułatwił mozliwość np.zmieszczenia szaf wnękowych w wiatrołapie. Podoba mi się też zmiejszenie podcienia co daje więcej światła w salonie.
Generalnie fajny projekt bo powiekszyły się pomieszczenia, dodając trochę zmian zaczerpniętych z Gracjana można stworzyć fajny domek.
Niestety projekt dopiero dostępny od sierpnia. Ale może warto poczekać.
Co o tym myślicie.
http://www.extradom.pl/Default.aspx?szukaj=cezar

monte23
29-05-2008, 13:06
Witam.
Ja również zamierzam budować Gracjana.
Jeżeli ktoś dysponuje zdjęciami z budowy tego domu to była bym wdzięczna za ich udostępnienie. Mój e-mail: [email protected]
Z góry dziękuje.

kfiat-ek
30-05-2008, 11:46
Słuchajcie, czy ktoś planuje budowe projektu Gracjan z Domena w okolicach Wrocławia lub już postawil żeby mógł się podzielić doświadczeniami???

Pozdrawiam serdecznie dajcie znać

[email protected]

guli2004
30-05-2008, 20:09
Witam

Jeśli ktokolwiek ma jakieś pytania służę pomocą.

Pozdrawiam

ROJTER

witam
mam pytanie o otwory na okna
czy są powiększone na wysokość??
chcę założyć rolety i zastanawiam się czy się zmieszczą

pozdrawiam

jaro_zb
30-05-2008, 20:14
Jak tylko coś się pojawią, na pewno wrzucę.

Pozdrawiam

ROJTER


Witam Rojter!

Na dniach będę się decydował na projekt Gracjana. Jednak byłoby super zobaczyć wcześniej ten domek "na żywo". Jestem z Bytomia...jak coś to daj znać. Z góry dziękuję.
P.S Pozdrawiam wszystkich Gracjanowiczów...mam nadzieję, że niedługo do Was dołącze..:-)

[email protected]

rojter
30-05-2008, 23:22
Jaro_zb

Akurat tak się składa, że też jestem z Bytomia ;)
Dom buduje w Mysłowicach, także nie ma problemu z zobaczeniem, go na żywo.

Pozdrawiam

ROJTER

jaro_zb
31-05-2008, 11:31
Jaro_zb

Akurat tak się składa, że też jestem z Bytomia ;)
Dom buduje w Mysłowicach, także nie ma problemu z zobaczeniem, go na żywo.

Pozdrawiam

ROJTER

Super!
W takim razie jak tylko będzie taka możliowść to napisz na priv. dokładne namiary to kiedyś podskoczymy z żoną. Dzięki.

P.S Z Bytomia też jesteś...kto wie może się znamy... :wink:

guli2004
01-06-2008, 08:07
Witam
Z jakich pustaków chcecie lub budujecie Gracjana ??
Myślę o Maxie ODONÓW. Wymiary 288x188x220 mm.
http://www.allegro.pl/item370908887_pustak_ceram_max_220_odonow_transpor t_c_brutt.html
W cenie ok. 3 zł z transportem.
Chcę docieplić wełną.
Nie jestem jeszcze zdecydowany jak grubą.

pozdrawiam

rojter
03-06-2008, 18:53
Witam
Z jakich pustaków chcecie lub budujecie Gracjana ??
Myślę o Maxie ODONÓW. Wymiary 288x188x220 mm.
http://www.allegro.pl/item370908887_pustak_ceram_max_220_odonow_transpor t_c_brutt.html
W cenie ok. 3 zł z transportem.
Chcę docieplić wełną.
Nie jestem jeszcze zdecydowany jak grubą.

pozdrawiam

Witam

Ja postawiłem z Porotherma 25, ceny nie podam, bo jak sobie ją przypominam, to mnie krew zalewa.

Pozdrawiam

ROJTER

rojter
03-06-2008, 19:01
witam
mam pytanie o otwory na okna
czy są powiększone na wysokość??
chcę założyć rolety i zastanawiam się czy się zmieszczą

pozdrawiam

U nas okna są powiększone na wysokość i niektóre na szerokość (na parterze w garażu, kotłowni i łazience).
Spowodowane to było ukształtowaniem terenu i położeniem działki, przez co podłoga w salonie jest na tym samym poziomie co podłoga w garażu.
Coś trzeba było zrobić z tymi 30cm, więc postanowiliśmy powiększyć okna.
Jak to się mówi światła nigdy za wiele.

Niestety rolet nie mamy, więc nie mogę się wypowiedzieć w tej sprawie.
Ale z tego co wiem, można kupić rolety, które chowają się w nadprożach okien.

Pozdrawiam

ROJTER

kasianow
05-06-2008, 09:49
Przymierzamy sie z męzem do kupna projektu Gracjan. Czy ktos zastanawiał się lub ma ju zaakceptowana zmianę, a mianowicie zamknięcie kuchni. nie chciałabym, zeby zapachy roznosiły sie na jadalnie i salon. Czy wtedy jadalnia nie zostaje kiszkowata i mało funkcjonalna. Bo tego chciałabym oczywiscie unikąć. To co jest w projekcie to chyba lada odzielająca kuchnię od jadalni? czy w przedpokoju da sie umiescić szafę?? Nie widze tam zbytnio miejsca i chyba trzebaby to było robić kosztem gabinetu. I jeszcze jedna rzecz...jak rozwiazaliście problem pralni i suszarni??
Pozdrawiam

rojter
07-06-2008, 22:26
kasianow,

Dobry wyciąg rozwiąże problem zapachów ;)
W oryginale w przedpokoju nie ma miejsca na szafę i nie wiem, czy będziesz mogą to zrobić kosztem gabinetu, ta ściana jest ściana nośną. Ja zrobiłem miejsce na ciuchy (wneka 80cm) kosztem spiżarki.
Problem prali i suszarni rozwiązałem zamieniając miejscami łazienkę ze strychem i w miejscu oryginalnej łazienki zrobiłem pralnie i suszarnie.

Pozdrawiam

ROJTER

marcin i monika
20-06-2008, 12:50
Witam
Zaczynamy budowę Gracjana 27.07.2008 nie widzieliśmy go nigdy ale bardzo nam sie podobał na [projekcie. Jak by była możliwośc to nawet z zewnątrz zobaczenie tego domu by nam dużo dane. Jesteśmy z Jaworzna więc do mysłowic mamy blisko. Jak byśmy mogli go zobaczyć u was byłoby ekstra.
Prosze o kontakt
[email protected]
602-710-285

Marcin

rojter
20-06-2008, 23:56
Witam

Jeśli pytanie jest kierowane do mnie, to nie widzę problemu ;)
Jak coś to piszcie na [email protected]

Pozdrawiam

ROJTER

Ł&L
29-06-2008, 17:59
Witam Wszystkich!

Również wystartowałem z Gracjanem budowa pod Gdynią :) Na razie jesteśmy na etapie zalewania ław fundamentowych.

Rojter mam do Ciebie parę pytań bo jesteś o wiele dalej od nas :)

Widzę, że zmieniłeś wysokość ścianek kolankowych zarówno w części nad garażem i mieszkalnej. Czy z tą zmianą wiązała się przeróbka konstrukcji więźby dachowej. Czy poszło bez problemów? Bo również chcę to zmienić...

rojter
30-06-2008, 21:57
Witam Wszystkich!
[...]
Widzę, że zmieniłeś wysokość ścianek kolankowych zarówno w części nad garażem i mieszkalnej. Czy z tą zmianą wiązała się przeróbka konstrukcji więźby dachowej. Czy poszło bez problemów? Bo również chcę to zmienić...

Poszło bez najmniejszych problemów, należy tylko pamiętać, aby przedłużyć odpowiednio krokwie.

Pozdrawiam

ROJTER

rojter
30-06-2008, 22:20
[...] ale jak możesz to wrzuć troche zdjęć ze środka (pokoje,skosy i takie tam :) ) [...]

Trochę zdjęć z "gołego" środka. W tym tygodniu wrzucę fotki już z działówkami.

http://www.rogucki.pl/dom/album/medium/0040.jpg
http://www.rogucki.pl/dom/album/medium/0041.jpg
http://www.rogucki.pl/dom/album/medium/0046.jpg
http://www.rogucki.pl/dom/album/medium/0042.jpg
http://www.rogucki.pl/dom/album/medium/0043.jpg
http://www.rogucki.pl/dom/album/medium/0044.jpg
http://www.rogucki.pl/dom/album/medium/0045.jpg



Pozdrawiam

ROJTER

tomasz_swierczynski
08-07-2008, 13:10
Witam,
Od dwóch tygodni my też jesteśmy posiadaczami jak narazie tylko projektu Gracjan 2.
Mam jedno pytanko odnośnie tego projektu a reczej kosztów jego budowny. Dowaidywaliśmy sie o koszt robocizny za zrobienia fundamentow i postawienie scian z BK. Niestety pierwsza ekipa dala nam taka cene ze nie wiedzielismy czy smiac sie czy płakac :-? .

Jeżeli mogli byscie mi napisac ile was wyniósł, wyniesie ten koszt, lub koszt calego stanu surowego otwartego był bym bardzo wdzieczny.

Pozdrawiam
Tomasz Świerczyński

jwpbanan
09-07-2008, 06:44
Mam pytanko.
Na jaka wysokosc ciagniecie scianke kolankowa? Ja wymurowalem na 5 pustaków + 6 wieniec co w sumie na gotowo daje jakies 95 cm od środka (wylewka ok 10 cm i dość gruby styropianowy strop). Nie wiem czy za bardzo nie poszedlem po bandzie ale trudno jest co kolwiek powiedziec dopoki nie ma jeszcze dachu.
Pozdrawiam

jakubek8
09-07-2008, 15:31
Ścianę kolankową chcę podnieść o 1 bloczek, ale to dopiero w planach. Natomiast dopiero teraz zorientowaliśmy sie że okna w kuchni i gabinecie sa bardzo nisko osadzone- 80 cm od wylewki do parapetu. Dać ich wyżej nie można, bo zaraz nad nimi jest balkon. Można je tylko albo skrócić, ale wtedy bedą szersze niż wyzsze, albo zostawić jak jest. Tylko jak wcisnąć pod takie okno blat kuchenny, który zwykle ma ok. 85 cm wysokości. Jak sobie z tym poradziliście?

rojter
09-07-2008, 18:47
Mam pytanko.
Na jaka wysokosc ciagniecie scianke kolankowa? Ja wymurowalem na 5 pustaków + 6 wieniec co w sumie na gotowo daje jakies 95 cm od środka (wylewka ok 10 cm i dość gruby styropianowy strop). Nie wiem czy za bardzo nie poszedlem po bandzie ale trudno jest co kolwiek powiedziec dopoki nie ma jeszcze dachu.
Pozdrawiam

Witam

Ja mam 3 pustaki ceramiczne + wieniec. Podnosząc ściankę, pamiętałeś o przedłużeniu krokwi ?

Pozdrawiam

ROJTER

jwpbanan
09-07-2008, 21:34
Podnosząc ściankę, pamiętałeś o przedłużeniu krokwi ?

Dobre pytanie!
Generalnie mialem peszerzać garaż i w związku z tym dałem jakiś naddatek + zapas. Z pomysłu nic nie wyszło więc na garażu powinno być ok jeśli chodzi o długość krokwi. Nad domem natomiast mam tylko zapas okolo 30-50 cm na każdej krokwi, i tu sie trochę obawiam ale bądźmy dobrej myśli.
Wnioskuję że Ty też podniosłeś się o jednego pustaka jeśli się nie mylę. Można wiedzieć jaki naddatek dałeś na krokwi no i czy krokwie łączyłeś tak jak w projekcie przez deskę kalenicową czy starym sposobem "na zastrzał"? Ja nastawiałem sie że będę łączył na zastrzał i w zwiąku z tym również dodałem coś na długości ale w ostateczności można by powrócić do deski kalenicowej gdyby krokwie okazały się zbyt krótkie i w ten sposób uzyskał bym kolejne 14 cm.
Dzięki za sugestie
Pozdrawiam

rojter
11-07-2008, 22:47
Witam

O ile pamiętam dodałem po 1m (sprawdzę to jeszcze).
Co do krokwi to chyba to jest metodą na zastrzał ;)
Moi górale byli zdziwieni "kabanosem", który miał iść w kalenicy, na początku mieli go wstawić, ale ostatecznie nie dali.
Jak będziesz miał za krótkie krokwie, to zawsze możesz je przedłużyć ;) U kumpla obok na budowie, ekipa przywiała krokwie, odrobinę za krótko i musieli dodawać jakieś 0,5m na każdej krokwi.

Pozdrawiam

ROJTER

viola_ab
11-07-2008, 23:53
Witam serdecznie,

Po raz pierwszy na forum... :)

My własnie jesteśmy w trakcie budowy Gracjana. Mamy już parter i płyte, niedługo góra się bedzie budować... Obiecuję w niedługim czasie umieścić zdjęcia z wnętrz parteru.
Generalnie bardzo mało zmieniałam w projekcie. Jeżeli chodzi o ściany nośne - to nic. Ściana garażu, na której w projekcie nie ma okien, u mnie bedzie miec 3 - 2 na dole w garażu i 1 na piętrze, na strychu nad garażem.
Schody są zmienione - zlikwidowane skośne stopnie - dla wygody chodzenia. Nie mam jeszcze działówek na dole, ale wiem, że spiżarni przy kuchni nie będzie. Będzie w to miejsce szafa wnękowa w wiatrołapie. Ponieważ zmieniałam schody to mam teraz "troszke" więcej mniejsca pod nimi, tam bedzie spiżarenka.
Jeszcze jedna rzecz która jest inna niż w projekcie to dodatkowa wentylacja nad kuchenką, ktorej wydawało mi się, że będzie brakować...

Jeżeli ktokolwiek ma jakieś pytania... proszę bardzo, chętnie odpowiem :D

Pozdrawiam

Viola

viola_ab
11-07-2008, 23:53
Witam serdecznie,

Po raz pierwszy na forum... :)

My własnie jesteśmy w trakcie budowy Gracjana. Mamy już parter i płyte, niedługo góra się bedzie budować... Obiecuję w niedługim czasie umieścić zdjęcia z wnętrz parteru.
Generalnie bardzo mało zmieniałam w projekcie. Jeżeli chodzi o ściany nośne - to nic. Ściana garażu, na której w projekcie nie ma okien, u mnie bedzie miec 3 - 2 na dole w garażu i 1 na piętrze, na strychu nad garażem.
Schody są zmienione - zlikwidowane skośne stopnie - dla wygody chodzenia. Nie mam jeszcze działówek na dole, ale wiem, że spiżarni przy kuchni nie będzie. Będzie w to miejsce szafa wnękowa w wiatrołapie. Ponieważ zmieniałam schody to mam teraz "troszke" więcej mniejsca pod nimi, tam bedzie spiżarenka.
Jeszcze jedna rzecz która jest inna niż w projekcie to dodatkowa wentylacja nad kuchenką, ktorej wydawało mi się, że będzie brakować...

Jeżeli ktokolwiek ma jakieś pytania... proszę bardzo, chętnie odpowiem :D

Pozdrawiam

Viola

rojter
12-07-2008, 06:58
Witam

Ja też zlikwidowałem spiżarkę.
Tylko wnęka jest w kuchni (na lodówkę i piekarnika).

http://www.rogucki.pl/dom/wneka.jpg

Pozdrawiam

ROJTER

minio123
12-07-2008, 10:04
Witam wszystkich !!!! od wczoraj jestem szczesliwym posiadaczem projektu GRACJAN!!! budowe chce zaczac jak wszystko pojdzie po mojej mysli w przyszlym roku i bardzo sie ciesze ze jest juz wielu posiadaczy gracjana ktorzy sluza rada i pomoca!!! ROJTER gratuluje !!! domek wyglada naprawde super


czytam tez ze wiekszosc z was likwiduje spizarke i teraz tak sie zastanawiam ze chyba tez z niej zrezygnuje na rzecz polki w wiatrolapie

minio123
12-07-2008, 10:22
mam pytanko zastanawiam sie czy jak chce kryc dach dachowka ceramiczna to musze to zglosic na poczatku budowy (zeby pozniej sciany nie pekaly bo to wielki ciezar ) czy jakosc wzmacnia sie sciany czy tylko jest wzmocniona wiezba??

rojter
12-07-2008, 13:14
mam pytanko zastanawiam sie czy jak chce kryc dach dachowka ceramiczna to musze to zglosic na poczatku budowy (zeby pozniej sciany nie pekaly bo to wielki ciezar ) czy jakosc wzmacnia sie sciany czy tylko jest wzmocniona wiezba??

Witam

A projekt czytałeś czy przeglądałeś ?

[...]
Punkt 2.3.3 Dach i obróbki blacharskie
Pokrycie dachowe z dachówki cementowej zakładkowej mocowanej do łat sosnowych.
[...]

Jak widać w projekcie cała konstrukcja domu i więźba została zaprojektowana uwzględniając dach z dachówki ceramicznej.

Pozdrawiam

ROJTER

minio123
12-07-2008, 15:09
projektu nawet nie przegladalem bo jestem za granica ale dzieki za wyjasnienie
pozdrowienia

jakubek8
12-07-2008, 20:02
Witam
Mam pytanie do Rojtera- ile długości ma wnęka w kuchni na lodówkę i kuchenkę, a ile zostało na wnęke w wiatrołapie. Planuje u siebie podobny podział pomieszczeń, ale nie wiem czy lodówka może być koło piekarnika, a na dłuższy ciąg chyba nie ma miejsca.
I mam jeszcze pytanie, które zadawałam w innym miejscu forum- czy podnosicie okno w kuchni- ma tylko 80 cm od wylewki do parapetu, więc blat kuchenny juz sie nie zmieści.

rojter
12-07-2008, 23:53
Witam

Wnęka w wiatrołapie ma 84cm, a w kuchni 164cm. Pustaki są o grubości 8cm.
Co do lodówki przy piekarniku, pytałem sie w Saturnie i powiedzieli, że bez przeszkód można tak ustawiać sprzęt. Zresztą jak popatrzysz na aranżacje wnętrz, to widać jak w taki wnękach stoją lodówki obok piekarników

Pozdrawiam

ROJTER

viola_ab
13-07-2008, 16:19
guli2004 ja dopiero teraz zauważyłam, że ty z Rzeszowa jesteś :) , może chciałbyś zobaczyć Gracjana na żywo? - to znaczy to co jest w tej chwili, czyli parter i plyta. Chętnie pokażę - do mnie z Rzeszowa bardzo blisko.

Viola

guli2004
14-07-2008, 11:43
guli2004 ja dopiero teraz zauważyłam, że ty z Rzeszowa jesteś , może chciałbyś zobaczyć Gracjana na żywo? - to znaczy to co jest w tej chwili, czyli parter i plyta. Chętnie pokażę - do mnie z Rzeszowa bardzo blisko.
witam
bardzo chciałbym zobaczyć domek na żywo
mam iść niestety do szpitala i będę na chodzie gdzieś za dwa tygodnie
bardzo mnie ciekawi czy w pokoju na dole będę mógł mieć sypialnię
wielkości kuchni i przejścia do salonu też
ja w tej chwili mieszkam w Krzemienicy koło Łańcuta a nowy dom będzie w Rzeszowie

pozdrawiam
Waldek

viola_ab
14-07-2008, 15:57
bardzo chciałbym zobaczyć domek na żywo
mam iść niestety do szpitala i będę na chodzie gdzieś za dwa tygodnie

zobacz wiadomość na priv


bardzo mnie ciekawi czy w pokoju na dole będę mógł mieć sypialnię
wielkości kuchni i przejścia do salonu też


Jeżeli chodzi o pokój na dole, to według mnie na sypialnie troszkę mały. Popróbuj sobie aranżację wnętrz w jakimś programie do projektowania - ja używam bardzo prostego i darmowego power net+ - mam przynajmniej obraz "wielkości" pomieszczenia i co może się tam zmieścić. Ja w pokoju na dole planuję "serwerownię" czyli pokój z komputerem, do pracy... itp.
Jeżeli chodzi o wielkość kuchni to też, jak wyżej. Ja mam zrobioną wizualizacje "strategicznych" pomieszczeń - kuchnia, jadalnia, dolna i górna łazienka, salon - dużo to pomaga i można zobaczyć jak niektóre pomysły aranżacji wyglądają w realu.

Życzę zdrówka :)

jakubek8
14-07-2008, 20:34
Wnęka w wiatrołapie ma 84cm, a w kuchni 164cm. Pustaki są o grubości 8cm.
Co do lodówki przy piekarniku, pytałem sie w Saturnie i powiedzieli, że bez przeszkód można tak ustawiać sprzęt. Zresztą jak popatrzysz na aranżacje wnętrz, to widać jak w taki wnękach stoją lodówki obok piekarników






Dzięki za odpowiedż. Czy nie będę zbyt czepliwa, jeśli zapytam, jak doszedłeś do tych wymiarów, tzn czy są one na oko, czy też policzyłeś ile zajmuje zabudowa w kuchni? Dzięki



Jeżeli chodzi o pokój na dole, to według mnie na sypialnie troszkę mały. Poprubój sobie aranżację wnętrz w jakimś programie do projektowania - ja używam bardzo prostego i darmowego power net+ - mam przynajmniej obraz "wielkości" pomieszczenia i co może się tam zmieścić. Ja w pokoju na dole planuję "serwerownię" czyli pokój z komputerem, do pracy... itp.
Jeżeli chodzi o wielkość kuchni to też, jak wyżej. Ja mam zrobioną wizualizacje "strategicznych" pomieszczeń - kuchnia, jadalnia, dolna i górna łazienka, salon - dużo to pomaga i można zobaczyć jak niektóre pomysły aranżacji wyglądają w realu.


Czy możesz podać dokładny adres tej strony do tworzenia wizualizacji, może mogłabyś pochwalić sie swoimi? Pozdrawiam

viola_ab
15-07-2008, 05:27
Czy możesz podać dokładny adres tej strony do tworzenia wizualizacji
Poniżej link do strony z programem:
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1601&Power+NET++1.0.2.0
Aby korzystać z programu potrzebny jest dostęp do internetu. Na stronce można znaleźć też różne inne fajne programy do aranżacji.
Jeżeli chodzi o moje aranżacje to jestem właśnie w trakcie tworzenia swojej galerii, więc jak coś tam już będzie - a aranżacje będą na początku - to dam znać, a poniżej jeden widok, tak dla spróbowania.
Program jest bardzo ubogi, więc proszę o wyrozumiałość...
http://images30.fotosik.pl/248/ed14557bd3770eea.jpg
Tutaj fragment łazienki na dole. Program nie mam możliwości nakładania glazury na wszystkie elementy więc... :) proszę sobie wyobrazić :), że wszystkie widoczne przy zlewie elementy (jasny i ciemniejszy beż) są obłożone płytkami jak na ścianie - jasnym i ciemnym beżem. Reszta bedzie jutro na mojej powstającej właśnie galerii. Podeśle linki jak się z tym uporam.
Pozdrawiam

guli2004
15-07-2008, 20:43
Pisze mi ,że nie mogę się połączyć z bazą danych. Nie mogę otworzyć tego programu.

viola_ab
15-07-2008, 21:12
Kurcze to nie wiem, u mnie hula. A masz stałe podłączenie do internetu - program tego wymaga.
Spróbuj jeszcze może z tej strony:
http://www.programosy.pl/program,net.html
Dla pewności sama go ściągnęłam i u mnie działa.

bemark76
18-07-2008, 14:04
Witajcie,
przymierzam się do budowy Gracjana 2G - czy ktoś z was buduje albo dopiero co wybudował taki do w wwie lub okolicy? chętnie zobaczyłam jak on wygląda w rzeczywistości. Zdjęcia mile widziane ([email protected]) a jesli ktoś zechciałby mi pokazać dmek na żywo to będe zobowiązana.
Wszelkie uwagi nt. projektu i zmain jakie porponuja forumowicze przeczytałam i wzięłam sobie do serca ;-)

aneta022
19-07-2008, 09:32
Witam
Budowa naszego gracjana ruszyła na wiosnę. Do tej pory jesteśmy zadowoleni z wyboru (budowaliśmy według projektu). Obecnie rozważamy zmiąnę ściany między wiatrołapem a kuchnią. Pozdrawiamy wszystkich budujących gracjana.
Poprosimy o zdjęcia powstałych gracjanów.

aneta022
19-07-2008, 10:16
Pozdrawiam wszystkich gracjanowiczów
Czy ktoś wpadł na pomysł jak rozwiązać ten problem z dwoma stopniami do łazienki. Chciałabym aby łazienka była na tym samym poziomie co mieszkanie. Schody mogą być do kotłowni.
Schody na piętro robione w/g projektu nie wyszły źle. Całość zapowiada się dobrze (tylko te dwa stopnie).
Pozdrawim

Ala _Michał
19-07-2008, 18:11
Witam :)

co do schodów, to architekt twierdził, że aby pozbyć się schodów do lazienki, nalezy tę część pozostawić na wysokości domu, a jedynie obnizyć część garażową i kotłownię. Przez to też obniży się póżniej wysokość łazienki, ale ponoć temu pomieszczeniu wyjdzie to "na zdrowie" bo będzie cieplej :).

minio123
21-07-2008, 09:30
czesc dostalem wstepna wycene gracjana stan surowy zamkniety na 180 tys (materialy + robocizna) jak uwazacie czy to duzo czy tak w sam raz??

rojter
21-07-2008, 11:07
czesc dostalem wstepna wycene gracjana stan surowy zamkniety na 180 tys (materialy + robocizna) jak uwazacie czy to duzo czy tak w sam raz??

Jak ci się uda za tą kasę to tylko pozazdrościć.

Pozdrawiam

ROJTER

minio123
21-07-2008, 13:06
no mam nadzieje !!! ale szczerze mowiac to licze do tego jeszcze ze 20-30tys zfreszta napisze wam wszystko jak dostane dokladny kosztorys

jwpbanan
24-07-2008, 10:41
Widze ze nas tu wiecej z podkarpacia. Ja jestem z Leżajska i mój domek jest na etapie ostatniego stropu który zreszta wykonuje w nowej technologii tzn. plyty steropianowe. W ogole sporo zmienilem w projekcie wiec jesli ktos z okolic rzeszowa chcialby sie przyjrzec jak np wyglada podniesiona scianka kolankowa lub inaczej rozwiazana klatka schodowa to zapraszam.

guniek
27-07-2008, 07:34
Witam,

Jestem na etapie budowy więźby dachowej Gracjana.

Zamierzam wykonać wentylację mechaniczną z rekuperatorem. Czy ktoś wykonywał taką wentylację ?

pozdrawiam,

MD

ZUZIZUZA
28-07-2008, 13:32
My zakładamy wentylację mechaniczną. Proszę o emaila , prześlę tel.kontaktowy do mojego męża...on się bardziej orientuje w tej całej wentylacji ; - )

guniek
28-07-2008, 21:41
Witaj ZUZIZUZA,

Email do mnie to : [email protected]

Bardzo proszę o telefon.

Asia_bronka3
30-07-2008, 09:49
Witam wszystkich Gracjanowiczów!

Ja też jestem w trakcie budowy tego domu. Jesteśmy na etapie stropu nad parterem. Stąd moje pytanko, czy ktoś z Was robił strop zgodnie z projektem, tj. Teriva plus wylewany nad jadalnią??
My robimy zgodnie z projektem, jednakże nasi wykonawcy twierdzą, że część wylewana nie ma podparcia. Według nich wylewana część wisi i się zarwie. Ich zdaniem powinny być jakieś podciągi. Mamy obawy, że z powodu jakiegoś niedopatrzenia strop jest nie kompletny (ludzie czasem się mylą). Chodzi mi o to czy robiliście jakieś przeprojektowanie stropu. Czy projektant adaptujący projekt coś kwestionował w konstrukcji stropu i coś zmieniał.

Asia

jakubek8
30-07-2008, 19:36
Witam. Jesteśmy na podobnym etapie, tzn strop nad parterem. Dotychczas nikt, ani architekt (który podobno analizował to z konstruktorem), ani murarze nie mieli zastrzeżeń do wylewanej części. Zwracają natomiast uwagę na wysokie stopnie schodów na piętro. Nie widzą jednak możliwości zmiany. Innych problemów konstrukcyjnych na razie nie mieliśmy.
Pozdrawiamy

Asia_bronka3
30-07-2008, 20:14
Czy podobny etap oznacza, że macie zalany strop?
Co do schodów, to u nas udało się zmniejszyć o 1 cm, ale to prawda, że są za wysokie.

pozdrowionka

jakubek8
31-07-2008, 08:18
Na razie murarze układali bloczki z Terrivy.
W jaki sposób udało się zmniejszyć wysokość schodów? Dobry i 1 cm.

4don
31-07-2008, 11:01
180 tyś, moim zdaniem możliwe. U mnie Robocizna ok 54 tyś (stan surowy włącznie z połozeniem dachówki) suporex ok 19 tyś, dachówka 17 tyś, więźba ok 11tyś, strop 10 tyś, rynny ok 3 tyś, bloczki bet. 5 tyś,prace ziemnie ok 6 tyś, ...reszta to drobnica :-)

Pozdrawiam

Asia_bronka3
02-08-2008, 09:45
Na razie murarze układali bloczki z Terrivy.
W jaki sposób udało się zmniejszyć wysokość schodów? Dobry i 1 cm.

Niestety, nie ma nic za "darmo". Odbyło się to kosztem szerokości stopni, no i doszedł jeden stopień więcej. Tak więc nie wiem na razie co lepsze: wysokie czy wąskie stopnie. :-?

jwpbanan
05-08-2008, 06:12
W jaki sposób udało się zmniejszyć wysokość schodów? Dobry i 1 cm.

Witam.
Poszukaj wcześniej, w tym temacie była już o tym mowa. Moim zdaniem p_i_o_t_r zastosował ciekawe rozwiązanie które zaadoptowałem do siebie. W ten sposób zyskujesz po 1 cm na wysokości i szerokości. Wchodząc głębiej w strych lub dokładając kolejny schodek można by zyskać jeszcze więcej. J stwierdziłem że to co wyszło w zupełności mnie satysfakcjonuje. Jeśli chodzi o płyte na środku to ja ją troszkę odchudzilem ale to ze względu na to że zdecydowałem się na blachę i zamiast 30 mam 1,5 tony ciężaru na dachu (no i oczywiście wychodzi dużo taniej) więc płyta która przejmuje znaczny ciężar dachu, mogła być w moim przypadku znacznie "chudsza". Natomiast jeśli robisz według projektu to nie przejmował bym sie sugestiamii budowlańców. Grubość ścianek na dole oraz wieńce w miejscu gdzie ich brak zapewniają solidne podparcie.
Pozdrawiam

lu.du
13-08-2008, 10:27
Witam serdecznie,

Po raz pierwszy na forum... :)

My własnie jesteśmy w trakcie budowy Gracjana. Mamy już parter i płyte, niedługo góra się bedzie budować... Obiecuję w niedługim czasie umieścić zdjęcia z wnętrz parteru.
Generalnie bardzo mało zmieniałam w projekcie. Jeżeli chodzi o ściany nośne - to nic. Ściana garażu, na której w projekcie nie ma okien, u mnie bedzie miec 3 - 2 na dole w garażu i 1 na piętrze, na strychu nad garażem.
Schody są zmienione - zlikwidowane skośne stopnie - dla wygody chodzenia. Nie mam jeszcze działówek na dole, ale wiem, że spiżarni przy kuchni nie będzie. Będzie w to miejsce szafa wnękowa w wiatrołapie. Ponieważ zmieniałam schody to mam teraz "troszke" więcej mniejsca pod nimi, tam bedzie spiżarenka.
Jeszcze jedna rzecz która jest inna niż w projekcie to dodatkowa wentylacja nad kuchenką, ktorej wydawało mi się, że będzie brakować...

Jeżeli ktokolwiek ma jakieś pytania... proszę bardzo, chętnie odpowiem :D

Pozdrawiam

Viola

Witam,
czy będziecie podnosili ścianki kolankowe jezli tak to o ile (z jakiego pustaka budujecie)?

Pozdrawiam
Łukasz

Ł&L
15-08-2008, 10:18
Witam wszystkich Gracjanowców!

MY zakończyliśmy stan zero naszego Gracjana :)

Od przyszłego tygodnie ciągniemy na budowę Porotherm 25 i mam nadzieję, że mury będą rosły w oczach :)

Zmiany jakie wprowadzamy - wychodzą podczas budowy:

- powiększenie okien w kuchni i gabinecie z 135x150 na 150x150
- okna w salonie powiekszamy z 150x150 na 150x200
- likwidujemy spizarnie w kuchni , by zyskać miejsce na szafę wnękową w hallu
- robimy spiżarnie pod schodami
- u góry strych robimy na dużą łazienkę
- chcemy zrobić na strychu na elewacji ogrodowej lukarnę taką samą jak jest od frontu
- zastanawiamy się nad podniesieniem ścianki kolankowej - w projekcie jest 35cm + wieniec, chcemy zrobić 75cm + wieniec

A teraz nasza walka:

http://warzenko.pl/Gracjan/Wytyczenie.jpg

http://warzenko.pl/Gracjan/Wykop.jpg

http://warzenko.pl/Gracjan/Szalowanieizazbrojenie.jpg

http://warzenko.pl/Gracjan/Beton.jpg

http://warzenko.pl/Gracjan/Lawy.jpg

http://warzenko.pl/Gracjan/Izolacja.jpg

http://warzenko.pl/Gracjan/Sciany.jpg

http://warzenko.pl/Gracjan/Izolacja2.jpg

http://warzenko.pl/Gracjan/0a.jpg

http://warzenko.pl/Gracjan/0b.jpg

http://warzenko.pl/Gracjan/0c.jpg

guli2004
18-08-2008, 18:22
Mamy ławy, w przyszłym tygodniu będą murować z bloczków fundamenty.

kubayo
19-08-2008, 19:06
Witamy.

My mamy nadzieję zacząć na jesieni.

Z tego co wyczytałem sporo osób buduje ten domek. największym problemem jest wyliczenie ile potzreba tych porothermów 25 (zawsze ile razy liczę wychodzi inaczej)

Jeśłi ktoś może nam pomóc będziemy wdzięczni.

Pozdrawiamy GRACJANOWICZÓW.

rojter
19-08-2008, 21:45
Witamy.

My mamy nadzieję zacząć na jesieni.

Z tego co wyczytałem sporo osób buduje ten domek. największym problemem jest wyliczenie ile potzreba tych porothermów 25 (zawsze ile razy liczę wychodzi inaczej)

Jeśłi ktoś może nam pomóc będziemy wdzięczni.

Pozdrawiamy GRACJANOWICZÓW.

Witam

U mnie weszło 2421

Pozdrawiam

ROJTER

ewawawrza
26-08-2008, 18:33
jestem po wybudowaniu gracjana z podwójnym garażem, jestem na etapie wykańczania wnętrz, chętnie wyślę zdjęcia, koszty poszczególnych etapów, powiem na co zwrócić uwagę. pozdrawiam

Cześć.Ja też będę budować Gracjana.Bardzo proszę o dużo zdjęć:).Będę wdzięczna zawszystkie porady i pomysły.

[email protected]

Pozdrawiam.

barthez669
29-08-2008, 08:58
Witam ponownie! Czy dostał z Was ktoś maila z fotkami, kosztorysem lub z czymkolwiek dotyczącym Gracjana. Jeśli tak to my również prosimy o przesłanie nam maila z tymi inf. Pzodrawiam i z góry dziękuję. :D

witam!
i ja również bardzo,ale to bardzo poproszę o wyżej wymienione materiały. jeśli ktokolwiek mógłby mi je udostępnić,będę dozgonnie wdzięczny. z góry pięknie dziękuję i pozdrawiam.
mój mail [email protected]
w tytule maila proszę tylko o wpisanie "gracjan"

do miłego napisania! :)

ewawawrza
29-08-2008, 10:31
Niestety pisałam maile z prośbą o zdjęcia itp, i cisza.
Jak coś dostanę to podeślę.

barthez669
29-08-2008, 10:39
dziękuję z góry i pozdrawiam.

andrula
06-09-2008, 21:02
Witajcie!
Budujemy Gracjana od zeszłego lata - mamy parter.
Prześlijcie nam zdjęcia ze swoich budów i urządzania wnętrz.

Pozdrawiamy.

Oto nasz adres: [email protected]

ewawawrza
08-09-2008, 11:49
Kupiłam projekt Gracjan.
Będę bardzo się cieszyć jeśli dostanę od Was zdjęcia i inne materiału typu np kosztorysy dotyczące Gracjana. Może ktoś ma już wybudowany dom wg tego projektu? Bardzo bym chciała zobaczyć jak wygląda w realu.
Podaję maila
[email protected]

marcin i monika
19-09-2008, 10:25
Witam

Pozdrawiam Roitera. Wizyta wiele dała.
Kończymy budowę Gracjana z darażem na 2 samochody. dzięki waszej pomody wprowadziliśmy parę poprawek.
- spiżarnia w kuchni to bzdura, zastąpiliśmy ją wnęką na szafą w wiatrołapie.
- zmieniliśmy okna w wykuszu na troszką niższe, okna aż po podłogę nie dają nic praktycznego oprucz tego że "wyglądają" a tak zawsze można pod nimi coś postawić.
- zmieniliśmy wymiar okna tarazowego od strony wykuszu (też jest mniejsze)
- zmieniliśmy konstrykcję schodów ( są prostrze bez niepotrzebnych zawijasów)
- dołożyliśmy jeszcze jeden kominek w 31m pokoju nad garażem ( napewno bęzie przytulniej)
- zrezygnowaliśmy również na rzecz pokoju z garderony na górze.
No i oczywiście zmieniliśmy strop na lany - uwaga!!! naprawdę wychodzi taniej a dobrze zrobiony jest o niebo lepszy niż Teriva (do przemyślenia)
Zamieniliśmy również materiał ścian z bloczków 36 na 24, i tak trzeba docieplać i tak, a w wyliczeniach wychodzi na to samo.
Polecam każedmu kto zaczyna budowę aby zobaczył już Gracjana u kogoś w "realu" to wiele daje i można naprawdę wiele ciekawych rzeczy zobaczyć.
Jak ktoś chce , i jest ze Śląska to można zobaczyć nasz dom. moj e-ail [email protected]

kris_sylwia
10-10-2008, 08:48
Witam mam gracjana w odbiciu lustrzanym postawionego do sklepienia w okolicach Warszawy w projekcie nie zmieniałem zbyt wiele tj.na strychu dołożyłem okno z małego pokoju na dole zrobimy pralnie i likwidujemy jedno okno koło wykuszu.Jakby miał ktoś bardziej zaawansowaną budowę koło W-wy czekam na kontakt.Pozdrawiam.

AGARUM
10-10-2008, 21:36
jestem po wybudowaniu gracjana z podwójnym garażem, jestem na etapie wykańczania wnętrz, chętnie wyślę zdjęcia, koszty poszczególnych etapów, powiem na co zwrócić uwagę. pozdrawiam

Ja też wybrałam gracjana, i również bardzo proszę o zdjęcia i koszty. Z góry dziękuję.

[email protected]

ewawawrza
10-10-2008, 23:21
jestem po wybudowaniu gracjana z podwójnym garażem, jestem na etapie wykańczania wnętrz, chętnie wyślę zdjęcia, koszty poszczególnych etapów, powiem na co zwrócić uwagę. pozdrawiam

Ja też wybrałam gracjana, i również bardzo proszę o zdjęcia i koszty. Z góry dziękuję.

[email protected]
Ja też proszę o przesłanie zdjęć i kosztów.
[email protected]

aga_b
14-10-2008, 10:24
ja również poproszę o fotki na priv

Emilka i Karol
23-10-2008, 13:31
Nas również intereowały by fotki gracjana

minio123
23-10-2008, 17:00
dostalem wycene samej robocizny 50 tys !!! jak myslicie to duzo czy malo?? prosze o komentarze

jakubek8
25-10-2008, 06:52
Owszem dużo, ale tyle się płaci. Jeszcze pytanie, czy to tylko cena roboty za fundamenty i mury czy z dachem. Nam murarz zawołał 45 tys., i jeszcze bonus za wylanie tarasu. Tyle że ekipa porządna, sprawdzona, robi bez żadnych poprawek. Pozdrawiam

rojter
25-10-2008, 22:02
Jeśli ktoś jest zainteresowany to wrzuciłem trochę nowych fotek po "tynkach" w mojej galerii.

Pozdrawiam

Rojter

minio123
26-10-2008, 08:32
to cena robocizny z dachem bez deskowania

Evi_B
27-10-2008, 15:36
Witam!
Jestem na etapie wylewania fundamentów w moim gracjanku, ale cm zainteresowało mnie kilka wątków. Mianowicie:
-czy podwyższając ścianę kolankową zmienialiście kąt nachylenia dachu, z czym wiązało się wydłużenie krokwi.
-robiąc piwniczkę pod schodami fundament lany był głębiej niż w projekcie
Proszę o odpowiedź i dziękuję.

P.S. Jeśli ktoś budowałby swojego Gracjanka w okolicach Kielc lub Krakowa i chciałby się nim pochwalić to bardzo chętnie skorzystam.

Ktosiek_67
31-10-2008, 00:32
Witam!
Mam pytanie do osób , które już mieszkają - czy gdybyście czy nasuwają sie wam jakieś zmiany , które byście zrobili gdybyscie budowali od początku?
Czy ktoś robi zamkniętą kuchnię?

kris_sylwia
02-11-2008, 09:16
Owszem dużo, ale tyle się płaci. Jeszcze pytanie, czy to tylko cena roboty za fundamenty i mury czy z dachem. Nam murarz zawołał 45 tys., i jeszcze bonus za wylanie tarasu. Tyle że ekipa porządna, sprawdzona, robi bez żadnych poprawek. Pozdrawiam

O losie aż mi się włosy jeżą ja płacę 30 tys od prac ziemnych po deskowanie i papowanie dachu ekipa też sprawdzona jestem na etapie murowania szczytów Poza tym ktoś napisał że stan surowy otwarty to koszt rzędu 180000 nie wiem z jakich materiałów i jacy artyści te domy budują ja buduje z lejera 25 pw ,strop porotherm, bloczki betonowe certus i stan surowy otwarty wyniesie mnie max 130000zl Buduje w okolicy wołomina chętnie wymienię się uwagami.Pozdrawiam.

Ł&L
02-11-2008, 18:53
Owszem dużo, ale tyle się płaci. Jeszcze pytanie, czy to tylko cena roboty za fundamenty i mury czy z dachem. Nam murarz zawołał 45 tys., i jeszcze bonus za wylanie tarasu. Tyle że ekipa porządna, sprawdzona, robi bez żadnych poprawek. Pozdrawiam

O losie aż mi się włosy jeżą ja płacę 30 tys od prac ziemnych po deskowanie i papowanie dachu ekipa też sprawdzona jestem na etapie murowania szczytów Poza tym ktoś napisał że stan surowy otwarty to koszt rzędu 180000 nie wiem z jakich materiałów i jacy artyści te domy budują ja buduje z lejera 25 pw ,strop porotherm, bloczki betonowe certus i stan surowy otwarty wyniesie mnie max 130000zl Buduje w okolicy wołomina chętnie wymienię się uwagami.Pozdrawiam.

A ja buduję w okolicach Gdyni i stwierdzam że stan surowy otwarty wyniesie mnie 180000-200000
Materiały: Bloczki betonowe, Porotherm PW, kominy Schiedel, Strop Teriva + dwie płyty monolityczne tak jak w projekcie, dach na pełnym deskowaniu + dachówka ceramiczna.

anna_jara
06-11-2008, 09:48
Witam.
Zainteresowanych kupnem nowego projektu Gracjan (jednostanowiskowy garaż)
zapraszam na PW. :)

majak66
11-11-2008, 20:36
jestem po wybudowaniu gracjana z podwójnym garażem, jestem na etapie wykańczania wnętrz, chętnie wyślę zdjęcia, koszty poszczególnych etapów, powiem na co zwrócić uwagę. pozdrawiam


Po 3 m-cach nareszcie dokonałam wyboru projektu Gracjan.
Uprzejmie proszę o przesłanie zdjęć z budowy Gracjana, informacji o dokonanych zmianach w projekcie oraz kosztach na maila: [email protected].

Z góry dziękuję i pozdrawiam :lol:

majak66
11-11-2008, 20:40
Juz nam pzrekroje i rzuty z wymiarami. Chętnie się podziele.

Będę bardzo wdzięczna za przesłanie przekrojów i rzutów Gracjana na maila: [email protected]

pozdrawiam serdecznie :lol:

monika30
12-11-2008, 11:40
Witam,
My jesteśmy na etapie wykończenia wnetrz. Podaje link do zdjeć.
http://monika300.fotosik.pl/albumy/519175.html
Pozdrawiam

anna_jara
14-11-2008, 19:28
Witam.
Zainteresowanych kupnem nowego projektu Gracjan (jednostanowiskowy garaż)
zapraszam na PW. :)

http://www.allegro.pl/item480132758_projekt_domu_jednorodzinnego_gracjan .html

beatabogdan1
16-11-2008, 17:55
Witam wszystkich , jestem kolejnym zdecydowanym na zakup projektu Gracjan, ale budowę rozpoczynam dopiero w 2009 roku. Dowiedziałem się na forum bardzo wielu ciekawych informacji z budowy tego domu.
Proszę wszystkich o przesłanie zdjęć z realizacji budowy - byłbym bardzo wdzięczny- na adres [email protected]
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję.

minio123
24-11-2008, 08:22
witam wszystkich !!! mam wycene gosc z firmy powiedzial ze zmieszcze sie w 180 tys. zł. i to wraz ze stolarka okienna!!

vze
23-12-2008, 01:32
Witam.Co tak cichutko,nikt nie jest zadowolony z Gracjanka?
Jestem bardzo zainteresowana tym projektem,ale zaczynam sie obawiac ,ze cos z nim nie tak skoro wszyscy milcza :D Chcialabym zobaczyc zdjecia zwnetrz i ich rozklad ,jesli ktos z Was bedzie mogl mi je przeslac bede baardzo wdzieczna
Pozdrawiam
[email protected]

Ł&L
24-12-2008, 12:36
My powoli dobijamy do dachu...

http://warzenko.pl/Gracjan/Front.jpg

http://warzenko.pl/Gracjan/Ogrod.jpg

http://warzenko.pl/Gracjan/Wykusz.jpg

pitbell
18-01-2009, 21:12
Witam!
Jestem z Wejherowa i mamy zamiar budować Gracjana. Czy byłaby możliwość zobaczyć "na żywo" Gracjana?
Chcielibyśmy z żoną mieć więcej niż wyobrażenie w wielkości wnętrza - szczególnie na piętrze.
Byłbym wdzięczny.
Z poważaniem
Piotr W.
[email protected]

lukaasz71
21-01-2009, 16:27
jestem po wybudowaniu gracjana z podwójnym garażem, jestem na etapie wykańczania wnętrz, chętnie wyślę zdjęcia, koszty poszczególnych etapów, powiem na co zwrócić uwagę. pozdrawiam

chciałbym również otrzymac zdjęcia, koszty poszczególnych etapów i swoje uwagi ponieważ mam zamiar budować Gracjana

z góry dziekuje
pozdrawiam

mój mail: [email protected]

iwonawodnik
22-01-2009, 15:07
Witam, jesteśmy sympatykami Gracjana, szukamy osób, które budują lub wybudowały Gracjana w okolicach Radomia i Kielc. Chętnie zobaczymy jak dom wygląda :)

ania&arti
26-01-2009, 19:42
Witamy
Będziemy bardzo wdzięczni jeśli dostaniemy od Was zdjęcia a przede wszystkim zdjęcia środka Gracjana. Może ktoś ma już wybudowany dom wg tego projektu w okolicach szczecina? Bardzo byśmy chcieli zobaczyć jak wygląda w realu.
Podaję maila: [email protected]
Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich gracjanowiczów

Ł&L
31-01-2009, 19:32
http://warzenko.pl/Gracjan/Obraz009.jpg

http://warzenko.pl/Gracjan/Obraz011.jpg

kris_sylwia
02-02-2009, 21:08
Koledzy i koleżanki mam kilka Pytań dotyczących wykańczania Gracjanka potrzebuje rozeznania jakiegokolwiek bo już ruszyłem z wykończeniówką.tj.Ile wam wyszło punktów jeżeli chodzi o elektrykę,ile metrów tynku wewnątrz ,ile punktów jeżeli chodzi ogólnie o hydraulika;ile metrów docieplenia poddasza (wełna +płyta) i ile metrów elwacji na zewnątrz.Chciałbym sobie zrobić wstępny kosztorys a fachowcy róznie te metry sobie obliczają.Pozdrawiam.

a_g_a
04-02-2009, 07:42
Witam wszystkich forumowiczów sympatyków Gracjana. To mój pierwszy post. Właśnie zamówiliśmy projekt Gracjan z garażem dwustanowiskowym i z niecierpliwością oczekujemy listonosza. Szukaliśmy z mężem projektu i przeszliśmy już przez setki, albo raczej tysiące różnych katalogów... no i w końcu ulga :) Gracjan spodobał nam się obojgu i naprawde szybko podjęlismy decyzję o jego kupnie.

Jak narazie planujemy zmienić kilka rzeczy:

-zaadaptować strych nad garażem na sypialnię z prywatną łazienką i garderobą (jak to jest w projekcie Hermes 3)
- odjąć część spiżarni i zrobić wnękę we wiatrołapie (albo nawet zlikwidować spiżarnię w kuchni i zrobić ją pod schodami)
- możliwe, że zrezygnujemy z balkonu z tyłu domu bo i tak zostaną dwa. W zasadzie nie są konieczne balkony w domku, ale przy wejściu przydaje sie balkon jako daszek nad drzwiami, a z boku domu też może zostać, bo jest umieszczony nad wykuszem.
- chcemy nieco podnieść ścianę kolankową (pewnie o jakieś 2 bloczki). Nie chcę, żeby dom stracił swój oryginalny kształt. Czytałam tutaj o przedłużeniu krokwi, i rzeczywiście stwierdzam, że to sprawi,że ta przestrzeń pomiędzy oknami na parterze a dachem ie będzie taka duża. Nieraz to bardzo dziwnie wygląda.
- zastanawialiśmy się też, czy nie wydłużyć salonu o jakieś 0.5 metra, no ale to pewnie wymagałoby dużych przeliczeń architekta. Zobaczymy.

No i te schody. Jak tu piszecie, są niewygodne bo 19 cm stopień. Jeszcze musimy sie ad tym zastanowić.

No więc czekam na projekt i z zaciekawieniem czytam tutejsze forum :)

Ł&L
04-02-2009, 17:46
Jak narazie planujemy zmienić kilka rzeczy:

-zaadaptować strych nad garażem na sypialnię z prywatną łazienką i garderobą (jak to jest w projekcie Hermes 3)

My myślimy podobnie pokój nad garażem jest bardzo ustawny i duźy w wersji jedno stanowiskowej pow. po podłodze wynosi 33m2 Dodaliśmy na przestrzał drugą lukarnę. Ewentualnie zrobimy duży salon łazienny albo poprostu otwartą przestrzeń jako salonik na półpiętrze :wink:



- odjąć część spiżarni i zrobić wnękę we wiatrołapie (albo nawet zlikwidować spiżarnię w kuchni i zrobić ją pod schodami)
My ze spiżarni zrezygnowaliśmy mając miejsce na szafę wnękową w wiatrołapie.



- chcemy nieco podnieść ścianę kolankową (pewnie o jakieś 2 bloczki). Nie chcę, żeby dom stracił swój oryginalny kształt. Czytałam tutaj o przedłużeniu krokwi, i rzeczywiście stwierdzam, że to sprawi,że ta przestrzeń pomiędzy oknami na parterze a dachem ie będzie taka duża. Nieraz to bardzo dziwnie wygląda.

W projekcie jest 1,5 pustaka + wieniec. Wydaje mi się, że strzałem w dziesiątkę jest 3 pustaki + wieniec - więcej bym nie zrobił. Wydłużyłem okap z 100cm na głównym budynku do 110 na garażu z 90 na 100 - wyszło jak widać wyżej.



- zastanawialiśmy się też, czy nie wydłużyć salonu o jakieś 0.5 metra, no ale to pewnie wymagałoby dużych przeliczeń architekta. Zobaczymy.

Strzał w dziesiątkę ja tego nie zrobiłem, gdybym jeszcze raz zaczynał napewno bym powiększył. Tylko wydłużyć możesz o wielokrotność 30cm więc proponuję 60cm jest to mała zmiana konstrukcyjna - 2 belki terivy więcej.



No i te schody. Jak tu piszecie, są niewygodne bo 19 cm stopień. Jeszcze musimy sie ad tym zastanowić.

Schody jak schody nam nie przeszkadzają :wink:

a_g_a
05-02-2009, 08:26
Dzięki za odzew. Wszelkie uwagi są dla mnie niezmiernie cenne. Nie znam się na budowie i wiem, że przede mną długa droga. Mam zamiar trochę poczytać, żeby potem coś nie coś wiedzieć jak się już wszystko zacznie.

Zastanawiam się, czy zmiany typu adaptacja strychu na sypialnię z łazienką i garderobą wymagają ingerencji architekta, czy jest to tez decyzja kierownika budowy? No i kiedy się te zmiany nanosi, czy trzeba od razu, zanim architekt w gminie naniesie projekt na działkę, czy tez można podczas budowy, w póżniejszym czasie?

Z góry dziękuję za wskazówki.

joasiaw
11-02-2009, 13:03
Witam. My zrobiliśmy wykusz na całą ścianę w salonie. Zyskaliśmi dzięki temu około 5m. Ściana kolankowa na 4 pustaki. Naszym zdaniem dobrze to wygląda. Garaż poszerzyliśmy o 1m. Strych jest ogromny. Dla nas zbyt duży łazienkę. :)

Marcin65
11-02-2009, 18:53
Witam,

Właśnie zakupilismy projekt Gracjan 2 :) Proszę o przesłanie zdjęć z budowy i dokonanych zmian w projekcie. Wszelkie uwagi są dla mnie bardzo ważne.
mail: [email protected]

Pozdrawiam
Marcin

Ania_i_Piotr
11-02-2009, 19:58
Do lukaasz71 lub innej osoby, która otrzymała kosztorys Gracjana z podwójnym garażem.

Jeśli to nie problem, prosimy o przesłanie kosztorysu na adres [email protected]

Będzie bardzo pomocny :)

Z góry dziękujemy i pozdrawiamy wszystkich budujących...
i nie tylko

Ł&L
11-02-2009, 20:01
Trochę zmian:

http://warzenko.pl/Gracjan/EF.jpg

http://warzenko.pl/Gracjan/PB.jpg

http://warzenko.pl/Gracjan/EO.jpg

http://warzenko.pl/Gracjan/W1.jpg

http://warzenko.pl/Gracjan/W2.jpg

http://warzenko.pl/Gracjan/W3.jpg

http://warzenko.pl/Gracjan/W4.jpg

http://warzenko.pl/Gracjan/W5.jpg

http://warzenko.pl/Gracjan/W6.jpg

http://warzenko.pl/Gracjan/W7.jpg

danka&marek
12-02-2009, 11:49
Moi drodzy sympatycy Gracjana. Poważnie zastanawiam się z mężem nad zakupem tego projektu. Inwestycja ma być wcielana w życie na Podkarpaciu (okolice Rzeszowa). Stąd moje pytanie - czy ktoś z tego pięknego regionu kraju mógłby nam pokazać ten projekt w tzw. realu????

a_g_a
13-02-2009, 06:14
Bardzo ładny kolor dachu w Waszym domku Ł&L. Czy to jet dokładnie taki jak w projekcie? Domek rośnie aż miło popatrzeć.

My mamy już nasz projekt Gracjan 2 prawie od tygodnia. Jak na razie zleciłam wykonanie mapy do celów projektowych i czekać będę jeszcze przynajmniej 2 tygodnie.

Zastanawiam się, czy i kiedy będę musiała wynająć architekta do adaptacji strychu na sypialnię z garderobą i łazienką.
Czy porotherm w sumie wychodzi dużo drożej od gazobetonu?

Pozdrawiam

Ł&L
13-02-2009, 20:08
Bardzo ładny kolor dachu w Waszym domku Ł&L. Czy to jet dokładnie taki jak w projekcie?

Nasz dach to Roben Monza PLUS kolor Antracyt

przemo.
23-02-2009, 21:35
Ja również zaczynam budować Gracjana zaraz jak zima zniknie :) cała forum z budowy będzie umieszczone na http://forumbudowlane.ubf.pl/forum/index.php tak samo jak wy możecie pozdrawiam

a_g_a
27-02-2009, 09:48
- okna w salonie powiększamy z 150x150 na 150x200

Dopiero teraz dopatrzyłam się tej zmiany wymiaru okien w salonie. Ja tez o tym myślałam, tylko zastanawiam się, czy zrobić je do samej podłogi, czy nie. Te 15X200 nie dochodzą chyba do podłogi prawda?
Takie duże okna będą sprawiały,że salon wyda się być większym, no i będzie jeszcze ładny widok na ogród.

Jeszcze pomyślałam żeby zrobić okno dachowe w sypialni nad kuchnią. U nas ta sypialnia ma okna wychodzące na wschód i myślę, że okno dachowe na południe dostarczyłoby światło słoneczne praktycznie przez cały dzień. Czy do wykonania takiego okna potrzebna jest dodatkowa zgoda i adaptacja, czy to już się robi pod okiem kierownika budowy? A jak ze zmianą rozmiaru okien, mozna sobie tak samemu to pozmieniać?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

a_g_a
27-02-2009, 09:49
Sorki za te nieudolne oznaczenia cytatu L&Ł. Jestem tu początkująca. :oops:

a_g_a
01-03-2009, 20:54
budowa gracjana wcale nie jest tania, dom jest funkcjonalny. pomału kończę wnętrza. mogę wysłać zdjęcia, koszty poszczególnych materiałów i etapów, (mazowieckie - Warszawa) - pozdrawiam

Jeśli to możliwe bardzo proszę o zdjęcia wnętrz gracjana. My mamy dopiero zakupiony projekt ,w prawdzie Gracjan 2, ale różnica jest tylko w tym, że garaż jest 2-stanowiskowy. Budowę mamy zamiar rozpocząć w czerwcu tego roku.
Wszelkie informacje dot. projektu i budowy są dla mnie niezmiernie ważne.
Zastanawiamy się na zamianie betonu komórkowego na ceramikę i mmy zamiar wprowadzić kilka nie dużych zmian w projekcie.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

lu.du
01-04-2009, 16:52
Witam,
jakiego rodzaju styropian (styrodur) stosujecie na ocieplenie zewnetrzne ścian fundamentowych? (rodzaj grubość)?
Normalnie (styrodur) jest dosyć drogi - zastanawiam się czy zmaist takiego nie wystarczy np. zwykły utwardzony + folia kubełkowa?

minio123
11-04-2009, 14:44
i w koncu ruszamy z budowa juz budynek wytyczony drut na zbrojenia przywieziony i jak tylo pogoda pozwoli to zaraz po swietach we wtorek lub srode zostanie wbita pierwsza łopata a raczej pierwsza łyzka :lol: :lol: :lol:

minio123
14-04-2009, 07:46
i nie zawiodłem sie na ekipie dzis skoro swit 7 rano z minutami zostala rozpoczeta nasza dlugo wyczekiwana budowa wlasnego gniazdka!!! huraaa :lol: :lol:

kris_sylwia
14-04-2009, 17:27
No to powodzonka.

minio123
22-04-2009, 19:58
co to nasze forum tak ucichlo??? czy wszyscy sa zajeci budowaniem naszych GRACJANKÓW??

kris_sylwia
23-04-2009, 08:41
Jeżeli jeszcze jesteś na początku budowy to najpierw sprawdż sobie wielkość otworów drzwiowych i oknowych bo w gracjanie wiele okien i napewno drzwi wejściowe odbiegają od standartów.Za co niestety póżniej płaci się słono wiem bo przetestowałem na sobie.Pozdrawiam. ps.Teraz zdecydowałbym się napewno na strop wylany po całośći budynku a nie tylko część.Tej terivy żaden kołek się nie trzyma.

minio123
23-04-2009, 11:52
dzieki za rade a co do stropu to ja bede mial na calosci plyte zelbetowa bo terriva wedlug mnie jest beznadziejna!! a ty podnosiles okna ??

kris_sylwia
23-04-2009, 19:47
Powiększałem je do standartów wydlużyłem te 3 w garażu łazience i kotłowni wydłużyłem te w kuchni i małym pokoju na dole. Zlikwidowalem łuk w oknie balkonowym na górze i napewno coś jeszcze tylko że nie pamiętam tak dokładnie.Idz do jakiegokolwiek sklepu z oknami i weż katalog z wymiarami aha żeby obsadzić drzwi wewnętrzne ( 80 ) otwór musi mieć conajmniej 93cm pilnuj a zaoszczędzisz sobie kucia.Pamiętaj żeby pod chudy beton wsadzić dopowietrzenie kominka wystarczy 100.[/i]

minio123
05-05-2009, 08:14
stan zero ukonczony a od wczoraj mury pną się do góry!!! hurrra

minio123
13-05-2009, 08:03
i co tak wszyscy ucichli?? dlaczego nie piszecie jak prace postepuja w waszych gracjankach!?? u mnie beda zalewac dzis strop nad garazem kotlownia i lazienka

kris_sylwia
13-05-2009, 20:17
Podejrzewam że jak będziesz na etapie "wykańczania " się to też ci lekko entuzjazm opadnie. :lol: Pozdrawiam.ps. Zartowałem wcale nie jest tak strasznie.

Ł&L
16-05-2009, 07:11
Faktycznie temat ucichł - wszyscy zapracowani :)

My skończyliśmy dach, wszystkie działówki u góry i na dole, instalację elektryczną i alarmową. Aktualnie tynkujemy :)

Za 3 tygodnie wsadzamy okna, drzwi frontowe i bramę garażową - zdecydowaliśmy się na drewno Galux88 Urzędowskiego 8)

Teraz myślę intensywniej nad ogrzewaniem. Ze względu na wąską kotłownie chyba zdecydujemy się na kocioł Heatmatix lub kostrzewa Lambda Control. Szkoda, że nie mamy gazociągu :(

A Wy czym będziecie ogrzewać ?

minio123
16-05-2009, 08:49
no ja na temat ogrzewania jeszcze nie myslalem bo jeszcze mam czas ale chodzi mi po glowie gazowe polaczone z piecem ale nie wiem jeszcze czy ekogroszek czy na wszystko

rojter
16-05-2009, 23:22
gaz + dogrzewanie z kominka w formie DGP

Pozdrawiam,

ROJTER

martino37
19-05-2009, 13:39
budowa gracjana wcale nie jest tania, dom jest funkcjonalny. pomału kończę wnętrza. mogę wysłać zdjęcia, koszty poszczególnych materiałów i etapów, (mazowieckie - Warszawa) - pozdrawiam


Ja również oczekuję na pozwolenia i jestem bardzo zainteresowany wszelkimi informacjami odnośnie Gracjana mój email - [email protected]. dzięki :-?

martino37
19-05-2009, 14:12
Witam. Jeśli ktokolwiek jest w posiadaniu wyżej wymienionych informacji bardzo proszę o przesłanie [email protected]. bardzo dziękuję

Ktosiek_67
21-05-2009, 22:51
Witam!
Jaka jest powierzchnia ścian w Gracjanie z garażem dwustanowiskowym ?
Zastanawiam się z czego budować i muszę sobie poprzeliczać koszty róznych opcji .

joasiaw
23-05-2009, 11:22
:evil: :evil: :cry: :oops: :wink: :roll: :P :-? :-? :) :) :D :( :o