PDA

Zobacz pełną wersję : Bajkowy z MG czy P160 z Lipińskich?



pawelkot6
04-10-2007, 09:52
Witam. razem z żoną zdecydowaliśmy się na budowę domu. Od początku postawiliśmy na bajkowy, ale ostatnio przejrzeliśmy jeszcze raz wszystkie projekty i pojawił się p160. Decyzję musimy podjąć w miarę szybko, bo 8 pażdziernika będziemy mieli już uzgodnienia. I trzeba będzie wybrać. Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat tych dwóch domków, a może znacie jeszcze podobne. Prosimy o komentarze.

Cypek
04-10-2007, 09:59
Paweł, to ma być TWóJ dom nie nasz, więc decyzja należy do Ciebie.
Zapytaj konkretnie o jakie różnice Ci chodzi, to może coś podpowiemy.

pawelkot6
05-10-2007, 10:50
Przede wszystkim chciałbym się dowiedzieć czy ktoś może już buduje bądź już wybudował te domy? Który jest łatwiejszy do wybudowania? Działkę mamy 30 arów w gm Gietrzwałd niedaleko Olsztyna. Przepiękne okolice. Ostatnio poznaje tamtejsze lasy zbierając grzybki. Niedługo pozamieszczam kilka fotek.
Szukam powoli też ekipy (tanio i solidnie) :lol:

kachna28
05-10-2007, 12:11
Oba są faktycznie bardzo podobne... Ale ten bajkowy wydaje mi się tańszy w budowie. Ten z Lipińskich to tzw "ciepły dom" -z tego co kiedyś wyczytałam (chyba w "muratorze") to on wymaga specjalnych technologii, odpowiedniej orientacji okien do stron świata -parametry cieplne itd.
Ale decyzja należy do Was. Ja buduję podobny domek:
http://www.projekty.z500.pl/projekt/z45.html
Popieram takie proste, rozsądne projekty o niewielkich rozmiarach i zwartej bryle. Dom wygląda jak tradycyjny DOM, a nie jak "choinka" a i koszty znacznie niższe (a to chyba teraz najważniejsze -niestety...).

coulignon
10-10-2007, 20:25
WitamWidziałem P 160 w wersji pasywnej, wybudowany w Smolcu pod Wrocławiem. Poczatkowo nie bralismy go pod uwagę ale po wejściu do środka... zakochaliśmy się! Ogromna przestrzeń (wydaje się że ze 150 metrów) fajna mała antresola i pomieszczenia tam gdzie powinny być. Jeden duży minus - wejście do łazienki gościnnej jest z wiatrołapu czo czyni z niego hall a nie wiatrołap. ale i tak bedziemy taki budować. Boski jest.... :)

INWESTORKA71
10-10-2007, 21:58
www.domyzwizja.pl ). widziałeś te projekty?