PDA

Zobacz pełną wersję : zbrojenie "chudziaka"



lukasz123
04-10-2007, 10:35
witam , mój majster proponuje "zazbroić" chudziaka siatkami metalowymi. Czy to ma sens i jest potrzebne, bo słyszałem opinie ze daje sie takie siatki pozniej juz na chudziaka w wylewce , Twierdzi ze wzmocni to chudziaka i wyeliminuje ewentualne opadanie wylewki. Wszystko ok tylko ze koszt to 1000zł za materiał :evil:

prosze o opinie

Cypek
04-10-2007, 10:40
A czy on aby na pewno dobrze zagęścił grunt pod tego chudziaka ?
Moze obawia się siadania gruntu i pękania chudziaka i dlatego to rozwiązanie.

Geno
04-10-2007, 10:43
witam , mój majster proponuje "zazbroić" chudziaka siatkami metalowymi. Czy to ma sens i jest potrzebne, bo słyszałem opinie ze daje sie takie siatki pozniej juz na chudziaka w wylewce , Twierdzi ze wzmocni to chudziaka i wyeliminuje ewentualne opadanie wylewki. Wszystko ok tylko ze koszt to 1000zł za materiał :evil:

prosze o opinie
Daruj sobie. Niech dobrze wykona podbudowę.

lukasz123
04-10-2007, 11:02
a czy do wylewko później jest to konieczne czy można calkiem z tego zrezygnować?

Cypek
04-10-2007, 11:04
U mnie wylewka była zbrojona siatką tylko w miejscach, gdzie było ogrzewanie podłogówką a do betonu był dodawany plastyfikator.

Geno
04-10-2007, 11:05
a czy do wylewko później jest to konieczne czy można calkiem z tego zrezygnować?
Konieczne to nie jest ale poprawia charakterystyki, lepiej zastosowac włókna PP.

Kryspin
04-10-2007, 11:38
a czy do wylewko później jest to konieczne czy można calkiem z tego zrezygnować?
Konieczne to nie jest ale poprawia charakterystyki, lepiej zastosowac włókna PP.

No dobra włókna PP ale co gdy dojdzie do pęknięcia?? Nawet przy włóknach i powstałe dwie płyty przecież i tak będą względem siebie pracować. Zbrojenie siatką raczej zniweluje pracę powstałych dwóch płyt. A może się mylę??

Pytam z ciekawości bo już mam okładziny na posadzkach (notabene zbrojone siatką 10x10 po całości) i zastanawia mnie to jak jest przy włóknach PP.

Geno
04-10-2007, 11:41
a czy do wylewko później jest to konieczne czy można calkiem z tego zrezygnować?
Konieczne to nie jest ale poprawia charakterystyki, lepiej zastosowac włókna PP.

No dobra włókna PP ale co gdy dojdzie do pęknięcia?? Nawet przy włóknach i powstałe dwie płyty przecież i tak będą względem siebie pracować. Zbrojenie siatką raczej zniweluje pracę powstałych dwóch płyt. A może się mylę??

Pytam z ciekawości bo już mam okładziny na posadzkach (notabene zbrojone siatką 10x10 po całości) i zastanawia mnie to jak jest przy włóknach PP.
Dlaczego ma pękać? Ja ma stare wylewki bez włokien, bez siatki i nie pękają :wink:

Gdy peknie to zbrojenie z czasem skoroduje a korodując zacznie pęcznieć lokalnie rozsadzając wylewkę, choć to wymaga czasu, w wmiarę suchym środowisku kilkanascie lat pewnie.

Kryspin
04-10-2007, 11:52
No dobra ale jak pęknie z PP ?? A w wylewce jest podłogówka to nie ma siły pracować muszą dwie płyty względem siebie prawda?? Co wtedy??

Geno
04-10-2007, 11:58
No dobra ale jak pęknie z PP ?? A w wylewce jest podłogówka to nie ma siły pracować muszą dwie płyty względem siebie prawda?? Co wtedy??
a) dlaczego PP me pękać? PP jest po to aby wylewka w całej masie miała m.in. możliwość pracy w zmiennych temp. - część naprężeń przejmują włókna.

b) nie rozumiem jakie 2 płyty w podłogówce. Jest podkład betonowy i wylewka, są oddzielona wartwą poślizgową np. z folii.

Kryspin
04-10-2007, 12:14
No dobra ale jak pęknie z PP ?? A w wylewce jest podłogówka to nie ma siły pracować muszą dwie płyty względem siebie prawda?? Co wtedy??
a) dlaczego PP me pękać? PP jest po to aby wylewka w całej masie miała m.in. możliwość pracy w zmiennych temp. - część naprężeń przejmują włókna.

b) nie rozumiem jakie 2 płyty w podłogówce. Jest podkład betonowy i wylewka, są oddzielona wartwą poślizgową np. z folii.

a) i co jak się da PP to 100% że wylewka nie pęknie?? Ale gdybyśmy załozyli że odwiedzi nas w fazie budowlanej solidna teściowa :wink: i pęknie wylewka z PP to co wtedy ??

b) dwie płyty powstałe na skutek pęknięcia jednej dużej płyty - wylewki np. przez środek pokoju... ło ło łoto chodziło ;D

Geno
04-10-2007, 12:19
No dobra ale jak pęknie z PP ?? A w wylewce jest podłogówka to nie ma siły pracować muszą dwie płyty względem siebie prawda?? Co wtedy??
a) dlaczego PP me pękać? PP jest po to aby wylewka w całej masie miała m.in. możliwość pracy w zmiennych temp. - część naprężeń przejmują włókna.

b) nie rozumiem jakie 2 płyty w podłogówce. Jest podkład betonowy i wylewka, są oddzielona wartwą poślizgową np. z folii.

a) i co jak się da PP to 100% że wylewka nie pęknie?? Ale gdybyśmy załozyli że odwiedzi nas w fazie budowlanej solidna teściowa :wink: i pęknie wylewka z PP to co wtedy ??

b) dwie płyty powstałe na skutek pęknięcia jednej dużej płyty - wylewki np. przez środek pokoju... ło ło łoto chodziło ;D

PP zwiększa wytzrymałośc wylewki na zginanie, jak widziałeś ciuch typu RIP-STOP bedziesz wiedzieć o co chodzi. Wylewka z PP pęknie własciwie jedynie wtedy gdy źle wykonana jest podbudowa. Efekty będą takie same jak gdyby pękła wylewka bez włókien lub zbrojona siatkami, zaleznie od wielkości pękniecie , uwaga odkrywcze , przeniesie się to na warstwy okładzinowe lub nie :) Włókna PP zmniejszają ryzyko pęknięcia w tym przypadku bo są w całej masie a nie jak siatki tylko w jednej płaszczyźnie.

Kryspin
04-10-2007, 13:37
[quote="Geno"] , uwaga odkrywcze , przeniesie się to na warstwy okładzinowe lub nie :) [quote]

no niewiem niewiem chyba być może :D

Oki dzięki teoretycznie rzecz biorąc rozjaśniło mi się :wink:

Geno
04-10-2007, 13:44
[quote="Geno"] , uwaga odkrywcze , przeniesie się to na warstwy okładzinowe lub nie :) [quote]

no niewiem niewiem chyba być może :D

Oki dzięki teoretycznie rzecz biorąc rozjaśniło mi się :wink:
Przy podłogówce jest dylatacja obwodowa i ewentualne rozszerzanie się płyt pod wpływem temp. powinno się przenieść na tę dylatację.

Witos
04-10-2007, 18:31
[quote=Geno] , uwaga odkrywcze , przeniesie się to na warstwy okładzinowe lub nie :) [quote]

no niewiem niewiem chyba być może :D

Oki dzięki teoretycznie rzecz biorąc rozjaśniło mi się :wink:
Przy podłogówce jest dylatacja obwodowa i ewentualne rozszerzanie się płyt pod wpływem temp. powinno się przenieść na tę dylatację.

To zależy od metrażu istnieje również dylatacja która dzieli jedną płyte na dwie lub trzy. W przejściach np przez otwory drzwiowe tez proponuję dać dylatacje.

Barbossa
04-10-2007, 18:33
w przejściach to się nie proponuje, tylko daje :D
a reszta wg uznania, ekstremalnie pola 6x6 a takie nie każdy ma :D

Witos
04-10-2007, 18:37
Wolałem się nie narzucać jak ktoś sie uprze to wiesz sam zepsuje za swoje. :D

Barbossa
04-10-2007, 18:48
:D

Kryspin
05-10-2007, 06:40
Cholera z tą muchą :D :D

Geno
05-10-2007, 07:25
[quote=Geno] , uwaga odkrywcze , przeniesie się to na warstwy okładzinowe lub nie :) [quote]

no niewiem niewiem chyba być może :D

Oki dzięki teoretycznie rzecz biorąc rozjaśniło mi się :wink:
Przy podłogówce jest dylatacja obwodowa i ewentualne rozszerzanie się płyt pod wpływem temp. powinno się przenieść na tę dylatację.

To zależy od metrażu istnieje również dylatacja która dzieli jedną płyte na dwie lub trzy. W przejściach np przez otwory drzwiowe tez proponuję dać dylatacje.
Owszem zależy ale domki to nie hale, dwa, skoro obwodowa to przejścia tez obejmuje :)