PDA

Zobacz pełną wersję : Tynki wapienno cementowe



Staszek budowniczy
04-10-2007, 18:23
Tak za półtora miesiąca będę kładł tynki wapienno cementowe . Znaczy się ja będę pomagierem a tylki bedzie kładł mój sąsiad - jest murarzem, tynkarzem .
Przyznam się że wolałbym tego sam nie robić .
Ile kosztuje m2 tynku tego typu robionego maszynowo - tak jak tynk gipsowy ?
Z jakimi kwotami sie spotkaliście ?

Ana27
04-10-2007, 18:41
17 zl/m2 z agregatu, przecierany gabka , 16 zl bez gabki

Kris2222
04-10-2007, 19:08
Na śląsku tynk cem- wap. z pełną obsługą :) to koszt na dziś 12zł bez rachunku, 14zł z rachunkiem. Oczywiście materiał płacisz ty , my zamawiamy , co zostaje zbieramy i kasa z powrotem, najpierw wuzetka a potem faktura na materiał.

Staszek budowniczy
04-10-2007, 19:18
Na śląsku tynk cem- wap. z pełną obsługą :) to koszt na dziś 12zł bez rachunku, 14zł z rachunkiem. Oczywiście materiał płacisz ty , my zamawiamy , co zostaje zbieramy i kasa z powrotem, najpierw wuzetka a potem faktura na materiał.

Czy mam rozum ieć że byś się podjął tego :D

Kris2222
04-10-2007, 20:38
Podejmujemy każde wezwanie :)

Staszek budowniczy
04-10-2007, 20:42
Super - jestem pewien ze się dogadamy :D
Wysłałem wiadomośc na PW :wink:

Piotr J.
04-10-2007, 21:10
Tak czytam i wspominam, jak dwa lata temu 6,5 za metr płaciłem....

Kris2222
04-10-2007, 21:16
Gdzieś tyle płacił?
Dwa lata temu cena stała na podobnym poziomie ?

Staszek budowniczy
04-10-2007, 21:17
To se ne wrati :cry:

pelsona
05-10-2007, 08:02
Tak za półtora miesiąca będę kładł tynki wapienno cementowe .
Nie wiem czy to dobry pomysł i nie lepiej poczekać do wiosny.
Tynki nie lubią przymrozków.
Zwracam honor jeśli masz już okna i ogrzewasz dom.

daggulka
05-10-2007, 08:08
Ja mam cenę 10zeta za matr bez r-ku ...materiał sama kupuję czyli cement, wapno, piasek, profile i co tam jeszcze trza....acha , i to są tynki zacierane gąbką.
W związku z powyższym stwierdzeniem :roll: ...proszę mi powiedzieć czy można teraz te tynki robić bez szkody dla nich.... mam co prawda okna i drzwi, ale nie ogrzewam domu i ogrzewać zimą nie będę...tynkarze mają wejść za tydzień :roll: .

Pozdrawiam, smoczyca.

cemik1
05-10-2007, 08:14
Można.

Cypek
05-10-2007, 08:16
Ja tez 2 lata temu płaciłem 7 zł za cem-wap i 18 zł za maszynowy.
Czas na tynki srednio dobry, tynki niosa ze sobą duzo wilgoci, której nie będziesz miał się jak pozbyć w chłodne, deszczowe jesienne dni.

Staszek budowniczy
05-10-2007, 10:48
15 października montują mi okna.
Będę grzał kozą więc temperatura nigdy nie spadnie poniżej 5-7 stopni.
Będę tego pilnował przez minimum miesiąc.
Naprzemienne grzanie i wietrzenie .
Muszę tak zrobić gdyż pod koniec grudnia przychodzą mi montować sufit podwieszony .
Liczę się z dużym zużyciem drewna niestety .
Ale z drugiej strony zostało mi bardzo dużo ścinek z więźby więc jest co palić :wink:

Rodowity
05-10-2007, 12:49
Na śląsku tynk cem- wap. z pełną obsługą :) to koszt na dziś 12zł bez rachunku, 14zł z rachunkiem. Oczywiście materiał płacisz ty , my zamawiamy , co zostaje zbieramy i kasa z powrotem, najpierw wuzetka a potem faktura na materiał.

A jak to wychodzi z materiałem 12 + ... = .../m.kw?
Czy można przygotować tynk cem.-wap. bezpośredni pod malowanie ale bez gipsowania?

PZD.

05-10-2007, 14:55
tynk IV kategori nadaje sie bezpośrednio pod malowanie

Rodowity
05-10-2007, 19:11
tynk IV kategori nadaje sie bezpośrednio pod malowanie
Aha tak myślałem, że IV kategorii będzie się nadawał..... :o
Pewnie III nie... :D
Dziękuję!

Rodowity
05-10-2007, 19:13
Co to jest tynk IV kategorii?

Wiem, że nadaje się bezposśrednio do malowania...

Z góry dziękuję za odpowiedź że jest to tynk pomiędzy III a V, bo sie domyślam :D

daggulka
05-10-2007, 19:53
pojęcia zielonego nie mam...ale cokolwiek by to nie było nadaje się :lol:

a tak serio... będę miała tynki cw zacierane gąbką.... i jakiejkolwiek kategorii by nie były będę je malować, gładzi nie przewiduję bo nie podobają mi się ściany gładkie jak d... niemowlaka.... i tak miałam mieć farbę delikatnie strukturalną...a tak, będę mieć od razu bez dodatkowych kosztów :D

pozdrawiam, smoczyca

05-10-2007, 21:35
Co to jest tynk IV kategorii?

Wiem, że nadaje się bezposśrednio do malowania...

Z góry dziękuję za odpowiedź że jest to tynk pomiędzy III a V, bo sie domyślam :D
tynk 3 warstwowy - zatarty na gładko - wiekszość "ekip" taki tynk uwazało za standard ... to był tynk równy zatarty - wg mnie - na ostro /w cennikach określany jednak "na gładko"/

obecnie tak naprawde tynk "pod malowanie" - to tynk bardzo gładki czyli gabkowany, filcowany - gładzony dodatkowo po zatarciu pacą z nakładką i dodatkowo przesianym piaskiem miałkim i/ najlepiej piaskiem perlistym/

atsyrut
20-12-2013, 13:29
tynk 3 warstwowy - zatarty na gładko - wiekszość "ekip" taki tynk uwazało za standard ... to był tynk równy zatarty - wg mnie - na ostro /w cennikach określany jednak "na gładko"/

obecnie tak naprawde tynk "pod malowanie" - to tynk bardzo gładki czyli gabkowany, filcowany - gładzony dodatkowo po zatarciu pacą z nakładką i dodatkowo przesianym piaskiem miałkim i/ najlepiej piaskiem perlistym/


ja też byłem zapewniany że będę miał tynk gotowy pod malowanie... tymczasem efekt widac w linku w stopce...