PDA

Zobacz pełną wersję : NAWIEWNIKI w oknach drewnianych



lanetagf
04-10-2007, 21:53
Czy ktos z Was zamawial okna z nawiewnikami? Rozumiem, ze takie nawiewniki w mieszkaniach w bloku moga sie przydac natomiast jak ta sprawa wyglada w domku. Prosze o Wasze opinie! Pozdrawiam :) :) :)

gogo5660
04-10-2007, 21:59
Ja coprawda nie mam drewnianych ale w swoich PVC nie dawalem nawiewek. Po co zeby tylko kase wydac?! przeciez jak Zona Ci schaby spali to i tak otworzy okno a pod kominek masz na bank planowany doplyw powietrza od dolu. Teraz ja pytam po co nawiewki?

lanetagf
04-10-2007, 22:27
Dzieki za odpowiedz. Tak sie pytam bo jestem na etapie zamawiania okien a oni maja takie rozne cudenka w swojej ofercie. Kiedys nie bylo tego i bylo po klopocie a teraz jest i sie zastanawiam. :D

raffran
04-10-2007, 22:34
Nam wlasnie w poniedzialek zamontowali nam okna drewniane.
Nie mamy nawiewnikow,zamontujemy je pozniej,tam gdzie bedzie potrzeba.
Na poczatku chcielismy je robic od razu,ale nam odradzono,poniewaz z pewnosca nie beda wszedzie potrzebne.

wojciaszek
05-10-2007, 08:28
zawsza możesz rozszczelnić okno :lol:

Andriu
05-10-2007, 12:42
takie nawiewniki działają bez przerwy bez ingerencji czynnika ludzkiego, nie musisz pamietać np. o rozszczelnianiu okna. stały dopływ powietrza jest wymagany do poprawnego działania wentylacji grawitacyjne, dlatego, aby wychodziło powietrze przez wyloty wentylacyjne musi napłynąć świerze powietrze. Zaletą takich nawiewnikówjest to, że montowane są one w górnej części okna i powietrze wlatujące do pomieszczenia ma możliwość wstępnego ogrzania sie, nie ma wtedy uczucia napływu zimnego powietrza.
nie jest potrzebne stosowanie ich we wszystkich pomieszczeniach np. w takiej sytuacji gdy masz połączoną kuchnię z salonem i chcesz aby zapachy z kuchni nie rozchodziły sie po salonie wpuszczasz powietrze od strony salonu które zostaje wyrzycone na zewnątrz kratką wentylacyjną w kuchni.