PDA

Zobacz pełną wersję : lodówka z komorą biofresh / komorą zerową - warto?



markdottir
04-10-2007, 21:53
Wczoraj nieopatrznie weszłam do sklepu ze sprzętem AGD i zostałam zbajerowana. No i teraz pragnę takiej lodówki (http://www.mfe.pl/PHP/IMAGE/9157.jpg). Tylko, ze za taki bajer jak komora BioFresh trzeba dopłacić 1000 zł do ceny lodówki.
W zwiazku z tym mam pytania:
Macie takie bajery w swoich lodówkach?
Jesteście zadowoleni?
Warto inwestować w ten bajer?

będę wdzięczna za wszelkie intormacje

SYSTEM BIOFRESH gwarantuje idealny klimat dla długotrwałej świeżości. Przy temperaturze niewiele powyżej 0oC i idealnej wilgotności powietrza owoce i warzywa, mięso oraz ryby zachowują swoje wartości odżywcze, delikatny aromat i apetyczny wygląd nawet do trzech razy dłużej niż w chłodziarce tradycyjnej.
Technologia BioFresh firmy Liebherr zapewnia produktom trwałość dostosowując się do ich rodzaju: szuflada DrySafe o niskiej wilgotności powietrza jest idealna do przechowywania mięsa, ryb i produktów mlecznych. Owoce i warzywa pozostają dłużej świeże w szufladzie HydroSafe o dużej wilgotności powietrza. Precyzyjna elektronika zapewnia stałe utrzymanie temperatury nieznacznie powyżej 0oC. Zapobiega to niepożądanemu przemarzaniu produktów. W schowku HydroSafe regulować można wilgotność powietrza w zależności od rodzaju produktów spożywczych.

kolina
05-10-2007, 13:47
Dołaczm się do tego pytania, gdyz ja również pragnę marząco i marzę gorąco o takiej lodówce..:-)

izat
05-10-2007, 16:22
moim zdaniem warto
użytkuję taką lodówkę od 6 lat i jestem z niej bardzo zadowolona
faktycznie dłużej np. warzywka zachowują świeżość
następna też będzie z szufladami z Bio Freshem

a____om
05-10-2007, 16:25
To są takie bajerki typu BioFresh,ale skoro Cię stać i chcesz to mieć,to z tego co wiem to warto.Żywność napewno zachowuje dłużej świeżość,no i sama firma Liebherr zajmuje się głównie sprzętem chłodniczym,a więc napewno znają sie na rzeczy.Są to bardzo dobre lodówki,nie jest to jakiś tam bubel,więc polecam.

Corwin
05-10-2007, 21:47
Witam,

zdecydowanie wybierz BioFresh. Szczególnie Liebherra. Ja miałem podobny dylemat - nie kupiłem i teraz bardzo ale to bardzo żałuję. BioFresh to przede wszystkim możliwośc robienia dużych zakupów "na zapas". Jeśli twój domek nie jest położony blisko warzywniaka i sklepu mięsnego to idealne rozwiązanie.

Dodatkowo - jeśli masz rodzinę min. 4 osobową to zdecydowanie polecam jednak wyższy model Liebherra - lodówkę o większej szerokości. Taką właśnie mam. Można do niej bez problemu wstawić np. patelnię z rączką, zakupy na cały tydzień, garnek z zupą itd.

Jeśli pragniesz urządzać np. święta w domu dla rodziny to nie będziesz już musiała przechowywać produktów za zewnątrz modląc się żeby nie zamarzły albo prosić sąsiadkę o przechowanie karpa w lodówce. Zdecydowanie namawiam na wielką lodówę. Tyle tylko, że tej wielkości Liebherr z BioFreshem jest piekielnie drogi :(

Kuba

marcin-jogo
06-10-2007, 17:59
Ja od 7 lat posiadam w Whirpolu taką komorę i jest to na pewno przydatna rzecz.
Ja przeważnie w niej trzymam surowe mięsko które w niedalekiej przyszło ma wylądować na talerzu, wędliny oraz masło.
W tej chwili tym czasowo korzystam z innej lodówki(chwilowa przeprowadzka) która nie posiada takiej komory i nie mogę ogarnąć przechowywania wyrobów mięsnych , przyzwyczajony byłem że długo tam leżało i nic się z tym nie działo :evil:

I oczywiście gorąco polecam :D

Mohag
06-10-2007, 18:34
Nie zastanawiaj sie tylko kupuj 8) Mam bosch-a z dwoma takimi komorami, jedna "mokra" - na warzywa, owoce itp druga "sucha" na wedline, sery, maslo itp i jest to bardzo dobry wynalazek. Wszystko trzyma sie perfekcyjnie przez dluzszy czas, jest swieze, nie wyschniete, nie przegnile.
Ja osobiscie jestem na duze tak 8)

Morrwa
06-10-2007, 20:59
Mam niemądre pytanie:

jak się ma komora biofresz do no-frost? czy działanie tych technologii jest podobne? Bo jak czytam wasze posty to tak mi się wydaje. Jeżeli to dwie kompletnie różne rzeczy, to która jest bardziej przydatna?

Kaczuch
06-10-2007, 21:31
No-frost to system zapobiegający oszranianiu się wnętrza lodówki, jak zresztą nazwa wskazuje. Zanabyłem takie cudo jakiś czas temu, rewelacja po za jednym ale, system ten wysusza wszytko w lodówce, nie ma szronu to + ale owoce i warzywa, ew. wędlinka schnie na potęgę w 2 dni. Po to wymyślono komory Biofresh. Szronu nie ma nadal ale utrzymywana jest właściwa wilgotność. Reasumując to taka wyższa forma rozwoju lodówki, :D
IMHO to bardzo fajne rozwiązanie.

Morrwa
06-10-2007, 21:44
Kaczuch - czyli wniosek taki że najlepiej to mieć NO FROST z komorą BIO FRESH ?!!! Chyba ten mój wypatrzony model lodówki tak ma. :roll: :roll: :roll: Pytałam dlatego, że na forum czytałam, że owszem wysusza NO FROST, ale również przyczynia się do przedłużenia świeżości żywności.

Mohag
06-10-2007, 22:03
ale również przyczynia się do przedłużenia świeżości żywności.

niby tak, jezeli wziasc pod uwage ze tak szybko nie plesnieje z nadmiaru wilgoci :lol:

VIP Jacek
07-10-2007, 21:22
No frost, Bio Fresh, HDD Ready, Full HD :D i jakieś tam bajery.
Trudno nadążyć za tym wszystkim. :wink:

marcin-jogo
07-10-2007, 21:48
Ale niektóre jakie przydatne :wink:

markdottir
08-10-2007, 11:52
No i mam problem. Za sensowna dla mnie cenę moge mieć Liebherra bez zadnych bajerów, albo LG z BioFreshem.
No i co wybrać.
Jak narazie użytkowników lodówki LG zero :o(

marcin-jogo
08-10-2007, 17:39
Są użytkownicy lg i samsunga na forum i chwalili sprzęt z tym że to w miarę świeży sprzęt. Samsung zapewne droższy. I nie wiem jak z zużyciem energii. Bo LG zawsze lubiło się najeść.
Ja osobiście na 99% jestem za LG

rogacek
08-10-2007, 20:23
ja zakupiłem sharpa. dodatkowo mam system air flow czyli zero smrodków nawet z moich ulubionych serków plesniowych. zero lodu , chłodzenie odbywa sie przez nawiew zimnego powietrza, dodatkowo system plazmacluster który zabija bakterie ( niestety też te dobre z serków pleśnoiwych) więc muszę go wyłączać.

uważam że watro było wydać 2500. no i jest w beżowym kolorze więc pięknie się komponuje z meblami

Trini
09-10-2007, 13:26
no i znalazłam LG z komorą zerową za naprawdę rozsądną cenę...
tylko boję się, że ta cena jest ZBYT rozsądna - co o tym myślicie?
bo jestem skłonna się skusić na tą lodóweczkę, ma wszystko czego potrzebuję...

http://www.ceneo.pl/105499

rogacek
09-10-2007, 20:34
ceneo to jedno a dostępność towaru drugie. wpier sprawdź czy jest dostepna i w tej samej cenie.

markdottir
10-10-2007, 09:39
marcin-jogo, tylko jak założyłam wątek z pytaniem do uzytkownikó lodówek LG to nikt sie nie odzywa... :o/

rogacek, dla mnie sharp jest:
a. zbyt energochłonny
b. zbyt szeroki
c. nie-biały ;o)

Trini, to ta sama na którą i ja sie napaliłam... ;o)

Trini
10-10-2007, 09:58
markdottir - ale ta lodówka nie jest biała tylko srebrna :)
Chociaż może jest opcja białej...
ja wiem, że na pewno białej nie chcę - najchętniej chciałabym beżową, no ale nie znalazłam żadnej, która by mi odpowiadała pod innymi względami ;)

Napisałam do mixmedia - czy jest możliwość zamówienia u nich, jak nie to są jeszcze inne sklepy :)

Trini
10-10-2007, 10:35
tak sobie myślę, że jeszcze w grę wchodzi taka ;)

http://www.tomdom.pl/index.php?site=product&&id=4803

markdottir
10-10-2007, 11:03
aha. czyli ja chcę jej białą wersję ;o)

rogacek
10-10-2007, 11:30
rogacek, dla mnie sharp jest:
a. zbyt energochłonny
b. zbyt szeroki
c. nie-biały ;o)

faktycznie klasa energetyczna B jak większośc ale wynika to z konstrukcji lodówki,
szerokość byla dla mnie OK. specjalnie szukałem tak szerokiej, na lodówce stoi stare lampowe radio którego szerokość jest taka jak mojego sharpa

kolorek dobrany pod meble kuchenne[/quote]

Trini
10-10-2007, 11:57
rogacek, dla mnie sharp jest:
a. zbyt energochłonny
b. zbyt szeroki
c. nie-biały ;o)

faktycznie klasa energetyczna B jak większośc ale wynika to z konstrukcji lodówki,
szerokość byla dla mnie OK. specjalnie szukałem tak szerokiej, na lodówce stoi stare lampowe radio którego szerokość jest taka jak mojego sharpa

kolorek dobrany pod meble kuchenne

działa to radio? ;) jeśli tak, to bardzo zazdroszczę :D
Sama poluję na lampiaka w rozsądnej cenie - działającego

dowiedziałam się co do lodówki - mogę ją mieć w ciągu 5 dni - więc chyba sprawa przesądzona...
Na szczęście może być u mnie kolor srebrny, bo lodówka stoi w takim kącie, że zupełnie nie koliduje z meblami, a jednak cena i funkcje są zdecydowanie ważniejsze niż kolor...

rogacek
10-10-2007, 12:38
radio działa. obecnie pełni rolę radia kuchennego. do salonu nie pasuje niestety.

stare lampowe radia swego czasu można było kupić na flomarku u niemców za symboliczne 5 euro.

jest spory wybór na allegro
np.

http://www.allegro.pl/item252271185_okazja_dla_kolekcjonera_lampowe_radi o_preludium.html

http://www.allegro.pl/item253979724_stare_lampowe_radio_tatry_.html


albo to cudeńko z korektorem dzwięku

http://www.allegro.pl/item254119295_loewe_opta_apollo_lampowe_od_1zl.htm l

mala_lenka
11-10-2007, 06:46
Może taką białą:
http://www.ceneo.pl/7675 ??

Jeszcze bardziej atrakcyjna cenowo :roll: może dlatego, że biała...

mala_lenka
11-10-2007, 06:48
no i są 2 komentarze na jej temat 8)
http://www.ceneo.pl/;0157675-10.htm#productOpinions

a____om
11-10-2007, 09:01
Białe lodówki zawsze są tańsze od Inoxów.Jednak przed zakupem,lepiej sie zapytać w sklepie gdzie jest najtaniej czy wogóle mają taką lodówkę na stanie...bo z tym bywa różnie:) i kupując w e-sklepie proponuje wybrać ten,który znajduje się nie daleko Was.