PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplanie z zewnątrz przed stolarką - ma sens?



kamionkal
05-10-2007, 09:34
Szef ekipy, która będzie mi w październiku kryła dach zapodał info, że może załatwić niedrogą ekipę z dobrymi referencjami do oceplenia domu styropianem.

Jedyne, co hamuje mój entuzjazm to fakt, że nie mam jeszcze wstawionych drzwi i okien i tu moje pytanie: czy ocieplanie domu przed stolarką jest rozsądne? już pobudowani koledzy twierdzą, że i tak będę musiał tą ekipę znowu zaprosić na wiosnę, żeby dokończyli robotę we fragmentach przylegających do okien i drzwi. Czy mają rację?

wojciaszek
05-10-2007, 10:06
tak,-parapety,glify

kachna28
05-10-2007, 12:18
Chyba bym się nie porywała. Ja mam także stan surowy otwarty i elewację planuję dopiero późną wiosną -po tynkach wewnętrznych i stolarce. To już jest w zasadzie kosmetyka domku -wszystko powinno być dokładnie obrobione i dopracowane. Masz już np elektrykę? Trzeba wyciągnąć kable do oświetlenia zewnętrznego czy tarasu. Doprowadzić media do budynku -żeby potem któryś nie zawadził tynku łopatą np kopiąc pod kanalizację czy wodę. Chyba bym zawału dostała gdyby przy świeżo otynkowanym domku pracowała np betoniarka (drugie wylewki też wiosną po podłogówce) albo jakby przeciskali się przez drzwi z agregatem do tynków. A skoro i tak musieliby przyjść wiosną -to niech przyjdą wiosną robić calą elewację -zaklep ich sobie.

Barbossa
05-10-2007, 16:31
Szef ekipy, która będzie mi w październiku kryła dach zapodał info, że może załatwić niedrogą ekipę z dobrymi referencjami do oceplenia domu styropianem.

Jedyne, co hamuje mój entuzjazm to fakt, że nie mam jeszcze wstawionych drzwi i okien i tu moje pytanie: czy ocieplanie domu przed stolarką jest rozsądne? już pobudowani koledzy twierdzą, że i tak będę musiał tą ekipę znowu zaprosić na wiosnę, żeby dokończyli robotę we fragmentach przylegających do okien i drzwi. Czy mają rację?
rób nie marudź, resztę może zrobić ktoś inny

kubaimycha
05-10-2007, 20:46
Nie było jeszcze w ogóle okien, kiedy ekipa od dociepleń położyła styropian, siatkę i zaciągnęła klejem. Po wstawieniu okien cd. czyli parapety i tynki...Podyktowane to było czasem, kiedy czekaliśmy na okna, a tynkarze mieli akurat kilka dni wolnego. Kolejność mogłaby być inna, ale chyba nie ma to większego znaczenia.

Krzysztofik
05-10-2007, 21:01
Chyba bym się nie porywała. Ja mam także stan surowy otwarty i elewację planuję dopiero późną wiosną -po tynkach wewnętrznych i stolarce. To już jest w zasadzie kosmetyka domku -wszystko powinno być dokładnie obrobione i dopracowane. Masz już np elektrykę? Trzeba wyciągnąć kable do oświetlenia zewnętrznego czy tarasu. Doprowadzić media do budynku -żeby potem któryś nie zawadził tynku łopatą np kopiąc pod kanalizację czy wodę. Chyba bym zawału dostała gdyby przy świeżo otynkowanym domku pracowała np betoniarka (drugie wylewki też wiosną po podłogówce) albo jakby przeciskali się przez drzwi z agregatem do tynków. A skoro i tak musieliby przyjść wiosną -to niech przyjdą wiosną robić calą elewację -zaklep ich sobie.
Jak stawiasz talerz na stole to dopiero po ustawieniu talerza zauwazasz że nie ma sztucców, lub że bedą potrzebne :wink: :wink:

Iszin
05-10-2007, 21:55
Jak dla mnie to calą elewacje z tynkiem na gotowo można zrobić bez okien i drzwi, warunek jest jeden robisz obramowania wokół okien i drzwi. Obramowania zostają zaciągnięte tylko klejem, a resztę kończą na wiosnę gdy będzie stolarka.


Musisz ustalić z nimi ze resztę kończą wiosną, bo do samych szalet to nie wiem czy ci ktoś inny przyjdzie.

Bezdomna
06-10-2007, 18:36
A jak jest tylko zagruntowany styropian, to chyba można potem prąd wyprowadzić, czy gaz doprowadzić? Co do parapetów i glifów to jasna sprawa.

Iszin
08-10-2007, 20:37
prąd w styropianie puścisz, a na gaz to wytniesz te parę cm styropianu aby rurę zamontować.