PDA

Zobacz pełną wersję : Drewno na więźbę dachową?



Keyto
29-07-2003, 22:26
Prosił bym uprzejmie o poradę dotyczącą drewna na belkowanie dachu. Deweloper zbudował dach z mokrego i zapleśniałego drewna. Czy takie drewno jest dopuszczalne do budowy dachu? Proszę o pomoc!

Pozdrawiam

AgnesK
29-07-2003, 23:11
Jezu, pewnie, że nie. Ale mogłeś zamieścic to pytanie w wymianie doświadczeń. Teraz nie jestem w stanie powiedzić Ci w którym numerze, ale to było w ciągu ostatniego roku, jest w Muratorze artykuł o impragnacji drewna na więźbę.
Pozdrawiam

krzyss
29-07-2003, 23:14
No taki problem, to już do psychologa a nie do wymiany doświadczeń, miał rację. Straszne rzeczy się dzieją :o (o developerach)

AgnesK
29-07-2003, 23:26
Taka partanina jest kolejnym dowodem na to, że podczas budowy domy trzeba każdemu patrzeć na ręce, coć wyobrażam sobie, że w wypadku budowy domu wielorodzinnego jest to trudne.
Nie znam się specjalnie na tym, ale myślę, że taki, że nazwę to w sposób kulturalny, błąd w sztuce nadaje się do sądu. Pewnie wszystko i tak zależy od tego jak jest skonstruowana umowa...
Ja też miałam jazdę z dachem. Mieszkanie na poddaszu kupowaliśmy, gdy nasza wiedza o kwestiach budowlanych była żadna. Po roku przy okazji wykonywania okna połaciowego okazało się, że dach pokryty blachą jest podziurawiony gwoźdźami, ach i w ogóle jedna wielka kupa. Sprawa nie do ruszenia, bo w umowie był zapis - o ile dobrze pamięta - sprzedający oświadcza a kupujący potwierdza, że więźba jest w dobrym stanie.
I po ptokach. :evil: