PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplanie stryropianem przed tynkami wewnętrznymi



elais
05-10-2007, 14:37
Chciałabym ocieplić dom zbudowany z suporexu styropianem. Nie mam jeszcze tynków wewnętrznych. Planuje tylko położyć siatkę i klej i zagruntować Unigruntem, a tynk z kolorem dać na wiosnę. Czy ktoś z was tak robił? Czy to dobre rozwiązanie? Chcę tak zrobić dopóki jest jeszcze ciepło, bo tynki wewnętrzne można chyba robić jak jest niższa temperatura.

carringtontomas
05-10-2007, 14:44
Witaj,
Ja tak właśnie robię - chcę "podłubać" przez zimę w środku w ciepełku :))

elais
05-10-2007, 15:31
Też tak chcę. zimą możan sporo zrobić. Mam nadzieje, że nie bedzie zadnych przeciwskazań. W grucie rzeczy myślę sobie, że przecież wszystkie domy które mają ściany trójwarstwowe ( bloczek+ styropian+ połowa bloczku) maja robione tynki po styropianie.
Ciekwe jak będą schły tynki, czy szybko?

Iszin
05-10-2007, 16:01
Przecież masz okna , wystarczy je otworzyć żeby przewietrzyć. Na pewno tynki będą schły wolniej niż przed ociepleniem, ale bez przesady.


Zanim przyjdzie czas do malowania ścian to tynk będzie już wystarczająco suchy :)


Myślę ze po nałożeniu siatki z klejem lepiej jest zagruntować ściany gruntem pod tynk, ponieważ powoduje on ze klej nie chłonie wody i wilgoci z zewnątrz, tylko ta spływa po nim.

aleksandra1
05-10-2007, 16:12
Ja tak zrobiłam. Najpierw było docieplenie (styropian+siatka+klej, kolor w przyszłym roku), potem były tynki wewnątrz, a w przyszłym tygodniu wylewki. Cały czas uchylone są okna wewnątrz i schnie aż miło.

kubaimycha
05-10-2007, 20:49
...podobnie...ocieplenie z zewnątrz (na razie styropian+siatka+klej), potem tynki wewnątrz...Część okien nie było wstawionych, więc przeciągi tylko służyły schnięciu...

prokowal
10-10-2007, 10:00
podnoszę,
żadnych przeciw !?

dominikams
10-10-2007, 10:49
Ja też tak robiłam, i było to konieczne ze względu na to, że tynki wewn. robiliśmy w zimie. Tynkarze dopytywali się, czy budynek będzie ocieplony, bo inaczej w ogóle by się nie podjęli prac. Nie pozwolili za to zrobić ocieplenia dachu, żeby się lepiej wietrzyło. Tynki schły szybko (tradycyjne), chyba ok. 2 tygodni.