PDA

Zobacz pełną wersję : ceny materiałów



grzybe_k
06-10-2007, 09:37
Jak sądzicie, czy budując się na wiosnę 2008r. materiały kupować już teraz czy trochę jeszcze poczekać. Chodzi mi oczywiście o ich cenę? Czy mogą coś ztanieć

Sasha
06-10-2007, 10:01
rzuć monetą - pewne jest jednak to że ceny w tej chwili wyluzowały, ale co będzie w przyszłym sezonie? Jeżeli będzie podobny bum jak w tym roku to znowu ceny poszybują pod niebiosa.

Leszko
06-10-2007, 10:20
Jak sądzicie, czy budując się na wiosnę 2008r. materiały kupować już teraz czy trochę jeszcze poczekać. Chodzi mi oczywiście o ich cenę? Czy mogą coś ztanieć

Ponoć ma być ostra zima, najlepiej kupować koniec stycznia początek i luty.Jak będzie cieplejsza zima to ciężko jest negocjować z cenami bo hurtownicy mają ruch w interesie.A mroźnie wiadomo wszystko stoi.

Krzysztofik
06-10-2007, 22:40
Moim zdaniem żadne warunki pogodowe nie zmienią drastycznie cen w/w.

yakimo
06-10-2007, 23:13
CHyba że każdy tak zrobi i wszyscy rzucą się na materiały w grudniu-styczniu....;-) w obawie przed podwyżką. Szkopół w tym że nie każdy ma gdzie to przechować.

brachol
07-10-2007, 06:50
ceny jakos drastycznie nie spadna chyba ze bedzie bardzo dluga i ciezka zima ale i tak nie ma co liczyc na ceny z roku 2006 a tak to jak ma sie pieniadze w skarpecie to mozna kupic materialy a jak sie nie ma tylko trzeba pozyczyc to juz moze sie to nei oplacac. Tak czy inaczej najlepiej na to pytanie powinna odpowiedziec wrozka 8)
a co do zeszlej zimy to ceny zaczely rosnac juz w styczniu i poza tym byla kiepska dostepnosc materialow

Paulina&Pawe?
07-10-2007, 07:24
kupować zimą i dogadać się ze składem, zeby je przetrzymał parę miesięcy. Składy mają takie możliwości o ile dysponują odpowiednio dużym terenem. W składzie w ktorym biorę obecnie większość materiałów budowlanych leżą materiały pewnego pana już od 6 msc :lol:

seblo
07-10-2007, 10:54
Zależy jakie: ścienne (pustaki, cegły, stal) myślę, że jesień i wczesna zima to najbardziej odpowiedni okres, a mat. na dach troche później, bo na nie teraz jest największy popyt.
Jeśli jednak zima będzie taka jak ta poprzednia, to moja teoria pewnie się nie sprawdzi :)

aga771
07-10-2007, 16:15
A ja myślę że jak narazie to materiały nie pójdą w góre bo ten bum który był na początku roku spowodowany był też tym że każdy chciałby przed zimą zrobić jak najwiecej na budowie a po drugie na materialy zakupione do konca roku jest ulga budowlana dla tych co zaczeli budowe pare lat temu i ludzie sie spieszyli zeby jak najwiecej odpisac z Vat-u....

KemorW
07-10-2007, 16:31
A jakie są warunki przechowywania materiałów budowlanych? Np Porotherm na ściany. Jeśli nie dogadam się z hurtownią, to kupując pustaki mogę je po prostu składować pod gołym niebem. Ew. mam gdzie, ale jest to plac bez dachu. A planuję zacząć dopiero w sierpniu 2008. A co z pozostałymi materiałami, bloczki na fundament, krokwie na dach. Jak uważacie?

Zby5
07-10-2007, 16:35
Stara zasada trzymać rękę na pulsie i czekać, sprawdzaj ceny ale w kilku składach budowlanych. Nie wież im jak ci powiedzą że jeszce mają po starej cenie ale nastę pna dostawa będzie droższa. A na pocieszenie istneje tak zwana nieprzewidywalność ja na to się naciołem.