PDA

Zobacz pełną wersję : ile obecnie za parapety zewn.?



JustynaZ
06-10-2007, 12:19
cześć,

pytanie jak w temacie - ile obecnie fachowcy liczą sobie za robociznę i jakie są ceny materiałów?

wojciaszek
07-10-2007, 13:26
zewnetrzne metalowe 20 zł za sztukę

CoolaTT
07-10-2007, 17:21
U mnie blacharz bierze za parapety tyle samo co za metr obróbki blacharskiej, czyli 13 pln od metra bieżącego. Czyli mniej więcej 20 pln sztuka na przeciętne okno.

aladin07
03-11-2007, 20:35
ludziska wybijcie sobie z glowy parapetry blaszane
nie mieszkaliscie kiedys w bloku? kazda kropla deszczu brzmi jak Dzwon Zygmunta
na krakowskim rynku
NA PRAWDE warto dodac te kilka czy kilkanascie stowek i miec cisze w trakcie deszczu niz pozniej rozpiep...c kawal elewacji zeby to wymienic
zastanowcie sie

CoolaTT
04-11-2007, 09:13
ludziska wybijcie sobie z glowy parapetry blaszane
nie mieszkaliscie kiedys w bloku? kazda kropla deszczu brzmi jak Dzwon Zygmunta
na krakowskim rynku
NA PRAWDE warto dodac te kilka czy kilkanascie stowek i miec cisze w trakcie deszczu niz pozniej rozpiep...c kawal elewacji zeby to wymienic
zastanowcie sie

Widzę kolega nieoczytany.

Jeżeli toś ma zadaszenie 90 cm nad oknami, to raczej po blasze deszcz nie będzie zacinał.

Po drugie są blachy pokryte plastizolem i niech kolega uwieży, że w ogóle nie słychać jak się od nich krople odbijają.

A, że kolega ma inaczej to już jego prawo i jego sprawa.

aladin07
04-11-2007, 10:03
o plastizolu pojecia nie mialem - dzieki za uswiadomienie
jednak jak to z rownymi powlekaniami bywa - na poczatku ladnie pieknie a po
latach rozne elementy moga co nie znaczy ze musza parciec, utleniac sie itp

a zadaszenie 90cm zadnej pewnosci nie daje bo przy lekkim wietrze deszczyk bedzie
doskonale walil po elewacji, oknach i parapetach
malo kiedy deszczyk pada przeciez idealnie w dol rownolele do elewacji

ilzan
04-11-2007, 18:02
A ja sobie myślę, że deszczyk może walić w te moje blaszane parapety i miast mnie denerwować będzie raczej wyciszać. Szczególnie gdy siądę z książką na kanapie, a w kominku będzie się palił złoty ogień.

W bloku nawet nie musiałam się do takich dźwięków przez 11 lat przyzwyczajać, a mieszkałam na ostatnim piętrze. Nad głową była blachodachówka, pod oknami blaszane parapety. Nic mi nie przeszkadzało. Nawet bardzo lubiłam odgłosy padającego deszczu. To wszystko zależy od naszych upodobań. A może nie jestem typem "wrażliwca"? :wink:

aladin07
24-11-2007, 18:37
no jak dla mnie to te efekty dzwiekowe to chyba jednak wielki minus
jak chce posluchac deszczu to uchylam okno i slucham jak uderza o naturalne
przedmioty - trawe, liscie :)
a jak potrzebuje spac ( a czasami bezsennosc dopada kazdego i wtedy nawet slychac jak 3 domy dalej pies w budzie oddycha i to przeszkadza to co dopiero deszcz dzwieczacy o parapety czy blachodachowke ) wiec wtedy nie jest to wskazane:)
ale moze to ja jestem wrazliwcem:)

MARTiiii
28-11-2007, 13:35
Mi tam tez te efekty nie przeszkadzaja. Mam blache na dachu, bardzo mily odglos :lol:

aladin07
28-11-2007, 13:41
no to ja jakis dziwny jestem w takim razie :)
ale odglosu na blaszanych parapetach nie lubie

a kazdy cos lubiec musi wiec moze polubie inny dzwiek :)
pozdrawiam

janrenovate
28-11-2007, 19:11
no to ja jakis dziwny jestem w takim razie :)
ale odglosu na blaszanych parapetach nie lubie

a kazdy cos lubiec musi wiec moze polubie inny dzwiek :)
pozdrawiam
Kożden ma swoje :)Parapety parapetami,deszcz deszczem,a czy pomyslieliście o śniegołapach??

jacekp71
29-11-2007, 11:27
cześć,

pytanie jak w temacie - ile obecnie fachowcy liczą sobie za robociznę i jakie są ceny materiałów?

mam 9,6mb parapetow z ksztaltek klinkierowych (okapniki),

ksztaltki ok. 350zl
klej i fuga ok. 100zl
robocizna ok. 250zl