PDA

Zobacz pełną wersję : Szczury w komórce na opał



Leszko
06-10-2007, 18:08
Ze względu na życzliwego Witosa posta przeniosłem w inne miejsce

Witos
06-10-2007, 20:15
Teraz reszta tej szczurzej rodziny spali ci w odwecie ten zielony domek.

fato
06-10-2007, 20:45
Teraz reszta tej szczurzej rodziny spali ci w odwecie ten zielony domek.



LOL :D :D :D :D :D :D :D

Leszko
06-10-2007, 20:55
Teraz reszta tej szczurzej rodziny spali ci w odwecie ten zielony domek.

Dzięki ci Witos, jeszcze tak mi nikt nie życzył.
I to jeszcze elita forum

beton44
07-10-2007, 07:07
w komórce na opał /węgiel?/ masz chyba coś takiego:
http://www.madex-narzedzia.pl/oferta/lopata_piaskowa1.jpg

jak te szczury sobie biegają po podłodze walisz je tymże narzędziem...

a tak na dłuższą metę to trutkę na szczury/myszy trzeba wyłożyć...

celtorek
07-10-2007, 08:36
Witaj

W sklepie ogrodniczym można kupić trutkę przeznaczoną typowo dla szczurów. Nie pamiętam nazwy, cena ok 7,50 zł. Jest w postaci pasty, 10 małych porcji w torebkach strunówkach, kolor różowy. Rozkładając trutkę nie wolno dotykać jej ręką. Kilka porcji należy położyć w jednym miejscu.
Działa na szczura ok 5 dni po zjedzeniu.
W przypadku "moich zwierzątek" była skuteczna.

UWAGA
Szczury często przenoszą trutkę w saszetkach i jedzą ją w innym miejscu.
Życzę SKUTECZNYCH działań :wink: .
pozdrawiam

andk
07-10-2007, 09:35
TOXAN LANIRAT -w płynie - nigdy nie zawodzi. Na talerzyku jednorazowym trochę chleba pokrojonego w kostkę i nasączyć/polać preparatem. Niezbyt przyjemnym efektem działania - szczególnie dla pań - może być widok żywego (jeszcze) szczura w biały dzień na środku podwórka. Ale bez obaw, one wynoszą się i zdychają gdzie indziej. Bardzo rzadko któryś nie zdąży - po prostu po ok tygodniu szczurów nie ma.

Leszko
07-10-2007, 09:48
Witaj

W sklepie ogrodniczym można kupić trutkę przeznaczoną typowo dla szczurów. Nie pamiętam nazwy, cena ok 7,50 zł. Jest w postaci pasty, 10 małych porcji w torebkach strunówkach, kolor różowy. Rozkładając trutkę nie wolno dotykać jej ręką. Kilka porcji należy położyć w jednym miejscu.
Działa na szczura ok 5 dni po zjedzeniu.
W przypadku "moich zwierzątek" była skuteczna.

UWAGA
Szczury często przenoszą trutkę w saszetkach i jedzą ją w innym miejscu.
Życzę SKUTECZNYCH działań :wink: .
pozdrawiam

Ciekawa sprawa bo one przykrywają tą trutkę czymkolwiek sie da,korą z drewna,a najbardziej to z spodu kosiarki trawą po ostatnim koszeniu z przed tygodnia.Przykrywają na grubość nawet 5cm w ciągu nocy

celtorek
07-10-2007, 10:02
Witaj

W sklepie ogrodniczym można kupić trutkę przeznaczoną typowo dla szczurów. Nie pamiętam nazwy, cena ok 7,50 zł. Jest w postaci pasty, 10 małych porcji w torebkach strunówkach, kolor różowy. Rozkładając trutkę nie wolno dotykać jej ręką. Kilka porcji należy położyć w jednym miejscu.
Działa na szczura ok 5 dni po zjedzeniu.
W przypadku "moich zwierzątek" była skuteczna.

UWAGA
Szczury często przenoszą trutkę w saszetkach i jedzą ją w innym miejscu.
Życzę SKUTECZNYCH działań :wink: .
pozdrawiam


Ciekawa sprawa bo one przykrywają tą trutkę czymkolwiek sie da,korą z drewna,a najbardziej to z spodu kosiarki trawą po ostatnim koszeniu z przed tygodnia.Przykrywają na grubość nawet 5cm w ciągu nocy

:o

To moje były widocznie z głupszej rodziny :wink: .

Dokładnie to przebiegło w ten sposób
1. wysypałam saszetki ok 5szt do piwnicy
2. saszetki leżały tam ok 7-8 dni
3. potem "zniknęły", ale radość była przedwczesna
4. saszetki zostały przeniesione przez szczury w inne miejsce ( nadal nie dotykałam tych saszetek)
5. po 2-3 dniach zobaczyłam, że saszetki są rozgryzion, tzn żadna nie była zjedzona, ale każde opakowanie rozgryzione
6. w ubiegłą sobotę znalazłam sztywnego dużego szczura na podwórku
7. przez ponad tydzień brak odchodów, więc sądzę ze się wyniosły

ZŁoty Róg
11-10-2007, 09:36
Ciekawa sprawa bo one przykrywają tą trutkę czymkolwiek sie da,korą z drewna,a najbardziej to z spodu kosiarki trawą po ostatnim koszeniu z przed tygodnia.Przykrywają na grubość nawet 5cm w ciągu nocy

U mnie podobnie z tym że na stryszku mysz przez noc opatula tak wełna mineralna trutkę TOXAN. Taki kopczyk robi na 5-10 cm. Chyba stara się chronić jedzonko przed innymi. :o

Dodatkowo o d 5 dni stosuje łapkę z serem. Codziennie jedna sztuka.

tacim
11-10-2007, 20:58
No przy takim wyniku to można bar otwierać a swoją drogą nie zazdroszczę wam tego.

el-ka
11-10-2007, 21:05
Sprawić sobie fajnego łownego kotka! To zupełnie poważna propozycja. :lol: Tylko nie jakiegoś rasowego mutanta, tylko prawdziwego dachowego. U nas Mizia tak skutecznie wytępiła myszy, że wyprawiała się do sąsiadow i tam łowiła - i przynosiła do nas, niestety niekiedy żywe, aby jeszcze popolować. :roll: :x Powiedziano mi też, żeby futerko wyczesane z kota poupychać za wełnę na poddaszu - to odstraszy gryzonie.

ZŁoty Róg
12-10-2007, 07:51
Z tym kotem byłby trochę niewypał, bo musiałbym go codziennie wnosić po drabince nad poddasze żeby sobie po wełnie poskakał. W domu myszy brak tylko nad płytami GK na piętrze.Włażą po ścianach zewnętrznych i harcują.

Leszko
12-10-2007, 08:25
Z tym kotem byłby trochę niewypał, bo musiałbym go codziennie wnosić po drabince nad poddasze żeby sobie po wełnie poskakał. W domu myszy brak tylko nad płytami GK na piętrze.Włażą po ścianach zewnętrznych i harcują.

U mnie też właziły po zwenętrznej ścianie do góry, jak dałem podbitkę z PCV to już mają problem. Słyszałem że po drewnianej wchodzą.

ZŁoty Róg
12-10-2007, 08:28
Ja właśnie nie mam jeszcze podbitki, a dodatkwo mam na wierzchu piorunochrony po ktrych podobno myszy potrafią biegać jak po płaskim . Po zrobieniu podbitki chyba założe na te piorunochrony takie okrągłe blaszki-zapory żeby myszy nie właziły. Obmyśle jeszcze ten patent.

ZŁoty Róg
12-10-2007, 08:30
Ze względu na życzliwego Witosa posta przeniosłem w inne miejsce

Gdzie znajdę ten wątek bo mnie zainteresował i o co chodzi z życzliwym?

Lili Lili
12-10-2007, 08:56
Teraz reszta tej szczurzej rodziny spali ci w odwecie ten zielony domek.

Dzięki ci Witos, jeszcze tak mi nikt nie życzył.
I to jeszcze elita forum
Leszko nie przejmuj się. Zauważyłam, że wśród elity forum to pewna norma: złośliwość, brak merytoryki (bo już chyba nie mają o czym pisać), tępienie nowych.
Wymieniłabym jeszcze kilku na tym forum.

sSiwy12
12-10-2007, 09:03
Jest taka roślina DZIEWANNA, ma to do siebie, że myszy i szczury jej nie tolerują, a ściślej rzecz ujmując - skutecznie przepłasza gryzonie. Sprawdzone w wielowiekowej tradycji :lol: