PDA

Zobacz pełną wersję : alarm - czy jesteście z niego zadowoleni?



daggulka
07-10-2007, 07:57
Witajcie.

Wstępnie nie zamierzałam zakladać w domu alarmu....ale stanęło na tym, że założymy ponieważ przez najbliższą zimę nie będziemy jeszcze mieszkać...a w domu mam cały osprzęt instalacyjny (działka ogrodzona, stan zamknięty , po tynkach).
Dodatkowo zmobilizował mnie fakt, iż sąsiadce ktoś próbował majstrować w nocy łomem przy drzwiach garażowych :roll: .
Tak więc strach mnie obleciał i pomyśleliśmy z małżem że warto kupić.

Pan Tadziu- od instalacji polecił mi alarm Satel....posznupałam w necie i znalażłam na allegro takie cudo:

http://www.allegro.pl/item251328357_alarmy_alarm_satel_ca_5_z_4_czujkami _pro_plus.html

I teraz prośba...ma ktoś taki alarm i może się wypowiedzieć czy jest zadowolony?

No i ciekawa jestem czy w ogóle jesteś cie zadowoleni z montażu alarmów w swoich domkach.

Pozdrawiam, smoczyca.

odaro
07-10-2007, 08:25
Mysle że jak alarm to tylko razem z monitoringiem

Obecnie koszty monitoringu nie są tak duze i lepiej zainwestowac w to niz okucia antywłamaniowe itd.

daggulka
07-10-2007, 09:33
Rozwiń myśl :roll: ... co to jest alarm z monitoringiem... nie znam się na tym zupełnie, więc jeśli możesz to opisz.

Pozdrawiam, smoczyca.

pierwek
07-10-2007, 09:50
monitoring polega na tym, że po uruchomieniu alarmu po 15 minutach pojeżdża 3 panów z pałami ubranych na czarno...
za taki przyjazd musisz dodatkowo zapłacić ale świadomość skopanego dupska włamywacza... bezcenna 8)

Bigbeat
07-10-2007, 09:56
Monitoring: opcja w systemie, umożliwiająca automatyczne powiadomienie (drogą radiową) wybranej firmy ochroniarskiej o tym, że wystąpił alarm (lub np. jest pożar - jeśli będziesz miała podłączone też czujki dymu).
W praktyce wygląda to tak, że po zainstalowaniu alarmu dzwonisz do firmy ochroniarskiej oferującej taki usługi, przyjeżdża gostek, montuje obok centrali alarmu dodatkową skrzynkę, zawierającą nadajnik (lub moduł gsm), podłącza to pod alarm, podpisujesz umowę i już.
Przyjemność kosztuje zwykle poniżej 100pln/m-c, w tej cenie masz zwykle jednokrotny nieuzasadniony przyjazd brygady ochroniarskiej (czyli raz w miesiącu możesz za friko sobie ich sprawdzić: uruchamiasz alarm, włączasz stoper i mierzysz, czy wyrobili się w określonym w umowie czasie - zwykle kilka minut), za każdy kolejny nieuzasadniony przyjazd brygady płaci się (w granicach 50pln) - tak więc trzeba uważać, żeby nie wyzwalać alarmu niepotrzebnie, bo to boli ;)
Oczywiście, jeśli już uruchomi Ci się alarm niepotrzebnie (bo np. zapomniałaś rozbroić i weszłaś do domu), możesz odwołać przyjazd brygady dzwoniąc pod ustalony numer i podając pewne dane (m.in. tajne hasło) - wtedy nie kosztuje to nic, ale musisz zrobić to bardzo szybko - przed przyjazdem brygady.
Niektóre firmy ochroniarskie oferują od razu usługę montażu alarmu wraz z monitoringiem - jest to wygodne, bo wszystkie elementy systemu razem z modułem powiadamiania montowane są przez jedną ekipę, ale - z punktu widzenia bezpieczeństwa - nie jest to dobre rozwiązanie (było o tym na forum - poszukaj).

odaro
07-10-2007, 10:05
Rozwiń myśl :roll: ... co to jest alarm z monitoringiem... nie znam się na tym zupełnie, więc jeśli możesz to opisz.

Pozdrawiam, smoczyca.

Obejrzałem walke Gołoty a w tym czasie inni wszystko juz wyjaśnili :lol:

odaro
07-10-2007, 10:07
monitoring polega na tym, że po uruchomieniu alarmu po 15 minutach pojeżdża 3 panów z pałami ubranych na czarno...
za taki przyjazd musisz dodatkowo zapłacić ale świadomość skopanego dupska włamywacza... bezcenna 8)

Aż 3 panów.... zazwyczaj jeżdżą dwójkami ale efekt końcowy może byc taki sam :lol:

daggulka
07-10-2007, 10:14
nieźle :lol: :lol: :lol: ...dzięki za odpowiedzi :D

no dobrze, kochani....skoro takie z Was orły to powiedzcie mi jeszcze (bo coś mi się obiło :wink: ).... jak to jest z tymi powiadomieniami na komórkę...przecież jak się uruchomi alarm i da mi sms na komórkę to sama z małżem mogę przyjechać i poszczuć psami :wink: :D ........nie musi to być od razu brygada antyterrorystyczna :wink: :D
Możecie mi wytłumaczyć jak to jest z tymi powiadomieniami na komórkę? co trza zrobić i ile zapłacić żeby to mieć? :roll: ...i czy to jest alternatywne wyjście w stosunku panów bez szyji :roll: :D

pozdrawiam, smoczyca

Bigbeat
07-10-2007, 10:24
Są takie rozwiązania i nie są porażająco drogie.
Wadą jest to, że jeśli jesteś na urlopie, powiedzmy w Egipcie ;), to trudno Ci będzie w rozsądnym czasie przyjechać i poszczuć psami.
Panowie oferują zwykle czas na poziomie kilku minut - wynika to z tego, że mają w terenie dyżurujące patrole, siedzace w samochodzie i czekające na powiadomienie ze swojej centrali, że pod adresem takimtoatakim wyje alarm i mają w te pędy jechać (pewnie widziałaś stojące gdzieś na uboczu, zawsze w tym samym miejscu, samochodzy z logo jakiejś firmy ochroniarskiej, a w nich dwóch czy trzech śpiących panów - to właśnie te patrole).
Inna sprawa to taka, że jeśli ktoś naprawdę będzie chciał obrobić konkretnie Twój dom, to rozpozna, gdzie stoi patrol, i wywoła (np. kamieniem w okno) kilka alarmów w monitorowanych przez tą samą firmę, ale stojących zupełnie gdzie indziej budynkach.
Panowie pojadą tam, gdzie było wcześniej zgłoszenie, a do Ciebie przyjadą na końcu - jak złodzieje już załatwią swoje sprawy.
Ale to już ktoś musiałby się na Ciebie konkretnie nastawić, żeby robić takie manewry.

grzegorz10
07-10-2007, 10:33
Kiedyś miałem ten sam problem.
Kupiłem Satel 10 i jestem zadowolony.Co do powiadamiania na komórkę centrala musi być przystosowana do podłączenia telefonu. Jeżeli dobrze pamiętam to dokupuję się urządzenie dialer Na allegro są tu http://aukcjewp.wp.pl/search.php?string=dialer lub u samego producenta
http://www.satel.pl/abc_monitoring.php
Co do firmy ochroniarskiej to najlepsza jest pomoc sąsiedzka.
W mojej miejscowości w lokalnej prasie opisano że.... najwięcej było włamań gdzie obiekty były monitorowane przez firmy ochroniarskie.

Bigbeat
07-10-2007, 10:45
W mojej miejscowości w lokalnej prasie opisano że.... najwięcej było włamań gdzie obiekty były monitorowane przez firmy ochroniarskie.
Dlatego odradzam montaż alarmu przez firmę ochroniarską - to nieporozumienie, bo jeden nielojalny ochroniarz i droga wolna, (łatwo mu się dowiedzieć, jak jest konkretnie zrobiony alarm w danym obiekcie, gdzie sa czujki, jakie są kody serwisowe itp - wszystko jest w dokumentacji w jego firmie, do której on może dość łatwo uzyskać dostęp).
Jeśli natomiast alarm masz montowany przez kogoś innego, to jedyne, co może zrobić taki nielojalny ochroniarz, to opóźnić przyjazd - ale też nie może w nieskończoność, bo wyleci z pracy.
Sądzę, że rozwiązanie, kiedy system alarmowy montowany i uruchamiany jest przez inną firmę, niż firma ochroniarska (która musi zamontować tylko swoje powiadomienie - i praktycznie żadnych danych o naszym systemie alarmowym nie trzeba im podawać), jest wystarczająco bezpieczne.

grzegorz10
07-10-2007, 10:48
Też o takiej sytuacji słyszałem.
Montażysta który chciał się zwolnić miał spore problemy. :-?

lee28
07-10-2007, 13:05
daggulka, zanim ty przyjesziesz na budowe to złodziei już nie będzie. Jedyne rozsądne rozwiązanie to to z firmą ochroniarską, jeśli domek masz na uboczu. A nawet jak zdążysz dojechać i zastaniesz kilku zamaskowanych typów na twojej budowie to co złapiesz ich ? Twój mąż ich złapie ? A zanim policja dojedzie to ich już nie będzie.
Choć kolega zrobił tak że skopiował logo firmy ochroniarskiej działającej na jego terenie, powiesił na płocie, założył na domu koguta atrapę i przezimował tak domek do wiosny.

I.W.
07-10-2007, 13:17
Sam kogut może działać odstraszająco na różnych gówniarzy i lumpów. I natym etapie budowy chyba o to chodzi. Ja mam stan surowy zamknięty i założony juz alarm z kilkoma czujkami a najcenniejsza rzecza która można ukraść jest sam alarm :wink: . Poza tym centralka alarmowa może być elementem sterowania budynkiem (Np satelowska integra) i instalując alarm tez to miałem na uwadze.

odaro
07-10-2007, 14:41
. Poza tym centralka alarmowa może być elementem sterowania budynkiem (Np satelowska integra) i instalując alarm tez to miałem na uwadze.

Napisz coś więcej czym może jeszcze sterować

daggulka
07-10-2007, 14:54
Jeszcze jedno pytanie: czy zwykły alarm bez powiadamiania Satel CA-5 można ustawić w ten sposób, że gdy syrena zacznie wyć- będzie ona wyć np. przez 5 minut- a potem sama się wyłączy? czy będzie wyć aż jej się baterie wyczerpią albo sąsiadów szlag trafi? :roll: :wink:

pozdrawiam, smoczyca

radomik
07-10-2007, 16:30
monitoring polega na tym, że po uruchomieniu alarmu po 15 minutach pojeżdża 3 panów z pałami ... 8)
optymista :wink:

I.W.
07-10-2007, 16:52
. Poza tym centralka alarmowa może być elementem sterowania budynkiem (Np satelowska integra) i instalując alarm tez to miałem na uwadze.

Napisz coś więcej czym może jeszcze sterować
Jeśli to nie żart to odpowiadam:
Czym sobie zażyczysz. Ma sterowane wyjścia (różna liczbę w zależności od płyty, można dokupić ekspandery zwiększające ich liczbę, ekspandery z przekaźnikami itp.), wyjścia moga byc wyzwalane w oparciu o zaprogramowane timery i w zaleznosci od stanów na wejściach. Do tego moduł internetowy zapewniający dostęp do centrali przez sieć i z dowolnego miejsca na ziemi możesz sobie właczyć to co masz z wyjściami centrali sprzęgnięte światło, ogrzewanie, rolety, podlewanie ogródka itp. Więcej pewnie możesz znależć w watku o programowalnych instalacjach elektrycznych

AMP
07-10-2007, 17:02
Jeszcze jedno pytanie: czy zwykły alarm bez powiadamiania Satel CA-5 można ustawić w ten sposób, że gdy syrena zacznie wyć- będzie ona wyć np. przez 5 minut- a potem sama się wyłączy? czy będzie wyć aż jej się baterie wyczerpią albo sąsiadów szlag trafi? :roll: :wink:

pozdrawiam, smoczyca

1. problem w tym że na wyjące alarmy to mało kto zwraca uwagę;
2. jak chcesz liczyć na sąsiadów to lepiej licz tylko na siebie;
3. alarm jest dobry na gówniarstwo i włamywaczy amatorów - jak "profesjonalista" sobie upatrzy twój dom to i tak wyniesie to co tam bedziesz miała cenniejszego - przeciętny czas wizyty włamywacza to ok 3 minuty - w takim czasie mało która ekipa z monitoringu zdąźy do Ciebie (nawet w nocy) dojechać;

ale:
ad 1 - jest margines szansy że akurat sąsiad spojrzy przez okno;
ad 2 - j.w.
ad 3 - mimo wszystko jeśli alarm to tylko z monitoringiem - znaczna zniżka przy ubezpieczeniu; a firmy ochraniarskie muszą mieć OC - o ile się nie mylę mogą z tego pokryć poniesione straty, których nie pokryje polisa od kradzieży (zapytam jutro o szczególy to dam info)

I.W.
07-10-2007, 17:05
Jeszcze jedno pytanie: czy zwykły alarm bez powiadamiania Satel CA-5 można ustawić w ten sposób, że gdy syrena zacznie wyć- będzie ona wyć np. przez 5 minut- a potem sama się wyłączy? czy będzie wyć aż jej się baterie wyczerpią albo sąsiadów szlag trafi? :roll: :wink:

pozdrawiam, smoczyca
W Satel integrze można zaprogramowac sygnalizację tylko 3 alarmów, czas "wycia", tzw zatrzask tzn wyje aż do wyłączenia. Centrala zapamiętuje zdarzenia które można sobie przejrzeć tzn kiedy jaka czujka była wyzwolona bez właczania alarmu lub właczyc tylko powiadomienie. To podstawowe funkcje pewnie w cA 5 tez występują. Zastanów się jednak właśnie nad integra bo w całości alarmu różnica na płycie głównej między ca 6 a integrą 24 to mniej niz 100 zł (na allegro) a resztę i tak musisz kupic taką sama tzn obudowa akumulator czujki, przewody. Do integry jest inny manipulator tzn z wyświetlaczem tekstowym a w Ca 6 jest tez możliwość zastosowania takiego tańszego z diodami tyle że to padaka jezeli o komfort obsługi. Liczby trzeba odczytywać w kodzie migających diód itp niedogodności a w klawiaturze tekstowej wszystko pisze .

AMP
07-10-2007, 17:07
. Poza tym centralka alarmowa może być elementem sterowania budynkiem (Np satelowska integra) i instalując alarm tez to miałem na uwadze.

Napisz coś więcej czym może jeszcze sterować
Jeśli to nie żart to odpowiadam:
Czym sobie zażyczysz. Ma sterowane wyjścia (różna liczbę w zależności od płyty, można dokupić ekspandery zwiększające ich liczbę, ekspandery z przekaźnikami itp.), wyjścia moga byc wyzwalane w oparciu o zaprogramowane timery i w zaleznosci od stanów na wejściach. Do tego moduł internetowy zapewniający dostęp do centrali przez sieć i z dowolnego miejsca na ziemi możesz sobie właczyć to co masz z wyjściami centrali sprzęgnięte światło, ogrzewanie, rolety, podlewanie ogródka itp. Więcej pewnie możesz znależć w watku o programowalnych instalacjach elektrycznych

no i np. można sms'em wyłączyć/włączyć alarm - np. w trakcie urlopu poprosisz sąsiada żeby Ci kwiaty podlał - klucze zostawiłeś, a alarm Ty rozbroisz i uzbroisz ponownie po jego przysłudze, itp. (o ogrzewaniem można sterować, rolatami elektycznymi, oświetleniem)
fajna rzecz 8)

marcin_u
07-10-2007, 22:47
Jeszcze jedno pytanie: czy zwykły alarm bez powiadamiania Satel CA-5 można ustawić w ten sposób, że gdy syrena zacznie wyć- będzie ona wyć np. przez 5 minut- a potem sama się wyłączy? czy będzie wyć aż jej się baterie wyczerpią albo sąsiadów szlag trafi? :roll: :wink:

pozdrawiam, smoczyca
W Satel integrze można zaprogramowac sygnalizację tylko 3 alarmów, czas "wycia", tzw zatrzask tzn wyje aż do wyłączenia. Centrala zapamiętuje zdarzenia które można sobie przejrzeć tzn kiedy jaka czujka była wyzwolona bez właczania alarmu lub właczyc tylko powiadomienie. To podstawowe funkcje pewnie w cA 5 tez występują. Zastanów się jednak właśnie nad integra bo w całości alarmu różnica na płycie głównej między ca 6 a integrą 24 to mniej niz 100 zł (na allegro) a resztę i tak musisz kupic taką sama tzn obudowa akumulator czujki, przewody. Do integry jest inny manipulator tzn z wyświetlaczem tekstowym a w Ca 6 jest tez możliwość zastosowania takiego tańszego z diodami tyle że to padaka jezeli o komfort obsługi. Liczby trzeba odczytywać w kodzie migających diód itp niedogodności a w klawiaturze tekstowej wszystko pisze .

gdzie ty masz tak tania integre ze tylko 100zł drozsza od ca6??
do ca6 nie produkuja klawiatur LCD ale to jest naprawde zbedne bo do codziennej obsługi tej centrali wystarcza klawiatura LED i jest bardzo prosta i przejzysta w obsłudze.
i nie porownuj ca5 do integry bo to nie ma sensu.
CA5 jest bardzo dobra centrala ktora znakomicie sie sprawdza do małych prostych alarmow

Kulin
08-10-2007, 06:21
Pierwsze słysze że do podłaczenia telefonu (modułu GSM) centralka musi mieć wejście. Jeśłi mowa o telefonie stacjonarnym to tak,ale bezpieczniejsza jest komórka. Ja mam zrobione tak że moge sms wyłączyć/uzbroić alarm oraz osobno mogę otworzyc bramę garażową i ją również zamknąć. Całą budowę tak mi to funkcjonowało i funkcjonuje nadal. Dzięki temu żaden wykonawca nie poznał hasła ani nie miał kluczy od domku.
Alarm ma pomagać w życiu codziennym a nie byc utrudnieniem. Ale pamiętajmy że żaden alarm nie uchroni nas przez włamywaczami, może ewentualnie ostrzec.

KiZ
08-10-2007, 07:50
daggulka, zanim ty przyjesziesz na budowe to złodziei już nie będzie. Jedyne rozsądne rozwiązanie to to z firmą ochroniarską, jeśli domek masz na uboczu. A nawet jak zdążysz dojechać i zastaniesz kilku zamaskowanych typów na twojej budowie to co złapiesz ich ? Twój mąż ich złapie ? A zanim policja dojedzie to ich już nie będzie.
Choć kolega zrobił tak że skopiował logo firmy ochroniarskiej działającej na jego terenie, powiesił na płocie, założył na domu koguta atrapę i przezimował tak domek do wiosny.

Z tego co wiem to w mojej okolicy firmy wywieszą logo za free, bo to zawsze ich reklama ;)

stiff
08-10-2007, 08:17
1.Umowę podpisuje się z grupą interwencyjną np. na 10 min.(w tym czasie muszą być na budowie) - jak im udowodnić że byli np. po 15 min. - jest taka możliwość ?
2.Czy przedmioty znajdujące sięw domu są przez firmę jakoś ubezpieczane ? - gdyby nie zjawili się w określonym czasie to pokrywają ich wartość ?

3.Czy każdy alarm można podłączyć pod firmę ochraniarską ? np. ten Satel CA-5.

daggulka
08-10-2007, 08:36
Witaj, Stiff.... ty też się zastanawiasz nad alarmem?

ja chyba jednak się nie zdecyduję , bo:

-zwykły alarm bez powiadomienia jak się włączy to będzie wył aż sąsiadów szlag trafi, albo zadzwonią po policję i karę jeszcze zapłacę :roll:

-alarm z powiadamianiem kosztuje min. 1500zeta- a wywalenie takiej kasy jest u nas bezzasadnie, ponieważ mieszkamy 10 km. od naszej działki ...zanim byśmy dojechali w min. 15 minut to i tak byłoby już po zawodach :roll:

-potrzebujemy alarm tylko na jeden sezon, tzn. nadchodząca zimę...potem w lato sie wprowadzamy, będą sie po domu i koło domu wałęsać dwa duże psy i babcia :lol: ...więc alarm będzie zbędny bo i tak przy moich bydlaczkach go nie załączę :wink:

-alarm z monitoringiem z firmy ochroniarskiej....jedno uruchomienie jest gratis za każde dodatkowe uruchomienie płacisz kasę...no i umowę podpisuje się pewnie na dłużej niż 6 miesięcy

-no i ostateczny argument na "nie" to fakt, że mieliśmy przez rok działkę nieogrodzoną, stal i drewno na wierzchu ...i nigdy nic nam nie zginęło :roll: (sąsiadom też)..... teraz będziemy mieć działkę ogrodzoną...więc tym bardziej nie powinno

-no i przecież cudów mi tam ukraśc nie moga, bo mam tylko instalacje i tynki :roll:

przyznam, że jeszcze sie waham i chodzi mi to cały czas po głowie, ale na tą chwilę jestem raczej na "nie"

pozdrawiam, smoczyca

I.W.
08-10-2007, 13:41
gdzie ty masz tak tania integre ze tylko 100zł drozsza od ca6??
do ca6 nie produkuja klawiatur LCD ale to jest naprawde zbedne bo do codziennej obsługi tej centrali wystarcza klawiatura LED i jest bardzo prosta i przejzysta w obsłudze.
i nie porownuj ca5 do integry bo to nie ma sensu.
CA5 jest bardzo dobra centrala ktora znakomicie sie sprawdza do małych prostych alarmow

Np. Tutaj ca6 i integra 24.

http://www.allegro.pl/item253820405_centrala_alarmowa_ca_6_satel_od_supe r_sprzedawcy.html

http://www.allegro.pl/item253820247_centrala_alarmowa_integra_24_satel_o d_ss.html

Oczywiście 32 64 itd są odpowiednio droższe. Ja za 32 dałem 369

No i fakt że sa nieporównywalne przemawia na korzyść wydania paru złotych więcej.

stiff
08-10-2007, 13:48
U nas tak kradną że nie wyobrażam sobie nie założyć alarmu tzn wyobrażam sobie ale musiałbym tam na budowie spać jak dotychczas co byłoby w zimę dośc kłopotliwe - dlatego będę miał alarm z powiadamianiem wysyłanym do firmy ochroniarskiej.pozdr.

I.W.
08-10-2007, 13:53
-alarm z powiadamianiem kosztuje min. 1500zeta-
Do "zwykłego" alarmu dokupujesz moduł za 40-50 zł i używany telefon (często siemensy bo do nokii sa droższe). Koszt użytkowania to utrzymywanie telefonu np pre-paida w stanie pozwalającym na rozmowy wychodzace. Ostatecznie kartę można wydzwonić gdy się za duzo uzbiera :wink: Ale faktem jest że profesioanlny moduł gsm bez telefonu jest duzo droższy.

Zbigniew Rudnicki
08-10-2007, 13:56
Jeśli w Zebrzydowicach jest zasięg telefonii stacjonarno-radiowej, to można rozważyć przekazywanie sygnałów tą drogą - i to (kolejno) do kilku telefonów
Abonament rzędu 30-40zł.
Tylko żeby telefonu nie ukradli (dobrze zamaskować).

marcin_u
08-10-2007, 21:59
gdzie ty masz tak tania integre ze tylko 100zł drozsza od ca6??
do ca6 nie produkuja klawiatur LCD ale to jest naprawde zbedne bo do codziennej obsługi tej centrali wystarcza klawiatura LED i jest bardzo prosta i przejzysta w obsłudze.
i nie porownuj ca5 do integry bo to nie ma sensu.
CA5 jest bardzo dobra centrala ktora znakomicie sie sprawdza do małych prostych alarmow

Np. Tutaj ca6 i integra 24.

http://www.allegro.pl/item253820405_centrala_alarmowa_ca_6_satel_od_supe r_sprzedawcy.html

http://www.allegro.pl/item253820247_centrala_alarmowa_integra_24_satel_o d_ss.html

Oczywiście 32 64 itd są odpowiednio droższe. Ja za 32 dałem 369

No i fakt że sa nieporównywalne przemawia na korzyść wydania paru złotych więcej.

dodaj do tego znacznie wiekszy koszt klawiatury LCD ktora musi miec integra

iwonaszczytno
08-10-2007, 22:04
Ja ze swojego jestem bardzo zadowolona :D , śpi sobie w domu i jest bardzo czujny, krzyżówka kaukaza z rotweilerem jeszcze się nie zdarzyło aby ktoś w pośpiechu nie cofnął się w mig za furtkę gdy mu syrena zadziała :lol:

RENE-ENES
08-10-2007, 22:30
Pierwsze słysze że do podłaczenia telefonu (modułu GSM) centralka musi mieć wejście. Jeśłi mowa o telefonie stacjonarnym to tak,ale bezpieczniejsza jest komórka. Ja mam zrobione tak że moge sms wyłączyć/uzbroić alarm oraz osobno mogę otworzyc bramę garażową i ją również zamknąć. Całą budowę tak mi to funkcjonowało i funkcjonuje nadal. Dzięki temu żaden wykonawca nie poznał hasła ani nie miał kluczy od domku.
Alarm ma pomagać w życiu codziennym a nie byc utrudnieniem. Ale pamiętajmy że żaden alarm nie uchroni nas przez włamywaczami, może ewentualnie ostrzec.
interesuje mnie Twoje rozwiązanie alarmu. mianowicie mam al. ca-10 i spięte do tego wszystkie czujki do kupy. manipulator znajduje się w wiatrołapie. jak zrobić aby otworzyć bramę garażową, wjechać autem, spokojnie wysiąść i rozłączyć alarm w całym budynku. póki co mam opóźnione działanie czujki. serwisant sugerował zamontować oddzielny manipulator do garażu i ustanowić drugą strefę (podstrefę???). jak masz to rozwiązane. chętnie skorzystam z pomocy.
pzdr:)

Zbigniew Rudnicki
09-10-2007, 09:01
Jeśłi mowa o telefonie stacjonarnym to tak,ale bezpieczniejsza jest komórka. To prawda, jeśli ten telefon (mowa o telefonie radiowym) nie posiada zasilacza z podtrzymaniem akumulatorowym.
W Warszawie n.p. Sferia ma telefony z podtrzymaniem, a Netia - nie.
Zaletą telefonu stacjonarnego jest telefon na budowie.

daggulka
09-10-2007, 09:51
niestety nie ma u nas możliwości podłaczyć przyłacze TP :roll:

iwonaszczytno.... dobre, dobre :D :D :D
a tak serio...ja tez planuję coś takiego (niekoniecznie tą sama krzyżówkę :wink: ), ale dopiero w przyszłym roku kiedy już będziemy mieszkać.... teraz idzie zima... serce by mi pękło gdybym wiedziała, że tam na budowie marznie mi zwierzak :roll:

pozdrawiam, smoczyca

I.W.
09-10-2007, 13:19
interesuje mnie Twoje rozwiązanie alarmu. mianowicie mam al. ca-10 i spięte do tego jak zrobić aby otworzyć bramę garażową, wjechać autem, spokojnie wysiąść i rozłączyć alarm w całym budynku. póki co mam opóźnione działanie czujki. serwisant sugerował zamontować oddzielny manipulator do garażu i ustanowić drugą strefę (podstrefę???). jak masz to rozwiązane. chętnie skorzystam z pomocy.
pzdr:)
albo dokupić radiolinię na pilota dołaczyć do któregos z wejść i oprogramować odpowiednio

pstryczekelektryczek
09-10-2007, 19:53
Witam to przykładowa konfiguracja z cenami: taki system np montuje za 2 dni w małym domku 130m, urzytkjowe poddasze.
Satel CA10+ - Centrala alarmowa 1szt 340.38
Satel CA10E moduł ekspandera 1szt 132.98
Manipulator CA10 KLEDS 1szt 170.80
Manipulator CA10 KLCDS 1szt 302.56
Czujka ruchu Siemens IR80 11szt 523.38
Kontaktron Magnetyczny na bramę. 1szt 38.00
Moduł powiadomienia GSM 1szt 314.76
Sygnalizator zewnętrzny SPL 5010 1szt 79.30
AWO256 - Obudowa central 1szt 95.16
Akumulator 12V/17Ah 1szt 158.60
Sygnalizator wewnętrzny SPW 100 1szt 42.70
IMPAQ+ Czujka udarowa 1szt 109.00
ADR-20R - Czujka dymu z autoresetem 1szt 125.00

el-ka
09-10-2007, 20:45
Trzeba się dobrze zastanowić, czy się będzie alarmu używać - bo my własnie nie używaliśmy! Tak sie skladalo, ze raczej wymienialismy sie czasowo i nie bylo kiedy zapinac alarmu. Tak ze byl wlaczany bardzo rzadko i w koncu zapomnielismy kodu!!! Przepraszam, ale cos sie schrzanilo ze znakami w klawiaturye :evil:

daggulka
10-10-2007, 07:38
Witam to przykładowa konfiguracja z cenami: taki system np montuje za 2 dni w małym domku 130m, urzytkjowe poddasze.
Satel CA10+ - Centrala alarmowa 1szt 340.38
Satel CA10E moduł ekspandera 1szt 132.98
Manipulator CA10 KLEDS 1szt 170.80
Manipulator CA10 KLCDS 1szt 302.56
Czujka ruchu Siemens IR80 11szt 523.38
Kontaktron Magnetyczny na bramę. 1szt 38.00
Moduł powiadomienia GSM 1szt 314.76
Sygnalizator zewnętrzny SPL 5010 1szt 79.30
AWO256 - Obudowa central 1szt 95.16
Akumulator 12V/17Ah 1szt 158.60
Sygnalizator wewnętrzny SPW 100 1szt 42.70
IMPAQ+ Czujka udarowa 1szt 109.00
ADR-20R - Czujka dymu z autoresetem 1szt 125.00

a po co do małego domku 11 czujek ruchu :o ... ja liczyłam kiedy rozważałam alarm 6 w zupełności by u mnie wystarczyło :roll:
w każdym razie tak czy siak- i tak wychodzi koło 2000zeta :roll: za sam materiał, no i do tego oczywiście robocizna :wink:

pozdrawiam, smoczyca