PDA

Zobacz pełną wersję : czy drenaż może poczekać?



andopo
07-10-2007, 08:42
Witam,
musze zrobić drenaż opaskowy oraz odwodnienie działki. Odprowadzenie wody jest bardzo kosztowne i denerwujące (muszę prosić dwóch sąsiadów). Za 3 lata gmina ma wybudować kanalizę - czy mogę tyle poczekać?

Poziom wód gruntowych nie jest bardzo wysoki, gorzej jest z wodą opadową, cały czas zalega dookoła domu. Dodam jeszcze, że budynek stoi rok czasu.

Pozdrawiam,
Andrzej

lee28
07-10-2007, 09:20
Witam,
musze zrobić drenaż opaskowy oraz odwodnienie działki. Odprowadzenie wody jest bardzo kosztowne i denerwujące (muszę prosić dwóch sąsiadów). Za 3 lata gmina ma wybudować kanalizę - czy mogę tyle poczekać?

Poziom wód gruntowych nie jest bardzo wysoki, gorzej jest z wodą opadową, cały czas zalega dookoła domu. Dodam jeszcze, że budynek stoi rok czasu.

Pozdrawiam,
Andrzej

Możesz do tego czasu dać do studzienki pompę z gruszką i pompować wodę.
Druga sprawa to to że jeśli gmina wybuduje kanalizację sanitarną to nie wolno do niej podłączać odpływu z rynien i drenażu :(. To mozna tylko do kanalizacji burzowej podłaczać.

andopo
07-10-2007, 09:26
Możesz do tego czasu dać do studzienki pompę z gruszką i pompować wodę.
Nie wiem za bardzo jak to wygląda, masz może jakiegoś linka?


To mozna tylko do kanalizacji burzowej podłaczać.cholera faktycznie, coś muszę zatem wykombinować

Myślałem, żeby wykopać jakieś oczko wodne, musi co prawda być bardzo głębokie bo warstwa przepouszczalna zaczyna się u mnie na około 3 metrach. Czy w takich warunkach warto to robić? Czy można całą wodę opadową skierować do takiego oczka?

Pozdrawiam

lee28
07-10-2007, 10:57
Zwykła pompa tu masz przykład : http://www.skapiec.pl/site/cat/411/comp/63976


faktycznie, coś muszę zatem wykombinować
Myślałem, żeby wykopać jakieś oczko wodne, musi co prawda być bardzo głębokie bo warstwa przepouszczalna zaczyna się u mnie na około 3 metrach. Czy w takich warunkach warto to robić? Czy można całą wodę opadową skierować do takiego oczka?

Pozdrawiam

Wkop zbiornik i zrób sobie obieg wody technologicznej w domu. Podłącz to do spłuczek, pralki, węża ogrodowego. Oszczędności są naprawdę spore szczególnie przy kanalizacji.

jacekp71
07-10-2007, 15:19
[quote=andopo]
Druga sprawa to to że jeśli gmina wybuduje kanalizację sanitarną to nie wolno do niej podłączać odpływu z rynien i drenażu :(. To mozna tylko do kanalizacji burzowej podłaczać.

jesli gmina sie zgodzi ....
a nie wszedzie sie zgadza.