PDA

Zobacz pełną wersję : Ławy fundamentowe-podnoszenie zbrojenia...



sailor_ro
07-10-2007, 17:47
witam

majster do podniesienia zbrojenia chce uzyc kostki brukowej,wiem ze uzywanie cegły jest niedopuszczalne,ale czy mozna uzyc kostki??
pozdrawiam

login7
07-10-2007, 18:26
jeśli chodzi o zbrojenie w ławach fundamentowych wylewkach itp to kamienie albo gruz betonowy, wydaje mi się że majster traktuje kostkę jako gruz :P i raczej nie ma problemu tylko czy nie masz gruzu albo kamieni to chyba taniej wychodzi jak kostka :D osobiście stosowałem stare płytki chodnikowe własnymi ręcami na gruz przerobionymi

GACUŚ
07-10-2007, 18:57
jeśli chodzi o zbrojenie w ławach fundamentowych wylewkach itp to kamienie albo gruz betonowy, wydaje mi się że majster traktuje kostkę jako gruz :P i raczej nie ma problemu tylko czy nie masz gruzu albo kamieni to chyba taniej wychodzi jak kostka :D osobiście stosowałem stare płytki chodnikowe własnymi ręcami na gruz przerobionymi

Ja identycznie , też skołowałem sobie troszkę starych płytek chodnikowych które przerobiłem na gruz i gotowe .

Kostka brukowa też się nadaje , w końcu to też beton :wink:
Pozdrawiam

NJerzy
07-10-2007, 18:58
Osobiście zastosowałem betonową kostkę brukową. Kupiłem 1 m2 który zawierał 63 sztuki, wystarczyło na całe ławy. Kosztowało 39 zł. Ponieważ kostki mają regularny kształt i właściwą grubość (5 cm) układanie na tym zbrojenia jest wygodne i bezproblemowe.

sailor_ro
07-10-2007, 20:40
dzieki sliczne,to jestem spokojny,majster hce 30 kostek,bo mowi ze na nasze ławy to wystarczy.
pozdrawiam