PDA

Zobacz pełną wersję : Wody gruntowe na 1.2m i media



farbik
07-10-2007, 20:08
Witam

Przejrzałem forum ale mimo wszytsko chciałbym prosić o opinię szanownych formumowiczow.
Chce kupić działkę w mieście, zrobiłem wczoraj 2 wykopy i na głębokości 1.2m są wody gruntowe. Gleba ma około 0.3m czarnej ziemi i reszta żwir.

Pytanie:
1. chcę budować dom niepodpiwniczony z uzytk. podd., co wziąć pod uwagę przy budowie fundamentów, jak głęgoko można zrobić wykop

2. w odległości okolo 70m od działki jest instalacja od kanalizacji deszczowej, sugerowano mi zeby zrobić drenaż do tej instalacji, zastanawiam jakie moga być koszty.

3. Jak wykonać podłączenie do mediów (ok. 70m to wszytskich mediów) skoro woda gruntowa jest 1.2 pod pow. ziemi?

pozdrawiam

adam_mk
07-10-2007, 20:52
Szczęściarz! Woda żywa na granicy zamarzania i to w wielkiej ilości....
Ciepełko gratis strumieniem płynące...
No, no!
Budują i na jeziorze. Umieją. Z przyłączami jest tak samo, robią to w każdych warunkach.
Dobry projekt, dobra ekipa...
Adam M.

pierwek
07-10-2007, 20:58
2. w odległości okolo 70m od działki jest instalacja od kanalizacji deszczowej, sugerowano mi zeby zrobić drenaż do tej instalacji, zastanawiam jakie moga być koszty.


jeżeli dobrze zrozumiałem to ktoś proponuje Ci podłączeni drenażu opaskowego domu do kanalizacji deszczowej. Jest to idiotyczny pomysł ponieważ przy każdym większym deszczu będziesz zalewał sobie od spodu dom deszcówką z okolicy.
To jeszcze zależy od tego na jakiej głąbokości jest ta kalizacja deszczowa w stosunku do Twojego ewentualnego drenażu. Ale generalnie tak sięnie robi - chyba że sobie zrobisz jakąś przepompownię.

farbik
07-10-2007, 21:23
jeżeli dobrze zrozumiałem to ktoś proponuje Ci podłączeni drenażu opaskowego domu do kanalizacji deszczowej. Jest to idiotyczny pomysł ponieważ przy każdym większym deszczu będziesz zalewał sobie od spodu dom deszcówką z okolicy.
To jeszcze zależy od tego na jakiej głąbokości jest ta kalizacja deszczowa w stosunku do Twojego ewentualnego drenażu. Ale generalnie tak sięnie robi - chyba że sobie zrobisz jakąś przepompownię.

Dzieki za odp.
jaka jest Twoja sugestia, po prostu podnieść fundament i nadsypać działkę wokół domu (czytałem takie sugestie na forum)? na jaką głebokość zrobić wykop?

beton44
08-10-2007, 06:55
hmmm...

a kiedy będziesz kopał ???

jak na wiosnę to może być woda na 0,5 metra :o

jabko
08-10-2007, 07:22
Możliwosci masz wiele

1) Kopiesz studnię obok planowanych wykopów (dziurę zwykłą), wrzucasz pompę i wypompowujesz ciągle na czas wykopów i lania tą wodę

2) Razem z wykopami pod fundament wykopujesz w rogu głębszą troszkę dziurę. Wrzucasz tam pompę za 50zł z Biedronki i pompujesz. Na drugi dzień rano lejesz chudziak a potem ławę. Czekasz jeszcze dzień i pompę wyciągasz.

O media się nie martwisz. Jak chłopaki będą kopać na kanalize to wrzucą swoja pompę i będą mieli sucho.

Barbossa
08-10-2007, 16:36
słabo szukałeś
kopiesz do granicy przemarzania
a ta wypada zazwyczaj wyżej niż 1,20 (nie piszesz skąd jesteś, podaj jaka strefa)
jeżeli niżej, kopiesz powiedzmy do 1.0m ppt stawiasz chałupę, a tą obsypujesz tyle ile zabrakło do strefy przemarzania (i możesz tylko dookoła domu, na szerokości min. strefy przemarzania)
z podłączeniem do kanalizy może być gorzej, ale można albo sprówbować grawitacyjnie (kwestia rzędnych i jaki jest powód występowania tak wysokich wód gruntowych) lub studnia i przepompownia

areq
09-10-2007, 08:06
Do deszczówki nie włączysz drenażu,przeważnie gestor sieci nie zezwala...
U mnie woda była wiosną na 50cm...metoda najprostsza - poczekać na niski stan wód - /wrzesień,październik/ i wtedy działać.problemu nie ma z gazem /płytko idzie/ prądem /to samo/ i przyłączem wody /można w zawodniony wykop-podejrzewam,że główna sieć w ulicy i tak jest ułożona nie głębiej niż 1,2 -1,4m - a powinna głębiej/
Uwaga na kanalizację!! pilnować dokładności ,zrobić próbę szczelności zwłaszcza jak by była doprowadzona tylko do szamba.
Budynek-patrz :Barbossa