PDA

Zobacz pełną wersję : Cegła pełna WIENERBEGERA - dobra?



buki75
08-10-2007, 13:03
Witajcie...
kolejne moje pytanie: cegła pełna Wienerbergera jest droższa od zwykłej cegły pełnej i ma jakieś 3 otwory wynikające z jakiegoś ichniejszego procesu produkcji.
Czyli niby pełna, ale ma 3 małe otwory.....
Czy ona spełnia parametry techn. cegły pełnej? Pod względem wytrzymałościowo-innym jest taka sama jak zwykła pełna?

Barbossa
08-10-2007, 16:21
samochód toyoty, jest dobry?
no i jakie te otwory?
i parametrów nie podają? na forum szukasz, może wystarczy zapytać firmę W?

mario1976
08-10-2007, 17:06
samochód toyoty, jest dobry?
no i jakie te otwory?
i parametrów nie podają? na forum szukasz, może wystarczy zapytać firmę W?

No ale jak sie zadzwoni do firmy W z pytaniem czy ich cegła jest lepsza od konkurencji bo ma jakiś tam otwór to chyba powiedzą, że jest lepsza, bo ma własnie ten otwór :wink:

Barbossa
08-10-2007, 17:15
no fakt, nawet nie pytając która :D

a mi chodziło o parametry

buki75
08-10-2007, 19:36
A o co w takim razie pytać? O klasę wytrzymałości? (jaką ma cegła pełna zwykła?)

Jezier
08-10-2007, 19:58
Tradycyjna cegła pełna
Gatunek I - klasa 10
Gatunek II - klasa 15

andrzejek
08-10-2007, 20:21
Dobra to pojecie wzgledne..odnoszace sie do innych producentow.Jak chcialem kupowac ceglę na wiosnę, to w jednej z hurtowni dowiedzialem sie, że te dobre to sa z Kraśnika (ale tam chyba niejedna cegielnia?) i wlasnie te Wienerbergera.Jak ucialem sobie pogawedke z calkiem rozsadnym budowlancem po sąsiedzku...to narzekal na jakosc uzytych na tej budowie cegiel...i to byly wlasnie Wienerbergera.Ja proponuje to samo, co zrobilem sam..dokonujac wyboru cegieł.Wziąłem znajomego, starego murarza i pojechaliśmy do hurtowni, ktora miala cegly od 3 producentow..a kupiliśmy w koncu od 4-tego producenta w innej hurtowni.,

buki75
08-10-2007, 23:16
Hm, będzie problem :) - nie mam "starego" murarza pod ręką a tym bardziej takiego co by to ze mną pojechał :)...
Muszę zaufać sprzedawcy :(