PDA

Zobacz pełną wersję : Okna na dach, pilne!



janusz śliwkowski
30-07-2003, 15:19
Proszę Państwa o doradzenie odnosnie okien w dachu. jest ich kilka w produkcji krajowej jak i zagranicznej. ostatnio zachecano mnie do firmy Veluks, ale jest przeciez i cos w stylu fakro, rotto nie pamietam czy pisownia wlasciwa. moje poddasz wg projektu powinno zawierac 6 okien. czy ktoś z szanownych uzytkownikow moze mi doradzic, czy zasugerowac jakie okno bedzie wlasciwe, czas mnie goni bo dekarze juz poganiaja kiedy dostarcze material. dziekuje

pawel_l
30-07-2003, 15:39
Proszę zobaczy mój wątek: Fakro, Roto ..

radex
30-07-2003, 15:58
Osobiście kupiłem Fakro. Wybór zależy od ceny i funkcji okna - wybierałem między Fakro a Veluxem.

McLos
30-07-2003, 17:16
Velux lub Fakro, najlepiej zwróć uwagę na system otwierania - który Ci bardziej pasuje ! Jakość nieznacznie na korzyść Velux, ale za to cena przemawia za Fakro!

Pepe
31-07-2003, 07:30
Ja w swojej Wierzbie mam az 9 okien Fakro. Na razie sa ok. Zastanawiam się tylko, czy mają jakąś regulację, bo cosik przeskakują przy otwieraniu. Czy to może ma tak być?

araman
31-07-2003, 07:43
Mam 4 Veluxy i 2 Fakro wybór był zależny od sposobu otwierania inne firmy odpadły ze wzgledu na jakośc wykonania precyzje i lekkośc zamykania. Jakośc okien jednakowa (po roku czasu) Velux ma lepsze opierzenia ( dachówka) w Fakro brakowało klinów piankowych dokupiłem po 5 złoty w składzie budowlanym. Cena przemawia za Fakro

Jadwiga
31-07-2003, 09:37
system otwierania jest wazny, ale dla mnie najwazniejsze bylo drewno, a tu velux nie ma sobie rownych - sosna skandynawska. jakos nie wierze w polskie firmy i ich umiejetnosci, ale moze sie myle


Velux lub Fakro, najlepiej zwróć uwagę na system otwierania - który Ci bardziej pasuje ! Jakość nieznacznie na korzyść Velux, ale za to cena przemawia za Fakro!

Janusz Śliwkowski
31-07-2003, 09:38
a czy roznica cen pomiedzy tymi obydwoma firmami jest rzeczywiscie tak znaczaco duza?

Mam 4 Veluxy i 2 Fakro wybór był zależny od sposobu otwierania inne firmy odpadły ze wzgledu na jakośc wykonania precyzje i lekkośc zamykania. Jakośc okien jednakowa (po roku czasu) Velux ma lepsze opierzenia ( dachówka) w Fakro brakowało klinów piankowych dokupiłem po 5 złoty w składzie budowlanym. Cena przemawia za Fakro

doxa
31-07-2003, 09:42
oczywiscie ze velux te okna maja byc dobre a nie tanie

araman
01-08-2003, 08:05
Nie pamiętam dokładnych cen poszczególnych okien tym bardziej że mają różną wielkość. Ale różnice nie były duże jak przeglądałem oferty, przy zakupie kilku okien można uzyskać rabat,

McLos
01-08-2003, 13:05
Jeżeli chodzi o ceny to musisz wziąć pod uwagę fakt, że należy Ci się rabat jak ... niebo ! Maksymalny jaki udało mi się uzyskać od ceny producenta to 20% na Velux oraz 25% na Fakro. Najczęściej jednak dają z marszu po 15% i chwilę później po chwili negocjacji po 18%.
Życzę powodzenia w walczeniu o cenę!!! :lol:

Pearl
01-08-2003, 13:30
ROTO i to zdecydowanie!
Kupiłem 11 szt. i nie żałuję. Wyrwałem rabat 20% od cen promocyjnych (wiosna 2002) - DACHLUX BETA, Wał Miedzeszyński, W-wa. Później słyszałem coś o rolecie za 1PLN do każdego okienka... Okna (Roto Alpine) "siedzą" w dachu już rok i jest ok. Przy okazji: Blechodachówka SARA - dekarze mówili, że w życiu nie widzieli grubszej.

Pozdrawiam

Pearl

ArtMedia
01-08-2003, 14:29
Witam.

Może i Roto i Fakro są dobre, ale bardzo ważne jest umiejscowienie okna w połaci, a co za tym idzie umiejscowienie klamki. U mnie przy niskich ściankach kolankowych, klamka na dole oznaczałaby, że przy otwieraniu uderzałbym drugim końcem okna w głowę. Klamką na górze tego nie zrobię, bo "trzymam ten koniec w dłoni". Oczywiście rozwiązaniem jest też okno typu Roto Alpine (chyba Velux i Fakro tez mają takie w ofercie) jednak jest to znacznie droższe rozwiązanie...
Jeśli okno masz wysoko, to może byc z klamka na dole...

Sebastian.