PDA

Zobacz pełną wersję : realizacja <2000 m2



maj1983
09-10-2007, 12:04
1. Czy zrealizuję nw projekt za 2000/m2?
system gospodarczy
prąd jest na działce (skrzynka)
woda i kanalizacja wyceniona na 20 000 zł

http://projekty.wm.com.pl/domy/W03.html
(+ kominek z płaszczem wodnym)
ogrzewanie prąd + kominek z pł.
okna dachowe - sztuk 6

Sasha
09-10-2007, 12:24
Uważam ze do standardu developerskiego powinieneś się zmieścić w tej kwocie, ale musisz mieć na uwadze że budujesz tanio więc kupujesz tanie materiały

maj1983
09-10-2007, 12:41
o kurczę, a nie pod klucz? (z kafelkami i podłogami..) wykończeniówka standardowa, bez udziwnień 30/40 zł/m2 kafelek itp.
duzy wkład własny prac..

Krzysztofik
09-10-2007, 13:13
o kurczę, a nie pod klucz? (z kafelkami i podłogami..) wykończeniówka standardowa, bez udziwnień 30/40 zł/m2 kafelek itp.
duzy wkład własny prac..
Jeżeli budujesz sam to sie zmieścisz.
Biorąc pod uwage nawet dzisiejsze ceny powinno wystarczyć na średni standard.
Koszt materiałów nie jest żadną tajemnicą, kazdy może usiąść i policzyć ile kosztuje dom.
Głowa do góry i zawijać rękawy :wink:
Pozdrawiam.

Cypek
09-10-2007, 13:20
Przy dużych domach (> 250 m2) powiedziałbym spokojnie dasz radę.
Jednak przy małych koszt 1m2 bEdzie wyższy moim zdaniem.
Aczkolwiek wszystko zależy od pojęcia sposobem gospodarczym - dla jednego to wynajmowanie kolejnych ekip dla drugiego 50% wkład własny w robociznę.
Buduj, możesz zawsze zatrzymać się na etapie I a drugi skończyć później jak dozbierasz kaski.

RadziejS
09-10-2007, 13:25
Wg mnie sie da, a takie sa moje uwagi:

Agrumenty ZA:
- BK plus styro, sciana 2W - latwo mozna budowac samemu, latwo sie przycina, jak BK jest suchy to lekki. Forumowicze proponuja murowanie na klej - szybko, tanio, latwo - tylko trzeba miec rowne bloczki
- sciana 2W nie wymaga poteznych fundamentow
- widze, ze brak scian nosnych w srodku - fundament jest latwy, prostokatny - rozwazalbym monolit w gruncie, nad gruntem bloczki lub szalunek. Wg mnie spokojnie mozna wykopac recznie w dwie osoby w 2 dni.
- malo okien sciennych > tanio. Tylko z dachowymi trzeba uwazac po mozna kupic veluxa po 1000 zl sztuke a mozna Okpol, Roto czy inne "no name" za 500. Przy 6 sztukach to 3000 oszcdzednosci
- dach prosty dwuspad - super
- komin sztuk jedna - super, tylko nie zaniedbac wentylacji
- bez fajerwerkow typu pompa ciepla i reku

Generalna zasada to sie pilnowac z wydatkami. Ktos powie, ze nie warto kopac recznie fundamentow bo korarka to tylko 400-500 zl i co to znaczy wobec kosztow calkowitych. Zgadza sie, tylko jak sie potem patrzy na historie konta to wlasnie z takich kwot sklada sie w miesiac niezla sumka. Pojedynczo sie tego tak nie czuje. Zaoszczedzic 10k PLN jest wg mnie bardzo latwo. A wiadomo, ze grosz do grosza.... Poza tym, budujacy (i ja tez) czesto w trakcie budowy ulegaja mysleniu, ze lepiej zaplacic wiecej i miec fajnie niz mniej i mniej fajnie. Np okna w okleinie sa ok 30-40% drozsze. Chcialoby sie miec w kolorze, ale biale tez sa super, i potem tak naprawde nie bedzie to wazne. Drzwi wejsciowe mozna miec za 1000 (nie mowie, ze mozna tez za 600 bo to przesada) a mozna miec za 5000. I tak dalej i tak dalej. Trzeba sobie postawic jasno okreslone priorytety i sie ich trzymac.
Jest duzo prac, ktore mozna zrobic samemu, takze po pracy (polecam dzienniki Marzina i carringtonthomas), ale kosztuje to sporo wyrzeczen.
Ja stan surowy 220m, dwie lukarny, z papa i deskami wybudowalem za 50k PLN - bez przylaczy i papierologii. Da sie, ale latwe to nie jest.