PDA

Zobacz pełną wersję : farba z supermarketu



andopo
09-10-2007, 19:40
Witam,
właśnie zaczynam malowanie i mam sporo farby do kupienia (zdecydowałem się na Dekoral). Pytanie czy brać farbę z superketu? Nie wiem czy to nie są jakieś odpady i czy później nie będzie jakiś problemów. Gdzie kupowaliście?

Pozdrawiam,
Andrzej

Witos
09-10-2007, 19:43
Kup jedna puszkę w supermarkecie i jedną w składzie budowlanym i wykonaj test tak będzie najlepiej. Bo być może ta z supermarketu jest robiona z biedronki.

smiejus
09-10-2007, 19:51
właśnie malujemy dekoralem.
Zarówno z ceny jak i jakości jestem bardzo zadowolona, ale z pewnością nie jest to farba zmywalna.
Tam gdzie bardziej się brudzi (a konkretnie gdzie nasz pies lubi poleżeć) chcemy kupić becersa albo ticurilę (jakoś tak się to pisze)

tokas
09-10-2007, 20:31
Dekoral to nazwa marki.
W jej ofercie sa farby akrylowe (szorowalne) Akrylit W, lateksowe (Akrotix) i farby których główną zaleta jest sniezna biel (Polinak) Kazda farba ma inne zastosowania. Pytanie , która kupiłeś i co chciałes osiagnąć.

ps. farba z marketu i ze sklepu - Dekoral - to ta sama farba, To nie sa zadne odpady etc.

smiejus
09-10-2007, 20:46
Kupiłam Akrylit W (sądząc po opakowaniu, bo nazwy nie pomnę) i tak uważam że nie jest to farba do szorowania, ale kryje ok.

KiZ
09-10-2007, 21:50
Ja własnie nabylem duluxa white fresh (czy tak jakos) podobno nowosc z casto. Malarz po pierwszym dniu bardzo ją chwali.

Krisker
10-10-2007, 07:09
Kupiłam Akrylit W (sądząc po opakowaniu, bo nazwy nie pomnę) i tak uważam że nie jest to farba do szorowania, ale kryje ok.

A ja uważam, że jest ;) I kryje też OK.

Krisker
10-10-2007, 07:11
Witam,
właśnie zaczynam malowanie i mam sporo farby do kupienia (zdecydowałem się na Dekoral). Pytanie czy brać farbę z superketu? Nie wiem czy to nie są jakieś odpady i czy później nie będzie jakiś problemów. Gdzie kupowaliście?

Pozdrawiam,
Andrzej

Kupiłem w Praktikerze dwa rodzaje dekorala - akrylową zmywalną oraz zwykłą emulsję w kolorze. Obie jak najbardziej w porządku, nie widać "cech marketowych" ;) Swoją drogą polecam te farby.

ZŁoty Róg
10-10-2007, 08:35
Potwierdzam że Dekoral Akrylit-W wbrew opisowi nie jest niestety farbą zmywalną, ale naprawdę super kryje. Podkład śniezka lateksowa.

Krisker
10-10-2007, 08:42
Potwierdzam że Dekoral Akrylit-W wbrew opisowi nie jest niestety farbą zmywalną, ale naprawdę super kryje. Podkład śniezka lateksowa.

To ja nie wiem, czym Wy to myjecie :o Ja używam wilgotnej szmatki i dotychczasowe zabrudzenia zeszły bez farby ;) Może nie miałem jeszcze takiego zabrudzenia, które wymagałoby prawdziwego "szorowania", ale nigdy nie wierzyłem w to, że farba może być w ogóle "szorowalna".