PDA

Zobacz pełną wersję : Komin nie z klinkieru



Jerry304
12-10-2007, 06:38
Zaplanowałem kominy z normalnej cegły -tynkowane. Czy gzyms zwieńczający komin nie jest przypadkiem wylewany z betonu?

krzysiek309
12-10-2007, 06:45
My również mamy tradycyjny komin. Jednak zamiast tynkowania okleiliśmy go klinkierem. Co do zwieńczenia dajemy płytę granitową przyklejoną na klej.

kapusta
12-10-2007, 07:20
tzw.czapka kominowa powinna byc wykonana z żelbetu , posiadać kapinosy i najlepiej izolacje między cegłą a betonem wykonaną na lepiszczu

piotrulex
12-10-2007, 07:45
moze nie w temacie ale nigdy bym nie zostawil sobie otynkowanego komina ani oklejanego z plytek

moze moje osiedle jest jakies nienormalne ale co drugi komin wykonany ta metoda wyglada tragicznie - poodklejane plytki spadajace na dach albo odpadajacy tynk i okruszony kawalkami dach

bralismy pod uwage tylko i wylacznie klinkier

rael_ww
14-10-2007, 20:38
moze nie w temacie ale nigdy bym nie zostawil sobie otynkowanego komina ani oklejanego z plytek

moze moje osiedle jest jakies nienormalne ale co drugi komin wykonany ta metoda wyglada tragicznie - poodklejane plytki spadajace na dach albo odpadajacy tynk i okruszony kawalkami dach

bralismy pod uwage tylko i wylacznie klinkier

Nie no, chyba jest jakaś metoda na trwałe otynkowanie komina. Taki w kolorze elewacji i kontrastujący z dachem wygląda pięknie. Czesi robią takie wysokie i zwężające się... i są bez klinkieru. Ponoć należy unikać baranków i takich tam rzeźbionych. Ponoć najlepszy gładki tynk akrylowy, bo deszcz myje. Ponoć... bo nie jestem fachowcem, ale też mnie taki inteesuje.

jabko
15-10-2007, 06:28
moze nie w temacie ale nigdy bym nie zostawil sobie otynkowanego komina ani oklejanego z plytek

moze moje osiedle jest jakies nienormalne ale co drugi komin wykonany ta metoda wyglada tragicznie - poodklejane plytki spadajace na dach albo odpadajacy tynk i okruszony kawalkami dach

bralismy pod uwage tylko i wylacznie klinkier
No to gratulujemy wszyscy.
A jaki piec ? :roll:

beton44
15-10-2007, 06:35
Zaplanowałem kominy z normalnej cegły -tynkowane. Czy gzyms zwieńczający komin nie jest przypadkiem wylewany z betonu?

jest

http://img.trojmiasto.pl/obiekty/news/9800/z9817.jpg

piotrulex
15-10-2007, 10:28
moze nie w temacie ale nigdy bym nie zostawil sobie otynkowanego komina ani oklejanego z plytek

moze moje osiedle jest jakies nienormalne ale co drugi komin wykonany ta metoda wyglada tragicznie - poodklejane plytki spadajace na dach albo odpadajacy tynk i okruszony kawalkami dach

bralismy pod uwage tylko i wylacznie klinkier
No to gratulujemy wszyscy.
A jaki piec ? :roll:

witam

nie wiem czego tu gratulowac?

piec pewnie bedzie niebieski :D

przewiduje ekogroszek a jak bedzie gaz to chce sie na ziemny gazowy przerobic

mkepler
15-10-2007, 11:40
Witam.

Ja też sobie chciałem zrobić komin otynkowany na biało. Jednak po małym rozeznaniu wybrałem klinkier. Nie chce za rok czy dwa remontować w sumie nowego komina.

Kurcze a o tej poziomej izolacji pod betonem nie pomyślałem. Raczej chciałem zrobić jakąś impregnację betonu na czapce komina, albo farbą pomalować. Ale chyba jednak zaimpregnuje, to nie będzie pękać od mrozu.

A, ważna sprawa, komin musi być na pełnych fugach, aby woda nie wsiąkała w cegły i zaprawę.

Jerry304
16-10-2007, 13:30
Moje kominy już stoją .Planuję od góry, pokryć je miedzianą blachą a boki jakimś dobrym klejem wyszlifować na gładko :lol:

bst
16-10-2007, 15:52
Ja mam z cegly pelnej. Na razie otynkowane tynkiem cementowym i zagruntowane mocnym gruntem. Od gory jest czapa betonowa zakryta obrobka blacharska.
Pozniej (na etapie robienia elewacji, albo jak bede mial troche wolnego czasu) zaciagne go jakims tynkiem, Raczej silikatowym.
Ew rozwaze oklejenie plytkami klinkierowymi, ale tu jest wiecej roboty bo trzeba zrobic tak aby klej nie pracowal z kominem (wiec moze siatka + klej).

mynia_pynia
16-10-2007, 17:21
U mnie będzie na kominie tynk a dla tego że klinkier nie pasuje mi do elewacji. Od ziemi do wys. fundamentu będzie tynk z kamyczków szaro-czarno-białych i taki sam będzie komin.

mkepler
16-10-2007, 23:01
Też myślałem, że klinkier nie będzie pasował do mojej elewacji, ponieważ najładniej by pasował na biało otynkowany komin. Jednak w Robenie kupiłem biały klinkier i zrobiłem czapkę z brązowego klinkieru. Jest super. Roben ma tak szeroki wybór klinkierów, że zawsze można coś dobrać.

Parę słów co do jakości. Kupiłem też klika sztuk klinkieru Wienerberger. Niestety nie ma porównania do Robena. Nasiąka wodą i jest 10 razy bardziej miękki niż Roben.

Mam tego pecha, że z Wienerbergera zrobiłem czapki, najbardziej wyeksponowaną część komina na warunki atmosferyczne.

Pzdr, Maciej