PDA

Zobacz pełną wersję : Podwiązywanie sznurkiem wełny rockmin rockwoola



Sebaczaj
12-10-2007, 12:14
Witam. Mam pytanie czy wełnę rockmin należy podwiązywać sznurkiem na krokwiach. Z instrukcji obsługi w dziale doradztwo na stronie Rockwool jest inna welna, której nie trzeba podwiązywać, nie wiem jak jest z wełną rockmin. Odległośc miedzy krokwaimi mam ok 94 cm, miedzy krowie daję 15 cm wełny (5 cm od zewnątrz i 10 cm od wewnątrz). Do krowki przykręcam profile CD60 co 40 cm i miedzy nie daję wełnę rockmin 5 cm. Do profili chcę przykręcić płytę GK 12 mm.

robjan
27-10-2007, 13:30
Przypadkowo trafiłem na Twój temat. Ponieważ w zeszłym roku robiłem u siebie poddasze mogę się z Tobą podzielić moimi uwagami>
Ja między krokwie dawałem 12 cm megarock, a potem w poprzek drugie 12 cm między profil CD. Pierwszą warstwę oczywiście sznurowałem, szczerze powiem że nie wyobrażam sobie bez sznurowania. Sama czynność nie zajmuje dużo czasu, materiał to znikome koszty (ważne sznurek nie rozciągający się), a ocieplenie wykonane solidnie. Nie używałem zszywek tylko gwożdzi 35 mm ocynk, które najpierw wbiłem na gł. ok 15mm, między krokwie włożyłem wełnę, potem sznurek od gwoździsa do gwoździa, na koniec dobiłem gwoździe i koniec. Moim zdaniem koniecznie sznurować.
Pozdrawiam.