PDA

Zobacz pełną wersję : Przydomowe oczyszczalnnie ścieków



gorczyca81
12-10-2007, 15:25
Witam. Zajmujemy się sprzedażą i montażem przydomowych oczyszczalni ścieków. szybko, bez zezwoleń i taniej niż ścieki komunalne.
0 696 38 38 56 Warszawa i okolice transport gratis.

gorczyca81
17-10-2007, 00:24
w zależności od gminy można uzyskać dotacje na taką oczyszczalnie przydomową

gorczyca81
30-10-2007, 21:18
w zależności od gminy można uzyskać dotacje na taką oczyszczalnie przydomowąokoło 2 do 3 tysięcy

BungoI
31-10-2007, 23:33
Witam,
Biologiczne też?

gorczyca81
01-11-2007, 11:14
Witam,
Biologiczne też?

Trochę szerzej bo nie wiem czy chodzi Panu o zakładanie oczyszczalni bilologicznej czy dofinansowanie?? I co Pan rozumie pod pojęciem biologiczna oczyszczalnia?

bazboy
01-11-2007, 17:47
A jeśli plan zagospodarowania przestrzennego nie pozwala na tzw ekologiczną oczyszczalnię ścieków, to co wtedy?????
Czy jest jakiś sposób na obejście przepisów????
Buduję na wiosnę w okolicach Grodziska Maz.

gorczyca81
02-11-2007, 17:39
A jeśli plan zagospodarowania przestrzennego nie pozwala na tzw ekologiczną oczyszczalnię ścieków, to co wtedy?????
Czy jest jakiś sposób na obejście przepisów????
Buduję na wiosnę w okolicach Grodziska Maz.

To kuriozum. nie spotkałem się jeszcze z zakazem budowy oczyszczalni. Prawo budowlane mówi wyraźnie, że aby wybudować taką oczyszczalnie nie trzeba się starać o żadne pozwolenie. Jedynie po wykonaniu prac zgłasza się do urzędu miasta lub gminy, że coś takiego mamy na działcę.

Xena z Xsary
02-11-2007, 17:50
jesli masz w MPZ napisane, ze nie dopuszcza się budowy OŚ to możesz spokojnie przyjąć do wiadomości, że oczyszczałki ci budowac nie wolno

BungoI
02-11-2007, 21:44
Witam. Zajmujemy się sprzedażą i montażem przydomowych oczyszczalni ścieków. szybko, bez zezwoleń i taniej niż ścieki komunalne.
0 696 38 38 56 Warszawa i okolice transport gratis.

Czy montujecie i sprzedajecie także oczyszczalnie bez drenażu rozsączającego?
U mnie jest grunt gliniasto-ilasty więc odpada.
Jeżeli tak - to proszę o ofertę dla 4 osób.

Pozdrawiam: [email protected]

gorczyca81
02-11-2007, 23:48
Witam. Zajmujemy się sprzedażą i montażem przydomowych oczyszczalni ścieków. szybko, bez zezwoleń i taniej niż ścieki komunalne.
0 696 38 38 56 Warszawa i okolice transport gratis.

Czy montujecie i sprzedajecie także oczyszczalnie bez drenażu rozsączającego?
U mnie jest grunt gliniasto-ilasty więc odpada.
Jeżeli tak - to proszę o ofertę dla 4 osób.

Pozdrawiam: [email protected]

Tak montujemy i sprzedajemy bez drenażu ale w niczym nie przeszkadza grunt, ponieważ robimy wtedy nasyp.

BungoI
03-11-2007, 00:18
Tak, wiem ale nasyp tez nie wchodzi w gre. Bardzo prosze o oferte.

gorczyca81
03-11-2007, 16:03
Tak, wiem ale nasyp tez nie wchodzi w gre. Bardzo prosze o oferte.

Ofertę wysłałem. Natomiast jeśli nie nasyp to większy drenaż. Poprostu glębiej się kopie, daje grubszy żwir, później drobny i dalej standard.

gorczyca81
09-11-2007, 17:28
Oczyszczalnie można też kłaść w okresie zimowym. No może poza dniami kiedy jest trzaskający mróz. :D

MRJDomańscy
11-11-2007, 19:12
Witam!

Proszę o ofertę materiał + robocizna dla 4-5 osób. U nas jest piasek.

BungoI
12-11-2007, 18:29
Tak, wiem ale nasyp tez nie wchodzi w gre. Bardzo prosze o oferte.

Ofertę wysłałem. Natomiast jeśli nie nasyp to większy drenaż. Poprostu glębiej się kopie, daje grubszy żwir, później drobny i dalej standard.

Ja po prostu chcę biologiczną a nie drenażową i już :)

Roman77
13-11-2007, 16:52
Witam
Jaka jest potrzebna powierzchnia dzialki (szerokość x długość) aby w terenie gliniastym zamontować drenarz oczyszczalni dla 4 sób ???

jankazik
13-11-2007, 22:48
-->gorczyca81

proszę o ofertę na POŚ dla 4 osób. Grunt piaszczysty lokalizacja w Sulejówku.

pozdrawiam

Roman77
14-11-2007, 17:58
Tak jak myślałem w glinie nie da się zrobić oczyszczalni, potrzebny piaszczysty teren.

gorczyca81
14-11-2007, 21:21
Tak, wiem ale nasyp tez nie wchodzi w gre. Bardzo prosze o oferte.

Ofertę wysłałem. Natomiast jeśli nie nasyp to większy drenaż. Poprostu glębiej się kopie, daje grubszy żwir, później drobny i dalej standard.

Ja po prostu chcę biologiczną a nie drenażową i już :)

OK. Nie ma problemu. Poproszę tylko o plan działki wraz z rozmieszczeniem domu.
ps. oczyszczalnia biologiczna to koszt ok 12 000 PLN + montaż

gorczyca81
14-11-2007, 21:26
-->gorczyca81

proszę o ofertę na POŚ dla 4 osób. Grunt piaszczysty lokalizacja w Sulejówku.

pozdrawiam

Witam. Cena POŚ wraz z montażem to koszt 5500 PLN
ps. prosze się dowiedziećw gminie czy nie ma dofinansowania

gorczyca81
14-11-2007, 21:30
Tak jak myślałem w glinie nie da się zrobić oczyszczalni, potrzebny piaszczysty teren.

To nie prawda. Trochę gorzej się kopie ale da rade. Stosuje się większy drenaż.

gorczyca81
26-11-2007, 23:39
Uzupełnienie dotyczące dofinansowania. BOŚ udziela preferencyjnych kredytów "na cele ekologiczne". W mazowieckim:
Warunki kredytowania:
kwota kredytu: do 70% kosztów zadania (w indywidualnych przypadkach do 90%),
okres kredytowania: do 8 od lat licząc od dnia zawarcia umowy kredytowej,
okres karencji: do 1 roku licząc od dnia zawarcia umowy kredytowej,
oprocentowanie: zmienne, równe aktualnej wysokości oprocentowania w banku (na podstawie uchwały Zarządu BOŚ S.A.) pomniejszonego o 0,5 s.r.w.
możliwa refundacja wydatków poniesionych przed udzieleniem kredytu - za zgodą Funduszu
prowizje: zgodnie z tabelą opłat i prowizji BOŚ S.A.

aguha
29-11-2007, 10:54
Słów kilka o zakazie budowy oczyszczalni. Oczywiście, że jeśli w miejscowym planie zagopodarowania przestrzennego wymagany jest bezodpływowy, szczelny zbiornik na ścieki to znaczy to tylko i wyłącznie, że tylko SZAMBO można sobie zainstalować. I nie pomogą żadne protesty, błagania, telewizja, gazeta czy inne takie. Wiem, bo sama przez to przeszłam. ZAWSZE trzeba zgłosić bowiem zamiar budowy oszczyszczalni. To nie chodzi o uzyskanie zezwolenia na budowę tylko o sam fakt zgłoszenia do starostwa. Starostwo ma 30 dni na: albo milczenie - co jest równoznaczne z brakiem albo SPRZECIW (słowo, które ujrzały oczy me po otworzeniu koperty w sierpniu b.r). Od sprzeciwu przysługuje nam, inwestorom tzw. odwołanie, które jest tylko stratą czasu albowiem, jeśli sprzeciw wynika z tego co pisałam powyżej (plan zagospodarowania przestrzennego) nic nie jest w stanie tego zmienić. PZP jest miejscowym prawem do bezwzględnego przestrzegania. Można pisać o zmianę planu zagosp. przestrz. ale to jest czaso i kaso chłonne. Nie wierzcie wię w banialuki o tym, że nie trzeba zezwoleń na budowe oczyszczalni bo to jest tylko kwestia gry słów. Trzeba NIE MIEĆ SPRZECIWU a to jest równoznaczne......
Pozdrawiam
Posiadaczka "niechcianego" szamba
A

gorczyca81
23-12-2007, 18:55
Wszystkim forumowiczom życzę zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia :D

gorczyca81
29-12-2007, 23:50
Zainteresowanie tym proekologicznym i wygodnym rozwiązaniem (w stosunku do szamba) sprawia, że producenci proponują przeróżne rozwiązania, które można dostosować do każdej wielkości działki. Odpowiadając na pytanie "dla kogo..." śmiało można stwierdzić, że dla każdego (w dużym uproszczeniu). Jeśli tylko gmina nie ma przeciwwskazań to możemy zabierać się do montażu.
1. Domy jednorodzinne,
2. leśniczówki
3. małe ośrodki wypoczynkowe i sanatoryjne
4. szkoły w małych miejscowościach
5. małe osiedla

Wszystko to wiąże się z kosztami ale i TAŃSZĄ eksploatacją.

Frustrat
02-01-2008, 14:41
Czy dysponujecie oczyszczalnią, z której ścieki można odprowadzić bezpośrednio do rowu meljoracyjnego-strumyka

gorczyca81
02-01-2008, 19:02
Czy dysponujecie oczyszczalnią, z której ścieki można odprowadzić bezpośrednio do rowu meljoracyjnego-strumyka

Jest taka możliwość tylko powstaje pytanie czy ten rów nie jet czasem przydrożny? Jeśli jest to strumyk to muszą być to ścieki o wysokim stopniu oczyszczania.

Sebek.f
03-01-2008, 13:18
Witam, proszę o wycenę oczyszczalni dla 4-osobowej rodziny, Warszawa-Białołęka, z drenażem rozsączającym, grunt dobry (były robione badania geologiczne). Z mojego rozeznania wynika że wystarczy zbiornik 2000l - proszę podać czy jedonkomorowa czy więcej i które Państwo polecają i co oferują. Dziękuję.

MRJDomańscy
03-01-2008, 22:39
Jakiej firmy oferujecie oczyszczalnie?

gorczyca81
04-01-2008, 17:42
Jakiej firmy oferujecie oczyszczalnie?
Współpracujemy z:

Firma "MIRMAX"
Mirosław Kubiak
ul. Letniskowa 54
97-212 Budziszewice

Jeśli ma Pan jakieś pytania co do szczegółów oczyszczalni to proszę pytać?
[email protected] lub 0 696 38 38 56

gorczyca81
04-01-2008, 17:44
Witam, proszę o wycenę oczyszczalni dla 4-osobowej rodziny, Warszawa-Białołęka, z drenażem rozsączającym, grunt dobry (były robione badania geologiczne). Z mojego rozeznania wynika że wystarczy zbiornik 2000l - proszę podać czy jedonkomorowa czy więcej i które Państwo polecają i co oferują. Dziękuję.

Wysłałem na priv.

gorczyca81
13-01-2008, 20:55
http://sotralentz.pl
wkrótce zostaniemy partnerem firmy Sotlarentz a co za tym idzie wzbogacimy swoją ofertę o produkty tej firmy

MRJDomańscy
13-01-2008, 21:12
Właśnie tą (z w/w firmy) chcemy zainstalować :)
Czekam wtedy na ofertę cenową dla 4 osób (z wszystkimi niezbednymi rurkami, kolankami).

gorczyca81
18-01-2008, 17:33
Sotralentz jest jedną z pierwszych firm na rynku europejskim, która rozpoczęła produkcję urządzeń przeznaczonych do budowy przydomowych oczyszczalni ścieków. Sprzedaje te technologie od ponad 30 lat, natomiast sam zakład istnieje już od 100 lat.

gorczyca81
21-01-2008, 09:08
Najmocniejsze atuty firmy Sotralentz

1. najnowocześniejsza technologia wytłaczania z rozdmuchem
2. 10 lat w Polsce
3. 100 lat w Europie
4. kompletna gama urządzeń, umożliwiająca dostosowanie typu oczyszczalni praktycznie do każdych warunków gruntowo-wodnych
5. bogate doświadczenie w montażu instalacji POŚ w zróżnicowanych warunkach terenowych
6. 10 lat gwarancji
7. autoryzowany serwis
8. tysiące zadowolonych klientów w Polsce i w Europie

alpejczyk
21-01-2008, 12:15
Tak, wiem ale nasyp tez nie wchodzi w gre. Bardzo prosze o oferte.

Ofertę wysłałem. Natomiast jeśli nie nasyp to większy drenaż. Poprostu glębiej się kopie, daje grubszy żwir, później drobny i dalej standard.

Ja po prostu chcę biologiczną a nie drenażową i już :)

OK. Nie ma problemu. Poproszę tylko o plan działki wraz z rozmieszczeniem domu.
ps. oczyszczalnia biologiczna to koszt ok 12 000 PLN + montaż

Dziwna to cena.W większosci firm cena biologicznej oczyszczalni to koszt 7000-9000, z dowozem w cenie

gorczyca81
21-01-2008, 15:03
Tak, wiem ale nasyp tez nie wchodzi w gre. Bardzo prosze o oferte.

Ofertę wysłałem. Natomiast jeśli nie nasyp to większy drenaż. Poprostu glębiej się kopie, daje grubszy żwir, później drobny i dalej standard.

Ja po prostu chcę biologiczną a nie drenażową i już :)

OK. Nie ma problemu. Poproszę tylko o plan działki wraz z rozmieszczeniem domu.
ps. oczyszczalnia biologiczna to koszt ok 12 000 PLN + montaż

Dziwna to cena.W większosci firm cena biologicznej oczyszczalni to koszt 7000-9000, z dowozem w cenie

owszem. Znam producentów nawet za 6000 tylko pytanie co to za oczyszczalnia i jakiej wydajności? Czy są wszystkie aprobaty techniczne itp.? Jest wiele czynników wpływających na cene. To nie są drzwi, które można wymienić po 5 latach. :D

gorczyca81
22-01-2008, 18:20
Witam. Zajmujemy się sprzedażą i montażem przydomowych oczyszczalni ścieków. szybko, bez zezwoleń i taniej niż ścieki komunalne.
0 696 38 38 56 Warszawa i okolice transport gratis.

anielicka
23-01-2008, 20:17
Szukam jakąś dobra firmę z Wrocławia lub okolic do wykonania przydomowej oczyszczalni ścieków. Interesuje mnie firma Sotlarentz, ale nie tylko. Potrzebuje szybko namiary, bo musze pod oczyszczalnie odrolnić grunt, a na to u mnie w powiecie się trochę czeka.

gorczyca81
24-01-2008, 21:14
Działamy na terenie całej Polski :D

artmag
30-01-2008, 19:43
Witam przymierzamy się do budowy domu i bylibyśmy zainteresowani POŚ.
Nie wiem nic na ten temat- dopiero zaczynam szukać informacji.
Rodzina 4, 5 osobowa. Działka duża, natomiast problemem może być woda gruntowa, która często "stoi" - teraz nachodzi mi do piwnicy starego domu (1,5 m w gruncie)- ok 30 m od miejsca planowanej budowy.
Jeśli to możliwe proszę o przesłanie informacji. Mieszkam w okolicy Konina.

[email protected]

gorczyca81
30-01-2008, 19:45
Środki do przydomowych oczyszczalni ścieków (SEPTIFOS):
1.SEPTIFOS

Aktywator biologiczny do wszystkich rodzajów szamb.
Opakowanie: 1kg (z dozownikiem)
Usuwa przykre zapachy, zapobiega zamulaniu się szamba i przewodów kanalizacyjnych, rozkłada zawartość szamba do postaci płynu i zmniejsza ilość osadów. Nadaje się też do przydomowych oczyszczalni ścieków.

Stosowanie:
1. Dobrać dawkę preparatu do wielkości szamba - na każde 2m3 wsypać 25g preparatu (zawartość dozownika).
2. Za pierwszym razem wsypać podwójną dawkę (najlepiej po opróżnieniu szamba).
3. Preparat stosować co 10-14 dni, wsypując odpowiednią dawkę do muszli klozetowej i spłukując obficie wodą.
4. Po używaniu antybiotyków lub środków bakteriobójczych zastosować podwójną dawkę preparatu.
Uwaga: stosując preparat bakteryjny SEPTIFOS należy używać środków czystości ulegających biodegradacji i nie zawierających chloru.

2.

Septifos Bio-Żel WC - Skutecznie usuwa brud, kamień i nieprzyjemne zapachy, zapobiega zamulaniu się szamba i przewodów kanalizacyjnych, wspomaga działanie aktywatora biologicznego SEPTIFOS.

Stosowanie:
1. Dokładnie spryskać powierzchnię pod obrzeżem muszli klozetowej.
2. Po 30 minutach spłukać wodą.
3. W celu usunięcia silnych zabrudzeń pozostawić na noc.
4. Stosować 1-2 razy w tygodniu.
Uwaga: chronić przed dziećmi, w razie kontaktu ze skórą lub oczami przemyć wodą. W domu, w którym stosuje się preparaty czyszczące przyjazne bakteriom, nie należy używać środków odkażających ani czyszczących reklamowanych jako "zabijające wszelkie bakterie". Stosując przyjazny bakteriom preparat SEPTIFOS BIO - ŻEL WC oraz SEPTIFOS - aktywator biologiczny, można zmniejszyć dawki tego drugiego.


http://allegro.pl/item305252309_septifos_bakterie_do_szamba_oczyszcz alnia_szambo.html

gorczyca81
04-02-2008, 08:55
Witam. Zajmujemy się sprzedażą i montażem przydomowych oczyszczalni ścieków. szybko, bez zezwoleń i taniej niż ścieki komunalne.
0 696 38 38 56 Warszawa i okolice transport gratis.

gorczyca81
07-02-2008, 20:07
Miło mi poinformować, że w naszej ofercie pojawiła się możliwość montażu oczyszczalni firmy Sotralentz. www.sotralentz.pl
więcej pod nr tel. 0 696 38 38 56 lub 0 516 17 22 87 lub [email protected]

gorczyca81
17-02-2008, 19:48
Miło nam poinformować Państwa, iż osadniki gnilne firmy Sotralentz, jako jedne z pierwszych na rynku polskim,znakowane są znakiem

CE

Oznacza to, że produkowane są zgodnie z wymaganiami zawartymi w normie europejskiej EN 12566-1/A1 i przeszły pomyślnie badania w laboratorium akredytowanym.

WM 08
18-02-2008, 19:27
Witam. Zajmujemy się sprzedażą i montażem przydomowych oczyszczalni ścieków. szybko, bez zezwoleń i taniej niż ścieki komunalne.
0 696 38 38 56 Warszawa i okolice transport gratis.
Proszę nie pisać takich tekstów, bo to sugeruje, że wcześniej nie trzeba zgłaszać do starostwa, co jest nieprawdą i wprowadza ludzi w błąd. Za wszelką cenę szukacie klientów.

gorczyca81
19-02-2008, 17:49
Witam. Zajmujemy się sprzedażą i montażem przydomowych oczyszczalni ścieków. szybko, bez zezwoleń i taniej niż ścieki komunalne.
0 696 38 38 56 Warszawa i okolice transport gratis.
Proszę nie pisać takich tekstów, bo to sugeruje, że wcześniej nie trzeba zgłaszać do starostwa, co jest nieprawdą i wprowadza ludzi w błąd. Za wszelką cenę szukacie klientów.

Jest to pierwsza taka uwaga. Nie mogę się z nią zgodzić. Bo czym innym jest zezwolenie a czym innym zgłoszenie. Do tej pory wszyscy forumowicze wiedzieli w domyśle o co chodzi.

gorczyca81
29-02-2008, 19:03
Witam. Zajmujemy się sprzedażą i montażem przydomowych oczyszczalni ścieków. szybko, bez zezwoleń i taniej niż ścieki komunalne.
0 696 38 38 56 Warszawa i okolice transport gratis.

Współpraca z firmami JPR, Sotralentz i nie tylko

gorczyca81
10-03-2008, 10:13
http://foto.onet.pl/ieklu,cls18ckmwbcw,e2zbx,u.html#e2zbx
http://foto.onet.pl/ieklu,cls18ckmwbcw,e2zbx,u.html#e2zc2
http://foto.onet.pl/ieklu,cls18ckmwbcw,e2zbx,u.html#e2zc7

więcej jak tylko znajdę czas

WM 08
10-03-2008, 12:01
No, jeżeli dreny zasypane są żwirem bezpośrednio, to gratuluję!!!

gorczyca81
15-03-2008, 17:49
No, jeżeli dreny zasypane są żwirem bezpośrednio, to gratuluję!!!

bez komentarza. No może mały. Zalecam lekturę na ten temat a nie obrażanie innych. Po zapoznaniu się z tematem czekam na przeprosimy.

WM 08
16-03-2008, 22:08
To był komentarz do zdjęć (konkretnie trzeciego). Za co przepraszać?

gorczyca81
30-03-2008, 19:51
Witam. Zajmujemy się sprzedażą i montażem przydomowych oczyszczalni ścieków.
696 38 38 56 lub [email protected]

gorczyca81
14-04-2008, 23:29
Witam. Zajmujemy się sprzedażą i montażem przydomowych oczyszczalni ścieków.
696 38 38 56 lub [email protected]

Essa
16-04-2008, 22:27
Czy dysponujecie oczyszczalnią, z której ścieki można odprowadzić bezpośrednio do rowu meljoracyjnego-strumyka

Jest taka możliwość tylko powstaje pytanie czy ten rów nie jet czasem przydrożny? Jeśli jest to strumyk to muszą być to ścieki o wysokim stopniu oczyszczania.
W zyciu nie slyszalam wiekszej bzdury!!!!!
Scieki to scieki i zgodnie z prawem nie wolno ich odprowadzac do strumykow czy rowow melioracyjnych. Jesli sie uprzemy na takie rozwiazanie to konieczne jest pozwolenie wodno-prawne bodajze z Ministerstwa, badania wody itp. Pozwolenie takie wygasa po pewnym czasie i trzeba sie starac o nastepne.
Rozwiazaniem w tej sytuacji jest odprowadzenie sciekow na wlasny teren, np. do oczka wodnego czy dolow chlonnych.
Mowa oczywiscie o oczyszczalniach tlenowych z efektywnoscia 95% oczyszczenia, a nie o zwyklych drenazowkach.
Panie Gorczyco - do szkoly :lol:

gorczyca81
17-04-2008, 08:05
Czy dysponujecie oczyszczalnią, z której ścieki można odprowadzić bezpośrednio do rowu meljoracyjnego-strumyka

Jest taka możliwość tylko powstaje pytanie czy ten rów nie jet czasem przydrożny? Jeśli jest to strumyk to muszą być to ścieki o wysokim stopniu oczyszczania.
W zyciu nie slyszalam wiekszej bzdury!!!!!
Scieki to scieki i zgodnie z prawem nie wolno ich odprowadzac do strumykow czy rowow melioracyjnych. Jesli sie uprzemy na takie rozwiazanie to konieczne jest pozwolenie wodno-prawne bodajze z Ministerstwa, badania wody itp. Pozwolenie takie wygasa po pewnym czasie i trzeba sie starac o nastepne.
Rozwiazaniem w tej sytuacji jest odprowadzenie sciekow na wlasny teren, np. do oczka wodnego czy dolow chlonnych.
Mowa oczywiscie o oczyszczalniach tlenowych z efektywnoscia 95% oczyszczenia, a nie o zwyklych drenazowkach.
Panie Gorczyco - do szkoly :lol:

Zgadzam się w zupełności. Temat nie był uściślony. Pozbywając się ścieków nawet oczyszczonych w 95 % poza swoją działkę do np. rowu wymaga pozwoleń wodno - prawnych. A do szkoły chodzę jak najbardziej. Trzeba się uczyć i podnosić swoje kwalifikacje Pani/ Panie Essa :lol:

gorczyca81
27-04-2008, 22:08
Witam. Zajmujemy się sprzedażą i montażem przydomowych oczyszczalni ścieków.
696 38 38 56 lub [email protected]

gorczyca81
04-05-2008, 21:34
Witam. Zajmujemy się sprzedażą i montażem przydomowych oczyszczalni ścieków.
696 38 38 56 lub [email protected]

mruva
10-05-2008, 08:36
Witam; poproszę o ofertę na oczyszczalnię dla 3-4 osób. Grunt jest gliniasty i suchy.

gorczyca81
13-05-2008, 14:43
poszło na skrzynkę

gorczyca81
21-05-2008, 13:48
Witam. Zajmujemy się sprzedażą i montażem przydomowych oczyszczalni ścieków.
696 38 38 56 lub [email protected]

gorczyca81
24-05-2008, 19:58
W odpowiedzi na powtarzające się pytanie, czy na oczyszczalnie trzeba pozwolenia na budowę? odpowiadam, że NIE. W odróżnieniu od szamba nie trzeba pozwolenia a jedynie zgłoszenie w starostwie.

gorczyca81
24-05-2008, 21:01
Podstawy prawne.

Budowa indywidualnej przydomowej oczyszczalni ścieków, o przepustowości do 7,5 m3/d, nie wymaga pozwolenia na budowę(ustawa z dn. 27 marca 2003r Prawo Budowlane Dz.U. 80/03 poz.718 art.29 ustęp 1 pkt. 3), natomiast wymaga zgłoszenia właściwemu organowi - Starostwo- (Prawo Budowlane art.30 ustęp 1 pkt.1)

gorczyca81
09-06-2008, 22:12
Witam. Zajmujemy się sprzedażą i montażem przydomowych oczyszczalni ścieków.
696 38 38 56 lub [email protected]

oleniek
11-06-2008, 20:19
To i ja witam
Rodzina 4osobowa ( w porywach do 5) działka daje możliwość wyboru dowolnej oczyszczalni (1356m2)
Proszę o dwie wyceny
oczyszczalni biologicznej z rozsączeniem wody w terenie (piachy,piachy i jeszcze raz piachy :D - mogłabym żwirownię otworzyć) CZy drenaż rozsączający może być "jedną długą nitką" czy też stosuje się zawsze kilka krótszych?
oczyszczalni drenażowej

manieq82
13-06-2008, 20:25
Witam,
Jestem zainteresowany taką oczyszczalnią ale się zastanawiam....
Gdzie na działce ja umiejscowić. Odległości drenażu od ujęcia wody sa bardzo duże. Mam działkę 50x30 i nie wiem jak i gdzie ja postawić.
Wprawdzie mam obok dwie kolejne działki ale chciałem je sprzedać i jeśli zrobię przy ogrodzeniu od strony którejś z nich to skutecznie uniemożliwię komuś ujęcie wody - chyba
Różne firmy różnie podają a jak jest u Pana Panie @gorczyca??
Poniżej wklejam fotkę planu działki - myślę że jest czytelna
http://img75.imageshack.us/img75/9834/dzialka2mw7.th.jpg (http://img75.imageshack.us/my.php?image=dzialka2mw7.jpg)

magda-shakira23
21-06-2008, 21:50
Witam,

widzę, iż jest to bardzo konkretne forum. Mam nadzieję tym samym kilka rad o was otrzymać.
Mianowicie czeka mnie niebawem montaż przydomowej oczyszczalni ścieków. Chciałbym się dowiedzieć:
1. Jak uzyskać dotacje z urzędu miasta/gminy na taką oczyszczlanie?
2. Jakie warunki trzeba spełniać?
3. Czy trzeba mieć na taką oczyszczlanie pozwolenie, czy trzeba gdzieś to zgłoszać, nawet jeśli jest to oczyszczalnia z drenażami?
4. Jaki może być obecny koszt? Ja mam firmę która może zrobić mi to za 7.000zl, czy to dużo, jak na oczyszczalnie 4 osobową?

pozdrawiam i czekam na odzew

gorczyca81
04-07-2008, 12:37
Do góry. :D

manieq82
04-07-2008, 22:21
@magda-shakira23

Z moich dotychczasowych informacji wynika że:
1. Można uzyskać z gminy jeśli taka ma na to środki, lub np. wspiera lokalnie budowę takowych. Zawsze można poprosić - są findusze które gmina rozdysponowuje - nie ma na to standardu
2. Plan miejscowy zagospodarowania terenu nie może ci takiej oczyszczalni wykluczać (rzadkie przypadki)
3. Trzeba zgłosić zamiar budowy do starostwa
4. To zależy czy oczyszczalnia z drenażem - najprostrze czy ze złożem biologicznym , studnia chłonna - kombinacji jest wiele. Dla 4 osobowej rodziny koszt samej oczyszczalni najprostrzej to około wydatek 3500 (bez montażu) górna granica to cos koło 10k
Montzarz polega na wykopaniu dołka i rozprowadzeniu ew. drenażu li innych - raczej niezbyt drogi (wg mnie maks 1000)

Pozdro

gorczyca81
12-08-2008, 19:31
do góry

misiekotwock
15-08-2008, 19:02
witam.mam pytanko.co ile oproznia sie taki zbiornik przy POS.poprosze o wycene 3 osoby teren piaszczysty otwock

gorczyca81
16-08-2008, 10:40
witam.mam pytanko.co ile oproznia sie taki zbiornik przy POS.poprosze o wycene 3 osoby teren piaszczysty otwock

to zależy od producenta i użytkowania. Średnio raz na 2 lata (przy założeniu że jet to oczyszczalnia drenażowa - przy oczyszczalni ze złożem biologicznym nawet raz na 4 lata) Co do wyceny musiałbym obejrzeć działkę jaka oczyszczalnia wchodzi w grę. Robiliśmy oczyszczalnie w Józefowie przy ulicy Wiązowskiej dla 3 osób przy bardzo dobrze przepuszczalnym gruncie i wyniosła ona 6000 PLN

gorczyca81
04-09-2008, 09:11
Do góry.

KonradJot
04-09-2008, 22:29
Do góry.

Witam
panie Łukaszu co z moim tematem przekroju gruntowego??
Bardzo proszę o pilny kontakt w tej sprawie, ponieważ trochę to nie poważne-wstrzymuje mnie pan już zbyt długo.
Numer telefonu do mnie sądzę że pan zna. :wink:
Pozdrawiam
Konrad Jaśkowski

gorczyca81
21-09-2008, 23:38
:D

jankazik
08-10-2008, 22:18
Panie Gorczyca proszę o pilny kontakt w sprawie zamontowania oczyszczalni.
Miał się Pan odezwać trzy tygodnie temu. Dzwonię i dzwonię a Pan nie odbiera
telefonu. Poczty też Pan nie czyta.
Sulejówek

gorczyca81
10-12-2008, 16:11
:D

mk1a
10-12-2008, 17:08
witam poprosze o wycene oczyszczalni biologicznej dla 3:4 osoby
oraz wymagane odleglości od domu,studni,granicy działki i takie tam
woda z oczyszczalni była by pompowana do oczka wodnego

gorczyca81
10-12-2008, 20:07
witam poprosze o wycene oczyszczalni biologicznej dla 3:4 osoby
oraz wymagane odleglości od domu,studni,granicy działki i takie tam
woda z oczyszczalni była by pompowana do oczka wodnego


przybliżony koszt oczyszczalni ze złożem biologicznym z możliwością wykorzystania wody do oczka to 9500 PLN. Oczyszczalnia jest firmy JPR z Żyrardowa. www.jpr.pl

Zazdrośnica
10-12-2008, 20:31
Witam

przeczytałam cały wątek ale nie znalazłam odpowiedzi czy również wykonujecie Państwo badanie gruntu przed zaproponowaniem rodzaju oczyszczalni, interesuje mnie taka która nie zajmie dużo miejsca i odda wodę do oczka lub do podlewania, w projekcie mam szambo ale w MPZP nie ma wymogu szamba więc oczyszczalnię można, czy pomagacie w uzyskaniu dotacji i pisaniu wniosków itp. ewentualne wykonanie oczyszczalni byłoby w marcu 2009

pozdrawiam

gorczyca81
10-12-2008, 20:41
Witam

przeczytałam cały wątek ale nie znalazłam odpowiedzi czy również wykonujecie Państwo badanie gruntu przed zaproponowaniem rodzaju oczyszczalni, interesuje mnie taka która nie zajmie dużo miejsca i odda wodę do oczka lub do podlewania, w projekcie mam szambo ale w MPZP nie ma wymogu szamba więc oczyszczalnię można, czy pomagacie w uzyskaniu dotacji i pisaniu wniosków itp. ewentualne wykonanie oczyszczalni byłoby w marcu 2009

pozdrawiam

Tak. Robimy badanie gruntu. Z tym, że jeśli chce Pani wykorzystywać wodę do podlewania lub oczka wodnego to nie jest potrzebne badanie gdyż "ścieki" opuszczające oczyszczalnie mają wysoki stopień oczyszczenia (95 - 98 %). Pomagamy wykonać dokumentację potrzebną do zgłoszenia.

gorczyca81
14-12-2008, 11:14
Witam. Zajmujemy się sprzedażą i montażem przydomowych oczyszczalni ścieków.
696 38 38 56 lub [email protected]

gorczyca81
01-01-2009, 21:48
:D

gorczyca81
13-01-2009, 22:50
Sprzedaż, montaż, serwis przydomowych oczyszczalni ścieków. 0 696 38 38 56

gorczyca81
15-01-2009, 15:20
do końca lutego 8% rabatu na oczyszczalnie firmy JPR System z Żyrardowa. przykładowo oczyszczalnia z systemem drenażowym dla 4 osób to koszt 2300 PLN

jankazik
18-01-2009, 19:16
Panie Gorczyca proszę o pilny kontakt w sprawie zamontowania oczyszczalni.
Miał się Pan odezwać trzy tygodnie temu. Dzwonię i dzwonię a Pan nie odbiera
telefonu. Poczty też Pan nie czyta.
Sulejówek

Panie "gorczyca81" - powyżej zacytowałem swój post z początku października 2008. Do dnia dzisiejszego nie odezwał się Pan pomimo tego, że próbowałem się skontaktować i telefonicznie (nie odbierał Pan telefonu) i mailowo (nie odpisywał Pan na moje maile). Pomimo umowy nie wykonał Pan w ubiegłym roku instalacji POŚ pomimo, że wziął Pan zadatek i jeszcze we wrześniu umawialiśmy się na robotę.

gorczyca81
03-02-2009, 19:30
Witam. Do końca lutego promocja na produkty firmy JPR. Od cen katalogowych (dostępne na www.jpr.pl) 15 % rabatu. Zapraszam

gorczyca1981
09-02-2009, 19:45
Sprzedaż, montaż, serwis przydomowych oczyszczalni ścieków. 0 696 38 38 56

gorczyca81
19-02-2009, 18:42
Tunele filtracyjne INFILTRATOR wykorzystywane są w drugim etapie oczyszczania ścieków w oczyszczalniach drenażowych. Są one atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnego rozsączania ścieków wykonywanego z rur, odpowiedniej granulacji kruszywa oraz zabezpieczającej geowłókniny.
Z uwagi na rosnące ceny kruszywa oraz zwiększające się problemy z dostępnością tego surowca tunele filtracyjne pozwalają zastąpić klasyczny układ drenażu rozsączającego z podsypką żwirową przez układ niewymagający dodatkowych surowców poza tunelami filtracyjnymi. Tunele instaluje się bezpośrednio w gruncie rodzimym, co czyni instalacje, prostą i skraca czas montażu. Duża powierzchnia infiltracyjna tuneli pozwala ograniczyć powierzchnię poletka filtracyjnego, zredukować długość systemu rozsączani, a odpowiednie ożebrowanie komory pozwala na instalację urządzenia nawet w miejscach o niedużym natężeniu ruchu kołowego (podjazd do garażu). Technologia oczyszczania ścieków podobnie jak w tradycyjnym drenażu rozsączającym składa się z dwóch etapów.
Eksploatacja instalacji nie odbiega od czynności eksploatacyjnych w typowej oczyszczalni.
Inwestycja w POŚ z tunelami filtracyjnymi w zastępstwie tradycyjnego drenażu ze żwiru i piasku nieznacznie podwyższa koszty jej wykonania i z pewnością warto ją rozważyć jako alternatywę tradycyjnych rozwiązań.[/img]

gorczyca1981
06-03-2009, 12:18
:D

alpejczyk
11-03-2009, 19:52
Panie Gorczyca proszę o pilny kontakt w sprawie zamontowania oczyszczalni.
Miał się Pan odezwać trzy tygodnie temu. Dzwonię i dzwonię a Pan nie odbiera
telefonu. Poczty też Pan nie czyta.
Sulejówek

Panie "gorczyca81" - powyżej zacytowałem swój post z początku października 2008. Do dnia dzisiejszego nie odezwał się Pan pomimo tego, że próbowałem się skontaktować i telefonicznie (nie odbierał Pan telefonu) i mailowo (nie odpisywał Pan na moje maile). Pomimo umowy nie wykonał Pan w ubiegłym roku instalacji POŚ pomimo, że wziął Pan zadatek i jeszcze we wrześniu umawialiśmy się na robotę.
Myślałem o tej oczyczszalni alepo tej wiadomości całkowita dyskfalifikacja.

ROLMAN
11-03-2009, 21:37
przeczytałem cały wątek i strach wielki mnie ogarnia, jak można ludzi robić w bambuko. "Masz ochotę NA KŁOPOTY - GORCZYCA ich tobie dostarczy." takim hasłem powinieneś gorczyco reklamować swój proceder. z tego, co napisałeś widać, że nie masz nawet blado-zielonego pojęcia na temat przydomowych oczyszczalni ścieków, a o ich montażu w twoim wykonaniu strach nawet pomyśleć. mam nadzieję, że niewiele osób dotąd skrzywdziłeś swoimi usługami. wciskasz ludziom kity i żerujesz na ich niewiedzy.

ROLMAN
14-03-2009, 22:33
Panie Gorczyca proszę o pilny kontakt w sprawie zamontowania oczyszczalni.
Miał się Pan odezwać trzy tygodnie temu. Dzwonię i dzwonię a Pan nie odbiera
telefonu. Poczty też Pan nie czyta.
Sulejówek

Panie "gorczyca81" - powyżej zacytowałem swój post z początku października 2008. Do dnia dzisiejszego nie odezwał się Pan pomimo tego, że próbowałem się skontaktować i telefonicznie (nie odbierał Pan telefonu) i mailowo (nie odpisywał Pan na moje maile). Pomimo umowy nie wykonał Pan w ubiegłym roku instalacji POŚ pomimo, że wziął Pan zadatek i jeszcze we wrześniu umawialiśmy się na robotę.
Myślałem o tej oczyczszalni alepo tej wiadomości całkowita dyskfalifikacja.

witam,
zdaje się, że oto mamy koniec naciągacza i ignoranta gorczycy81. synek przeniesie się na inne forum i tam od nowa zacznie naciągać ludzi.
gdybyś się jednak jeszcze pojawił gorczyco, zgłoś się po naukę. tylu bzdur od jednej osoby w życiu nie słyszałem. w oczyszczalniach "siedzę" nie od dziś, poduczyć cię mogę. jednak uczciwego człowieka z ciebie nie zrobię.

gorczyca81
15-03-2009, 20:17
Panie Gorczyca proszę o pilny kontakt w sprawie zamontowania oczyszczalni.
Miał się Pan odezwać trzy tygodnie temu. Dzwonię i dzwonię a Pan nie odbiera
telefonu. Poczty też Pan nie czyta.
Sulejówek

Panie "gorczyca81" - powyżej zacytowałem swój post z początku października 2008. Do dnia dzisiejszego nie odezwał się Pan pomimo tego, że próbowałem się skontaktować i telefonicznie (nie odbierał Pan telefonu) i mailowo (nie odpisywał Pan na moje maile). Pomimo umowy nie wykonał Pan w ubiegłym roku instalacji POŚ pomimo, że wziął Pan zadatek i jeszcze we wrześniu umawialiśmy się na robotę.
Myślałem o tej oczyczszalni alepo tej wiadomości całkowita dyskfalifikacja.

witam,
zdaje się, że oto mamy koniec naciągacza i ignoranta gorczycy81. synek przeniesie się na inne forum i tam od nowa zacznie naciągać ludzi.
gdybyś się jednak jeszcze pojawił gorczyco, zgłoś się po naukę. tylu bzdur od jednej osoby w życiu nie słyszałem. w oczyszczalniach "siedzę" nie od dziś, poduczyć cię mogę. jednak uczciwego człowieka z ciebie nie zrobię.


Najważniejsze to "uczciwa" konkurencja. Bez komentarza.

ROLMAN
15-03-2009, 22:42
najważniejsza to jest uczciwość. skoro brak ci argumentów, faktycznie nie komentuj.

gorczyca1981
24-03-2009, 19:34
Witam. Zajmujemy się sprzedażą i montażem przydomowych oczyszczalni ścieków.
696 38 38 56 lub [email protected]

ROLMAN
28-03-2009, 18:13
znów ludzi chcesz naciągać?
zanim ktoś się zdecyduje skontaktować z imć gorczycą , niech poczyta sobie, co jest napisane powyżej w wątku.
chcesz kłopotów? zgłoś się do gorczycy!
pa.

jankazik
30-03-2009, 15:58
Witam użytkowników forum i wyjaśniam, że nie jestem konkurencją, tylko klientem, któremu "gorczyca81" jest winien albo wykonanie roboty do końca albo zwrot zadatku.

ROLMAN
30-03-2009, 18:03
witaj jankazik,
gorczyca jest bezczelny do granic możliwości, skoro wciąż się ogłasza. on osobiście nie jest dla mnie konkurencją. dostaję po prostu gorączki, jak czytam , co on ludziom wyprawia. z zasobu jego wiedzy wnioskuję, że większość jego montaży nie działa jak należy. wybierz dla swojego dobra zwrot zadatku.

gorczyca81
02-04-2009, 19:59
Witam. Zajmujemy się sprzedażą i montażem przydomowych oczyszczalni ścieków.
696 38 38 56 lub [email protected]

ROLMAN
13-04-2009, 15:40
znów ludzi chcesz naciągać?
zanim ktoś się zdecyduje skontaktować z imć gorczycą , niech poczyta sobie, co jest napisane powyżej w wątku.
chcesz kłopotów? zgłoś się do gorczycy!
pa.

gorczyca81
19-04-2009, 19:55
Witam. Zajmujemy się sprzedażą i montażem przydomowych oczyszczalni ścieków.
696 38 38 56 lub [email protected]

gorczyca81
28-04-2009, 09:50
Witam. Zajmujemy się sprzedażą i montażem przydomowych oczyszczalni ścieków.
696 38 38 56 lub [email protected]

Valdi12
28-05-2009, 12:48
Gorczyca? dlaczego ignorujesz posty jankazika? :lol:

gorczyca81
30-05-2009, 15:29
Gorczyca? dlaczego ignorujesz posty jankazika? :lol:

Ponieważ nic temu Panu nie jestem winien. Zaliczkę wziąłem owszem ale nie na poczet montażu tylko zbiorników, które później dostarczyłem.

jankazik
09-06-2009, 14:43
Pisze Pan nieprawdę Panie gorczyca81. Za zbiornik i rury zapłaciłem przelewem (przedpłata na Pana konto bankowe) i mam oczywiście potwierdzenie a Pan nie dostarczył mi faktury na ten zakup. Polecam się nad tym zastanowić, bo nie było to 50 groszy. Natomiast niezależnie od tego wziął Pan dodatkowo ode mnie 500 zł zadatku na poczet wykonania roboty, której do dziś Pan nie wykonał. Od września ubiegłego roku. Przypominam też i informuję forumowiczów, że ani na telefony ani na maile Pan nie odpowiada(ł). Mam zatem taką propozycję: skoro nie jest Pan w stanie (z jakichkolwiek przyczyn) wykonać tej roboty to proszę dobrowolnie zwrócić mi zadatek (odstąpię od kodeksowej podwójnej wysokości) i zakończymy tę współpracę. Ja z pewnych względów nie mogę teraz dokończyć tej sprawy, ale mam nadzieję, że niedługo wrócę do tego.

pozdrowienia dla forumowiczów

gorczyca81
20-07-2009, 12:32
Witam. Zajmujemy się sprzedażą i montażem przydomowych oczyszczalni ścieków.
696 38 38 56 lub [email protected]

jankazik
20-07-2009, 14:56
Panie gorczyca81 - ponawiam swoją propozycję.

gorczyca81
10-08-2009, 11:27
Witam. Zajmujemy się sprzedażą i montażem przydomowych oczyszczalni ścieków.
696 38 38 56 lub [email protected]

jankazik
12-08-2009, 18:57
Jeżeli ktoś chciałby korzystać z oferty tego pana to proszę przeczytać kilka postów powyżej.

Panie gorczyca81 - do końca sierpnia br daję panu czas na dostarczenie mi faktury za zakupione przeze mnie od pana elementy oczyszczalni (to już prawie 1,5 roku) oraz zwrotu 500 zł wpłaconego zadatku na konto wykonania robót, których pan nie wykonał.