PDA

Zobacz pełną wersję : Hydraulika, CO + kanaliza czy to dużo???



Seba7207
12-10-2007, 17:48
Parter: 7 grzejników;
Poddasze: 5 grzejników;
Instalacja rozdzielaczowa (parter + poddasze) z rodzielacza do każdego grzejnika 2 przewody;

Parter: Kuchnia zlew;
Parter 1 x WC + 1 umywalka - 1m od pionu;
Poddasze łazienka: kabina prysznicowa, zlew, WC - ok 3-4m od pionu.

Gość za samą robociznę bez białego montażu chce 8-9 tys. zł. Czy to dużo? Szukać innego?

Bobek
12-10-2007, 20:20
Szukaj następnego . Bez kotłowni ta cena podzielona na 2 to dobra cena dla wykonawcy - dla inwestora może mniej

CoolaTT
12-10-2007, 20:36
Pewnie, że szukaj - chyba że gość kaloryfery daje własne.

D&R
12-10-2007, 21:07
witam
właśnie jestem po rozliczeniach
35m2 podłogówki +9 grzejników +wc bidet 2 umywalki kabina i wanna +kuchnia zlew i zmywarka
2 kratki spustowe zamonyowanie stelarzy i wykonanie 2 skrzynek w kotłowni
do grzejników i podłogówki + rura do komina cena za całość 4700 netto

Seba7207
13-10-2007, 05:45
W tym oczywiście jest robocizna kotłowni z piecem gazowym. Jeśli chodzi o kaloryfery to na poddaszu nie podłączane - ze względu , że brak ocieplenia ścian. Nie byłoby ich na czym zawiesić. Jest to koszt samej robocizny. Ponadto gośc namawia żeby nie wstawiać kondensata, ponieważ rurki mają w takim przypadku większe przekroje - zwiększony koszt materiałów, droższy piec no i droższe grzejniki - większe wymiary. Odradza Viessmana i Vailanta a poleca Immergas. Podłogówki nie mam.

CoolaTT
13-10-2007, 08:51
W tym oczywiście jest robocizna kotłowni z piecem gazowym. Jeśli chodzi o kaloryfery to na poddaszu nie podłączane - ze względu , że brak ocieplenia ścian. Nie byłoby ich na czym zawiesić. Jest to koszt samej robocizny. Ponadto gośc namawia żeby nie wstawiać kondensata, ponieważ rurki mają w takim przypadku większe przekroje - zwiększony koszt materiałów, droższy piec no i droższe grzejniki - większe wymiary. Odradza Viessmana i Vailanta a poleca Immergas. Podłogówki nie mam.

Kolega hydraulik pewnie poleca to na co ma większy rabat w hurtowni, lub ewentualnie jakieś bonusowanie. Będzie Ci mówił, że możesz kupić sam, a on Ci tu i tu najlepszy rabat załatwi i jeżeli Ty to kupisz to on i tak zawinie bonusik z hurtowni.

O opinie na temat grzejników to bym raczej zapytał użytkowników forum (są tu też hydraulicy) oraz znajomych. Nie podważając jakości oczywiście żadnej z wymienionych przez Ciebie marek.

tomek i ania
13-10-2007, 17:56
witam, jestem po spotkaniu z wykonawcą , oto ceny w Szczecinie:
- montaż kotłowni - 800zł
- montażgrzejników - 10 szt - 2500
- montaż inst.wodnej - 11 pkt - 2750
- montaż inst. kanalizacyjnej - 13 pkt - 1300
- montaż inst.gazowej wewn. - 600zł
- montaż ogrzewania podłogowego - 45mkw - 2250
- montaż ukłądu mieszającego - 250 zł
- montaż ukł cyrkulacyjnego w kuchni(bo dakeko od kotłowni) - 250 zł
- montaż ukł. kominowego - 600 zł

W SUMIE 11300 ZŁ, I JEST TO KOLEJNA WYCENA O PODOBNEJ WARTOŚCI
POZDRAWIAM

Seba7207
20-10-2007, 15:25
Podnoszę.. Prosze o opinie. Zaznaczam, że nie ma żadnej podłogówki czyli:
- 11 grzejników,
- montaż + podłączenie pieca;
- rozprowadzenie kanalizy (1 pion) - parter WC, Zlew + zlew kuchnia;
- poddasze: zlew, prysznic, WC
- system rozdzielaczowy
- bez białego montażu
SAMA ROBOCIZNA 8 tys. zł :o :o :o :o

mauro
28-10-2007, 20:19
5000 zl to chyba cena za robocizne do przyjecia

piotrulex
31-10-2007, 20:55
ceny w Toruniu:
- montaż calosci kotłowni - 1200zł
- montaż grzejników - 1szt - 100
- montaż inst.wodnej - 1 pkt - 100
- montaż inst. kanalizacyjnej - 1 pkt - 100 (kibelek, pralka)
- montaż ogrzewania podłogowego - 1mkw - 20
- montaż ukłądu mieszającego - nie wiem co to
- montaż ukł cyrkulacyjnego w calym domu - 100 za poziom

prysznic to 1pkt i nie licza osobno za wode i osobno za kanalize

przepraszam za przerobienie czyjegos posta :wink:

Oba
12-01-2008, 21:30
witam
Ja troche z innej beczki- hydraulika

Czy 20 000 to dobra cena za kompleksowe wykonanie centralnego ogrzewania i wody (rurki miedziane,piec kondensacyjny valiant, zasobnik, grzejniki itp)
prosze o opinie
pozdrawiam

CoolaTT
12-01-2008, 23:28
witam
Ja troche z innej beczki- hydraulika

Czy 20 000 to dobra cena za kompleksowe wykonanie centralnego ogrzewania i wody (rurki miedziane,piec kondensacyjny valiant, zasobnik, grzejniki itp)
prosze o opinie
pozdrawiam
A ile tych metrów bo wygląda nie najgorzej z materiałami oczywiście.

Oba
13-01-2008, 01:40
dom o powierzchni 220 m2 w rzeszowie do tego wliczony jest odbior kominiarski

CoolaTT
13-01-2008, 06:05
dom o powierzchni 220 m2 w rzeszowie do tego wliczony jest odbior kominiarski

To w takim razie w moim odczuciu to wcale nie jest aż tak drogo.

arktyk
13-01-2008, 19:01
U mnie dom w prymulkach 120 m pow uzytkowej...

hydraulika na etapie stanu surowego zamkniętego (30 punktów) - co, cwu, kanaliza, woda - 8500 zł materiał plus robocizna
Miałem też oferty za 15000 zł i więcej

Pozdr.

krk women
18-01-2008, 21:51
Witam a co sądzicie o cenie 42 000za:
kocioł vaillantvc plus 246/3-5
13 grzejników purmo vko 22 oczywiscie różne rozmiary(ale nie bede tu pisac)
zasobnik 220 l
3 grzejniki drabinkowe dalis
reglator vrt 360 calorMATIC I INNE POMPY FILTRY WODY GAZU ITP
oczywiście będzie zrobiona instaalacja gazowa (na zewnątrz i w środku)zrobienie w sumie całego CO, CW i kanalizy (robota z materiałem)wszytsko full
Będzie równiez ogrzewanie podłogowe na 30 m2 w domu

Mam nadzieję ze nieczego nie pominęłam

Mam juz rozprowadzone dgp w domu-hydraulik zaproponował mi zamiast wodnej podłogówki elektryczną-czy uważacie ze to dobry pomysł-chodzi o to ze nie trzeba by było włączac pieca gdy chodzi dgp. Dołożyłby tez grzałki elektryczne do grzejników zeby móc tym osobno sterowac-jak wychodzi cenowo taka elektryczna podłogówka?

krk women
18-01-2008, 21:52
Zapommniałam o najważniejszym- taki domek :
http://www.krajobrazy.com.pl/projekty_domow/szmaragd/

CoolaTT
19-01-2008, 08:58
W moim odczucicu cena do przyjęcia, potargowałbym się jeszcze o kilka złotych.Myslę, że 2000 w dół jest jak najbardziej do osiągnięcia. No może jeszcze więcej. Ogólnie cena nie jest jakoś mocno wygórowana.


A pozatym to mam pytanie odnośnie psa ze zdjęcia. Ile taki dog błękitny kosztuje? Bo jak sie przeprowadzę na wieś to chciałbym takowego posiadać.

krk women
19-01-2008, 09:07
W takim razie spróbuje jeszcze pogadać.
Jeśli chodzi o psiaka to niestety nie jest mój ,ale również mam w planie takiego do mojego nowego ogródka zakupić-ceny są różne (można kupic za 500 i za 2500), ja nie chcę psa z rodowodem więc cena napewno będzie w granicach od 500zł

asiulka
22-01-2008, 21:39
czy 150,- za punkt hydrauliczny w Trójmieście jest ok?
czy standardem jest to że tyle samo bierze spec zarówno za wykonanie punktu hydr. jak i przesunięcie go o np.0,5 metra? jak dla mnie to jednak jest różnica
:-?

Pawek budowniczy
24-01-2008, 18:52
Ustka! punkt tzn nie ma rozdzielenia na zimna ciepla itdnp toaleta 200,umywalka 200 prysznic 200 nie liczy od metra bez wzgledu na odlegosc bierze 200 pln.Natomiast kaloryfery sztuka z montazem 200 pln.Podlogowka 10 metrow kwadratowych 200 pln(tzn ulozenie steropianu ,folii,mocowanie rurek proba cisnieniowa)Podlaczenie kominka z plaszczem wodnym (tzn kompletny gotowy do odpalenia)bierze 1200 pln.
Kanaliza tak samo nie liczy ile metrow rury tylko punkt 200 pln.prosze o opinie czy to duzo ? :(oczywiscie material jest moj!

Irena D
27-01-2008, 18:46
Mamy takie same problemy z ustaleniem opłaty za hydraulika. Za całe rozprowadzenie rurek i tych wszystkich punktów wraz z podłogówka na ok 30 m2 razem z materiałem zapłacilismy 11 tys. Teraz hydraulik podłączał kocioł, nasze grzejniki w liczbie 6 szt ( razem z łazienką), cyrkulację, zasobnik na wode-podłaczenie, jeszcze mamy solary , ale to robił ktoś inny, ten tylko podłaczał wszystko w jedną całość. Podał nam kwotę 6,5 tys razem z jego materiałem tzn rurki , jakieś kolanka itp. Dał mi te wuzetki, ale tego jest tyle , że mam wątpliwości czy to sie wszystko zmieściło u nas czy w domku obok :lol: . Jesli ktoś sie na tym zna to pomóżcie nam to rozgryźć.

jacekaqua
03-02-2008, 07:39
Zapommniałam o najważniejszym- taki domek :
http://www.krajobrazy.com.pl/projekty_domow/szmaragd/

to o czym mówisz jest do zrobienia za około 32000 :D

krk women
03-02-2008, 10:48
10 000 mniej !! W tej cenie jest tez wyprowadzenie pod solary i jest to górna granica cenowa. Moze tak- robocizna 9000 a ile wyjdzie materiałów to reszta.Moze być tylko mniej gdyż policzył specjalnie z nadwyżka jakbym jeczsze cos wiecej wymyśliła.
Czy ta cena robocizny jest ok?

kaloosa
03-02-2008, 19:14
montaz instalacji wodno-kanalizacyjnej 1pkt 50 zl

RoleX
04-02-2008, 16:04
U mnie metrów 88 piętro i poddasze i wygląda to tak:

kocioł Vaillant VUW 242-3 z zamkniętą komorą spalania 3580zł
komin do pieca turbo 1169zł (rura, wyjście z pieca, rozdzielacz kominowy, zakonczenie górne(daszek))
szafki do rozdzielaczy 500zł
rozdzielacze (2 szt) 400zł
+dodatki do rozdzielaczy (zawory ,odpowietrzniki,....) 600zł
rura dół+góra do c.o. ok 200mb 1500zł
+dodatki 600zł
grzejniki Buderus 8szt +dwa grzejniki łazienkowe drabinki 5000zł
zawory, zawiesia do grzejników 1000zł
woda bieżąca (rura, podejścia pod baterie, zaworki....) 2000zł
kanalizacja 1000zł

do tego 7% vat.

Drogo ??

cubus26
04-02-2008, 18:48
W moim odczucicu cena do przyjęcia, potargowałbym się jeszcze o kilka złotych.Myslę, że 2000 w dół jest jak najbardziej do osiągnięcia. No może jeszcze więcej. Ogólnie cena nie jest jakoś mocno wygórowana.


A pozatym to mam pytanie odnośnie psa ze zdjęcia. Ile taki dog błękitny kosztuje? Bo jak sie przeprowadzę na wieś to chciałbym takowego posiadać.

A tak jeszcze z inne beczki
Do CoolaTT
Możesz mi polecić jakiegoś dobrego i niedrogiego hydraulika do wykonania całej instalacji sanitarnej i CO. (ew. siebie?). Dom o pow. 135m2 w Niewodnicy Koryckiej na ul Piaskowej
Pozdrawiam
Michał Jakubik
[email protected]
607-054-066

cubus26
04-02-2008, 18:48
W moim odczucicu cena do przyjęcia, potargowałbym się jeszcze o kilka złotych.Myslę, że 2000 w dół jest jak najbardziej do osiągnięcia. No może jeszcze więcej. Ogólnie cena nie jest jakoś mocno wygórowana.


A pozatym to mam pytanie odnośnie psa ze zdjęcia. Ile taki dog błękitny kosztuje? Bo jak sie przeprowadzę na wieś to chciałbym takowego posiadać.

A tak jeszcze z inne beczki
Do CoolaTT
Możesz mi polecić jakiegoś dobrego i niedrogiego hydraulika do wykonania całej instalacji sanitarnej i CO. (ew. siebie?). Dom o pow. 135m2 w Niewodnicy Koryckiej na ul Piaskowej
Pozdrawiam
Michał Jakubik
[email protected]
607-054-066

CoolaTT
05-02-2008, 07:32
Niestety swojego hydraulika nie polecę - chociaż robotę wykonał bardzo dobrze to nie pasuje mi w nim kilka szczegółów. Mianowicie:

- wszystko bierze ze sklepu, a ty rozliczasz sie powiedzmy co np miesiąc czy co 2 tygodnie - nie wiesz ile to cię będzie kosztować
- kiedy ja płaciłem z koparkę 80zł/h podczas robienia przyłącza on robił sobie przerwy na papierosa takie powiedzmy 10min/h
- trzeba po nim sprzątać - a potrafił nabroić, tam gdzie robi tam śmieci
- kilka razy wziąłem urlop i robiłem u niego za pomocnika - tego oczywiście od ceny nie odliczał - czyli pracowałem za darmo.

Z perspektywy czasu robota wykonana bardzo fajnie, ale w kwocie którą załaciłem powinna się też znaleźć działka dla mnie. No cóż fachowiec starej daty - robota wykonan bez lipy, ale za to z kupą nerwów.

krk women
05-02-2008, 11:56
montaz instalacji wodno-kanalizacyjnej 1pkt 50 zl

nic mi to nie mówi ponieważ nie wiem na jakiej zasadzie liczone są punkty-jeśli mi podpowiecie to spróbuje sama to obliczyc






krk women napisał:
Zapommniałam o najważniejszym- taki domek :
http://www.krajobrazy.com.pl/projekty_domow/szmaragd/


to o czym mówisz jest do zrobienia za około 32000

jacekaqua wyjaśnij czemu 32 000-czyli ile materaiły i ile robocizna

cubus26
05-02-2008, 12:07
Niestety swojego hydraulika nie polecę - chociaż robotę wykonał bardzo dobrze to nie pasuje mi w nim kilka szczegółów. Mianowicie:

- wszystko bierze ze sklepu, a ty rozliczasz sie powiedzmy co np miesiąc czy co 2 tygodnie - nie wiesz ile to cię będzie kosztować
- kiedy ja płaciłem z koparkę 80zł/h podczas robienia przyłącza on robił sobie przerwy na papierosa takie powiedzmy 10min/h
- trzeba po nim sprzątać - a potrafił nabroić, tam gdzie robi tam śmieci
- kilka razy wziąłem urlop i robiłem u niego za pomocnika - tego oczywiście od ceny nie odliczał - czyli pracowałem za darmo.


Z perspektywy czasu robota wykonana bardzo fajnie, ale w kwocie którą załaciłem powinna się też znaleźć działka dla mnie. No cóż fachowiec starej daty - robota wykonan bez lipy, ale za to z kupą nerwów.

Do CoolaTT
A możesz podać tą kwotę? Ile i za ile?
Chce porównać ceny
Bo to co napisałeś to błache sprawy typu niesprzątanie lub przerwy
To normalne

Pozdrawiam
M.J

CoolaTT
06-02-2008, 06:18
Do CoolaTT
A możesz podać tą kwotę? Ile i za ile?
Chce porównać ceny
Bo to co napisałeś to błache sprawy typu niesprzątanie lub przerwy
To normalne

Pozdrawiam
M.J

W skład roboty wchodziło:

wykonanie przyłącza kanaliazyjnego 64mb
wykoanie przyłącza wody 30mb
(tutaj nie napisałem Ci w milu że koparka po mojej stronie czyli jakieś 1300pln + pomoc moja i kumpla przez 1,5 dnia)

Ułożenie ok. 80 - 90 m2 podłogówki - prowadzona z oddzielnego rozdzielacza
Powieszenie w sumie 13 kaloryferów - rozprowadzenie z odzielnego rozdzielacza, każdy kaloryfer niezależny, 4 z nich dodatkowo pracują w systemie grawitacyjnym
Montaż kotła i kotłowni
Montaż zbiornika CWU
I z tego co mogę policzyć 20 punktów wod-kan.

Można by rzec że kompletna instalcaja wodno kanalizacyjna łącznie z wykonaniem przyłącza.

A tak na marginesie to zapraszam na:

http://forum.muratordom.pl/post2314222.htm#2314222

A błahostki o których piszesz potrafią nieźle zirytować.

cubus26
06-02-2008, 08:49
Do CoolaTT
A możesz podać tą kwotę? Ile i za ile?
Chce porównać ceny
Bo to co napisałeś to błache sprawy typu niesprzątanie lub przerwy
To normalne

Pozdrawiam
M.J

W skład roboty wchodziło:

wykonanie przyłącza kanaliazyjnego 64mb
wykoanie przyłącza wody 30mb
(tutaj nie napisałem Ci w milu że koparka po mojej stronie czyli jakieś 1300pln + pomoc moja i kumpla przez 1,5 dnia)

Ułożenie ok. 80 - 90 m2 podłogówki - prowadzona z oddzielnego rozdzielacza
Powieszenie w sumie 13 kaloryferów - rozprowadzenie z odzielnego rozdzielacza, każdy kaloryfer niezależny, 4 z nich dodatkowo pracują w systemie grawitacyjnym
Montaż kotła i kotłowni
Montaż zbiornika CWU
I z tego co mogę policzyć 20 punktów wod-kan.

Można by rzec że kompletna instalcaja wodno kanalizacyjna łącznie z wykonaniem przyłącza.

A tak na marginesie to zapraszam na:

http://forum.muratordom.pl/post2314222.htm#2314222

A błahostki o których piszesz potrafią nieźle zirytować.


Dzięki za odp.
Jeszcze jak byś podał cenę za całość to byłoby super!

P.S.
Dzięki za zaproszenie do grupy podlaskiej. Na pewno będę tam częstym "gościem"
Pozdrawiam

piona
19-02-2008, 21:08
No już mnie głowa boli!!!
Pomocy!!!
Ogrzewanie podłogowe na 25 m2,
16 grzejników
piec węglowy z zasobnikiem z podajnikiem szufladkowym, sterowany oczywiście elektronicznie z programatorem na tydzień,
instalacja wodociągowa wew i podłączenie do wodociągu - 25 m do przeciągnięcia,
instalacja kanalizacyjna wew i podłączenie do kanalizacji 30 m do przeciągnięcia (w tym 2 studzienki po drodze do zrobienia),
podłączenie domu do studni głębinowej - 15 m do przeciągnięcia+hydrofor,
pompy obiegowe, zasobnik wody z grzałką, jakieś mixery wody,
dom - 170 m2
Koszt wszystkiego na gotowo - 36 tysia.
Wszystkie materiały wykonawcy. Jeszcze jedna rzecz. Nie jest to Pan Gienio (z całym szacunkiem do wszystkich Eugeniuszów), którego będę szukał nie wiadomo gdzie za 2 lata tylko firma, która wystawia fakturę, daje gwarancję no i w tym są protokoły odbioru. Rozmawiałem z gościem, u którego ta firma robiła, był bardzo zadowolony ze sprawnego i fachowego załatwienia sprawy.
Zaznaczam, że gazu w budynku nie ma.
Dużo to czy mało?? bo już się gubię!!!

Barnabeusz
24-02-2008, 18:22
ja mam tak

chałupka 150m2
jeden wykonawca robil (robocizna + materialy i sprzęt) :

woda, z zewnatrz i wewnatrz
kanalizacja po domu i rozporowadzenie ogolnie calej sanitarki
rozprowadzenie gazu po domu
zrobienie pełnego CO czyli w tym:
12 grzejnikow
3 łazienkowe
25 m2 ogrzewania podlogowego
system solarny
kominek z płaszczem wodnym
piec gazowy - kondensat

zgranie tego wszystkiego

calosc (zaczynamy w marcu) bedzie mnie kosztowała 45 tysiecy

powiem szczerze, nie wiem czy drogo czy tanio, ale mam juz dość szukania
przy czym oferty brałem tylko z solidnych firm dajacych gwarancję

pozdrawiam

krk women
24-02-2008, 19:37
ja mam tak

chałupka 150m2
jeden wykonawca robil (robocizna + materialy i sprzęt) :

woda, z zewnatrz i wewnatrz
kanalizacja po domu i rozporowadzenie ogolnie calej sanitarki
rozprowadzenie gazu po domu
zrobienie pełnego CO czyli w tym:
12 grzejnikow
3 łazienkowe
25 m2 ogrzewania podlogowego
system solarny
kominek z płaszczem wodnym
piec gazowy - kondensat

zgranie tego wszystkiego

calosc (zaczynamy w marcu) bedzie mnie kosztowała 45 tysiecy

powiem szczerze, nie wiem czy drogo czy tanio, ale mam juz dość szukania
przy czym oferty brałem tylko z solidnych firm dajacych gwarancję

pozdrawiam


Mam pytanie: czy tylko wyprowadzenie pod solary? czy to cena juz z solarami i tymi wszystkimi dodatkami do nich??
I ile płacisz za sam kominek??Bo jeśli to wszytsko jest w cenie to czy robocizna jest za darmo???

Barnabeusz
24-02-2008, 20:59
solary WAT
piec gazowy Vaillant
Kominek Makroterm

wszystko w ramach tego

dla przykladu
montaz i uruchomienie kominka to 400 pln
montaz i uruchomienie solarow to 1200 pln

tak to u mnie wyglada,

to tanio ?

krk women
24-02-2008, 21:32
Ja za to :

kocioł vaillantvc plus 246/3-5
13 grzejników purmo
zasobnik 220 l
3 grzejniki drabinkowe
reglator vrt 360 calorMATIC I INNE POMPY FILTRY WODY GAZU ITP
cała instaalacja gazowa ,wodna i kanalizacyjna(na zewnątrz i w środku)zrobienie w sumie całego CO, CW i kanalizy (robota z materiałem)wszytsko full, wyprowadzenie na dach pod solary (bez solarów tylko zasobnik i kocioł powyzej), ogrzewanie podłogowe na 40 m2 w domu -suma 42000- ciagle sie zastanawiamy. Oprocz tego mamy juz zrobiony kominek z dgp (oczywiscie to było osobno zapłacone za wkład i rozprowadzenie) .
Twoja kwota wydaje mi sie mała:przeciez sam system solarny kosztuje ok 10 000-12000 ,dobry wkład ok 5000 ,kocioł 4000 a gdzie gaz, kanaliza , woda, podlogówka? Moze ktos mnie uświadomi jak to naprawde powinno cenowo wygladac? Z tych 42000 9000 to robocizna,reszta to materiał- a jakbym dodała jeszcze solary to z 50 000 lub powyzej wyjdzie

Barnabeusz
24-02-2008, 21:53
u mnie robocizna wyniesie 5500 - 6000 PLN

wydaje mi się, że ogrzewanie i instalacje jest na tyle waznym tematem aby nawet troszke dopłacić ale miec gwarancje i pewnosc dobrze wykonanej pracy

krk women
24-02-2008, 22:06
Niby tak ale w Twojej cenie sa juz solary i kominek a ja za wkład dałam 5k za dgp 3k czyli dodajac do 42 k wychodzi 50k a jeszcze w tym nie ma solarów.
A jesli mozna wiedziec skad jestes? Ja okolice Krakowa wiec moze dlatego ceny sie az tak bardzo różnia

Barnabeusz
24-02-2008, 22:30
no zapewne, ja jestem z Rzeszowa

DarekWawa
03-03-2008, 17:08
Cennik prac hydraulicznych (robocizny) w Warszawie oscyluje w granicach:
1 punkt hydrauliczny wod-kan. - około 250zł
1 punkt centralnego ogrzewania - około 180 - 250zł
1 powieszenie grzejnika - około 80zł
1 metr kwadratowy ogrzewania podłogowego - od 50 do 80zł
1 szafka rozdzielaczowa do c.o. - około 300zł
1 szafka rozdzielaczowa do podłogówki - od 300 do 500zł.
1 pion do c.o. lub wody lub kanalizacji - od 200 do 300zł.
1 cyrkulacja ciepłej wody - 250 zł za jedno piętro.
Za montaż kotłowni od 1000zł do 2500zł w zależności od rodzaju kotłowni.

grabowszczak
05-03-2008, 21:01
Witaycie,
jestem dość młodym iwestorem i wasze porady i uwagi sa mi bardzo przydatne i prosze o jeszcze..:)
Mianowicie, czy kwota 52000 za:
- podłogówka ok 66m2
- co 11 grzejnikow
- instalacja wodna
- kotlownia + piec vaillant vsc ecocompakt 27kw kondensat
- hydrofor
- instalacja gaz 3 punkty
- solary (8000)
- kominek (wklad 3000-chyba jakiś slaby:))
co o tym myslicie ? Okolice białegostoku
A tak na marginesie czy warto jest inwestowac przy gazie ziemnym w solary i kominek z plaszczem? a czy kominek z plaszczem ma mozliwośc ogrzewania i domu i wody przy zastosowaniu jeszcze solarow ? (moja zona jest zmarźlakiem:) i czy jest to efektywne ? moj fachowic mowi iż aby nagrzać wodę kominkiem należy zywym ogniem palić..
myśle jeszcze o kondensacie dietrich-a ew zestawie ulricha aqua coś tam..
dzieki za porady...

CoolaTT
06-03-2008, 04:44
Cennik prac hydraulicznych (robocizny) w Warszawie oscyluje w granicach:
1 punkt hydrauliczny wod-kan. - około 250zł
1 punkt centralnego ogrzewania - około 180 - 250zł
1 powieszenie grzejnika - około 80zł
1 metr kwadratowy ogrzewania podłogowego - od 50 do 80zł
1 szafka rozdzielaczowa do c.o. - około 300zł
1 szafka rozdzielaczowa do podłogówki - od 300 do 500zł.
1 pion do c.o. lub wody lub kanalizacji - od 200 do 300zł.
1 cyrkulacja ciepłej wody - 250 zł za jedno piętro.
Za montaż kotłowni od 1000zł do 2500zł w zależności od rodzaju kotłowni.


Koszmar - ktos próbuje Cię okraść.

andrzej_q
30-05-2010, 14:44
Parter: 7 grzejników;
Poddasze: 5 grzejników;
Instalacja rozdzielaczowa (parter + poddasze) z rodzielacza do każdego grzejnika 2 przewody;

Parter: Kuchnia zlew;
Parter 1 x WC + 1 umywalka - 1m od pionu;
Poddasze łazienka: kabina prysznicowa, zlew, WC - ok 3-4m od pionu.

Gość za samą robociznę bez białego montażu chce 8-9 tys. zł. Czy to dużo? Szukać innego?

jeżeli tylko montaż tego co napisane zdecydowanie na połowę, jeżeli jest do tego jeszcze kotłownia piec gazowy instalacja kominowa z pełną automatyką i sterowaniem taka cena jest do przyjecia

edi1977
30-05-2010, 21:45
jeżeli tylko montaż tego co napisane zdecydowanie na połowę, jeżeli jest do tego jeszcze kotłownia piec gazowy instalacja kominowa z pełną automatyką i sterowaniem taka cena jest do przyjecia

Nie wiem czy zauwazyles ale post na ktorego odpowiadasz jest z 2007 roku...

Vilde
07-06-2010, 13:28
Witam,
dostałem wycenę wymiany instalacji wod-kan, c.o. w starym domku jednorodzinnym (120m2) i szczerze mówiąc jestem trochę zaskoczony (oczywiście negatywnie).
Plan jest taki: rury polipropylenowe zgrzewane stabilizowane, piec kondensacyjny, piec na paliwo stałe (podłączony do wymiennika), 8 grzejników, 2 małe łazienki (w sumie wyjścia na 2 umywalki, prysznic, wannę i dwa kibelki) oraz kuchnia (rury będą w tej samej ścianie co do łazienek).

Wod-kan:
-materiały (rury, cyrkulacja, złączki, itp.) 3800
-robocizna 2600

Instalacja grzejnikowa (bez samych grzejników i dodatków do nich):
-materiały (rury, izolacja, zawory, itp.) 3700
-robocizna 5800

Kotłownia (bez ceny kotłów):
-materiały (osprzęt do kondensata, osprzęt do kotła na paliwo stałe, wkład kominowy, inne duperele) 4000
-robocizna 3200

Wychodzi 11600 za robociznę i 11500 za materiały, bez ceny kotłów i grzejników.
Wydaje mi się że to o wiele za drogo, i materiały i robocizna :(
Co o tym myślicie?

pearl3434
07-06-2011, 18:52
Nie wiem czy ceny za takie uslugi wzrosly od 2010 ale za dom 180 uzytkowej( calkowitej 290m2) dostalam wycene 20.000 zl za calkowita robocizne czyli podlączenie kaloryferow ( chyba 23 kaloryfery),pieca ,rozprowadzenie rurek w calym domu z woda( mamy 2 lazienki).Wiem,ze za wyprowadzenie do szamba place osobno,chyba pan sobie zazyczyl 1000zl.Oczywiscie do tego musze kupic caly "osprzet" :) .Piaseczynskie ceny powalaja...albo jest to norma o ktorej teraz sie wlasnie dowiedzialam....;)

Pawlom
07-08-2011, 01:39
Witam wszystkich, dostałem ofertę na dokończenie instalacji co i wodnej:

- piec gazowy sanier duval THEMA CLASSIC F AS 21 E
- sterownik do pieca EXACONTROL
- przewód powietrzno - spalinowy montowany poziomo o długości ok. 2,5m

- kominek z płaszczem wodnym LECHMA standard 15 kW w ukł. otwartym z chłodnicą płaszcza
- podstawa pod kominek
- zawór termiczny dopuszczający wodę do chłodnicy
- sterownik do kominka
- wymiennik ciepła 20 płyt plus dwie pompy
- przepustnica powietrza
- rura spalinowa 1m + kolano 1 szt.
- otwarte naczynie wzbiorcze

- zasobnik z dwoma wężownicami 250l GALMET
- zbiornik przeponowy

- układ mieszający do podłogówki plus pompa

- grzejniki DIAMOND 10 szt.
- grzejniki łazienkowe 2 szt.
- głowica termostatyczna i zawory docinające do każdego grzejnika

- filtr wody 2 szt.

- wszelkiego rodzaju kolanka, zawory, rury, otuliny znajdujące się w kotłowni.

W domu jest już wszystko rozprowadzone (CO na rozdzielaczach wraz z podłogówką, woda w plastiku zgrzewanym, kanalizacja, inst. gazowa).
Dom o pow. ok 120 mkw.
Cena za całość ok. 19400 PLN (towar + robocizna)

Co o tym sądzicie?

-

pionan
09-09-2011, 19:29
u nas właśnie działa ekipa sprawnych hydraulików. Domek 100m2.
Woda+ścieki:
łazienka parter: WC podwieszane (zamontowany stelaż), umywalka i brodzik
łazienka piętro: WC podwieszane (zamontowany stelaż), umywalka, wanna, pralka
kuchnia: zlew, zmywarka, lodówka (zimna woda do kostkarki)
kotłownia: wodomierz + filtr, podejście z wodą do pieca, kratka ściekowa z podłączeniem rurki skroplin
garaż: wodomierz na ogród + kran na ścianie zewnętrznej
zainstalowanie w ścianach 2 skrzynek na rozdzielacze + rozdzielacze.

woda robiona w PE zgrzewanym.

robocizna 2000zł.

CO:
całość podłogówka - 12 pętli na 2 rozdzielaczach po 6 pętli, 2 drabinki w łazienkach, piec na paliwo stałe z podajnikiem, zasobnik CWU.
Wcześniej rozłożenie folii pod styropianem i styropianu.

robocizna 3000zł.

Myślę, że wycena bardzo ok.

Ekipa z polecenia.

grarmi
28-02-2012, 16:42
Dom ok 80 m2
instalacja 6 grzejników w tym 1 drabinka w łazience (grzejniki moje)
9 m2 podłogówki
podłączenie kotła gazowego i węglowego
Instalacja wodna- wanna, umywalka, kabina prysznicowa, zlew,
2 szafki - do co i cwu
instalacja gazowa do kotła oraz do kuchni
naczynie wyrównawcze otwarte

9500 zł
Co o tym sądzicie?

malka
01-04-2012, 21:54
W jakich granicach oscyluje robocizna za kotłownie gazową ?
Podłączenie pieca gazowego,zasobnika cwu, połączenie z instalacją C.O. (mieszana) , wyprowadzenie rurek pod przyszłe solary .

Zmieniła się koncepcja kotłowni,gdyż stał się cud i będziemy zgazyfikowani, więc kotłownia na ekogroch u mnie nieaktualna.

Będę wdzięczna za podanie przybliżonych kosztów robocizny ,a znajde się w siódmym niebie gdy podpowiecie ile do tego może kosztować materiał (oczywiście bez pieca) :)