PDA

Zobacz pełną wersję : Pustaki stropowe....?



W-waBiker
31-07-2003, 10:36
Czy można ciąć keramzytowe pustaki stropowe w w poprzek tzn. tak że jak są w pustaku dwie komory to żeby została jedna?Chodzi o wypełnienie szczeliny przy ścianie.

Metal
31-07-2003, 10:42
Osobiście nie widzę problemu. Żeby tylko została pionowa przegroda.
Sam tak nie ciąłem, ale mam strop z pustaków keramzytobetonowych i gdyby była taka potrzeba, to bym ciął.

Bartt
31-07-2003, 11:02
główkowałem nad tym problemem, nawet pytałem na forum. Zwróć uwagę, że by oprzeć się na belce pustak ma od dołu podcięcie. Po przecięciu z jednej strony go zabraknie :(. Rada była taka, by zalewać odcinki nietypowe jak monolit. Decyzja jeszcze przede mną, więc nadal się zastanawiam :)

kropeczka
31-07-2003, 13:09
Czy można ciąć keramzytowe pustaki stropowe w w poprzek tzn. tak że jak są w pustaku dwie komory to żeby została jedna?Chodzi o wypełnienie szczeliny przy ścianie.

Oczywiście, że można u mnie właśnie tak zostało zrobione i to nawet obydwie połówki zostały wykorzystane, trzeba je tylko podszalować od spodu deską podpartą stemplami i w trakcie zalewania ostrożnie wrzucić beton najpierw na ścianę, żeby nie powypadały.

A tak przy okazji to zostało mi 30 szt pustaków przelotowych i 11 szt deklowanych jeśli ktoś potrzebuje to chętnie się ich pozbędę.

W-waBiker
31-07-2003, 14:19
ale ja chyba zminimalizuje szczeline przy ścianie dwiema belkami stropowymi a jak zostanie jeszcze mała szczelina to podszaluje ją deską od dołu i zaleje betonem, tylko że te dwie dodatkowe belki dam gdzieś tak w 1/3 i 2/3 komory stropu i powinno być dobrze...

Metal
01-08-2003, 07:20
Będzie bardzo dobrze. Podwójne belki najlepiej daj pod ściankami działowymi na poddaszu, czy piętrze jeżeli takowe przewidujesz.

W-waBiker
01-08-2003, 10:14
Wczoraj przywieźli mi belki i pustaki stropowe keramzytowe!Towar pierwsza klasa :) tzn.wyglądają na porządnie wykonane, więc się ciesze :)