PDA

Zobacz pełną wersję : 38tys. za stan surowy



m_wujek
13-10-2007, 19:29
Czy 38tys. za robociznę za stan surowy otwarty z więźbą dachową za dom 195m2 pow. użytkowej (ok. 240 całkowitej) to rozsądna cena?
Ekipa samowystarczalna, dodatkowo ustalają ze składami kiedy co ma trafić na plac, załatwiają na bieżąco wszystkie materiały i tak dalej.

adam2007
14-10-2007, 09:45
Czy 38tys. za robociznę za stan surowy otwarty z więźbą dachową za dom 195m2 pow. użytkowej (ok. 240 całkowitej) to rozsądna cena?
Ekipa samowystarczalna, dodatkowo ustalają ze składami kiedy co ma trafić na plac, załatwiają na bieżąco wszystkie materiały i tak dalej.

Wydaje się spoko. Ja płacę tyle samo mniej wiecej za chate 234 m2 , materiały załatwiam sam.

Renka Grabow
15-10-2007, 14:10
Bardzo przyzwoita cena, dolne stany średnie, tylko czy za tym nie idą dolne stany średnie jakości?

M@riusz_Radom
15-10-2007, 14:29
Droga Renko Grabów

W tych czasach NIGDY nie masz pewności, że przepłacając, nadpłacając otrzymasz wyższą jakość ;) Także czy warto ? :)

mobutu
15-10-2007, 15:26
bardzo dobra cena - pytanie co już wybudowali i czy te cenę utrzymają
co do składów jeśli oni załatwiają materiał (nie wiem czy dobrze zrozumiałem twój post) to mają szansę sobie odbić

m_wujek
15-10-2007, 18:52
bardzo dobra cena - pytanie co już wybudowali i czy te cenę utrzymają
co do składów jeśli oni załatwiają materiał (nie wiem czy dobrze zrozumiałem twój post) to mają szansę sobie odbić

Bardzo dziękuję za opinię.
Co do jakości, to wydają się być OK - ekipa polecona przez znajomego.
Ze składami trochę niejasno napisałem - to ja ustalam cenę z dostawcą, ale oni pilnują aby materiały dotarły na budowę wtedy gdy są potrzebne. Ekipa jest z okolicy gdzie będę budował, więc dostawców znają i podobno taki układ działa nieźle.

mobutu
16-10-2007, 08:49
bardzo dobra cena - pytanie co już wybudowali i czy te cenę utrzymają
co do składów jeśli oni załatwiają materiał (nie wiem czy dobrze zrozumiałem twój post) to mają szansę sobie odbić

Bardzo dziękuję za opinię.
Co do jakości, to wydają się być OK - ekipa polecona przez znajomego.
Ze składami trochę niejasno napisałem - to ja ustalam cenę z dostawcą, ale oni pilnują aby materiały dotarły na budowę wtedy gdy są potrzebne. Ekipa jest z okolicy gdzie będę budował, więc dostawców znają i podobno taki układ działa nieźle.

no to miałem podobnie tylko cenę nieco wyższą (60k) ;(
ale faktycznie to bardzo dobry patent

Renka Grabow
16-10-2007, 09:49
Droga Renko Grabów

W tych czasach NIGDY nie masz pewności, że przepłacając, nadpłacając otrzymasz wyższą jakość ;) Także czy warto ? :)

Drogi M@riuszu :D ,

Zgadzam się z Tobą całkowicie. Czasy są fatalne, stawki nieadekwatne do jakości, wykonawca nasz pan etc. Swoim postem chciałam tylko uczulić do pilnowania jakości. Miałam ofertę na podobną kwotę i wykonawca okazał się fatalny. Wyruciliśmy go z budowy, ale i tak zapewne porzuciłby naszą budowę tak jak zrobił z to z innymi budowami tego sezonu.

adam2007
16-10-2007, 11:47
bardzo dobra cena - pytanie co już wybudowali i czy te cenę utrzymają
co do składów jeśli oni załatwiają materiał (nie wiem czy dobrze zrozumiałem twój post) to mają szansę sobie odbić

Bardzo dziękuję za opinię.
Co do jakości, to wydają się być OK - ekipa polecona przez znajomego.
Ze składami trochę niejasno napisałem - to ja ustalam cenę z dostawcą, ale oni pilnują aby materiały dotarły na budowę wtedy gdy są potrzebne. Ekipa jest z okolicy gdzie będę budował, więc dostawców znają i podobno taki układ działa nieźle.

Co do tych poleconych przez znajomych to nie byłbym taki Hop do przodu. Ja własnie wyrzuciłem ekipę z polecenia bo się bardzo zawiodłem na ich robocie.

m_wujek
16-10-2007, 12:34
Co do tych poleconych przez znajomych to nie byłbym taki Hop do przodu. Ja własnie wyrzuciłem ekipę z polecenia bo się bardzo zawiodłem na ich robocie.
Tak też może się zdarzyć, choć wydaje się, że ta ekipa jest OK.

mobutu
16-10-2007, 13:31
i jeszcze jedna rada sprawdź czy ekipa jest ta sama czy tylko jej frontman
znajomi mieli taką ekipę 4 łepków a po tygodniu został szef i nowi koledzy

arktyk
16-10-2007, 13:51
Cena jest bardzo dobra

arktyk
16-10-2007, 13:51
Cena jest bardzo dobra

mundi73
21-10-2008, 19:21
witam.stan surowy otwarty 250m razem z piwnicą 40tys zl.cena dzisiejsza,dach 185m2 x70zł +150zł okno dachowe szt+blacharz osobno komin 320zł za szt + rynny 25złmb+blacharka 35zł za mb pozdrawiam

miciu
21-10-2008, 21:14
Macie bardzo dobre ceny za SSO :)

fugazzi
23-10-2008, 15:59
cena wydaje mi sie bardzo w porzadku jak na podwarszawskie realia :)

Ja place za nieco wiekszy dom (227 pow. uzytkowej i 277 pow. calkowitej) 78 500 PLN. robocizny do stanu surowego zamknietego, czyli dodatkowo za polozenie dachu i montaz okien. W tej cenie mam zalatwianie i kupno materialow, koordynacje dostaw, kierownika budowy, geodete. I studnie.

Anitka27
24-10-2008, 14:51
U mnie niestety robocizna kosztować będzie 85.000 zł, dom o pow. niecałe 300 m2. wydawało nam się ceną normalną ale teraz widze że chyba trochę dużo, dla usprawiedliwienia mojej ekipy dodam że projekt jest skomplikowany, a ekipa póki co nic nie zepsuła- wręcz przeciwnie, wszystko robią fachowo i porządnie.

tomkrzysiek
24-10-2008, 21:04
Ja za stan surowy zaplacilem (bez dachu same murowanie) 37 tys. 125 m uzytkowej ze stropem Terriva (budowa w tym roku) w tym wszystkie "dodatki" w stylu schodów kominów tarasów etc. za to sobie zazwyczaj ekipa kasuje osobno dlatego warto miec to od poczatku w umowie... 8)

darekpt
26-10-2008, 06:29
cena wydaje mi sie bardzo w porzadku jak na podwarszawskie realia :)

Ja place za nieco wiekszy dom (227 pow. uzytkowej i 277 pow. calkowitej) 78 500 PLN. robocizny do stanu surowego zamknietego, czyli dodatkowo za polozenie dachu i montaz okien. W tej cenie mam zalatwianie i kupno materialow, koordynacje dostaw, kierownika budowy, geodete. I studnie.

No to wiedz o tym ze sobie jeszcze zarobią na materiałach , a jak jeszcze masz od nich geodetów i kierownika budowy no to gratuluje - kierownik powinien być z zewnątrz przeciez on jest od kontrolowania ekipy - a jak niby swój swego ma kontrolować????????

tomkrzysiek
26-10-2008, 19:42
cena wydaje mi sie bardzo w porzadku jak na podwarszawskie realia :)

Ja place za nieco wiekszy dom (227 pow. uzytkowej i 277 pow. calkowitej) 78 500 PLN. robocizny do stanu surowego zamknietego, czyli dodatkowo za polozenie dachu i montaz okien. W tej cenie mam zalatwianie i kupno materialow, koordynacje dostaw, kierownika budowy, geodete. I studnie.

No to wiedz o tym ze sobie jeszcze zarobią na materiałach , a jak jeszcze masz od nich geodetów i kierownika budowy no to gratuluje - kierownik powinien być z zewnątrz przeciez on jest od kontrolowania ekipy - a jak niby swój swego ma kontrolować????????

Oj taaak kierbud to jest bardzo ważny gość na budowie u mnie troche poustawiał muraży bo chcieli sobie ułatwić zycie moim kosztem :-?
Ekipa z własnym kierbudem to jest baaaardzo nieciekawy uklad. :roll:

sławek_k
26-10-2008, 20:02
To co powiecie na cenę mojej ekipy? - 91tys netto :o
Powierzchnia użytkowa około 170m + garaż 46m.

SSO z tarasami, schodami , kominami, dachem , kryciem papą itp.
Dwie inne ekipy które sprawdzałem podały mi cenę niewiele niższą :roll: .
Wybrałem tych bo mieli najlepszą opinię.

Budują naprawdę dobrze i nie mozna mieć do nich zastrzeżeń ,ale po tych postach to zaczynam ,żałowac ,że jednak nie poszukałem dłuzej kogoś tańszego.

tomkrzysiek
26-10-2008, 20:13
To co powiecie na cenę mojej ekipy? - 91tys netto :o
Powierzchnia użytkowa około 170m + garaż 46m.

SSO z tarasami, schodami , kominami, dachem , kryciem papą itp.
Dwie inne ekipy które sprawdzałem podały mi cenę niewiele niższą :roll: .
Wybrałem tych bo mieli najlepszą opinię.

Budują naprawdę dobrze i nie mozna mieć do nich zastrzeżeń ,ale po tych postach to zaczynam ,żałowac ,że jednak nie poszukałem dłuzej kogoś tańszego.

Szczerze mówiąc to trudno tu ocenic koszty ,sa rózne konstrukcje domów i to też ma duzy wpływ na cene no i oczywiscie rejon Polski , ogólnie ceny usług troszke spadaja chyba zaczyna sie robic normalniej choc porównujac z zeszłym rokiem to juz jest o niebo lepiej (my sobie w zeszlym roku odpuscilismy zaczecie budowy takie u nas bylo szaleństwo z cenami towarów i usług :o ) Mi muraze wyliczyli w sumie za wszystkie etapy na SSO 37 tys. ,ciesla za dach 2 spadowy z lukarnia i osobnym dachem nad garazem w sumie 220 m2 z deskowaniem i papa oraz rzeźbieniem i heblowaniem koncówek krokwi 12 tys. w sumie robota kosztowac bedzie 49 tys. (mury juz sa na wykonczeniu. A jesli chodzi o ekipe to i tak trzeba ich pilnowac bo potrafia nawet najlepsi cos spartolic i sami sie raczej do tego nie przyznaja bo koszty poprawek sa po ich stronie .... :lol:

darekpt
27-10-2008, 05:31
Targujcie się , targujcie się i jeszcze raz targujcie się , a ekipy bieżcie od ludzi którym wcześniej budowali.....

tomkrzysiek
27-10-2008, 07:37
Tak ,tak targowac sie trzeba jest wolny rynek i ceny sa przeróżne ja bralem wyceny od 5 ekip i co najwazniejsze trzeba koniecznie podpisac umowe chciaz z murażami bo pożniej sobie dodatkowo kaza placic za kazda pierdółke :lol: ja mialem w umowie każdy szczegól opisany i widze że ekipa sie strasznie dąsa bo nie moga nic dodatkowego wycisnąc ,a za opoznienie maja policzone odpowiedznie kary... :wink:

MARIOELBLAG
30-10-2008, 20:19
sprawdzaj ekipe na budowie bo nie wszyscy to orły ale i nie partacze ja mojemu majstrowi juz podziekowałem na etapie piwnica