PDA

Zobacz pełną wersję : Źle zamontowane okna i drzwi. Prośba o poradę...



ki99
14-10-2007, 20:59
Jestem w trakcie budowy domu. 2,5 tygodnia temu firma wstawiła mi okna i drzwi wejściowe. Od razu na drugi dzień reklamowałam wady, źle zakotwiczone okna. Przyjechali "specjaliści" poprawiać, ale tak poprawili, że po tygodniu zaczęły ruszać się całe ościeżnice. Oczywiście kolejny raz reklamowałam no i nie mogę doprosić się przyjazdu firmy na poprawki. W dodatku wyszło na jaw, że "fachowcy zapomnieli zamontować listw podokiennych (zostawili je w kącie). Okna i drzwi nadają się do powtórnego montażu tylko, że nie wiem jak zmusić do tego firmę. Czy ktoś ma podobne doświadczenie? Jak najlepiej teraz dociekać swoich praw?

Anna Broc
15-10-2007, 11:37
Miejski Rzecznik Konsumentów - jest taka instytucja w Szczecinie, nie moge wkleic linka. Też opisałam swoje perypetie z firma kominkowa dla odmiany, przeglądając forum znalazłam wypowiedź w którym radozno skorzystac z ich pomocy.
Sama zastanawiam się czy nie zwrócic sie do nich aby przysłali jakiegos rzeczoznawce który oceniłby pracę fachowców i gdyby wypadła na niekorzyśc firmy mogłabym domagac sie zwrotu przynajmniej cześci zapłaty.
8)

ki99
17-10-2007, 17:50
[quote="Anna Broc"]Miejski Rzecznik Konsumentów - jest taka instytucja w Szczecinie, nie moge wkleic linka. Też opisałam swoje perypetie z firma kominkowa dla odmiany, przeglądając forum znalazłam wypowiedź w którym radozno skorzystac z ich pomocy.

Niestety mam wątpliwości co do skuteczności Rzecznika w Bydgoszczy. Już raz miałam sprawę, która wylądowała u rzecznika, który był zbyt leniwy, żeby zgłosić sprawę na policję.
A tak w ogóle to "fachowcy" pojawili się kolejny raz na budowie i nic nie zrobili. Składam teraz pisemną reklamację, muszę odczekać 14 dni, wtedy ściągnę inspektora budowlanego i sprawa pewnie wyląduje w sądzie... a miało być tak pięknie...

ki99
17-10-2007, 22:18
A może dodam jeszcze ku przestrodze: NIE KORZYSTAJCIE Z USŁUG FIRMY CARPENTER z BYDGOSZCZY!!! Są bardzo mili tylko przy podpisywaniu umowy i wpłacie zaliczki! Nie dotrzymują terminów, ciężko ich zmusić do poprawek reklamacyjnych, mogę podesłać każdemu zdjęcia ich fuszerki, na podstawie których można byłoby napisać książkę "Jak nie montować okien i drzwi".

kalio
10-08-2011, 22:13
I jak się zakończyła sprawa

darekborys
03-10-2011, 18:04
POSIADAM TEN SAM PROBLEM , MAM OKNA ZROBIONE NIE WG PROJEKTU KTOŚ ZLE ODCZYTAŁ PROJEKT CO DO OKIEN , MOZNA PRZEŁKNĄĆ TEMAT ...:( OKIEN ZE SA ZLE ZROBIONE , 3 DNI TEMU DOWIEDZIAŁEM SIĘ ZE JAKOŚĆ MONTAŻOWA NIE SPEŁNIA WYMOGÓW I WYTYCZNYCH JAKIE SA SPRECYZOWANE PRZEZ INSTYTUT TECHNIKI BUDOWLANEJ - WARTO WALCZYĆ O SWOJE I DOBRA JAKOŚĆ MONTAŻOWA W PRZECIWNYM RAZIE TRACIMY GWARANCJE NA OKNA

STRONKA PROFESJONALNA I POMOC ZE STRONY PORTALU GODNA UWAGI ( OBY WIĘCEJ TAKICH LUDZI JAK OKNOTEST.PL) DLA OSOB KTÓRE NIE POSIADAJĄ WIEDZY NA TEMAT OKIEN WWW.OKNOTEST.PL INSTRUKCJA ITB 421. KONTAKT DLA OSÓB KTÓRE ZACZYNAJĄ WALCZYĆ O SWOJE [email protected]

http://oknotest.pl/1/bledy_montazu_okien_pcv/montaz_okien_klucz_do_satysfakcji.php

BLEDY MONTAZOWE :::::

http://oknotest.pl/1/bledy_montazu_okien_pcv/Skutki-bledow-montazowych.php

http://oknotest.pl/1/bledy_montazu_okien_pcv/Niepelne-uszczelnienie-szczelin-dylatacyjnych.php

http://oknotest.pl/1/bledy_montazu_okien_pcv/Montaz-okien-bez-klockow-podporowych-kotew-progowy.php

http://oknotest.pl/1/bledy_montazu_okien_pcv/Montaz-okien-na-niedostateczna-ilosc-kotew-lub-dyb.php

http://oknotest.pl/1/bledy_montazu_okien_pcv/Montaz-na-nierownych-i-nieoczyszczonych-podlozach.php

http://oknotest.pl/1/bledy_montazu_okien_pcv/Bledy-montazu-parapetow-zewnetrznych.php

http://oknotest.pl/1/bledy_montazu_okien_pcv/prawidlowe-uszczelnienie-od-strony-wegarka.php

http://oknotest.pl/1/bledy_montazu_okien_pcv/montaz-w-warstwie-docieplenia.php

pectros
20-03-2013, 21:19
W moim przypadku wymieniono dziś okna przez firmę carpenter w bydgoszczy na okna plastikowe " aluplast" i powiem, że jestem zadowolony z jakości wykonania uslugi. Pracownicy przyjechali w ustalonym terminie i czasie. Posprzątali po sobie. Tak więc ja osobiście polecam tę firmę. Może kilka lat temu byli inni pracownicy i może coś poszlo nie tak.

NeOn1119
21-03-2013, 16:52
Wcale mnie nie dzwią takie przypadki, że firmy źle zamontują okna, a potem ludzie się żalą na forach. Tylko tego, że szukał jak najtaniej to tego już nikt nie napisze. tak napradę sami ludzie są sobie winni, że za jedyne kryterium wyboru uważają cenę i wcale ich nie dziwi czasem różnica kilku tysięc. Cena jakość zawsze idą w parze. Skąd ta różnica w cenach? jak mają jakiś montażystów, którym płacą klila groszy za montaż. Porządni i doświadczeni montażysci okien nie wezmą pare groszy, więc i automatycznie cena wzrasta. Także autor postu pewnie kierował się tym samym przy wyborze wykonawcy czyli ceną. już nawet nie pytam jakiej firmy wybrał okna, pewnie aluplast, a potem się dziwi, że ma tak zamontowane, a nie inaczej.
Pamietajcie stare przysłowie: chytry traci dwa razy.
Pozdrawiam

obserwator5
23-01-2015, 17:24
Witam Wszystkich poszkodowanych przez firmę carpenter. Dołączyłem do tego zacnego grona.ludzie którzy tam pracują szczególnie pani Magda nie wiedzą nic o Bożym świecie.19 grudnia zamówiłem okno.rozumiem,że święta nowy rok. Fabryka nie pracuje ale...14 pierwszy raz skontaktowalismy się z firmą w celu zamówienia okna.pani uprzejma oczywiscie itp...19 ponowny kontakt ponieważ zmieniły się terminy i prośba o przyspieszenie realizacji...pierwszy zgrzyt...zamówienie się nie wystało do fabryki.o przyspieszeniu mowy nie ma.termin realizacji na 20 stycznia!!!!!! I co 20 stycznia zero kontaktu.22 w firmie jakiś pracownik się tłumaczył ze fabryka nie dowiozla itp itd.ludzie na budowie czekają żeby zakończyć prace a tu dupa.termin odbioru na 24.dzwonie wiec do firmy 24 a ponownie pani Magda ze dostawy są w piątek!!!!a 24 to właśnie piątek!!!!o czym ta pani myśli w pracy?jakiś upust za 4 dni zwłoki? To tylko z szefem tylko ze szefa wiecznie nie ma...UNIKAJCIE CARPENTERA JAK OGNIA.nie tylko nie potrafią montować okien, drzwi ale też nie potrafią zadbać o dostarczenie towaru.WACHOWCY OD SIEDMIU BOLESCI!!!

theme
28-01-2015, 11:41
Pozwolę sobie zacytować mojego kolegę po fachu (Jarka z Mazowsza) - "rynek zweryfikuje" i widać na tym przykładzie, że firma ta została drastycznie zweryfikowana. Szkoda tylko Was - poszkodowanych!

MMichal
28-01-2015, 17:21
Witam


Pozwolę sobie zacytować mojego kolegę po fachu (Jarka z Mazowsza) - "rynek zweryfikuje" i widać na tym przykładzie, że firma ta została drastycznie zweryfikowana. Szkoda tylko Was - poszkodowanych!

hmmmm no nie wiem, gdyby rynek "zweryfikował" to ... firmy powinno nie być tak ? a jest i ma się świetnie jak na moje :)

Pozdrawiam

theme
29-01-2015, 09:20
Niby jest jeszcze ale zobaczymy jak długo będzie lub jak dużo czasu musi upłynąć zanim Klienci zrozumieją, że to co najtańsze nie jest najlepsze. Zakładam, że to było głównym czynnikiem wyboru stolarki.

Samar
29-01-2015, 09:59
Niby jest jeszcze ale zobaczymy jak długo będzie lub jak dużo czasu musi upłynąć zanim Klienci zrozumieją, że to co najtańsze nie jest najlepsze. Zakładam, że to było głównym czynnikiem wyboru stolarki.

Zapewniam Cię, że takie firmy mają się świetnie i jeszcze długooooo będą się świetnie miały. Cena czyni cuda. Magia cyferek. Jakość? Co to jest jakość, kto by się nią przejmował ? Nie dalej jak wczoraj był u mnie klient, który po podaniu przeze mnie ceny podwójnych stalowych drzwi po prostu się roześmiał i powiedział mi prosto w oczy, że tacy jak ja to tylko patrzą jak klienta orżnąć . On takie drzwi to sobie na allegro kupi za połowę ceny, a jakiś tam lokalny stolarz to zrobi mu o wiele ładniejsze jeszcze taniej . Wewnętrzne po 280 netto za sztukę to rozbój w biały dzień, bo w markecie są ładniejsze po 160 brutto.

finlandia
29-01-2015, 10:52
Tak będzie dopóki nie będziemy mieli odwagi piętnować tandetę.. Ilu klientów wejdzie na forum by opisać sprawę? 1 % (słownie: JEDEN procent)?? A i my - kto z nas zechce "donosić" na tandeciarzy...
Jest ogólne przyzwolenie na lipę i tyle.

nikt ważny
29-01-2015, 18:01
Tak będzie dopóki nie będziemy mieli odwagi piętnować tandetę.. Ilu klientów wejdzie na forum by opisać sprawę? 1 % (słownie: JEDEN procent)?? A i my - kto z nas zechce "donosić" na tandeciarzy...
Jest ogólne przyzwolenie na lipę i tyle.
nawet mniej a i tak, jak już zaczynają opisywać swoje kłopoty to walą w producenta a nie tego co spierniczył robotę - bo sądzą że coś ugrają.
Najdowcipniejsze jest to, że 80% wątków piętnujących tu wykonawców ma jeden cel - wymuszenie większego rabatu - bo wada nie ma realnie aż takiego znaczenia skoro można ugrać kasę i o to się tu rozbija - każdy "poszkodowany" chciałby dostać swe okna za friko ;)

theme
31-01-2015, 09:30
Tak będzie dopóki nie będziemy mieli odwagi piętnować tandetę.. Ilu klientów wejdzie na forum by opisać sprawę? 1 % (słownie: JEDEN procent)?? A i my - kto z nas zechce "donosić" na tandeciarzy...
Jest ogólne przyzwolenie na lipę i tyle.

Nawet zobaczcie na forum - ile jest osób "pokrzywdzonych" a ile z tych osób powiedział "schrzaniłem i połasiłem się na najniższą cenę i ładne oczy sprzedawcy". Co raz bardziej ta branża zaczyna mi przypominać komisy samochodowe z nieskazitelnymi autami za parę groszy.

stary
31-01-2015, 12:19
Tak będzie dopóki nie będziemy mieli odwagi piętnować tandetę.. Ilu klientów wejdzie na forum by opisać sprawę? 1 % (słownie: JEDEN procent)?? A i my - kto z nas zechce "donosić" na tandeciarzy...
Jest ogólne przyzwolenie na lipę i tyle.
Fin
Dobrze wiesz, że piętnuję tandetę wykonawców, wch...grajców i szarą strefę.
Jednak wkurza mnie również do białości piętnowanie lub chwalenie kogokolwiek przez jednopostowców, za którymi nie zawsze wiadomo kto stoi!
Najczęściej konkurencja lub klient chcący coś ugrać, przedstawiający jednostronny punkt widzenia, nie potwierdzony żadną umową.
Dobrze też wiemy jakie ma konsekwencje dla każdej firmy jeden wpis na czarną listę przez anonima, podpierającego się "dobrem publicznym".
Poczytaj wpisy klientów o firmie, na której temat mieliśmy okazję zamienić kilka słów.
Ma odwagę pisać o firmie ? To niech się podpisze imieniem i nazwiskiem albo starym nickiem, który najczęściej posiada i jakąś historią wpisów.
Inaczej wypad z takim postem, zarówno z czarnej jak i białej listy.
Cena za usługę nie ma tu nic do rzeczy, wiadomo, że każdy szuka taniej - i byłby frajerem nie szukając- ale umówione roboty mają być wykonane poprawnie w umówionym i zapisanym zakresie! Nawet jeżeli zostały wycenione na 1 zł brutto! Jak go klient przeciągnie to następnym razem takiej ceny nie będzie... ile będzie miał okazję ten następny raz pokazać swój żałosny kunszt.
p.s. Mój post nie odnosi się personalnie do żadnego inwestora czy firmy - o tej opisywanej wyżej pierwszy raz słyszę.

finlandia
31-01-2015, 13:41
Widzisz- na ile mogę to sprawdzam każdego "smarującego jednopostowca" i gdybym miał potwierdzone podstawy do takich podejrzeń, to bym usunął..
Sprawa wymaga głębszego przedyskutowania i określenia zasad na forum, ale to już można podnieść w np.: w tym temacie :
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?227945-Porz%C4%85dkujemy-forum-czekamy-na-Wasze-uwagi/page3

bibi67
24-06-2015, 23:52
A może dodam jeszcze ku przestrodze: NIE KORZYSTAJCIE Z USŁUG FIRMY CARPENTER z BYDGOSZCZY!!! Są bardzo mili tylko przy podpisywaniu umowy i wpłacie zaliczki! Nie dotrzymują terminów, ciężko ich zmusić do poprawek reklamacyjnych, mogę podesłać każdemu zdjęcia ich fuszerki, na podstawie których można byłoby napisać książkę "Jak nie montować okien i drzwi".

W 100% potwierdzam UNIKAJCIE TEJ FIRMY!!!. Mili są do czasu jak tylko dostaną pieniądze, potem już tylko same problemy, są grubiańscy , złośliwi, nieprzyjemni. A przykład dają właściciele tej firmy. Dla nich czas zatrzymał się w epoce PRL-u w zakresie podejścia do klienta.

theme
27-06-2015, 09:18
Firmy nie znam osobiście więc nie wypowiadam się o nich w ogóle.
Jedyne co zauważył Stary bardzo mi się podoba. Anonim (postać utworzona w 5 min) może bardzo nabruździć konkretnej firmie, którą ktoś tworzył przez lata. Czasem należy się takie napiętnowanie fuszerek, a czasem jest to po prostu pojedynczy przypadek który należałoby rozwiązać w 4 oczy a nie na publicznym forum. Często bez możliwości obrony przez firmę (lub gdy jest tego w ogóle nieświadoma).

MMichal
27-06-2015, 09:28
Witam

Firma, o której mowa jest mi odrobinę znany z racji zamieszkania. Oczywiście fuszerki czy niedoróbki należy piętnować a najlepiej po prostu naprawić błędy i po temacie ale ... firma jest, że tak powiem "spozycjonowana" jako jedna z najtańszych i mam 100% pewności nooo 99% ;p , że klienci doskonale zdają sobie z tego sprawę jednocześnie sami siebie oszukują bo nie dopuszczają myśli, że za każdą ceną COŚ stoi.
Przy zakupie/podpisaniu umowy oferta była wyśmienita ... CENOWO a po wykonaniu rozczarowanie ...

Powtórzę bardzo mądrą maksymę:

"Rozczarowanie spowodowane niską jakością, pamięta się długo… po przeminięciu radości, spowodowanej niską ceną."

Pozdrawiam

nikt ważny
27-06-2015, 09:39
No i wszystko jasne.

theme
27-06-2015, 10:09
"Rozczarowanie spowodowane niską jakością, pamięta się długo… po przeminięciu radości, spowodowanej niską ceną."


Nic dodać, nic ująć!

MMichal
30-10-2015, 14:50
Witam

Co za "przypadek" :D

Zdarza mi się hmmm "oceniać" oferty różnych firm z okolic i akurat J... nie plasuje się zbyt wysoko, niestety.


Pozdrawiam

finlandia
30-10-2015, 15:17
...
. zamawialiśmy drzwi,okna, parapety granitowe i brame wiśniowskiego. Przede wszystkim wiedza jaką dyspnują ci goście.... polecam chociaż przyjść i zobaczyć. Był drobny problem z domykaniem drzwi, ale przyjechali i wyregulowali bez żadnej dyskusji.

Dariusz
Czyli tak jak ja Michale uważasz, że w firmach blisko "spokrewnionych" pod kątem poziomu oferty raczej trudno o taki produkt jak parapety granitowe?
Celowo /jeszcze/ nie wycinam nazwy firmy by każdy mógł sobie wyrobić zdanie. Mi się podoba "polecam przyjść", czyli przyjść do nas. Bo w wersji "do nich" użyłbym słowa "pójść" ;))

MMichal
30-10-2015, 15:22
Witam


Czyli tak jak ja Michale uważasz, że w firmach blisko "spokrewnionych" pod kątem poziomu oferty raczej trudno o taki produkt jak parapety granitowe?
Celowo /jeszcze/ nie wycinam nazwy firmy by każdy mógł sobie wyrobić zdanie. Mi się podoba "polecam przyjść", czyli przyjść do nas. Bo w wersji "do nich" użyłbym słowa "pójść" ;))

Finlandia, wiesz, że mnie osobiście najbardziej interesują kwestię montażowe i wymieniona tu firma jest zdecydowanym "liderem" jeżeli chodzi o te kwestię - nie spotkałem się z ofertą firmy, która montuje TANIEJ - i to na tle CAŁEGO kraju :)

Jak bym Ci powiedział jakie kwoty za 1mb widnieją na ich ofertach to byś z krzesła spadł i się zdrowo poobijał :)


Pozdrawiam

finlandia
30-10-2015, 15:27
Patrz - a mimo tego nie mają dość zleceń i szukają nowych? W swoim mieście też mam takiego "lidera". Od dłuższego czasu szuka propozycji, które mu ten biznes uzdrowią, bo interes na tanich produktach słabo się kręci..

nikt ważny
30-10-2015, 16:00
najniższa stawka za montaż w surówce a jaką się spotkałem w tym roku to 6 zł/mb okna

MMichal
30-10-2015, 17:40
Witam


najniższa stawka za montaż w surówce a jaką się spotkałem w tym roku to 6 zł/mb okna

no widzisz można :)

6-8 też widuję na inwestycjach, developerkach najtańsza z tanich.

a 10 zł za montaż w domku łącznie z HSem ? :) a takie kwiatuszki też widuję i się zastanawiam czy taki oferent zamontował w swojej karierze choć jednego HSa ?

Pozdrawiam

DariuszWm
02-11-2015, 14:40
Jestem niestety zmuszony do odpowiedzi na w/w posty. Napisałem swoją opinię na temat firmy z której usług jesteśmy bardzo zadowoleni i chcemy ją polecić - efekt wyszedł odwrotny do zamierzonego z powodu aroganckich komentarzy. Czyżby nie szlo to z interesami ludzi stąd? :yes:: Powiadomiłem firmę i zostałem poproszony o usunięcie komentarza.

Mój powyższy rozmówca fuszerkę oraz nieprofesjonalizm pewnej firmy tłumaczy błędami klientów, a czyjeś polecenie małej lokalnej firmy żyjącej z poleceń zadowlonych klientów wyśmiewa. Czyżby był autorem i pośrednim adresatem tych wszystkich roszczeń i niezadowoleń z pierwszej strony tematu?

Wypowiedzi użytkownika finlandia to nawet nie jestem w stanie skomentować, po prostu go nie rozumiem. Być może jest skierowany do "specjalistów" ale z tego co wiem to zleceń mają sporo.


Nauka polonistyki na forum budowlanym, czepianie sie za słówka przez pomocnika (!) montażysty. Spadłem z krzesła

To mój ostatni post. Niech każdy sobie wyrobi opinię :)

finlandia
02-11-2015, 15:54
...
Nauka polonistyki na forum budowlanym, czepianie sie za słówka przez pomocnika (!) montażysty. Spadłem z krzesła

Pomocnik montażysty (gratuluję, odrobiłeś lekcję z google) - też mógł mieć na studiach przedmioty takie jak "kultura języka polskiego". Ale to było czepianie się logiki, a nie polonistyki.
Zwykle posty z taką reklamą jak Twoje są usuwane jako spam. Ty miałeś szansę uwiarygodnić swój wpis i zrobić nam psikusa, np. publikując zdjęcia swoich okien. Wybrałeś drogę wykasowania tamtej wiadomości.