PDA

Zobacz pełną wersję : ROBALE W PALMIE-ratunku



Kasiorek
31-07-2003, 17:47
Kupiłam przed miesiącem w IKEA 2-u metrową palmę.Jest przepiękna.Ale z jej korzeni wychodzą OBRZYDLIWE ROBALE.Są duże jak mały palec u dłoni,czarne w białe prążki.Przesadziłam ją już do nowej ziemi, bo myślałam że siedziały w starej,ale dzisiaj znowu zobaczyłam takiego osobnika.Czy ktoś je zna i wie jak je wypędzić.Proszę o pomoc,bo działają na mnie jak pająki,których się chorobliwie boję
Zapomniałam dodać że wyglądają jak duże stonogi i są bardzo szybkie

Kasiorek
05-08-2003, 09:10
Ponawiam swoją prośbę,robale są nadal i nie mam pomysłu jak się ich pozbyć :cry:

henek
10-08-2003, 07:18
Proponuję Basudin lub inny podobny środek do podlewania.

Kasiorek
11-08-2003, 18:21
Serdeczne dzięki :wink:

11-08-2003, 18:40
Znam domowy sposób na robaczki wypróbowany na mojej palmie.
Otóż zalej 1 litrem wrzątku kilka papierosów. Po paredziesięciu minutach - napar gotowy. Podlej chłodnym naparem palmę i czekaj aż wyjdą na wierzch Twoje robaczki- wtedy trzeba je wyłapać. Nie wiem czy zadziała to na twoje stworzonka, ale spróbować warto. Poza tym nie wiem jakiej marki papierosów należy użyć w Twoim przypadku, chyba na robale z importu (Ikea) papierosy z importu (ha ha!). Ja użyłem najtańszych.
Tytoń jako produkt naturalny nie powinien zaszkodzić palmie, moja rosła potem bardzo ładnie.
Jeszcze jeden sposób to wstawić całą doniczkę do wody, niektóre robale nie lubią nadmiaru wody.
pozdrawiam

Kasiorek
11-08-2003, 22:41
Myślisz,że gatunek tytoniu ma jakiś wpływ na efekt?Niestety nikt u nas nie pali i zupełnie nie znam się na papierosach.A co do utopienia ich,nie mam wanny,a brodzik za mały
Dziękuję bardzo za pomysł :wink:

13-08-2003, 22:10
Ja kupiłem w kiosku najtańsze.

Teska
13-08-2003, 22:15
Kasiorku tylko sie nie smiej :lol:


moja ciotka prawie 80 ma dwie potezne palmy w domy..miała robale ale nie pamieta jakie one były pamieta tylko ze tez wyłaziły na wierzch...wiesz czym wytępiła??? wódką...hhihihi naprawde dwa kielonki na szkalneczke wody...palma rosła jak szaona nic jej nie było...a robakow tez juz dawno nie ma. i nic je nie wyciagała...

widac popiły sie ...i padły pod ziemia :lol:

a

ma
14-08-2003, 08:06
przypuszczam, ze jesli twoja palma jest zarazona, to i w innych w IKEA maja takie robale - moze zapytaj w sklepie, w ktorym kupilas te pasiaste cuda.

agaton
23-08-2003, 04:45
Bardzo dobry sposób na wszystkie robaki w kwiatkach ,to rozpuszczone szare mydło w wodzie. Podlej tym roztworem bardzo intensywnie kwiatek i czekaj. Wszystkie robale opuszczą doniczkę w ciagu kwadransa. Stosuję tę metodę od lat. Jest bardzo skuteczna i nie zagraża roślinie.

weynrob
24-08-2003, 13:07
Tylko BASUDIN,DIAZOL lub NURELLE-podlać --efekt gwarantowany---reszta specyfików to jakieś fantazje