PDA

Zobacz pełną wersję : zieleniejąca dachówka cementowa



prokopcio
15-10-2007, 17:01
Witam.
Dziś wypatrzyłem na pewnym dachu identyczną dachówkę jak u mnie (przynajmniej na oko) i się wystraszyłem.... wygląda jakby porosła mchem (i chyba porosła) - czerwona, cementowa (ja mam niedawno położonego IBF'a) - tamten domek wygląda na ok.10lat - czy to jest normalne? czy można się przed tym ustrzec?

jaro'71
15-10-2007, 17:43
Witam.
czy można się przed tym ustrzec?
Pewnie mozna, wycinajac wysokie drzewa wokól domu :)
Tu gdzie cien i wilgoc pewnie z czasem bedzie mech, z reguly chyba od polnocy

pierwek
15-10-2007, 17:57
można pod kalenicą nakleić specjalna miedzianą taśmę - cena okolo 100zł /mb ale rynny nie mogą być chyba wtedy ocynkowane spływająca po taśmie woda wypłukuje z niej jakieś związki miedzi które zabijają mech

Bezdomna
15-10-2007, 19:31
Ponoć dachy się myje co parę lat, albo częściej, jeśli stoi dom pod drzewami. W przeciwnym wypadku nie uniknie się zielenienia.

adi_
15-10-2007, 19:43
popieram pierwka w 100% i rynny musza byc plastikowe bo inaczej pozbedziesz sie i mchu i rynien

jaro'71
15-10-2007, 19:50
... a dodam jeszcze ze tez balem sie mchu na dachowce, ale po przemysleniach zdecydowalem niedawno, ze poloze zwykla (zadna angoba ani glazura), bo mech nie powinien sie u mnie pojawic. Dach jest ustawiony tak ze os kalenicy wyznacza dokladnie kierunek polnoc-poludnie, wiec praktycznie slonce w poludnie jest na calym dachu (wylaczajac kawaleczek ganku).