PDA

Zobacz pełną wersję : Sprzedam agregat ~3f, ~1f Fogo FH5000 z silnikiem Hondy



asu
15-10-2007, 20:45
Witam,

Mam do sprzedania agregat FOGO o symbolu FH 5000 z silnikiem HONDA, GX 270. Agregat był zakupiony w czerwcu bieżącego roku u warszawskiego dystrybutora tej marki. Agregat jest wciąż na gwarancji (standardowa gwarancja 12 miesięczna, którą otrzymałem przy kupnie), którą oczywiście otrzyma ewentualny zainteresowany w momencie zakupu.

http://www.fogo.pl/files/796.jpg

Agregat ma moc około 5kW, w przypadku prądu 400V oraz 4kW w przypadku 230V (nie uwzględnia odchylenia fi; około 0.8 – 0.9). Spalanie jest na poziomie 1,8 litra na godzinę. U mnie mniej więcej zbiornik 6 litrowy wystarczył na 2 dni przy pracach murarskich (praca betoniarki trzy fazowej, czajnika, wiertarki oraz szlifierki kątowej) oraz około 3 dni podczas krycia dachu (piła łańcuchowa, wiertarka oraz szlifierka przy docinaniu dachówki i oczywiście czajnik), pamiętajmy, że agregat uruchamia się tylko w momencie korzystania z powyższych urządzeń. Podczas zakupu specjalnie wybrany był agregat z silnikiem G 270, a nie z GX 380 (tutaj spalanie jest o 1/3 większe), a moc prądnicy w przypadku urządzeń wykorzystywanych na budowie ma odpowiednią nadmiarowość (głównie urządzenia indukcyjne, gdzie w przypadku rozruchu należy zakładać 2-3 krotnie większe obciążenie niż wynosi prąd znamionowy urządzenia). Więcej na temat agregatu można przeczytać na stronach producenta:

http://www.fogo.pl/index.php?id=168

Cena nowego to ponad 6000 PLN (można sprawdzić np.: na Allegro), niestety profesjonalne agregaty tyle kosztują. U mnie cena około 3900 PLN. Uważam, że cena nie jest wygórowana, ponieważ 7-8 letnie agregaty ściągane z Niemiec z silnikami Hondy są sprzedawane za 3000 PLN. Ewentualny nabywca mojego agregatu przy późniejszej odsprzedaży może uzyskać niewiele mniejszą cenę od ceny zakupu.

Wiem, że nie jest to miejsce na prowadzenie dziennika, ale osoba zakupująca agregat może zaoszczędzić na przeżyciach, jakich ja doświadczyłem. Do rozpoczęcia budowy łudziłem się, że STOEN podłączy mi prąd przed upływem podanego w umowie terminu. Niestety u mnie przy działce było tylko przyłącze kablowe, czas na załatwienie „papierologii” był dla mnie nie do zaakceptowania (kary umowne z wykonawcami) a i elektrycy strasznie się liczyli. Za wypożyczenie agregatu na czas budowy ścian fundamentowych płaciłem przez tydzień czasu 82 PLN za dzień, nie licząc dużego spalania agregatu (niestety miał swoje lata i silnik GX380, o którym już wspominałem). Po podliczeniu kosztów postanowiłem kupić własny. Agregat SDMO z silnikiem B&S przywieziony zza zachodniej granicy za 2800 PLN wydawał się rozsądnym zakupem. Niestety, pracował 1h. Znowu musiałem korzystać przez 2 tygodnie z usług wypożyczalni. Na szczęście podpisałem umowę ze sprzedającym, który miał naprawić spalony kondensator na własny koszt, ale po tym jak firma UPS przywiozła mi agregat z naprawy w pozycji pionowej, zalany benzyną nie odważyłem się go już ponownie uruchomić i poprosiłem o zwrot pieniędzy.
Kolejnym zakupem był opisywany na forum agregat STE 5000 firmy Einghell w Praktikerze. Przy zakupie poprosiłem sprzedającego o instrukcję, aczkolwiek sprzedający nie skusił się na otwarcie kartonu i powiedział, że wyjaśni mi wszystkie wątpliwości. Nie wiem jak to się stało, że uwierzyłem w to, co powiedział mi ten człowiek (agregat podobno miał 5kW przy ~3f oraz 5kW przy ~1f). Niestety już w domu okazało się, że agregat na jedno gniazdo 230V, dopuszcza obciążenie 1.4 kV i przez krótki okres 1.6 kV, ale po tym fakcie ponowne takie obciążenie może wystąpić bodajże po 15 minutach, aby nie przepalić uzwojenia w prądnicy (zainteresowanych odsyłam do instrukcji). Takie parametry były dla mnie nie do zaakceptowania. Moi fachowcy dysponowali szlifierką o mocy znamionowej 2,4 kV oraz piłą łańcuchową 1.8 kV (nie wspominając o potrzebie zapewnienia pewnej nadmiarowości na czas rozruchu). Miarka się przebrała i zaraz po zwrocie, zakupiłem profesjonalny agregat będący przedmiotem sprzedaży, z pracy którego jestem bardzo zadowolony.

Dla zainteresowanych mogę przesłać zdjęcia agregatu oraz ewentualnie posiadanej do niego dokumentacji.

mariusz32
13-01-2010, 13:41
jeśli tak to byłbym zainteresowany 660736721

ANDRZEJ.KOLO
26-08-2016, 14:12
jeśli tak to byłbym zainteresowany 660736721
jestem zainteresowany tel 508 371 671