PDA

Zobacz pełną wersję : Co na dach?



Michał Biliński
31-07-2003, 20:37
Witam,na forum Muratora jestem po raz pierwszy i mam pytanie,czy ktoś z obecnych na forum ma jakieś opinnie na temat dachówki BRASS?Chciałbym kupić dachówke dobrą a zarazem jak najtańszą.

H_ania
01-08-2003, 19:35
Za wysokie progi na moje nogi, u mnie papa na pełnym deskowaniu (deski na wpust), a na to gont bitumiczny:) Pozdrawiam:)

Drozdek
03-08-2003, 18:40
ja mam Braasa, chyba nie ma nic lepszego...

HenoK
03-08-2003, 19:00
ja mam Braasa, chyba nie ma nic lepszego...
Czyżby ? :)

Drozdek
03-08-2003, 19:13
to moja ocena, a co Ty proponujesz?

HenoK
03-08-2003, 22:19
Pod względem trwałości dachówka cementowa Braasa nie dorównuje dobrej klasy dachówkom ceramicznym.
Nie przeczę jednak, że dachówki ceramiczne (dobre) przebija ceną.

Uller
04-08-2003, 11:19
Za wysokie progi na moje nogi, u mnie papa na pełnym deskowaniu (deski na wpust), a na to gont bitumiczny:) Pozdrawiam:)
Przy skomplikowanym dachu to może i tańsze rozwiązanie, ale Braas na zwykłą "dwuspadówkę" jest tańszy niż gont.

cyrus
12-08-2003, 15:25
przeliczając cene w stosunku do jakości polecałbym 2 warianty - jeżeli mamy mało pieniązków to tylko Braasa grecka lub celtycką, gdy trochę więcej Wiekor L15PL angobe szlachetną, jednakże za najlepsze rozwiązanie uważam karpiówkę od strony technicznej i wizualnej) w kolorze nat.czerw (wprawdzie angoby byłyby lepsze od strony techniczne, ale moje prywatne zdanie - nie ma nic ładniejszego niż naturalna karpiówka)...pozdr

kwiatkor
13-08-2003, 10:04
ja mam Braasa, chyba nie ma nic lepszego...

Niedawno w jednej hurtowni porównywałem sobie dachówki brassa i unibeta (poprzez przyłożenie). Na prawdę nie ma nic lepszego niż Brass? W moim porównaniu wyszło, że brass (przynajmniej ten który jest dziś) może być powodem wstydu producenta (nierówności - nadlewki na krawędziach, duże i liczne pory na powierzchni). Chyba poszli w reklamę i trochę zapomnieli o produkcji.

michalus
17-08-2003, 16:41
ceramiczna Von Muler -szukac promocji :D

29-09-2003, 11:16
Witam,na forum Muratora jestem po raz pierwszy i mam pytanie,czy ktoś z obecnych na forum ma jakieś opinnie na temat dachówki BRASS?Chciałbym kupić dachówke dobrą a zarazem jak najtańszą.
mam dach pokryty dachówką cementową BRAAS rodzaj dachówki "GRECKA". dachówka jest super. za metr płaciłem 23zl. Polecam

KARO1
30-09-2003, 07:16
HenoK Wysłany : Nie Sie 03, 2003 11:19 pm Temat postu :

--------------------------------------------------------------------------------

Pod względem trwałości dachówka cementowa Braasa nie dorównuje dobrej klasy dachówkom ceramicznym.
Nie przeczę jednak, że dachówki ceramiczne (dobre) przebija ceną.


A ja słyszałam, że dachówki cementowe są lepsze jakościowo od ceramicznych.
Ceramiczna jest jedynia ładniejsza i droższa m.in. ze względu na koszty produkcji. Za to szybciej porasta mchem od cementowej (zakładając, że oba domy, jeden z dzchem cementowym a drugi z ceramicznym stoją przy drzewah iglastych obok siebie)