PDA

Zobacz pełną wersję : Fundament czym go zapełnić ??



lmp119
16-10-2007, 08:10
Witam ,

ze względu na fakt iż działkę mamy troszkę poniżej poziomu drogi musieliśmy wyjść z bloczkami fundamentowymi nieco wyżej niż zakładaliśmy ( 9 bloczków ) Problem pojawił się gdy uświadomiliśmy sobie że aby teraz zasypać fundament ( nie wpominam już o obsypaniu domu ;) ) to potrzebujemy piachu za około 7-8 tysięcy :-?
Czy istnieje coś tańszego ? Myślełam żeby może dać ogłoszenie "przyjmę gruz" i właśnie tym gruzem troszkę zapełnić tę dzieure a potem na to piasek dać, lepiej wydać na piasek 3 tysiące niż 8tysiaków co ??
Kurcze i tak to wszystko będzie zasypane, a mamy wydać 8 tys w zasadzie na NIC ??? Macie jakieś pomysły ? czy istnieje coś tańszego ??

Cypek
16-10-2007, 08:18
Do wysokości - 60 cm od poziomu zero dowolnie czym wypełniaj, byle to było rozsądnie ubijane i zagęszczane.
Potem 3 warstwy pisaku po 20 cm z zagęszczaniem mchanicznym.

lmp119
16-10-2007, 08:25
Dowolnie czym ?? Gruzem może być ?? Co jeszcze się nadaje ??

Cypek
16-10-2007, 08:36
Najtańsza pewnie będzie glina z pobliskich wykopów.
Rozejrzyj się w okolicy co się buduje i pogadaj z kierowcami wyworzącymi tę ziemię, zajadą do Ciebie za grosze, dla nich to też zysk, nie muszą gonić daleko

ANNNJA
16-10-2007, 08:37
Z tym gruzem to chyba kiepski pomysł!!!!
macie tak jak my..tez musieliśmy iść w gore...(8 bloczków + wieniec) a potem sie okazało że to wielka dziura do zasypu, ale my kupowalismy taka pospólkę trochę tańsza do zasypania- nawiezli troche z gliną,i to akurat ostatnio wywrotke......!
ale poniewaz żwirownia blisko nas więc i cena była OK, (ale coś mi sie zdaje że nie były pełne ta kamazy)
płacilismy od 100 do 120zl za wywrotke...

szukajcie poprostu w calej okolicy dostawcy który bedzie miał niższą cene, a gruzu to wy lepiej tam nie wrzucajcie..taka moja rada...
(nasz dziennik jest gdzieś na 4-7 stronie dziennikow...a może i dalej..?) Dziennik Żabki i Krecika
jest tam pare zdjęć z tych wysokości...

ruskowa
16-10-2007, 08:40
Kamienie i gruz betonowy. Uważaj, żeby nie było w tym cegieł, bo po pewnym czasie zozsypią sie pod wpływem wilgoci. Sama mam zamiar zrobić tak samo.

krzysztofh
16-10-2007, 09:51
Najtańsza pewnie będzie glina z pobliskich wykopów.
Rozejrzyj się w okolicy co się buduje i pogadaj z kierowcami wyworzącymi tę ziemię, zajadą do Ciebie za grosze, dla nich to też zysk, nie muszą gonić daleko

Po co doradzasz takie rzeczy.
Jak on ma tą glinę zagęścić?

Cypek
16-10-2007, 10:16
Po co doradzasz takie rzeczy.
Jak on ma tą glinę zagęścić?

Przeczytaj oba moje posty w tym wątku uważnie.
Napisałem wyraźnie, do poziomu - 60 cm od poziomu zero !!!
Potem sypać piasek warstwami i zagęszczać.

Krzysztofik
16-10-2007, 10:24
Po co doradzasz takie rzeczy.
Jak on ma tą glinę zagęścić?

Przeczytaj oba moje posty w tym wątku uważnie.
Napisałem wyraźnie, do poziomu - 60 cm od poziomu zero !!!
Potem sypać piasek warstwami i zagęszczać.
Sugerujesz że glina pod piaskiem już sie nie zagęści :-?
Niestety, zasypanie fundamentów jest bolesne finansowo :wink: