PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki materiał wybrać do budowy ścian domu ?



pado
16-10-2007, 08:12
Co polecacie wybrać z materiałów budowlanych na ściany .Czy : Siporex, Phoroterm , Ytong , Silka , czy coś innego ?
Jaki materiał wypada najtaniej w budowie i czy warto oszczędzć na wyborze materiału na ściany ?Jakiej grubości ocieplenie stosować ?
Czy łączyć na klej czy zaprawę ?
Jakie są Wasze doświadczenia ? :oops:

Cypek
16-10-2007, 08:15
Temat rzeka.
Musisz sam wybrać.
Poddaję Ci jeszcze jedną wątpliwość: ściana 1,2,3 - warstwowa ?

OSIN
16-10-2007, 08:57
Moim zdaniem:

na ściany to co najtańsze i dostępne "od zaraz" w pobliżu Twojej budowy, natomiast na ocieplenie nie żałować. Generalnie: ściany jak "najcieńsze" (zgodnie naturalnie z projektem), ocieplenie jak najgrubsze.

Cypek
16-10-2007, 09:14
Moim zdaniem:
Generalnie: ściany jak "najcieńsze" (zgodnie naturalnie z projektem), ocieplenie jak najgrubsze.

Raczysz żartować ??
A gdzie chcesz zachować akumulację ciepła ??
Samo ocieplenie nie załatwia tematu.
Dobry gruby mur to podstawa, najlepiej z materiału dobrze akumulującego ciepło, naturalnego, polecam ceramikę.

OSIN
16-10-2007, 09:18
A 18cm silikatu?

starczy?

emalin
16-10-2007, 09:19
Też się zgadzam z tym, ze jak najcieńsze ściany (silikaty 18 ) i jak najgrubsze ocieplenie. I cienka ściana i akumulacja jest.

Cypek
16-10-2007, 09:32
A 18cm silikatu?

starczy?

Jak zbudujesz sam stwierdzisz czy starczy. Pamiętaj, że zmiany już nie będą możliwe. Może warto dołożyć ?

Ja mam PH 25 + 10 cm wełny + 2 cm pustki + PH 12 = 49 cm i uważam, że jest nieźle :) Zimą ciepło, latem chłodno.

OSIN
16-10-2007, 09:44
Noooo..... 3W to ma się rozumieć. Ale autor pytał
najtaniej , choć chyba ważniejsze przy stanie surowym jest
czy warto oszczędzć na wyborze materiału na ściany ?

chyba nie warto... można gdzie indziej, potem, przy wykańczaniu...

retrofood
16-10-2007, 09:54
Co polecacie wybrać z materiałów budowlanych na ściany .Czy : Siporex, Phoroterm , Ytong , Silka , czy coś innego ?
Jaki materiał wypada najtaniej w budowie i czy warto oszczędzć na wyborze materiału na ściany ?Jakiej grubości ocieplenie stosować ?
Czy łączyć na klej czy zaprawę ?
Jakie są Wasze doświadczenia ? :oops:

A w projekcie nie napisali????

Krzysztofik
16-10-2007, 10:13
Co polecacie wybrać z materiałów budowlanych na ściany .Czy : Siporex, Phoroterm , Ytong , Silka , czy coś innego ?
Jaki materiał wypada najtaniej w budowie i czy warto oszczędzć na wyborze materiału na ściany ?Jakiej grubości ocieplenie stosować ?
Czy łączyć na klej czy zaprawę ?
Jakie są Wasze doświadczenia ? :oops:

A w projekcie nie napisali????
Pewnie napisali, w moim były cztery opcje.

Cypek
16-10-2007, 10:14
Nie mam siły zaczynać nowej dyskusji na temat kosztów poszczególnych rodzajów ścian. W czasie gdy ja budowałem było dużo łatwiej o fachowców, którzy przede wszystkim umieli budować takie ściany. Teraz jest gorzej o nich.

Podobnie jak byś zobaczył na mojej stronie drugi strop ten ze skosami też wylałem jako monolit i wszyscy pukali się w czoło po co ja w takie koszty popadam. Tylko, że ja potem sam sobie rozwinałem wełnę na tym stropie bez dodatkowych kosztów a oni płacili cięzkie pieniądze za ocieplenie poddasza i położenie płyt GK a teraz klną bo po 2 latach mają tyle pęknięć ile chcą.

Reasumując na ścianach nie ma co oszczędzać, bo to mały koszt całej inwestycji a nietety już nie do poprawienia.

OSIN
16-10-2007, 10:46
znaczy się...... masz "trumnę"?

Cypek
16-10-2007, 10:48
znaczy się...... masz "trumnę"?

Raczej schron przeciwlotniczy :)

OSIN
16-10-2007, 10:54
a gdzie można obejrzeć Twoje fotki?

Cypek
16-10-2007, 10:55
Naciśnij przycisk WWW w awatarku :)
lub na lenia tu;
http://www.maszewo.republika.pl/manuela.html

arktyk
16-10-2007, 13:46
Radzę raczej budować z ceramiki np Porotherm 25 PW, ewentualnie MAX. Silikaty 18 cm raczej wystarczą ale...
Silikaty są materiałem najtańszym jednakże nie pozbawionym wad. Po pierwsze są zdecydowanie najcięższe, po drugie są małych wymiarów, często nie są murowane na pióro i wpust. Trudno znaleźć ekipę do budowy z silikatów, koszty budowy ścian z silikatów będą wyższe niż np z ceramiki. Silikaty najgorzej wypadają w rankingu przewodzenia ciepła. Nie są ciepłe.
Alternatywą dla ceramiki jest beton komórkowy. Niestety ma on dużą nasiąkliwość, niewielką wytrzymałość na ściskanie. Dużą własną radiaktywność. etc.
Reasumując, nie ma jak tradycja ... buduj z ceramiki

Mojzesz
16-10-2007, 13:56
Radzę raczej budować z ceramiki np Porotherm 25 PW, ewentualnie MAX. Silikaty 18 cm raczej wystarczą ale...
Silikaty są materiałem najtańszym jednakże nie pozbawionym wad. Po pierwsze są zdecydowanie najcięższe, po drugie są małych wymiarów, często nie są murowane na pióro i wpust. Trudno znaleźć ekipę do budowy z silikatów, koszty budowy ścian z silikatów będą wyższe niż np z ceramiki. Silikaty najgorzej wypadają w rankingu przewodzenia ciepła. Nie są ciepłe.
Alternatywą dla ceramiki jest beton komórkowy. Niestety ma on dużą nasiąkliwość, niewielką wytrzymałość na ściskanie. Dużą własną radiaktywność. etc.
Reasumując, nie ma jak tradycja ... buduj z ceramiki

A co to jest ceramika?.

kroyena
16-10-2007, 14:07
Moim zdaniez z możliwie dużym udziałem polskiego kapitału, ale w jakości i cenie zbliżonej do obcego.
Na taką np Silkę są silikaty, na Ytong polskie BK, o ceramice nie wspomnę.

Jeżeli możecie to nauczcie się starej zasady by kupować swoje u swojego, tak rośnie bogactwo narodów.

Mojzesz
16-10-2007, 14:17
Moim zdaniez z możliwie dużym udziałem polskiego kapitału, ale w jakości i cenie zbliżonej do obcego.
Na taką np Silkę są silikaty, na Ytong polskie BK, o ceramice nie wspomnę.

Jeżeli możecie to nauczcie się starej zasady by kupować swoje u swojego, tak rośnie bogactwo narodów.

Co to jest BK i z czego jest zrobiony, czy jest zdrowszy od ceramiki poryzowanej?.

mynia_pynia
16-10-2007, 17:30
Ja mam ściany z porothermu (budują się) w projekcie ma 12 styro, ale dam 20 – „a co se bede żałować” - najwyżej jak mi kasy braknie to wykończę 1 pokój w innym terminie, ale cenowo nie jest to wielka różnica. Gorzej coś spierdasić i później żałować albo ładować kolejną kasę na poprawki.

OSIN
16-10-2007, 21:13
Silikaty najgorzej wypadają w rankingu przewodzenia ciepła.


Ale nieżle je akumulują.


Kroyena dobrze napisał.Ja mam Silikaty K. obok siebie więc z dostępnością i transportem nie ma problemów i buduję z nich (i chyba nie są jeszcze "zniemczone").

Ale fakt, że ekipy murarskie najchętniej "robią w Porotermie" (chyba dlatego, że lekkkie....???)

Każdy materiał ma swoje wady i zalety, a tu na forum padło już wiele razy stwierdzenie, że nie ma tego jednego, jedynego i słusznego....chyba, że problemy z jakością (np. niektórych MAX-ów)...

Tom.Pakość
16-10-2007, 21:46
Witam
W marcu 2008 ruszam z budową i także zastanawiam się z czego budować. W projekcie mam beton komórkowy ściany dwuwarstwowe. Po analizie, gdzie pod uwagę brałem keramzyt, ceramika, BK i silikaty, zastanawiam się nad właśnie silikatami i BK.
Ze względu na ograniczone możliwości finansowe podjąłem decyzję:
jeśli silikaty - żadna SILKA z firmy Xella
jeśli beton komórkowy - na pewno nie Ytong z w/w firmy.
Powód jeden: cena. Poza tym, uważam tak jak jeden z przedmówców, lepiej zainwestować w ocieplenie (np. wełna).
Jeśli silikaty - koniecznie ocieplenie z wełny, gdyż wtedy, oczywiście przy zastosowaniu odp. tynków i farb, uzyskuje się dobrą paroprzepuszczalność ścian. A silikaty tańsze niż SILKA: np.Przysieczyn k. Wągrowca - www.grupasilikaty.pl.
Co do tego z czego murować. Hmmm, na pewno łatwiej na klej i podobno taniej, choć o tym dopiero mam się przekonać.

Myślę jednak, że w rozmowie o tym z czego budować co forumowicz, to będzie inna opinia. Każdy materiał ma bowiem zalety i wady, a na dodatek różnie też to kosztuje.

Pozdrawiam