PDA

Zobacz pełną wersję : [b]sprawa własnego CO w bloku mieszkaniowym[/b]



Rafał S
31-07-2003, 23:50
problem dotyczy własciwie przepisów prawnych .
chodzi o to ze w miejscowości gdzie mieszkam likwidowana jest kotłownia za zgodą wiekszosci ludzi zrzeszonych we wspólnocie mieszkaniowej .
...pytamie moje brzmi....
czy mogę postawic sobie mały piecyk do centralnego w mieszkaniu(budynek 1pietrowy,mieszkanie na 1 pietrze) bądż w piwnicy- w obu pomieszczeniach dysponuje przewodem kominowym.

jak to wygląda prawnie , czy potrzebuje jakis zezwolenia i czy wogóle jest to mozeliwe?

HenoK
10-08-2003, 11:58
Nie jest to sprawa tylko przewodu kominowego ale też wentylacyjnego, oraz wielkości pomieszczenia.
Pomieszczenie kotłowni musi spełniać wymogi określone w ROZPORZĄDZENIU MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. (Dz. U. Nr 75, poz. 690).

Daniel
05-09-2003, 13:33
Hej !
Kiedyś dosyć dogłębnie realizowałem ten temat. Żeby odłączyć się ze wspólnego źródła ciepła musisz uzyskać zgodę swojej wspólnoty mieszkaniowej. Nie wystarczy jednak by zgodził się prezes, czy zarząd. Taką decyzje muszą podjąć wszyscy członkowie wspólnoty (byc może wystarczy większość, niestety nie pamiętam). Jak to zrobić, pewnie trzeba się przejść po wszystkich i zebrać podpisy.
Jeśli chcesz podrążyć to ja te informacje znalazłem przegrzebując zasoby na stronie www.gazeta.pl.
Pozdrawiam,
Daniel

Rysiek
23-09-2003, 09:07
Trochę późno.
Mieszkam w bloku VI piętrowym, gdzie wszyscy mamy piece dwufunkcyjne w łazienkach.
Możesz zainstalować z zamkniętą komorą spalania i wtedy nie musisz mieć zwykłego komina, tylko taki krótki przez ścianę na zewnątrz.

Piec możesz zaintalować nawet w kuchni.

Zawsze potrzebne są różne pozwolenia nie wiem jakie.
Pozdrawiam