PDA

Zobacz pełną wersję : Podcinanie budynku



Maxik
16-10-2007, 19:28
Witam.
Mam prośbę.
Czy może mi ktoś doradzić jak zrobić samodzielnie izolację poziomą w budynku gospodarczym (stodoła) , który będzie przebudowywany na budynek mieszkalny?
Wiem , że robi sie to kawałkami.
pozdrawiam

dzabij
16-10-2007, 20:25
Uuu, samodzielnie to chyba odpada. Czytałem kiedyś o tym i pamietam dwie metody - podcinanie sznurem diamentowym i wstawianie izolacji oraz druga metoda, wbijanie płyt z blachy (chyba tytanowej, albo jakiś stop tytanu). Obie brzmią wyjątkowo skomplikowanie. Nie wiem czy to się da samodzielnie...

Piterek
16-10-2007, 21:03
Witam,
ja podcinałem dom - właśnie poprzez wbijanie blach chromowej (z dodatkiem niklu i molibdenu) w zeszłym roku. Samemu nie masz szans musisz mieć odpowiednie doświadczenie i urządzenia do wbijania - takie kafary pneumatyczne. Dom o wymiarach 10x10 m został podcięty w 1 tydzień. Hałas nieziemski - wbijali balchy od środka bo nie miałem środków aby okopać dom od zewnątrz w zeszłym roku. Blach mają specjalną zakładkę. Efekt naprawdę wg mnie rewelacyjny.
Pzdr
Piotr



Uuu, samodzielnie to chyba odpada. Czytałem kiedyś o tym i pamietam dwie metody - podcinanie sznurem diamentowym i wstawianie izolacji oraz druga metoda, wbijanie płyt z blachy (chyba tytanowej, albo jakiś stop tytanu). Obie brzmią wyjątkowo skomplikowanie. Nie wiem czy to się da samodzielnie...

adinek
17-10-2007, 14:11
Możesz napisać coś o kosztach takiej imprezy?

waldibmw
25-10-2007, 18:12
[quote="Piterek"]Witam,
ja podcinałem dom - właśnie poprzez wbijanie blach chromowej (z dodatkiem niklu i molibdenu) w zeszłym roku. Samemu nie masz szans musisz mieć odpowiednie doświadczenie i urządzenia do wbijania - takie kafary pneumatyczne. Dom o wymiarach 10x10 m został podcięty w 1 tydzień. Hałas nieziemski - wbijali balchy od środka bo nie miałem środków aby okopać dom od zewnątrz w zeszłym roku. Blach mają specjalną zakładkę. Efekt naprawdę wg mnie rewelacyjny.
Pzdr
Pi PODAJ koszty i namiary na firme!!!!!!!!!!

Piterek
04-11-2007, 07:15
Pi PODAJ koszty i namiary na firme!!!!!!!!!![/quote]
Cześć,
firma: http://www.baumann-dekam.com.pl/
koszty ok.22 K ale to było przed podwyżką cel surowców - teraz nie mam pojęcia. Ja chciałem zrobić raz a dobrze i zapomnieć mimo wysokich początkowych kosztów. Z tego co wiem to też jest firma w wlkp, która robi też w tej technologii - kiedyś znalazłem ich na allegro pod hasłem osuszanie.
Pozdrawiam,

Piotr